il

مرسدسCoupe AMG GT C نویدی برای فیس‌لیفت رنج در نمایشگاه دیترویت!

مسلما به این جمله برخورد کرده‌اید که می‌گویند “سری که درد نمیکنه رو دستمال نمی‌بندن”، ظاهرا همچین جمله‌ای هنوز به گوش مهندسان مرسدس AMG نرسیده است، البته مشکل خاصی نیست ولی با اینکه تنها ۳ سال از ورود این اتومبیل به بازار می‌گذرد، طراحان تصمیم گرفته‌اند چهره آن‌را تغییر دهند.

بعد از پرده‌برداری از مرسدس AMG GT به روز شده در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۷، کمپانی مرسدس از جلوپنجره پان‌آمریکانا نصب شده بر روی اتومبیل جدبد خبر می‌دهد که طرح خود را از اتومبیل مسابقه‌ای GT3 الهام گرفته است. برای نمایان شدن زیبایی بیشتر این جلوپنجره، طراحی سپر جلو این اتومبیل تغییر کرده است. سیستم Airpanel active aero  که در نوع خود بهترین است نیز وارد رنج شده است. در این اتومبیل آپشن‌هایی نیز در اختیار مشتریان قرار می‌گرد که از میان آن‌ها می‌توان به سیستم مسیریابی smartphone-linked track telematics  اشاره کرد.

بهتر از همه قدرت این اتومبیل است: مدل پایه (در هر دو مدل کوپه و کانورتیبل) قدرتی معادل ۴۶۹ اسب‌بخار تولید می‌کند و گشتاور آن نیز ۴۶۵ lb-ft است. مدل S این اتومبیل قدرت بیشتری دارد، بدین ترتیب که با ۱۲hp افزایش به عدد ۵۱۲ و با ۱۵ lb-ft افزایش به عدد ۴۹۴ می‌رسد.

کافی نیست؟ مرسدس همچنین مدل C رودستر خود را به کوپه تبدیل کرده و قدرت آن‌را با موتور توربو دوقلو ۴.۰ لیتری V8 افزایش داده است. با افزایش قدرت موتور تا ۵۵۰ اسب‌بخار، این مدل بالاتر از سطح پایه و مدل S قرار می‌گیرد، ولی همچنان از مدل GT R  با ۵۷۷ اسب‌بخار پیشی نمی‌گرد. مدل GT C دارای چرخ‌های بزرگ‌تر و پهن‌تر، سیستم تطبیقی میرایی، فرمان محور عقب فعال نیز هست.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.