il

بی‌ام‌و M550i xDrive سریع‌تر و ارزان‌تر از مرسدس E43 AMG

کمپانی ب‌ام‌و جزئیات قیمتی سری ۵ جدید را اعلام کرد. نسخه پایه بی ام و M۵۵۰i xDrive مدل ۲۰۱۸، ۷۲۱۰۰ دلار قیمت خورده که ۹۹۵ دلار هم برای ارسال از کارخانه به منزل شما به آن اضافه می‌شوداین بدان معنی است که بی ام و M۵۵۰i xDrive ۳۰۰ دلار ارزان‌تر از اصلی‌ترین رقیب خود یعنی مرسدس E۴۳ AMG خواهد بود.

bmw-m550i-xdrive-euro-spec-model-3

ب ام و از آخرین عضو خانواده M به‌عنوان «خودرویی برای کاربرد روزانه به همراه رانندگی پویا برای مشتاقان سرعت» یاد می‌کند. و این موضوع، امکان استفاده برای امور روزانه بدون نگرانی هنگام ورود به پیست و یا مسابقات خیابانی را فراهم می‌کند.

باید بخوانید: حقایقی که باید در مورد ب ام و ام۴(BMW M4) بدانید!

پرچم‌دار فعلی آخرین سری ۵، از نیروگاه عظیم ۴.۴ لیتری بای توربو با سیستم توربو تویین-اسکرول بهره می‌برد که در بهترین حالت توانایی تولید ۴۶۲ اسب بخار قدرت به همراه ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. برای مقایسه باید بگوییم مرسدس E۴۳ AMG موتور ۳.۰ لیتری ۶ سیلندر با ۳۹۶ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور را در دل خود گنجانده است. بنابراین شکی نیست که سدان باواریایی با شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۳.۹ ثانیه‌ای سریع‌تر از سدان مرسدس با شتاب ۴.۵ ثانیه است.

bmw-m550i-xdrive-euro-spec-model-6

M۵۵۰i xDrive از M۵ کنونی ۰.۲ ثانیه سریع‌تر عمل می‌کند که این موضوع به لطف سیستم ۴ چرخ متحرک جدید xDrive رخ‌داده است. البته پلتفرم CLAR ب‌ام‌و هم با وزن کاهش‌یافته، نقش به سزایی در عملکرد  M۵۵۰i xDrive ایفا می‌کند.

bmw-m550i-xdrive-euro-spec-model-7
ب ام و دریافت سفارشات برای نسل جدید سری ۵ را از ماه آینده آغاز می‌کند. در ابتدا دو نسخه با موتورهای ۲۴۸ اسب بخاری و ۳۳۵ اسب بخاری قابل انتخاب هستند و پس از یک ماه M۵۵۰i xDrive و نسخه پلاگین هیبرید ۵۳۰i هم برای مشتریان قابل سفارش خواهد بود. نسخه پلاگین هیبرید ۵۳۰i، برچسب قیمتی ۵۱۴۰۰ دلاری را در مقابل شما قرار می‌دهد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.