مکمل بنزین
گوناگونبرگزیده‌ها

با سریع‌ترین سدان‌های حال حاضر دنیا آشنا شوید

در سال‌هایی نه‌چندان دور، کسانی که خواهان سرعت و شتاب بودند باید فقط باید سراغ سوپراسپرت‌های دونفره می‌رفتند و قید سفرهای خانوادگی و کارایی روزمره را می‌زدند اما در سال‌های اخیر سرعت و شتاب فوق‌العاده به خودروهای دیگری مثل سدان‌ها، کراس‌اوورها و استیشن‌ها هم کشیده شده است. این خودروها هم‌زمان هم سرعت و شتاب بالایی دارند و هم برای استفاده‌های خانوادگی مناسب هستند. با خودروهایی مثل سوپرسدان‌های امروزی می‌توان صبح بچه‌ها را به مدرسه برد و عصر در پیست با سوپراسپرت‌ها سرشاخ شد؛ اما در بین همه سدان‌های قدرتمند بازار، کدام‌یک از همه سریع‌تر هستند؟ پاسخ این سؤال را در ادامه این مطلب ببینید.

11-آئودی RS7

قدرت: 600 اسب بخار

حداکثر سرعت: 305 کیلومتر بر ساعت

جالب است که حداکثر سرعت کُندترین خودروی این لیست به 305 کیلومتر بر ساعت می‌رسد! این نشان می‌دهد که سدان‌ها چقدر سریع شده‌اند. البته در حالت عادی، حداکثر سرعت آئودی RS7 روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده اما با سفارش پکیج داینامیک پلاس می‌توان این عدد را به 305 کیلومتر بر ساعت افزایش داد.

10-ب‌ام‌و M5 CS

قدرت: 635 اسب بخار

حداکثر سرعت: 306 کیلومتر بر ساعت

قوی‌ترین و سریع‌ترین عضو خانواده ب‌ام‌و سری 5 مدل جدید M5 CS است. این مدل که 635 اسب بخار قدرت دارد، ظرف تنها 2.9 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت میرسد و نهایتاً توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 306 کیلومتر بر ساعت را خواهد داشت.

9-آلفارومئو جولیا کوادریفولیو

قدرت: 510 اسب بخار

حداکثر سرعت: 307 کیلومتر بر ساعت

آلفارومئو جولیا کوادریفولیو با 510 اسب بخار قدرت که توسط موتور 2.9 لیتری V6 توئین توربو تولید می‌شود، ضعیف‌ترین خودروی این لیست محسوب می‌شود اما در حداکثر سرعت از سدان‌های قوی‌تر آئودی و ب‌ام‌و بالاتر قرار می‌گیرد. جولیا همچنین تنها خودروی شش سیلندر این لیست هم به‌حساب می‌آید.

8-پورشه پانامرا توربو S

قدرت: 630 اسب بخار

حداکثر سرعت: 315 کیلومتر بر ساعت

پورشه در فیس‌لیفت اخیر پانامرا، نسخه توربو S جدیدی را ارائه کرده که موتور 4 لیتری V8 توئین توربوی آن 630 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این سوپرسدان آلمانی به لطف نیروی چشمگیر پیشرانه خود می‌تواند به حداکثر سرعت 315 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

7-مرسدس AMG GT63 S

قدرت: 640 اسب بخار

حداکثر سرعت: 315 کیلومتر بر ساعت

اصلی‌ترین رقیب پانامرا توربو S همین مرسدس AMG GT63 S است و در مشخصات فنی هم بسیار به آن شباهت دارد. این سوپراسپرت چهاردر اشتوتگارتی مثل پورشه به یک موتور 4 لیتری V8 توئین توربو با 640 اسب بخار قدرت مجهز است که امکان رسیدن به حداکثر سرعت 315 کیلومتر بر ساعت را فراهم می‌کند.

6-کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ

قدرت: 668 اسب بخار

حداکثر سرعت: 320 کیلومتر بر ساعت

جدیدترین سدان اسپرت کادیلاک، مدل CT5-V بلک‌وینگ است که بتازگی با پیشرانه قدرتمند 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ معرفی شده است. این موتور 668 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و سدان اسپرت کادیلاک را به سرعتی بیش از 320 کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

5-جگوار XE SV Project 8

قدرت: 600 اسب بخار

حداکثر سرعت: 322 کیلومتر بر ساعت

برخلاف دیگر سدان‌های این لیست، XE SV Project 8 خودرویی تولید محدود و متمرکز بر پیست است. در سینه این پلنگ وحشی بریتانیایی موتور 5 لیتری V8 سوپرشارژ آشنای جگوار-لندروور قرار گرفته که در اینجا 600 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و سدان تولید محدود جگوار را به حداکثر سرعت 322 کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

4-مازراتی کواتروپورته تروفئو

قدرت: 580 اسب بخار

حداکثر سرعت: 326 کیلومتر بر ساعت

این سوپرسدان مازراتی از قلب 3.8 لیتری V8 توئین توربوی فراری استفاده می‌کند. این موتور با تولید 580 اسب بخار قدرت می‌تواند کواتروپورته تروفئو را به حداکثر سرعت چشمگیر 326 کیلومتر بر ساعت برساند. البته سدان کوچک‌تر گیبلی تروفئو هم به همین موتور با همین قدرت مجهز است و می‌تواند به همین سرعت دست یابد.

3-دوج چارجر هلکت ردآی

قدرت: 797 اسب بخار

حداکثر سرعت: 326 کیلومتر بر ساعت

چارجر هلکت ردآی با برخورداری از نیروی عظیم 797 اسب بخاری که توسط موتور 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ تولید می‌شود، قوی‌ترین سدان این لیست به‌حساب می‌آید. این قوچ خشمگین آمریکایی به لطف این نیرو توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 326 کیلومتر بر ساعت را دارد و شانه‌به‌شانه مازراتی پیش می‌رود.

2-آلپینا B5

قدرت: 608 اسب بخار

حداکثر سرعت: 330 کیلومتر بر ساعت

محصولات آلپینا عمدتاً به خاطر حداکثر سرعت بدون محدودیت خود موردتوجه هستند. یکی از این خودروها، سدان B5 است که با توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 330 کیلومتر بر ساعت دست، دومین سدان سریع حال حاضر دنیا لقب گرفته است. این سرعت چشمگیر نتیجه کار موتور 4.4 لیتری V8 توئین توربو با 608 اسب بخار قدرت است.

1-بنتلی فلاینگ اسپار

قدرت: 635 اسب بخار

حداکثر سرعت: 333 کیلومتر بر ساعت

بنتلی فلاینگ اسپار سریع‌ترین سدان حال حاضر دنیا محسوب می‌شود. این ماشین به لطف برخورداری از نیروی عظیم 635 اسب بخاری نیروگاه 6 لیتری W12 توئین توربوی خود می‌تواند به چنین سرعت چشمگیری دست پیدا کند. فلاینگ اسپار اما درعین‌حال خودروی بسیار لوکسی هم هست و می‌تواند تجربه سواری بسیار سریع و مجللی را برای سرنشینان فراهم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا