ایران‌خودرو گران کرد؛ افزایش قیمت تا 3 میلیون تومان!

ظاهرا امسال هم خودروسازان بزرگ داخلی شمشیر را از رو بسته‌اند و بی‌دلیل و بی‌خبر قیمت برخی از محصولات تاریخ مصرف گذشته خود را افزایش داده‌اند. پس از افزایش قیمت بحث برانگیز برخی از محصولات گروه خودروسازی سایپا؛ این‌بار ایران‌خودرو پیشتاز افزایش قیمت شده و روی برادر خلف خود را سفید کرده است. بر همین اساس قیمت خودروهایی مانند پژو 405، پژو پارس سال، سمند، پژو 206 و رانا افزایش یافته است.

برای مثال قیمت پژو 405 در مدل SLX از 31 میلیون و 470 هزار تومان به 32  میلیون و 600 هزار تومان رسیده؛ و یا رانا با افزایش قیمتی معادل با 3 میلیون تومان به مرز 40 میلیون تومان نزدیک‌تر شده است.

نکته قابل توجه اینجاست که بیشتر این خودروها به خصوص پژو 405 در آستانه توقف تولید بوده و در شرایط کنونی دیگر جوابگوی نیازهای مصرف کنندگان نیستند؛ اما همانند آنچه بر پراید گذشت؛ ایران‌خودرو قیمت‌ها را افزایش داده، تا کیسه دوخته شده خود را گشادتر کرده وجیب خود را پر پول‌تر کند.

این افزایش قیمت‌ها زمینه افزایش قیمت سایر خودروها را هم فراهم کرده است. به نظر می‌رسد که بزودی شرکای ایرانی خودروسازان چینی، با توجه به افزایش قیمت‌های اخیر خودروسازان بزرگ داخلی و محدودیت واردات خودرو، قیمت‌های خود را افزایش دهند.

8 دیدگاه
 1. maha می گوید

  از سایت چرخان خواهش میکنم یک نظر سنجی در مورد عملکرد کرد صنعت و نحوه قیمت گزاری …بزارن ..اگر در تمام سایت های مردمی این نظر سنجی ها استفاده بشه بلاخره صدای ۹۵ درصدی نارضایتیهایی ملت از عملکرد صنعت خودروی در ایران بگوش ………

   
 2. Farid می گوید

  از همه عجیب تر گرون شدن ۳ میلیونی راناست. رانا الانش هم فروش زیادی نداره و با کاهش تولید روبرو بود ولی اینجا برعکسه!

   
  1. محمد می گوید

   سلام
   من دو سال رانا دارم، واقعا حرف نداره، ارزشش خیلی بیشتر از ایناست…
   جدیداش خیلی خوبن

    
   1. مسلم می گوید

    هر کی هر چی داره میگه اون خوبه
    تو هم رانا داری
    پس عالیه
    چرت نگو پلیز

     
    1. امیر می گوید

     کسایی چرت میگن که ماشینی که حتی سوارش نشدن رو در موردش نظر میدن!!
     درسته که در کل قیمت همه ی ماشینای داخلی خیلی بالاست و اگه بخاییم مقایسه کنیم و نسبت به وضع موجود بسنجیم درسته، رانا در مقایسه با پارس و سمند و ال۹۰ ارزش خریدش خیلی بیشتره..
     ۴ترمز دیسکی
     موتور tu5
     آپشنای خوب
     بروز و شیک..
     رانا فقط به علت اینکه اوایل سال ۹۱ و ۹۲ قطعات چینی گذاشتن روش اسمش بددررفت! که البته اونموقع به علت تحریم ها همه ماشینا آشغال بودن..
     ولی الان نسبت به گذشته و سایر محصولات داخلی خیلی با کیفیت تر تولید میشه///

      
 3. اکبر می گوید

  سلام .ایا وقتش نرسیده ملت همیشه در صحنه!!!!کمپین تحریم خرید خودروهای این دو خودروساز شیاد را شروع کنند؟ تاکی خفت و …؟

   
 4. الهام می گوید

  گل بود به سبزه هم آراسته شد

   
 5. بهنام می گوید

  من هم دو سال است رانا دارم خیلی خوب و کم مصرفه من راضیم

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.