il

ایران‌خودرو گران کرد؛ افزایش قیمت تا ۳ میلیون تومان!

ظاهرا امسال هم خودروسازان بزرگ داخلی شمشیر را از رو بسته‌اند و بی‌دلیل و بی‌خبر قیمت برخی از محصولات تاریخ مصرف گذشته خود را افزایش داده‌اند. پس از افزایش قیمت بحث برانگیز برخی از محصولات گروه خودروسازی سایپا؛ این‌بار ایران‌خودرو پیشتاز افزایش قیمت شده و روی برادر خلف خود را سفید کرده است. بر همین اساس قیمت خودروهایی مانند پژو ۴۰۵، پژو پارس سال، سمند، پژو ۲۰۶ و رانا افزایش یافته است.

برای مثال قیمت پژو ۴۰۵ در مدل SLX از ۳۱ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان به ۳۲  میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده؛ و یا رانا با افزایش قیمتی معادل با ۳ میلیون تومان به مرز ۴۰ میلیون تومان نزدیک‌تر شده است.

نکته قابل توجه اینجاست که بیشتر این خودروها به خصوص پژو ۴۰۵ در آستانه توقف تولید بوده و در شرایط کنونی دیگر جوابگوی نیازهای مصرف کنندگان نیستند؛ اما همانند آنچه بر پراید گذشت؛ ایران‌خودرو قیمت‌ها را افزایش داده، تا کیسه دوخته شده خود را گشادتر کرده وجیب خود را پر پول‌تر کند.

این افزایش قیمت‌ها زمینه افزایش قیمت سایر خودروها را هم فراهم کرده است. به نظر می‌رسد که بزودی شرکای ایرانی خودروسازان چینی، با توجه به افزایش قیمت‌های اخیر خودروسازان بزرگ داخلی و محدودیت واردات خودرو، قیمت‌های خود را افزایش دهند.

درباره نویسنده

از اواخر سال 94 به تیم نویسندگان چرخان پیوسته و از آن زمان تاکنون با نهایت علاقه و اشتیاق به همکاری خود با این تیم دوست داشتنی ادامه داده‌ام. همیشه در حال یادگیری هستم و هیچ گاه از مطالعه به دور نبوده و نخواهم بود.

مطالب مرتبط

8 نظر

 1. maha

  از سایت چرخان خواهش میکنم یک نظر سنجی در مورد عملکرد کرد صنعت و نحوه قیمت گزاری …بزارن ..اگر در تمام سایت های مردمی این نظر سنجی ها استفاده بشه بلاخره صدای ۹۵ درصدی نارضایتیهایی ملت از عملکرد صنعت خودروی در ایران بگوش ………

   
  پاسخ
 2. Farid

  از همه عجیب تر گرون شدن ۳ میلیونی راناست. رانا الانش هم فروش زیادی نداره و با کاهش تولید روبرو بود ولی اینجا برعکسه!

   
  پاسخ
    1. امیر

     کسایی چرت میگن که ماشینی که حتی سوارش نشدن رو در موردش نظر میدن!!
     درسته که در کل قیمت همه ی ماشینای داخلی خیلی بالاست و اگه بخاییم مقایسه کنیم و نسبت به وضع موجود بسنجیم درسته، رانا در مقایسه با پارس و سمند و ال۹۰ ارزش خریدش خیلی بیشتره..
     ۴ترمز دیسکی
     موتور tu5
     آپشنای خوب
     بروز و شیک..
     رانا فقط به علت اینکه اوایل سال ۹۱ و ۹۲ قطعات چینی گذاشتن روش اسمش بددررفت! که البته اونموقع به علت تحریم ها همه ماشینا آشغال بودن..
     ولی الان نسبت به گذشته و سایر محصولات داخلی خیلی با کیفیت تر تولید میشه///

      
 3. اکبر

  سلام .ایا وقتش نرسیده ملت همیشه در صحنه!!!!کمپین تحریم خرید خودروهای این دو خودروساز شیاد را شروع کنند؟ تاکی خفت و …؟

   
  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.