ماشین بخرید اما از کرمان موتور نخرید!

kerman-motor

تقریبا گلایه‌ها از نحوه تولید و خدمات خودروسازان داخلی، دیگر گوش فلک را کر کرده است! یکی از کیفیت پایین مونتاژ شاکی است، یکی از خدمات ضعیف؛ دیگری از تاخیر در تحویل گلایه می‌کند و دیگری از قیمت بالا و خلاصه این رشته سر درازی دارد.

حال در این مقاله می‌خواهم از تجربه شخصی خودم در ارتباط با یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های مونتاژ کننده خودرو در کشور صحبت کنم. کرمان موتور، شرکتی که می‌توان پس از ایران خودرو و سایپا، آن را بزرگ‌ترین مجموعه خودرویی کشور دانست. ظاهرا در کشور ما هرچه یک خودروساز بزرگ‌تر می‌شود، مشکلات و معایب آن نیز به همراهش ابعاد وسیع‌تری پیدا می‌کند!

اگر نگاهی به سبد محصولات کرمان موتور بیندازیم، متوجه می‌شویم که دو خودروی جک و لیفان، در صدر محصولات این کمپانی قرار داشته و هرچقدر که در حال حاضر در بخش لیفان چندان پراستقبال نیست، در ارتباط با خودروهای جک وضعیت مناسبی دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتم که یک خودروی جک J5 مدل گیربکس دستی که به‌خاطر عیدغدیر شرایط فروش ویژه داشت، از این خودروساز وطنی تهیه کنم. از هنگام ثبت نام تا تحویل تقریبا همه چیز به خوبی و خوشی گذشت و تنها ایراد را بایستی به عدم وجود تنوع رنگ مربوط دانست، جایی که فقط سفید برای خرید وجود داشته و رسما مشتری با آنکه پول کامل خودرویش را می‌پردازد، انتخاب دیگری پیش رویش قرار ندارد.

در فضای مجازی، درباره خدمات ضعیف نمایندگی‌های کرمان موتور مطالب بسیار زیادی را خوانده بودم، اما از آنجایی‌که این ایراد را کاربران زیادی به شرکت‌های بسیاری وارد می‌سازند، برای همین تصمیم گرفتم که خودم هم این قضیه را تجربه کرده و از نزدیک با آن روبه‌رو شوم. از آنجایی که یک سفر به شهر مشهد داشتم، سرویس دوره‌ای نخست که بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلومتر می‌شد، به آنجا بردم (البته این سرویس برای برقراری گارانتی به نوعی اجباری است). تنها ایراد ماشین، صدای خفیفی بود که از اگزوز می‌آمد و برای همین از نمایندگی خواستم که آن را درست کند. علاوه بر این، سرویس دوره‌ای و تعویض روغن و… نیز انجام شود. در هنگام دریافت خودرو، آن‌ها روغن ناآشنایی به نام مزدا را درون ماشین ریخته بودند و درباره اگزوز هم گفتند که به دلیل کوتاه بودن پیچ‌های اتصال، این مورد برای بسیاری از جک‌ها به‌وجود می‌آید و بایستی پیچ پایه بلند ببندیم. برای همین مورد نیز درخواست به تهران ارسال می‌کنیم که درحدود ۱۰ روزی طول می‌کشد تا قطعه بیاید! از آنجایی هم که من قصد بازگشت به تهران داشتم، دلیلی بر صبر کردن ندیدم و تصمیم گرفتم که در همان نمایندگی تهران این تعمیر مختصر را انجام دهم.

مامور تحویل اصرار زیادی در نصب سینی موتور برای ماشین داشت و عنوان می‌کرد که بسیار ضروری است؛ در پاسخ به سوال من که اگر انقدر ضروری است پس چرا خود سازنده بر روی ماشین قرار نمی‌دهد، تنها گفت: این مورد یک آپشن است!

در حدود ۲۰ روز بعد و برای سرویس ۵۰۰۰ کیلومتر که به یکی از نمایندگی‌های تعمیر کرمان موتور در تهران وارد شدم، در واقع دردسرهایم شروع شد! بار نخست که ماشین را گذاشتم، ایراد اگزوز آن را به دقت شرح دادم و قرار شد که مواردی چون روغن موتور و سایر موارد مصرفی نیز بررسی شود. مامور تحویل هم اصرار زیادی در نصب سینی موتور برای ماشین داشت و عنوان می‌کرد که بسیار ضروری است؛ در پاسخ به سوال من که اگر انقدر ضروری است پس چرا خود سازنده بر روی ماشین قرار نمی‌دهد، تنها گفت: این مورد یک آپشن است! در هنگام تحویل خودرو، یک فاکتور با مبلغی بیش‌تر از ۲۰۰ هزار تومان در جلوی من قرار دادند، عددی که انتظارش را نداشتم. دوباره روغن موتور تعویض شده بود و فقط ۳۰ هزار تومان هم بابت عیب‌یابی و رفع آن دریافت شده بود، مبلغی که با توجه به گارانتی بودن خودرو منطقی نیست. نام روغن موتور این بار کاسترول بود و وقتی از نمایندگی پرسیدم که چرا سری پیش برای من روغن مزدا ریخته شده بود، ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وجود چنین چیزی، گفت که شرکت از ما خواسته فقط کاسترول بریزیم! در هر صورت این نوع از هماهنگی بین نمایندگی‌ها بسیار جالب به‌نظر می‌رسید، هر کدام به دلخواه خودشان ظاهرا روغن موتور ماشین را تعیین می‌کردند!

tamir

پس از آن هم گفتند که دسته موتور جلو و عقب ماشین شما پاره است و بایستی تعویض گردد. به همین خاطر ما سفارش قطعه می‌دهیم که حدود یک هفته‌ طول می‌کشد و تماس می‌گیریم تا خودرو را بیاورید. من هم متعجب از اینکه چرا ایرادی که این نمایندگی بابت صدای اگزوز گرفته، با نمایندگی دیگر تا این حد متفاوت است (مثل روغن‌هایشان!). وقتی هم درباره علت به‌وجود آمدن این ایراد سوال کردم، پاسخ دادند که از ابتدای تولید ماشین شما چنین مشکلی وجود داشته و حالا بایستی درست شود! البته لازم به ذکر است که من هیچ‌وقت احساس نکردم که موتور ماشین در هنگام ترمز یا حرکت کردن، جابجایی داشته باشد و نمایندگی مشهد هم متوجه چنین موردی نشده بود.

این نوع از هماهنگی بین نمایندگی‌ها بسیار جالب به‌نظر می‌رسید، هر کدام به دلخواه خودشان ظاهرا روغن موتور ماشین را تعیین می‌کردند!

یک هفته گذشت و خبری نشد، دو هفته گذشت و باز خبری نشد تا آنکه تصمیم گرفتم خودم تماس بگیرم. پس از برقراری تماس، با انباردار صحبت کردم و او گفت که شرکت دسته موتور عقب را فرستاده اما دسته موتور جلو نداشته و برای همین تماس نگرفتیم! من هم متعجب از اینکه چطور امکان دارد یک شرکت خودروسازی با این عظمت و در حالی‌که این خودرو را همچنان تولید هم می‌کند، قطعه به این مهمی را ندارد! البته انباردار نمایندگی گفت، ما در انبار خودمان خوشبختانه دسته موتور جلو را داریم و ماشین را برای تعمیر بیاورید! مجدد فردا صبح زود خودرو را بردم تا تعمیرات انجام شود. طبق معمول، تماسی بابت زمان آماده بودن خودرو زده نشد و پس از پیگیری خودم، برای گرفتن آن اقدام کردم. در زمان تحویل گرفتن، مسئول آن بخش انگار که متوجه یک نکته بسیار مهم شده باشد، گفت: راستی، واشر گلویی اگزوز شما هم مشکل دارد! من هم که کاملا متعجب بودم، گفتم که بنده خودرو را کلا برای همین ایراد آورده بودم و از اول هم عرض کردم که اگزوز مشکل دارد! وی هم متعجب که چرا چنین اتفاقی افتاده و خلاصه بدون آنکه جواب خاصی بتواند بدهد، گفت که بایستی درخواست واشر گلویی اگزوز داده شود و مجددا پس از تامین قطعه، خودرو را بیاورید! من هم ناراحت از اینکه بایستی این پروسه رفت و آمد مجدد و تنها به علت بی‌دقتی آن‌ها انجام شود، پذیرفتم و این بار یک مبلغی نیز بیعانه بابت درخواست قطعه از من گرفتند، چیزی که سری پیش وجود نداشت و وقتی از آن‌ها در ارتباط با این تناقض پرسیدم، گفتند که حتما فراموش شده و این یک روال استاندارد است!

چطور امکان دارد یک شرکت خودروسازی با این عظمت و در حالی‌که این خودرو را همچنان تولید هم می‌کند، قطعه به این مهمی را ندارد!

برایم واقعا جالب بود که چرا یک نمایندگی رسمی کرمان موتور، قطعات مهمی چون واشر گلویی اگزوز را ندارد و چنین مواردی دائما بایستی سفارش گذاری شود، اگر یک خودرو شرایط اورژانسی داشت، آیا بایستی حداقل یک هفته بلااستفاده بماند تا قطعه مورد نظر برسد؟ پس فرق نمایندگی با یک تعمیرگاه معمولی در چیست؟

jac-j5

خلاصه باز یک هفته‌ای صبر کردم و طبق معمول تماسی گرفته نشد، از آنجایی که می‌خواستم به مسافرتی هم بروم، تصمیم گرفتم تا خودم پیگیر بشوم. در ابتدا که سوال کردم، قطعه نرسیده بود اما خوشبختانه ساعتی بعد تماس گرفته شد که ماشین را بیاورید. من هم خودرو را بردم و طبق روال معمول صبح زود آنجا گذاشته و ظهر تحویل گرفتم. از آنجایی که بایستی به جایی می‌رفتم، خیلی سریع به راه افتادم اما هرچه به ماشین بیشتر گاز می‌دادم، صدای موتور بیشتر آزارم می‌دادم. ابتدا فکر کردم شاید حساسیت بیش از حد به‌خرج می‌دهم اما وقتی صدای ساییده شدن فلز را شنیدم، مطمئن شدم نه تنها ایراد خودرو برطرف نشده، بلکه به جای درست کردن ابرو، چشم آن نیز کور شده است! از آنجایی که فردای آن روز نمی‌توانستم خودرو را ببرم و روز بعدش نیز تعطیل رسمی بود، مجبور شدم شنبه تماس بگیرم و مسئول پذیرش با شنیدن ایراد خودرو، گفت که ماشین را فردا بیاورید. البته از آنجایی که بنده تایم زیادی را هم بابت بردن و تحویل گرفتن خودرو گذاشته بودم، قرار شد تا فردا صبح زود به‌صورت تلفنی وقت گرفته و ماشین را ساعت ۱۱ صبح برده و همان‌جا تعمیر کنند. دقیقا در زمان تایید شده رسیدم و ماشین را بر روی بالابر بردند و پس از کمی کنکاش، متوجه شدند که پیچ اگزوز بُریده است! پس از یک ساعت و نیم هم که منتظر نشستم، گفتند که تعمیرش طول می‌کشد و لطفا عصر بیایید. خلاصه دوباره با تحمل مشقات رفت و آمد ساعت ۵ بعدازظهر برگشتم، هنوز وارد نمایندگی نشده بودم که تماس گرفتند دوباره این پیچ جادویی (!) به مشکل خورده و بُریده و لطفا نیایید! جالب اینجاست زمانی تماس گرفتند که بنده با تحمل کلی ترافیک به آنجا رسیده بودم!

برایم واقعا جالب بود که چرا یک نمایندگی رسمی کرمان موتور، قطعات مهمی چون واشر گلویی اگزوز را ندارد و چنین مواردی دائما بایستی سفارش گذاری شود، پس فرق نمایندگی با یک تعمیرگاه معمولی در چیست؟

دیگر خسته از این همه آمد و شد و بی‌مسئولیتی به خانه بازگشتم و منتظر شدم تا فردایش تماس بگیرند. جالب اینجاست که طبق روال معمول‌شان، هیچ تماسی نگرفتند و خودم قبل از ظهر زنگ زدم که گفتند آماده هست و وقتی برای تحویل رفتم، متوجه شدم که از همان صبح زود آماده بوده اما ظاهرا کسی علاقه‌ای به زنگ زدن نداشته است! من هم که فقط آمده بودم که ماشین را بگیرم و به نوعی فرار کنم! موقع تحویل گرفتن، تعمیرکار اصلی که او را مهندس خطاب می‌کردند، یک مبلغ ۴۵ هزار تومانی هم جلوی من گذاشت و درخواست کرد بابت هزینه تراشکاری پرداخت کنم! من هم با چشمانی متعجب گفتم که هیچ چیزی نمی‌پردازم! این ایراد از کار شما بوده و بنده چند برابر این مبلغ فقط هزینه رفت و آمدم شده است تا شما ایراد کارتان را برطرف کنید. وی هم که متوجه شده بود، نمی‌تواند اصرار زیادی بکند، برگه را پاره کرد و به مسئول پذیرش با ناراحتی گفت که از این به بعد اگر کسی بابت تعمیر صدای اگزوز مراجعه کرد، آن را نپذیرند! واقعا برایم باور کردنی نبود که چگونه این اهمال در کار را با این راه‌حل توجیه می‌کنند.

وقتی که برای یک واشر گلویی ساده اگزوز من مجبور شدم ۵ بار به آنجا مراجعه کنم، پس اگر خودرو دچار مشکل جدی‌تری باشد، چه زمانی از من صرف خواهد شد؟ به‌راستی چرا بعضی از شرکت‌ها تا این حد نمایندگی‌های ضعیف و کارنابلد را به پیکره خود افزوده‌اند؟

خلاصه ماشین را تحویل گرفتم اما فهمیدم که اگر کلاهم در یکی از نمایندگی‌های کرمان موتور افتاد، دیگر پایم را آنجا نگذارم. وقتی که برای یک واشر گلویی ساده اگزوز من مجبور شدم ۵ بار به آنجا مراجعه کنم، پس اگر خودرو دچار مشکل جدی‌تری باشد، چه زمانی از من صرف خواهد شد؟ به‌راستی چرا بعضی از شرکت‌ها تا این حد نمایندگی‌های ضعیف و کارنابلد را به پیکره خود افزوده‌اند؟

البته، شاید یافتن پاسخ این سوالات چندان سخت نباشد، وقتی به بدنه خود شرکت کرمان موتور و نحوه پاسخ‌گویی آن‌ها نیز نگاهی بیندازیم، متوجه نفوذ این بی‌نظمی‌ها در همان‌جا نیز خواهیم شد. به طور مثال، بیمه بدنه خودرو پس از گذشت بیش از ۳ ماه نیامده بود و من هم با بخش فروش مرکزی شرکت تماس گرفتم که جویای احوال بیمه بدنه بشوم. قرار شد خانم «ح» این کار را انجام دهد و گفت که ۲۴ ساعت بعد با وی تماس بگیرم (معلوم نیست چرا خود وی با بنده تماس نمی‌گرفت!). پس از پیگیری مجدد، او قاطعانه گفت که شما بیمه بدنه را تحویل گرفته‌اید و رسیدش هم موجود است! هرچقدر هم من گفتم که بیمه بدنه را نگرفتم، قبول نکرد و حتی دو سه بار تلویحا عرض کرد که شما احتمالا آن را گم کرده‌اید. خلاصه وی به هیچ عنوان زیربار این قضیه نرفت و اصرار داشت که ما تحویل داده‌ایم و تنها چند روز بعد تماس گرفت و یک شماره از بیمه آسیا داد که برای گرفتن بیمه نامه المثنی اقدام کنم. حالا بماند که همان شماره هم کار نمی‌کرد! من هم به علت درگیری‌های زیاد شغلی تصمیم گرفتم تا ماه آینده‌اش برای گرفتن بیمه بروم و درست زمانی‌که می‌خواستم اقدام کنم، از نمایندگی فروش کرمان موتور، جایی که خودرویم را ثبت نام کرده بودم تماس گرفتند و گفتند که بیمه بدنه خودروی شما آماده است و بیایید تا تحویل بگیرید! واقعا متعجب بودم که تا چه حد ناهماهنگی در کرمان موتور وجود دارد که در مورد چنین قضیه ساده‌ای، هیچ‌گونه اطلاع رسانی حتی بین خودشان وجود ندارد. از طرفی شرکت اصرار دارد که بنده بیمه بدنه را تحویل گرفته و حتی رسیدش را امضا کرده‌ام و از سوی دیگر نماینده فروش پس از نزدیک به ۵ ماه زنگ می‌زند که بیایید و تازه بیمه بدنه را تحویل بگیرید!

jac-arm

البته این شاید تمام موضوع نباشد و اگر نگاهی به خودرو هم بیندازید، قصورات زیادی را بتوان در ساختار آن دید. از رنگ بسیار ضعیف بدنه گرفته تا حذف آپشن‌های ساده که شرکت هیچ وقعی برای نصب آن به صورت پیش‌فرض در نظر نگرفته و ترجیح داده که با قرار دادن آن‌ها در واحد آپشن، سودی را نیز بدین منظور کسب کند.

واقعا متعجب بودم که تا چه حد ناهماهنگی در کرمان موتور وجود دارد که در مورد چنین قضیه ساده‌ای، هیچ‌گونه اطلاع رسانی حتی بین خودشان وجود ندارد. از طرفی شرکت اصرار دارد که بنده بیمه بدنه را تحویل گرفته و حتی رسیدش را امضا کرده‌ام و از سوی دیگر نماینده فروش پس از نزدیک به ۵ ماه زنگ می‌زند که بیایید و تازه بیمه بدنه را تحویل بگیرید!

در کل با آنکه ماشین جک J5 خودروی بدی نیست و علی‌رغم انگ چینی بودن بر پیشانی‌اش، کارکرد مناسبی در قبال رقبای داخلی و هم‌قیمت خودش دارد، اما نحوه خدمات پس از فروش سازنده‌اش به نحوی است که حداقل این را مطمئن شدم، هیچ‌گاه دیگر از کرمان موتور ماشین نمی‌خرم! شما هم اگر خریدید، حداقل قید خدمات پس از فروش را بزنید.

در این ارتباط اگر تجربه‌ای دارید، آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

217 دیدگاه
 1. امیر می گوید

  این وضع همه نمایندگی هاست ، باید داد و بیداد کنی ، باید چوب بالا سرشون باشه تا کارتو راه بندازن
  ببخشید ولی باید کتک بخورن تا وظیفشونو انجام بدن :دی
  به شخصه این راه حل رو انسانی نمیدونم
  اما تنها راهه مفیده

  نمایندگی ایران خودرو از اینا بدترن ، من هر بار ماشینو میبرم دعوا راه میندازم تا وظیفشونو انجام بدن

   
  1. محمد سعید بهمنی می گوید

   این رو به شدت قبول دارم !!

    
  2. داغ دیده جک می گوید

   منم لیفان داشتم همچین بلائی سرم آوردند
   رفتم mvm 550 اتومات گرفتم مدیران نمایندگیهاش بهتره ماشین خوبیه و من راضیم

    
  3. داوود می گوید

   سلام آسمون همه جا یه رنگه! متاسفانه همه نمایندگی ها توی همه شرکتها توی یه رنج هستند.

    
  4. پیمان می گوید

   من یک پیشنهاد دارم. بریم پراید بخریم. تو بر بیابون هم که خراب بشه. یک مغازه سوپری اونجاها پیدا کنی میتونی از واشر سر سیلند گرفته تا یاتاقانشو از از سوپری بگیری. خودشم برات نصب میکنه. هه هه هه هه

    
   1. ناشناس می گوید

    شما برو خر بخر راحت راحت می شی

     
  5. کوروش می گوید

   سلام اگه فقط یک ماه از این نمایندگیها ماشین نمیخریدم شاید یه فکری به حال خودشون میکردم ولی چکار کنیم که اگه از اینها ماشین نخریم چکار کنیم ماشین های وارداتی که قیمتشون سر به فلک میکشه به امید روزی که دست این دزدان از کشورمان کنده بشه

    
  6. ناشناس می گوید

   خر بخرید از ایرانخودرو نخرید مگه فرقی هم وجود داره تا وقتی خودرو ازاد نشه وضع همینه

    
  7. ناشناس می گوید

   سلام فقط یک راه داره تحریم خرید خودرو چینیه

    
  8. امین می گوید

   کرمان موتور کلاهبرداره خرید کردن ازش حماقته
   ۵ ماهه ماشین ازشون تحویل گرفتم گارانتی شو که دبه کردن می گن صفحه ۱۶۷ کتاب نوشتیم اگر برای سویس اولیه نیاین باطل میشه ، یعنی موضوع به این مهمی رو لای صفحات کتاب نوشتن که …
   منت گذاشتن سرمون یه سیستم تصویری فیک نونیم گذاشتن روش ۵ ماه نشده خراب شده الانم که کلا رو خط دبه هستن
   موندم سرویس دوره ای موتور چه ربطی به رادیو پخش ماشین داره
   کلاهبردارن آقایون خانوما نخرین مثل ما فریب نخورین

    
  9. ناشناس می گوید

   دقیقا

    
 2. iman می گوید

  سلام.آقای گلکار جدای از خدمات پس از فروش در رده قیمتی خودش در مقایسه با بقیه ماشینا چه جوره؟
  اگه میشه یه نقد و بررسی دربارش بنویسید.

   
 3. A.lee می گوید

  ضمن تایید ضعف شدید در مدیریت خدمات بعد از فروش کرمان موتور و تجربه شخصی خودم که داستانی به همین بحر طویل گونه ای دارد من از اولین مشتریان کرمان موتور و لیفان ۶۲۰ با موتور ۱۶۰۰ بودم و همچنین آخرین مشتری کرمان موتور بودم ولی با وجود خرید خودرو ال۹۰ افسانه ای بعد اولین مراجعه به نمایندگی مرکزی و معتبرش دچار نمایندگی گزیدگی شدم خواستم بگویم ای برادر هر کجا بروی آسمان همین رنگ است آنچه به جایی نرسد فریاد است

   
 4. ناشناش می گوید

  جک ۵ اتوماتیک همین یکماه پیش برای فامیل از نمایندگی خریدیم به هنگام نصب روکش و فشار دست نصاب قسمت نقره ایه روی فرمان خودرو ترک خورد خخخخ کیفیت رنگ افتضاح و همچنین مونتاژ داخلی خدمات بعد از فروش افتضاح تر کاملا با نظر شما موافقم . فقط شرکت به فکر سوده خودشه ،همه چی ظاهر سازی ….

   
 5. برسام می گوید

  با سلام و احترام
  بنده در خرداد ماه ۱۳۹۳ یکدستگاه خودروی جک j5 اتوماتیک از نمایندگی اهواز شرکت کرمان موتور تحویل گرفته و تا این زمان در حال استفاده از این خودرو می باشم. موضوعی که برای نویسنده اتفاق اگر فرض اغراق را منتفی بدانیم بسیار موضوع آزار دهنده ای می باشد ولی به نظر من این مشکل به دلیل قصور چند کارمند اتفاق افتاده و نباید آن را به نام کرمان موتور بنویسیم چه بسا اگر خودروی شما در همان نمایندگی مشهد رفع اشکال میشد الان برای شما تبدیل به یک خاطره خوشایند شده بود. منده طی این یک سالی که در حال استفاده از این خودرو می باشم چندین بار به نمایندگی اهواز و یک بار نیز به نمایندگی مرکزی تهران ( جاده مخصوص ) مراجعه نموده ام که از انصاف نگذریم هر بار با کمال احترام با بنده برخورد شده و مشکل من ( که یا سرویس دوره ای بوده و یا اشکالات جزیی معمول ) تا رفع کامل پیگیری گردیده است و حتی یک بار که به دلیل تعویض براکت سپر ( به دلیل ضربه شکسته بود ) مراجعه کردم و در دفعه اول از تعوض آن راضی نبودم ، دوباره و بدون هیچ هزینه ای فقط به دلیل عدم رضایت من حاضر به تعویض قطعه شدند. از این که بگذریم عملکرد خودرو نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با خودروهایی با بیش از دو برابر اختلاف قیمت همچون هیوندای اکسنت یا النترا قابل مقایسه می باشد فقط کاش رنگ آن از کیفیت بالاتری برخوردار بود. در کل ضمن ابراز تأسف بابت مشکلی که نمایندگی مور نظر برای این هم میهنمان بوجود آورده ، من از خرید خودروی جک j5 بسیار راضی بوده و در حال حاضر نیز در حال تعویض آن با یکدستگاه جک s5 ( محصول جدید کرمان موتور ) می باشم. ولی افسوس که سهل انگاری یک کارمند خاطی می تواند مجموعه ای را بدنام نماید.

   
  1. مهدی می گوید

   با سلام
   از این نظر که ممکنه توی متن بالا کمی اغراق شده باشه فکر می کنم حق با شماست ولی اینکه شما می فرمایید به خاطر قصور یکی دو کارمند نباید کل مجموعه رو متهم کرد به نظرم خیلی قابل قبول نیست
   سوال من اینه که مگه اون یکی دو تا کارمند رییس یا سرپرست ندارن . . . اگر واقعا یک شرکت براش رضایت مشتری مهم باشه به نظرتون به همین راحتی میذاره یکی دو تا کارمند بی مسئولیت، اعتبار اون مجموعه رو زیر سوال ببرن ؟؟!!
   یعنی اگر کارمندها قصوری کردن به نظر شما اون شرکت نباید مسئولیتشو قبول کنه و رضایت مشتریش رو جلب کنه ؟؟؟
   پس چطوره اتفاق مشابه (قصور کارمندان) توی شرکت هایی که تو بازار رقابتی هستن مثل سامسونگ یا دیجیکالا اتفاق نمیافته ؟؟
   من جاهای مختلف زیاد کار کردم و دیدم مجموعه هایی که حیثیت و اعتبار شرکتشون واسشون مهمه چه محکم کاریهایی می کنن که اگر روزی کارمندی هم اشتباه کرد ، برندشون از اون نارضایتی مشتری لطمه نبینه !!

   در مورد نحوه برخورد شرکت با شما هم باید بگم ماشین شما به مشکل خاصی نخورده و فقط در حد سرویس دوره ای و یا تعویض براکت بوده که نیاز به خدمات خاصی نداشته . . . حتی خودروسازهای داخلی هم این اشکالات رو بدون هزینه، به سرعت و رایگان رفع می کنن . . . برای من اتفاق افتاده که کمک فنر ماشینم (تیبا) خراب شد و نمایندگی بدون هزینه و توی یه نصف روز و با احترام تعمیر کرد . . . ولی اگر مثلا خدای ناکرده ماشینتون توی زمان گارانتی به مشکل اساسی بربخوره که نیاز به قطعه خاص و یا تعمیر اساسی پیدا کنه و گیر تعمیرگاه و رفت و آمدشون بیفتین اون وقت میشه منصفانه تر در مورد نحوه خدمات پس از فروش شرکت ها نظر داد

    
  2. ناشناس می گوید

   از خودشونی؟بزنم دهنش تقی؟

    
  3. ناشناس می گوید

   خدمات در شهر ما خیلی افتضاحه خدا لعنتشون کنه ک یک مشت کلاه بردار هستن.

    
 6. مهدی می گوید

  سلام
  وضعیت مدیران خودرو رو هم کم و بیش همچین وضعی داره
  زمانی که شما می خواهی ماشین بخری از هر راهی برای فروش محصولشون استفاده می کنن ولی وقتی خریدی و گیرشون افتادی نباید ازشون انتظار خدمات پس از فروش داشته باشی مگه اینکه برای هر کار کوچیکی دوباره پولشو ازتون بگیرن . . . .!!!!!!!!
  من چند سال پیش یه mvm110 خریده بودم ولی مصرف ماشین با چیزی که موقع خرید گفته بودن خیلی فرق می کرد . . . وقتی که ماشین رو به خدمات پس از فروش تو جاده کرج بردم بهم گفتن که اون مصرف برای استفاده از بنزین استاندارده و با بنزین ایران مصرفش بالاتره و این یه مسئله عادیه . . . بهشون گفتم پس چرا موقع خرید این قضیه رو نمی گن و کلی روی مصرف کمش برای تبلیغات کردن ؟؟!!
  بهم گفتن به ما ربطی نداره و به نمایندگی فروشی که ازش گرفتین مربوطه . . .
  ماشین هم تا یه کم فشار میومد زود جوش میاورد و خیلی با احتیاط باید بهش گاز بدی به خصوص تو تابستون . . .

  تا وقتی که بازار رقابتی نباشه و برندهای معتبر تو بازار نباشن نباید رو خدمات پس از فروش شرکت حساب کرد !!

   
 7. امیر می گوید

  آقا برسام متاسفانه اونقدر کیفیت ندیدیم معنی کیفیت رو حتی نمیدونیم ، به هر حال اینکه از ماشینتون راضی هستین خدا رو شکر

  ولی مقایسه جک با الانترا ….

   
 8. ب.اسمعیلی می گوید

  با توجه به سابقه کرمان موتور در تولید خودروهایی چون دوو سی یلو-فولکس گل و انواع هیوندای ورنا و آوانته – گمان نمی کنم اظهارات منتقدانه دوستان درباره این شرکت منصفانه باشد. البته اوضاع وخیم تر از این (با فرض صحت ادعاهای ناراضیان ) را در سایر خودروسازان دیده ایم مثل آتش سوزی های ناگهانی پژو ۴۰۵ ها که گاهی منجر به جان باختن سرنشینان هم شده است ایران خودرو هرگز اشتباهات و سهل انگاری در معیوب تولید کردن آنها نداشته و ریالی خسارت و غرامت پرداخت نکرد.

   
  1. مهدی می گوید

   به نظرم من هم کمی متن بالا اغراق شده باشه ولی اون خودروهایی که شما فرمودین از نظر طراحی و کیفیت قطعات عمدتا سطح بالایی دارن و توی دوره گارانتی کمتر نیاز به این طور خدمات پیدا می کنن
   به نظرم میزان تعهد یک شرکت به خدمات پس از فروش رو زمانی میشه سنجید که تعداد خودروهای مرجوعیش برای خدمات گارانتی و مشکلاتشون بالا بره !!

    
 9. متین می گوید

  من سال ۸۸ لیفان خریدم کرمان خودرو بیچارم کرد ، این داستان منو یاد خودم انداخ لیفان خریدم ۱۶.۵ سال ۸۸ شیش ما خوب بود هر بار هم می برم نمایندگی یه چیزی نصب می کردن و پول می گرفت (نمد درب موتور ، سینی موتور ….) بعد شش ما شروع شد دو رفتیم پارک جمشیدیه دیسک صفحه سوخت ! قطعه نبود ماشین یک ماه خوابید ! یک ماه بعد باز دیسک صفحه سوخت دو بار دسته موتور شکست خرابی بخاری راهنما و …. بماند بعد از دوسال و هزینه تعمیر ۲ میلیونی و کلی بد بختی ماشین خواستم بفروشم نمی خریدن اخر ۱۰ میلیون خریدن ! دیگه پشت دستمو داغ کردم ماشین چینی نخرم .

   
 10. طارق بهمنی می گوید

  نکته جالب این وسط گارانتی ۷ ساله هاوال هست..
  اصلا من پیشنهاد میکنم ایران خودروی قهرمان از فردا گارانتی همه محصولاتش رو بکنه ۵۰ سال..
  کی به کیه؟؟؟

   
 11. علی می گوید

  موندم توش اخه براچی

   
 12. برسام می گوید

  با سلام و احترام مجدد
  مهدی جان اینکه شما می فرمایید لازمه که سرپرستان به کار کارمندان نظارت کنند کاملا صحیحه ولی ایا راوی مشکلش رو به مدیریت نمایندگی انتقال داده ؟ یه مثال خیلی ساده بزنم همین ماشینم رو زمانی که من تحویل گرفتم فندک نداشت. یه برگه به من دادن که یه مدت دیگه مراجعه کنم و فندکش رو تحویل بگیرم ( توضیح اینکه فندک ماشینای دیگه به جک نمیخوره ) بعد از چند هفته یک روز که مسیرم به نمایندگی خورد مراجعه کردم و سراغ فندک ماشینم رو گرفتم که متصدی بخش فروشگاه گفت هنوز قطعه نیومده که من از ایشون تشکر کردم و رفتم پیش مدیر نمایندگی و بعد از تعریف ماجرا از ایشون پرسیدم که من چند با باید برای یه فندک مراجعه کنم؟ ایشون بلافاصله کارمندش رو صدا کرد و ضمن بازخواست اون در حضور من ، بهش گفت که بره از روی یه ماشین نو توی انبار یه فندک دربیاره و به من بده کلی هم از من عذرخواهی کرد که بخاطر یه فندک من رو تا اینجا کشونده. راستش رو بخوای انقدر این حرکت به دلم نشست که دفعات بعدی حتی اگر کم و کاستی هایی هم بوده موجب ناراحتی من از کرمان موتور نشده.

   
 13. ناشناس می گوید

  تا ایرانى هست جنس آشغال هم هست

   
 14. سام می گوید

  سوالات شما در متن را به سادگی میتوان پاسخ داد ؛ اول اینکه روغن مزدا به این علت توی ماشین شما ریخته شد که نمایندگی مشهد کرمان موتور با نمایندگی گروه بهمن یکی هست و روغن مزدا هم در واقع یه روغن از یک تولید کننده داخلی هست که برای شرکت مزدا یدک ؛ روغن پر میکنه و در اون زمان این روغن روی دست مزدایدک باد کرده بود و به نمایندگی ها با آفر ویژه داد و اونها هم هم تو مزدا ریختن هم تو ماشینهای دیگری که نمایندگیش رو داشتن و باقی رو هم میتونیم براتون توضیح بدم که چرا دیر قطعه می یاد و … و اصلا قطعه شما از کرمان خودرو تامین نمیشه!!!!

   
 15. سهيل می گوید

  با سلام
  کلا از خرید کرمان خودرو منصرف شید چون بنده بعد از انصراف از خرید بعد از کلی دوندگی تازه با کلی منت و غرغر پولم و گرفتم و بعد از ۶ ماه هم جریمه دیرکردو امروزو فردا می کنند بسیار بد قوله و بنظرم باید درب شرکتی رو که نمی تونه حق و حقوقه قانونی رو بده بست و هنوز پول و نداده

   
 16. ناشناس می گوید

  دوست عزیز !
  اهمال کاری دیگری ، یکبار یا دوبار … به ۳ بار که رسید ، روی زمین موندن کار رو باید بحساب سهل انگاری خودتون از اقدام بروش قانونی …
  دو خط کتبی مینوشتی برای مدیریت با رونوشت به شعبه مرکزی
  کلا ما ایرانیها با احقاق حقوقمون از روش قانونی ، نه آشناییم ، نه دوست داریم آشنا بشیم.

   
  1. ناشناس می گوید

   سلام من اینکارو کردم حتی به جایی داشت میرسید که به دادگاه بکشانم بازم همونه هیچ فرقی نمیکنه من خسته شدم بیخیال شکایت و بقیه ماجرا شدم

    
 17. حمید می گوید

  تمام نمایندگی ها از ایران خودرو گرفته تا توران خودرو همین جوریه ، گیربکس سورن بنده صدا میداد وهر روز صداش بیشتر میشد ۴۰۰۰ تا باهاش رفته بودم سه بار بردم نمایندگی میگفتن چیزی نیست و صداش رو اعصابم کار میکرد آخرش با یه پارتی از استانداری و تماس گیربکس رو برام درست کردن ، فروختمش ، خدا به داد اونایی برسه که هیچ ارتباطی ندارن و گیر این نانجیب ها میافتن

   
 18. پدرام می گوید

  نه تنها کرمان موتور بلکه اکثر نمایندگیهای ایران (اللخصوص ایران خودرو) همچین وضعیتی دارن

   
 19. پیمان می گوید

  تیتر مقاله منو یاد یه نوشته پشت سمند تاکسی انداخت
  “خر بخر ، از ایران خودرو نخر…”

   
 20. علی می گوید

  باسلام
  متاسفانه متن بالا کاملا درست است من ازاولین خریداران ایکس ۶۰ بودم ماشین رو با سه ماه تاخیر تحویل گرفتم در اولین سوخت گیری بنزین از وسط ماشین بطور وحشتناکی می ریخت دو هفته در نمایندگی خوابید تا پمپ بنزین رو عوض کردند چراغ کمربند همیشه روشن بود در ترافیک صفحه کلاچ بو میکرد با ۱۵۰۰ کارکرد باضرر فروختمش درمراجعاتم وقت زیادی ازمن بابت ماشین صفروبا تحویل باتاخیرهدررفت ولی چه فایده…….

   
 21. Erfan می گوید

  لطفا آنقدر ایران خودرو را زیر سوال نبرید بالاخره الان دنا رو با بهترین. کیفیت داره میسازد ما که راضی هستیم این ماشین عالیه و اصلا تا حالا خداروشکر شکر خراب نشده و نباید هرگز دنا رو البتهelxرو با این اشغال ها ی چینی مقایسه کنیم توی مدل جدیدم. حتی کیلس. استارتر. وجود داره

   
  1. نریمان می گوید

   حالا بزا چند وقت بگذره. اونوقت سمندون می پوکه. ما که ماشین چینی داریم خیلی راضی هستیم.

    
  2. علی می گوید

   خدا شاهد است که بنده شش سال است پارس ای ال ایکس موتور زانتیا صفر دستم هست. هیچ مشکلی نداشته. به جز تعویض چراغ یا تسمه تایم، لنت و یک بار تعمیر جلوبندی هیچ خرجی نداشته.
   اولین بار هم تسمه تایمش رو در ۱۰۲ هزار کیلومتر عوض کردم تسمه تایم هنوز سالم بود.
   البته قبول دارم خدمات پس از فروش در ایران معنا ندارد. لذا هیچ وقت نبردم.
   آدمی که برای وقتش ارزش قائله برای ۱۰ هزار تومان یک روز عمرش رو نمیگذاره تو نمایندگی.
   مگر اینکه عیب کلی باشه.
   آخه یه واشر اگزوز چیه آدم ماشین رو ببره نمایندگی ؟؟؟ اون هم ۵ بار.

    
 22. علی می گوید

  بالاخره کرمان موتور یک شرکت شهرستانی است و اعتبار یک شرکت پایتختی را ندارد.

   
  1. ناشناس می گوید

   شهرستانی؟؟؟؟ داهاتی؟؟؟ اونم که همه چیزش از ۷۱ جاده مخصوص، فقط کارخونش تو بمه. ماشا الله ایرانیا تو همه موضوعات صاحب نظرند

    
  2. ابوذر می گوید

   چی میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    
  3. محسن می گوید

   در جواب علی عرض کنم که ایران خودرو و سایپا هم متعلق به تهرانه!! پس به نظرت پراید و تیبا و پژو روآ و پیکان وانت توی چه سطحی هستن ؟!

    
  4. ناشناس می گوید

   و اعتبار خود پایتخت به چه چیز آن است؟

    
  5. ناشناس می گوید

   این بابا چی می گه

    
  6. مهران می گوید

   در نظر اونیکه تو کرمان یا شهر دیگست تو هم شهرستانی محسوب میشی بیسواد.

    
 23. سهراب می گوید

  دوستان عزیز و گرامی…
  بخش عمده از مشکلات ما اینه که از قوانین ، اطلاع کافی نداریم،،و یا برداشت نادرستی بهمون القا ٕٕ کردن ..
  بر طبق قانون حمایت از مصرف کننده ،، در صورت تخیر در تحویل،جریمه دیرکرد لحاظ میشه‌..
  در صورت خرابی چند باره( بیش از ۳ بار) یک قطعه مشخص ،، فروشنده مکلف به تعویض کامل ( و حتی تعویض خودرو ) خواهد بود..
  در صورت خواب بیش از مدت معین در نمایندگی،‌ یا خودرو جایگزین و یا جریمه ،تعلق میگیره..
  در روران کارانتی، تنها و تنها وجه پرداختی، بابت قطعات مصرفی و اونهم با شرط طی حداقل عمر مفید هستش،،وگرنه بابت هییییچ تعمیری نباید وجه پرداخت بشه…( چه در نمایندگی و چه توسط امداد )
  نه بابت قطعه ،نه بابت دستمزد،،
  در صورت مواجهه با هرکدام ازین موارد که نمایندگی زیر بار نرفت ، حتما با تعضیرات و بازرسی تماس بگیرید و شکایت کنید( اکیپ تعزیرات به محل اعزام میشه و تشکیل پرونده میده…
  هر شرکتی ( چه خوذرو ساز ،چه لوازم خانگی ،چه……) اگر چتند بار ازش شکایت بشه و پیگیر باشید، دیگه این رفتارو تکرار نمیکنند…
  مخصوصا که جدیدا ، از طریق شبکه ‌های اجتماعی،سریعا میشه یک مسئله رو رسانه‌ای کرد…
  مطمعن باشین بابت وجه و آبروشون هم که باشه ، مجبور به انجام میشند..
  عزیزان…حق ، گرفتنی هستش ! و کسی اون رو به ما نمیبخشه …

   
  1. ناشناس می گوید

   هردوبار بابت گارانتی از من یکبار ۳۰۰ هزار تومن یکبار ۲۰۰ هزار تومن گرفتن. اونقدر این منلکت از هر لحاظ افتضاحه که اگر بخوام پیگیری کنم حالا حالاها باید زندگی رو بزارم آویزون ترازوی عدالت باشم.اگر همه یکی باشیم میشه یکدست صدا نداره کاری از پیش نمیره

    
 24. سهراب می گوید

  در ضمن، در ادامه پست قبل …
  یعه موضوع مضحک براتون تعریف کنم..
  سالها پیش که حین گارانتی و به دلیل مشکلی ، پیگیر بودم و تلفن زده بودم به رفاه مشتری ” ایران خودرو ” و خیلی با عصبانیت باهاشون صحبت میکردم ،
  در جواب آخر من گفت؛ میتونید دفعه بعد از ایران خودرو خرید نکنید !!!!!
  ما کجاییم و بقیه دنیا کجا …… 😛

   
 25. محمدرضا fk می گوید

  به فرض اینکه مطلب شما بی طرفانه و غیر مغرضانه باشد پس ۱۶شرکت وارد کننده و تولیدکننده دیگر نیز به شدت هرچه تمام تر زیر سوالند زیرا در سایت isqiوزارت صنعت معدن و تجارت که حامی همیشگی ایران خودرو وسایپا بوده ، می توانید میزان رضایت مندی مشتریان را از کرمان موتور ببینید که در صدر قرار دارد و فرصت هرگونه سوال را از شما صلب میکند .ضمن اینکه این مطلب را سایت شما نیز منتشر کرده.

   
  1. محمدرضا fk می گوید

   و درادامه لینک میزان رضایت مندی از کرمان موتور رو ازسایت خودتون میزارم
   http://charkhan.com/16488/رضایتمندی-مشتریان-از-فرآیند-فروش-خودر.html

    
   1. دامون می گوید

    دوست عزیز، این لینک مربوط به رضایتمندی از فرایند فروش هست و ربطی به موضوع بحث که در خصوص خدمات پس از فروش هست ندارد، اینجا در مورد خدمات پس از فروش تبادل نظر میشه

     
   2. امیر می گوید

    خفه بابا

     
    1. امیر می گوید

     این پاسخ در جواب محمدرضا fk بود که در سایت در محل اشتباهی قرار داده شد

      
  2. محمد سعید بهمنی می گوید

   دوست عزیز، سلام و ممنون بابت حضور شما

   این دو مقاله در دو تاریخ مختلف منتشر شده اند. ضمن اینکه مقاله میزان رضایت مندی رو ما بر اساس لیست منتشر شده سازمان کنترل کیفیت منتشر کردیم؛ ولی اون نمیتونه به تنهایی میزان رضایت مندی مشتریان رو نشون بده .

   در کل تمامی شرکت ها خوبی ها و بدی هایی دارند که گاهی اوقات با ذکر شدن اونها ممکنه رفع بشن.

   اما تعریف کردن هیج وقت مشکلی را حل نمیکنه

   موفق و موید باشید

    
 26. ناشناس می گوید

  بابا برای اینکه ادم بفهمد ماسین خوبی است یا نه می توانید سری به تعمیرگاهها بنزنید اکثر ماشینها در تعمیرگاهها ماشینهای تولید ایران خودرو وسایپااست واقعا دردناک برای انسان اخر مگر می شود اینقدر دزدی دزدی دزدی در ساخت قطعه در نصب تجهیزات در اخر خوب وبا کیفیت کرد در ماشین

   
 27. احمد كاكائي می گوید

  با سلالم خدمت دوستان گرامی.
  بنده نیز در سال ۹۳ یکدستگاه جک جی ۵ خریداری نمودم و با شور و اشتیاقی که از دوو داشتم و از کیفیتی که از کرمان موتور سراغ داشتم حدود۵۰ میلیون به نوعی هزینه کردم تا خودرو راحتی به نسبت پرداختم داشته باشم.
  متاسفانه از همان اول با مشکلات مونتاژی برخورد کردم مثلا درب شاگرد از سرعت ۶۰ به بعد صدای باد میداد. متاسفانه با مراجعه به نمایندگی مشایخ در تقاطع تهرانسر اعلام کردند که نوار درب اشکال دارد… خلاصه بعد از دو مرتبه تعویض و کلی اتلاف وقت اینجانب و … هیچ گونه ترتیب اثری داده نشده بود .
  خواهشمند هستم از این نقطه نظرات استفاده کنید و خودرو معیوب را خریداری نکنید..
  خداوند گواه است بنده همان دوو را به ۱۴ سال کار کرده بود به جک نو ترجیح می دهم.
  ضمنا کرمان موتور نیز مانند سابق سرویس نمیدهد .. خلاصه برادران و خواهران هموطن عزیزم خودرو های چینی به قیمتشان اصلا نمی ارزند. هر چند محصولات سایر شرکتها مثل ایران خودرو و سایپا هم همین است ولی اگر خرید نشود اصلاح می کنند.
  من یک خواهش دارم پولی که بابت هزینه تعویض خودرو پرداخت می کنید بابت سفر خارجی هزینه کنید تا با آشنائی به فرهنگ بلاد دیگر بلکه تلنگری باشد بر فرهنگ خودمان تا اصلاح شویم و انقدر خواهان محصولات بی ارزش و بی کیفیت نباشیم.
  با تشکر از سایت محترم

   
  1. تا می گوید

   نمایندگی مشایخ جز بدترین نمایندگی هاست. باید جای دیگه ای میرفتی.

    
 28. ناشناس می گوید

  خدا خیرت بدهد بنده ی خدا من ماشین لیفان (۶۲۰)۱۶۰۰ دارم به نمایندگی های مشهد که زنگ میزنم میگن آقا معذرت می خواهیم دیگه قطعه تولید نمی شه فکر می کنم نمی دونند مشتری می دونه که در بازار آزاد همون قطعه گاها به سه برابر قیمت فروخته می شه و وجود داره ولی در نمایندگی نیست و تولید نمی شه فکر میکنم مقصر خودمون هستیم اگه نخریم به کی می خواهند بفروشند خلاصه دل من هم خیلی پر درده خودم کردم که لعنت ……….

   
 29. نام شما (ضروری): اسدی می گوید

  نظر.با سلام و احترام

  اینجانب حدود دو سال قبل یکدستگاه لیفان x۶۰ از نمایندگی فصاحتی اردبیل خریداری و تحویل گرفتم و بعد از یک سال که حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر با این ماشین داخل شهر اردبیل رانندگی کرده بودم ماشین را بدون حتی کوچکترین تصادف و خراش جزِیی ،تصمیم به فروش گرفتم و ماشین را قولنامه کردیم خریدار اصرار کردند تا از بابت بدون رنگ بودن ماشین را کارشناس ببیند و کاردکس صادر نماید که متاسفانه در بازدید و اعلام نظر کارشناس دو گلگیر جلو و کاپوت ماشین رنگ شده تشخیص داده شد و معامله ما به هم خورد و از اون روز (حدود یک سال است ) من در پی ادعای خسارت و شکایت از کرمان موتور هستم که حد اقل از این بابت ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان متحمل خسارت شده ام . و این موضوع پس از طرح شکایت در صنعت و معدن استان و پیگیری مداوم طی یک سال از جانب من و ارجاع به کارشناسان متعدد به اثبات رسید و مشخص شد که کارخانه کرمان موتور در حق ما اجحاف کرده و ماشین رنگ شده به ما فروخته و نهایتا کارشناس معتمد صنعت و معدن استان مبلغ ۷۵ میلیون ریال تعیین خسارت نموده و کارشناس کرمان موتور لطف کرده و ۳۵ میلیون ریال خسارت تعیین کرده و قصه به اینجا تمام نشده و ما ماههاست که دنبال گرفتن جزئی از حق پایمال شده مان هستیم و ظاهرا تا دو سه برابر مبلغ خسارت را هزینه نکنیم چیزی دستگیرمان نمیشود . ای داد از این همه ظلم و ستم آن هم در سایه نظام اسلامی و از طرف برادران و خواهران مسلمان … ما واقعا دردمان را به چه کسی بگوییم شما قضاوت کنید هر چند شما هم مثل صنعت و معدن استان … ..

   
  1. داریوش می گوید

   سلام جناب اسدی بزرگوار
   عین جریان شما برای من در نمایندگی کرمان موتور رستمی شیراز رخ داد.در طول ۹ ماه که لیفان ایکس ۶۰ ثبت نامی تحویل یکماهه رو بعداز سه ماه در خرداد ماه ۹۳ تحویل گرفتم و از ماه بعدش هم خرابی گیج بنزین .کاتالیزور اگزوز.بوش تبق عقب خودرو که در طول این ۹ ماه واقعا امانم رو بریده بود و طاقتم طاق شدوبا شرایط سه ماهه بصورت چکی فروختمش.میخواستم از شرش راحت بشم.اسفند ۹۳ به مبلغ ۶۲ میلیون فروختمش.فردای آن روز خریدار تماس گرفت که سمت راننده کاملا رنگ شده که تعجب من رو به دنبال داشت.مجدد به کارشناس رنگ مراجعه کردیم و صحت موضوع اعلام شد و بابت همین مساله ۶ میلیون از مبلغ کم کرد.به نمایندگی هم که مراجعه کردیم زیر بار نرفت که نرفت.از دوستان عزیزی که مایل به خرید محصولات کرمان موتور را دارند عرض میکنم که گول ظاهر و تبلیغات پوچ این شرکتهای چینی رو نخورید که صاحب اول آخر ماشین های بی کیفیت چینی خودتون هستید.به قولی شناسنامه تون میشه.با تشکر

    
 30. ناشناس می گوید

  خنده دار بود isqi چه کار کرده، نظرسنجی کرده؟ و شما اعتماد کردین.

   
 31. علی می گوید

  با سلام
  ۱۴ مرداد از نماینده گی بزازوری در تبریز با آگاهی کامل از شرایط فروش یکعدد ۸۲۰ اقساطی ثبت نام کردم.فرمودند فعلا نقره ای بزنیم بعدا رنگش عوش می شه. اول چک و بعدا تمام مدارک را تحویل دادم.
  جالبه ۳۶ ساعت بعد ماشین اسرال شد و من نمی دونستم!
  ۳۰ مرداد اس ام اس اومد که این مشخصات ماشینته و بعد از تماس من که ای بابا این که نقره ایه فرمودند ثبت نام نقره ای کرده نماینده دیگه نمی شه.گفتم خوب ماشینو بدید فرمودند پلاک نیومده دوروز صبر کن.یعنی ۲ شهریور! ۱۷ شهریور زنگ زدم کو پلاکم جواب ندادند.روزی ۳ بار تا ۲۱ هرروز زنگیدم تا اینکه ۲۱ فرمودند مدارک ناقصه! خوب ناقصه چرا نزنگیدین بگید بیارم تازه من زنگیدم چرا نمی گید نقص چیه نمی دونیم فرمودند.تا این که ۲۱ ظهر زنگیدم فرمودند کپی شناسنامه! دوباره دادم نمایندگی.زنگیدم گفتند صبر کن طبق رواله پلاک
  الان ۳۱ شهریوره!پلاکی در کار نیست.
  سوال؟ چند تا روزانه ماشین در کرمان موتور پلاک می شه؟ و پرونده من شمتره چنده؟یعنی کی قراره بعد ۳۱ روز از صدور سند این ماشین پلاک شه؟ این سوال برای کارکنان کرمان موتور پشیزی ارزش نداره برو بمیر تا دیگه از این شرکت ماشین نخری

   
 32. ایرج می گوید

  با سلام مدیریت نمایندگیها ونفراتشون با هم فرق میکنند من ماشین سمند دارم دارم هربار رکه ماشین بردم نمایندکی ایران ایران خودرو انصافا خیلی خوب کار کردند وبلافاصله از شرکت تماس میگیرند اگر عبی وایرادی توکار نمایندگی باشه سیوال میکنند ولی انصافا اون نمایندگی که من میبرم واقعا کارشون درست حتی چند بار میکانیک های سطح شهر بردم نونستند ولی تو نمایندگی خیلی خوب مشگل ماشین حل شد

   
 33. ناشناس می گوید

  دوستان عزیز منم از نمایندگی بشتام اصفهان ماشین اس فایو خریدم خدمات زیر صفر میریم ابرو درست کنیم زدن چشمش کور کردند افتضاح افتضاح برا نصب یک آپشن بردم تمام سیم پیچی ماشین ول وخراب خواهشا اطلاع رسانی کنید از کرمان موتور به هیچ عنوان ماشین نخرند

   
 34. سحر می گوید

  خدمت همگی عرض کنم من هم از کرمان موتور اصلا راضی نیستم تقزیبا اطرافیان هم همینطور فقط به جیب خودشان فکر می کنند نه به مشتری بابا از کرمان موتور ماشین نخررررررررررررررییییییییییییییییییییییییین

   
 35. baharvf1@gmail.com می گوید

  لیفان ۶۲۰ ۱۸۰۰ خریدم از روز اول گیربکسش میخونه تقه میزنه ماشین سرده دنده دو جا نمیره

   
 36. منصور می گوید

  سلام
  به خدمت تمامی دوستان عزیزعرض کنم بنده اخیرا یک دستگاه خودرو جک اس ۵ اتوماتیک ثبت نام کردم ولی بعد که بررسی کر دم دیدم خیلی از وسایل تابت خودرو را در کارخانه به روی خودرو نصب نمی کنند و بعدا با دریافت هزینه کلان بنام آپشن نصب واز مشتری نقدا هزینه را دریافت می کنند مثلا سینی زیر موتور که هزینه آن به ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد. اخیرا ( نیمه اول مهر) در تبریز نمایشگاه بود بنده هم در نمایشگاه از مسئول غرفه کرمان موتور این موضوع را سئوال کردم ولی ایشان جواب قانع کننده ای را به بنده ارجاع نداده اند ولی بنده مجددا به ایشان عرض کردم کرمان موتور این وسایل ثابت خودرو را برداشته و سود کلانی به جیب می زند و یا اگر این وسایل را نبه خوذرو نضب کننده قیمت خودرو را بالای ۱۰۰ میلیون تومان شده وآن موق کسی خریدار آن نمی باشد . در جواب مسئول نمایشگاه گفتند در اینورت بنده تقریبا همینطوره و من هم جوابی به آن ندارم چرا که این تصمیم کارخانه است .

   
 37. حسن می گوید

  واقعا نظارتی در کار نیست ؟
  وزارت صنعت و معدن خوابه ؟
  واقعا متوجه نمیشم

   
  1. حمید می گوید

   با سلام وزارت صنعت و معدن خواب نیست داداش الان کاملا بیدار و در برج میلاد مشغول زد و بند با خودرو سازان محترم است. مشکلات من و شما و بقیه ربطی به آنها نداره. وظیفه اونا بخور بخورهم که با شدت تمام در حال انجام وظیفه هستند. شب بخیر

    
 38. امیر می گوید

  خوب شد گفتید میخاستم جک بخرم دیگه نمیخرم لعنت بر این خودرو سازان

   
 39. رسول می گوید

  بنده هفته پیش ایکس ۵۰ نمایندگی*************** ثبت نام کردم دمشون گرم همون لحظه ماشینو بهم تحویل داد . خیلی حال دادن واقعا . ولی اون روز هر جا رفتم بیست روزه بود تحویلاشون فقط اینجا بود من از کرج رفتم تهران ثبت نام کردم .کلی که حرف نداشتن . مرسی

   
 40. فاضلی می گوید

  سلام بر افرادی که جک ۵ میخرند که طبعا مشتری اول آخرند
  بنده تاریخ ۲۱/۶/۹۵ جک را تحویل لیکن یکماه گذشته وشرکت یک ریال پول دیر کرد نداد …
  همچنین روز ۵شنبه گذشته ریموت را زدم درب باز نشد باطری خالی کرده بود اینم ماشین نو
  زنگ زدم امداد کرمان خودرو میگویند میاییم میبریم تعمیرگاه نزدیک شما تا شنبه بماند انجا باطری ببندند اینم خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع کرمان خودرو ….
  خخخخخخخ احتیاج است !!!!
  برای من ای ماشین برای همیشه کافی است بنده بفروشم دور ماشین چینی نخواهم رفت مثل جنساشه ….

   
 41. سيد جلال موسوى می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده یک عدد خودروى جک j3 دارم و مدل آن ١٣٩٢ میباشد ولى متأسفانه الان این خودرو را از خط تولید برکنار کردند و حتى یک دستگیره درب ماشین هم در نمایندگیها موجود نمیباشد. من کلى قرض و وام و طلاهاى خانمم رو فروختم که این ماشین را خریدم ، با توجه به اینکه این خودرو حتى کوچکترین وسیله اش هم در بازار آزاد و حتى نمایندگیهاى مجاز نمیباشد ، بفرمایی بنده چکار باید بکنم؟ واقعاً توى این شرکت به این بزرگى کسى نیست جوابگوى من باشد؟

   
 42. سيد جلال موسوى می گوید

  خواهش میکنم شرکت کرمان موتورزیک فکرى جهت خودروهاى جک j3 بکند و اگر توانایی خدمات این خودرو را ندارند خب لااقل بیایند و آنها را از مردم خریدارى کنند و انها را جمع آورى کنند.
  آخه منى که توى گرماى بالاى ۵٠ درجه اونم در شهر اهواز زندگى میکنم واقعاً نباید از کولر این خودرو استفاده کنم و فرزندان شیر خواره ام باید گرما بکشند؟ آیا این انصاف است؟
  چندین بار تماس گرفتم ولى یا جواب نمیدهند و یا اینکه پشت گوش می اندازند؟از مسئولین کرمان موتور خواهش میکنم فکرى به حال من بکنند. با تشکر

   
 43. ناشناس می گوید

  واقعا” با نظر شما موافقم که از نظر اینکه به تعهدات خود عمل نمی کنند در صدر جدول تمام خودرو سازان قرار دارند.
  من الان درست ۱۰ ماه است که ماشین اس ۵ خریدم و هنوز برای من دعوت نامه هام صادر نکرده اند . تازه این اول کار من است خدا به دادم برسد وقتی که ماشین را تحویل بگیرم با خدمات پس از فروش آن

   
 44. ناشناس می گوید

  من جمشید از شیرا ز در سال ۹۳ یک دستگاه x 60 از نمایندگی خریدم به قیمت ۶۲ میلیون از همان روز اول دیسکک و صفه کلاچ ان خیلی ضعیف بود و بی اندا ه بو گند میداد بطوری که داخل ماشین نمی شد نشست حالا دیگر در پارگینک که جای خود داشت مورد دیگری که داشت انقدر موتو ر ان کم قد رت است که حتی از رمپ پارکینک هم بالا نمی امد حدود ۱۰ بار به نمایند گی مراجعه کردم حتی کار به دعوا هم رسید ولی هر بار میگفتند که اشکالی وجود ندارد در اخر تصمیم به فروش ان کردم ولی کو خریدار تا اخر معجزه ای شد ویک نفر خر شد وما شینی که تنها ۲۵۰۰ کیلو متر کار کر ده بود با ۲۵ میلیون تا وان وبا التماس فزوختم وا ز شرش راحت شدم حالا اگر محصولات کرمان موتو ر در حد مجانی هم گیرم بیاید قبول نمی کنم چون نه کیفت دارد نه خدمات پس از فروش ونه پرسنل کاردان وبا ادب

   
 45. ناشناس می گوید

  رایان
  بنده یک دستگاه اس فایو اتومات حدود سه ماه خریداری کردم وحدود ۳۰۰۰ کیلیومترباش رفتم ولی متاسفانه این ماشین خیلی گیربکسش صدا تق تق میده و اتاق میلرزه و صدای موتور داخل کابین زیاده ( که به قول کارشناسان محترم دفترتهران اینها جزو ذات این گیربکس هست و عیب محسوب نمیشه و خود چینی های سازنده هنوز نتوستن این عیب را برطرف کنن )لای درب ها زوزه باد میاد چراغ ایربگش بعضی موقع روشن میشه وباید سیمهای زیر صندلی راننده را تکان بدم تا چراغش خاموش بشه چراغ سرو موتور فرمونش هم بعضی موقعها برخودش روشن میشه و بعضی موقعها خاموش میشه ازهمون روز اول دوربین دنده عقب کارنمیکرد و وقتی درستش کردم بعداز سه چهارروز کارکردن سوخت .درب صندوق عقب اصلا ریگلاژ نیست و کج هست چراغهای خطر عقب اصلا همسطح درب صندوق نیست وپایین وبالا هست سپرجلو کج بسته شده وهزاران عیب کوچک و بزرگ که هست و نمایندگی اصفهان اصلا جوابگو نیست و تعمیرگاه مرکزی تهران هم اصلا جوابگو نیستند وهرموقع زنگ میزنم با احترام خیلی زیاد میگن چشم حتما برطرف میکنیم و حدوددو ماه هست که فقط دارن پاس کاریم میکنن و هیچ عیبی تا کنون ازاین ماشین به اصطلاح صفر برطرف نشده وفقط میکن برو نمایندگی لرن کن .تا بحال سه مرتبه لرن شدن ولی عیب همچنین ادامه داره لطفا هرکسی که میخواداین نوع ماشینو بخره .نخره که واقعا پشیمون میشه و همش دستش بهش بند میشه و بجراعصاب خورد شدن چیزعایدش نمیشه و واقعا پولش رو دور ریخته خواهشا نخرید .نخرید .نخرید

   
 46. ناشناس می گوید

  سلام من فکر میکنم مدیر محترم سایت عمدا درجهت تبلیغ تولیدات کرمان موتور معایب اساسی تولیدات این شرکت را به گردن نمایندگی ها انداخته است دوستان عزیز من یک دستگاه جک اس ۵ خریده ام بعد از ۳۰۰۰ کیلومتر معایب اساسی آن از جمله صدای گیربکس ، افت شتاب بر اثر عمل نکردن توربو ، لرزش شدید فرمان در موقع گرفتن ترمز در سرعت های بالا صدای اعصاب خورد کن تق تق در قسمت عقب اتاق گیر کردن وقت و بی وقت فرمان شروع شد تا الان که ۲۰۰۰۰ کیلومتر کار کرده است از دفتر مرکزی گرفته تا نمایندکی های مختلف شهرستان مراجعه کردم هیچکدام از معایب برطرف نشد به وزارت صنایع هم از عدم کیفیت محصولات شکایت کردم فایده ای نداشت اتفاقا عجیب این که این وزارتخانه هم به جای ارزیابی محصولات نمایندگی ها را ارزیابی می کند همان وزارتخانه ای که بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان از حقوق مردم را در حمایت از خودروسازان هزینه کرد ولی ماشینی به ما تحویل می دهند که ظرف مدت گارانتی آن بیش از قیمتشان هزینه باید کرد آن هم بی نتیجه

   
  1. کریمی می گوید

   متاسفانه مدل اس ۵ از محصولات جک کیفیت مناسبی ندارند در صورتی جک جی ۵ اتوماتیک کمتر دچار مشکل می شود

    
 47. ناشناس می گوید

  من که واقعاً از خرید جک منصرف شدم،
  خدا خیرتون بده که اطلاع رسانی می کنید

   
 48. اکبر می گوید

  من یک ماهه ۴۵۰۰۰۰۰۰تومان دادم اس فایو اتومات ثبت نام کردم به نظرتان چکار کنم؟

   
  1. رسول زاده می گوید

   باسلام
   به نظرم از کرمان خودرو خرید نکنید بهتره ما همه پشیمون شدیم
   خدمات پس از فروششون مدیریت بسیار ضعیفی داره
   کاش تحقیق بیشتری قبل از انتخاب خودروم داشتم من لیفان x60 دارم

    
  2. علی رضا عشریه می گوید

   من ۴ ماه ونیمه از ۹۵/۱۱/۱۳ لیفان ۸۲۰ نوشتم الان قراردادو نگاه کردم دیدم از زمان تکمیل وجه ۳۰ روز کاری باید بگدره که عملا میشه نزدیک دو ماه بعد سپری شدن این همه مدت اومدن میگن میدونید چیه مشتری عزیز ما ماشین نداریم که بخایم بتون بدیم بیا انصراف بده بعد ۵ ماه که پول دستمون بوده و طبق قرارداد ترکمنچای هیچ مبلغی هم نباید بتون بدیم اگرم نخاستی بیا اس فایو اسم بنویس و دوباره روز از نو روزی از نو و جالبه که هیچ ارگانی هم جوابگو نیست شماره قراردادمن هم ۱۸۹۱۵۲ اینو میگم که نگن از رقیبا هستن و دروغ میگن ماشین بخرید اما از کرمان خودرو نخرید

    
 49. اکبر می گوید

  من یک ماهه ۴۵۰۰۰۰۰۰پول دادم حالا چکار کنم؟

   
  1. ناشناس می گوید

   داداش گلم برو ماشینتو بگیر حالشو ببر…..گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده.مبارک باشه برو بگیر و به این حرفا توجه نمن خیلی هم عالیه

    
   1. حمید می گوید

    با سلام خدمت هموطن ناشناس ۱۱:۲۴ که به اکبر آقا گفته برو ماشینتو بگیر و حالشو ببر. آگه بهش به این زودی دادن حق با شماست. چون بنده خدا اکبر آقا حداقل باید ۷ تا ۸ ماه منتظر این اتفاق به ظاهر خوشایند بمنه؛ درست مثل بنده که ۷ ماهه منتظرم دستم بقول شما به این گوشت برسه. پولش تمام و کمال بیشتر از ۴۵ روزه که داده ام. موفق باشید

     
   2. ناشناس می گوید

    آدم احمق ۴۰ ۵۰ تومن پولی نیس صحبت سر این که با این پول چرا ماشین بیکیفیت

     
  2. ناشناس می گوید

   این ها همچون دزد هستن از پول شما ها استفاده میبرند مثلا اگر صد نفر مثل شما پول داده باشند سر جمع ۴۰۰ میلیون تومن میشود که این پول در عرض دوسه ماه چند برابر میشود تا وقتی که کسی نباشد تو این مملکت دم این کلاه بردارارو نچین همین درد گریبان گیر ما هست در کارخانه بنز و بی ام دبلیو یک خودرو برف پاک کنش کار نمیکرد کل خودرو های فروخته شده را جمع آوری کردند و شرکت متحمل خسارت زیادی شد ولی چند سال پیش شرکت ایران خودرو به شلنگ پژو رو جابه جا کرد دیدید چند پژو آتیش گرفت کسی هم مسولیت به عهده نگرفت من خودم به مکانیک هستم وپیشنهادم به شما مردم این که پا تو نمایندگیها برای خدمات پس از فروش نزارید به عده به عنوان مهندس بت بیسوادی و بی تجربگی و بی مسوولیتی به عنوان تعمیرکار مردم سر کیسه میکنن چطور ایراد به این سادگی رو انقد بزرگش کردن پیچ گلویی اگزوز بیش از حد سفت کردن وبریدن وجود هزینه این ناشی گری به عهده خودشان بوده فکر کردن با بریدن یه پیچ هیچ اتفاقی نمیده وارد آخر اگر ایراد کنه بعدا هزینه به عهده صاحب خودرو میشه .آگه هرکسی مسولیت وعواقب کاراشو میپزیرفت کشور ما گلستان بود

    
 50. محم می گوید

  سلام من لیفان ۸۲۰ خریدم از کیفیتش راضی هستم مشگلی در طی ۳ ماه نداشتم. سایر اشخاصی هم که داشتند پرسیدم راضی بودند فکر می کنم این مدل لیفان خوب ساخته شده و ایرادات مدل های دیگر را ندارد….

   
  1. سیدمحمد حداد می گوید

   من هم لیفان ۸۲۰ خریدم در پاییز ۹۵ – پانل تصویری خراب شدسفارش دادند بعد از ۴ ماه امد یک ماه پیش خواستیم کولر روشن کنیم خر خر می کرد و باد گرم میزد بردیم نمایندگی گفتند این مشکل زیاد هست سفارش قطعه گذاشتند و گفتند ۳ تا ۵ روز کاری اماده میشه الان ۲۷ روز منتظریم و تماس میگیریم جوابی ندارند و میگویند منتظر باشید الان اگر هوا گرم باشه ماشین بیرون نمی بریم و با اتوبوس بی ای تی میرویم

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.