مکمل بنزین
گوناگونخبر

کانسپت چشمگیر جنسیس X کوپه معرفی شد

جنسیس یکی از درخشش‌های دنیای خودرو است که فقط هر چند دهه یک‌بار رخ می‌دهد زیرا این برند نوپای کره‌ای در عرض تنها سه سال شایستگی‌های زیادی از خود نشان داده و هم‌اکنون به یک برند لوکس بالغ تبدیل شده است. حال با توجه به جدیدترین ساخته جنسیس یعنی کانسپت X، این حرکت باید در آینده هم ادامه پیدا کند زیرا این کانسپت که در یک رویداد خصوصی در کالیفرنیا معرفی شده، خودرویی شیک و جذاب با قوای محرکه الکتریکی است که استراتژی طراحی جنسیس برای محصولات آینده را نشان می‌دهد.

جنسیس برخلاف رویه مرسوم خودروسازان دنیا، برای عرض‌اندام در دنیای خودروهای الکتریکی، بجای انتخاب یک شاسی‌بلند، از طرح یک کوپه گرند تورر دودر استفاده کرده است زیرا این شرکت می‌خواهد هیجان و عملکرد را در رانندگی حفظ کند. این کوپه X که اولین کانسپت در تاریخ کوتاه این برند نوپای کره‌ای محسوب می‌شود، ویژگی‌های طراحی محصولات کنونی جنسیس مثل جلوپنجره تاجی شکل و چراغ‌های دوخطی را با استایل آینده‌نگرانه یک کوپه شیک ترکیب کرده است.

در کانسپت X، طراحی آشنای جلوپنجره تاجی شکل معروف جنسیس با طرح جدیدی ترکیب شده و هرچند شکل کلی جلوپنجره همچنان آشنا به نظر می‌رسد اما در داخل آن الگوی ماتریکس سه‌بعدی کار شده تا تمرکز این کوپه شیک را روی آینده الکتریکی نشان دهد. همچنین در این خودرو کاپوت و گلگیرهای جلو یک‌تکه هستند که نمای بدون درزی را ایجاد کرده است. البته شاید بپرسید که یک خودروی الکتریکی چرا به جلوپنجره بزرگ و کاپوت کشیده‌ای نیاز دارد که جنسیس دلیل این موضوع را ایجاد نمایی جذاب و زیبا عنوان کرده است. علاوه بر این، این طراحی به خنک کردن باطری‌ها کمک می‌کند و با فرمی کاملاً آئرودینامیک، راهی برای به حداکثر رساندن برد خودرو هم خواهد بود.

برای کانسپت X همچنین کالیپرهای ترمز لیمویی‌رنگ در نظر گرفته شده تا نشان دهد این خودرویی پاک است. حتی رنگ بدنه این کوپه کره‌ای هم نشان از سازگاری آن با محیط‌زیست دارد زیرا این رنگ از تالاب‌های پارک ملی «لینسویز ماراینسیز» برزیل الهام گرفته است. این تالاب‌ها در فصل بارانی بین تپه‌های شنی شکل می‌گیرند و مقصد محبوبی برای طبیعت‌گردها هستند.

در داخل جنسیس X کانسپت شاهد کابینی متمرکز بر راننده هستیم که همه موارد مهم را در اختیار شخص پشت فرمان قرار می‌دهد؛ بنابراین در اینجا کنسول بلندی طراحی شده که سرنشین جلو را از راننده جدا می‌کند. جنسیس با استفاده از رنگ‌های متفاوت نیز بر این تمایز و جدایی تأکید کرده است زیرا درحالی‌که دیگر صندلی‌ها به رنگ آبی اقیانوسی هستند، صندلی راننده با چرم قهوه‌ای پوشیده شده است. این روکش چرمی صندلی‌ها نیز با استفاده از ضایعات چرم تودوزی دیگر خودروها ساخته شده‌اند.

در سمت راست راننده یک نمایشگر عمودی زیبا برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و همین‌طور کنترل سیستم تهویه نصب شده و پایین‌تر از آن نیز یک انتخاب‌گر دنده گوی شکل جای گرفته که انتخاب‌کننده حالات رانندگی هم روی آن تعبیه شده است. غربیلک فرمان دو پره با طرح کلاسیک هم دیگر ویژگی قابل‌توجه کابین این کانسپت چشمگیر کره‌ای است.

درمجموع، هرچند جنسیس X کانسپت، خودرویی جذاب و هیجان‌انگیز است اما متأسفانه این صرفاً یک کانسپت خواهد بود و فقط از طراحی محصولات آینده این شرکت خبر می‌دهد. بااین‌حال، هنوز هم می‌توان به تولید این کانسپت امیدوار بود زیرا به گفته سخنگوی جنسیس، این شرکت یک برند جوان با سبد محصولات رو به رشد است و برای بسیاری از مدل‌های هیجان‌انگیز پتانسیل دارد. جنسیس X در صورت تولید می‌تواند تجربه یک رانندگی طولانی عالی را بدون قربانی کردن زیبایی، رانمان و عملکرد در اختیار خریداران قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا