Take a fresh look at your lifestyle.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: تاکنون 6452 دستگاه خودرو به بازار وارد شده است

مهدی ضیغمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، در گفت‌‌و‌گوی جدیدی درباره روند واردات خودرو اعلام کرد که تاکنون 6452 دستگاه خودرو وارد کشور شده است. این خودروها به صورت قطعی از گمرک ترخیص شده‌اند و قرار است به زودی وارد بازار کشور شوند.

بنابراین در این آمار هیچ خودرویی که به صورت قطعی ترخیص نشده باشند، وجود ندارد. او در ادامه اشاره کرد که این آمار نشانگر افزایش واردات خودروها به کشور است.

علاوه بر آن، اکنون بیش از 5 هزار خودرو در حال حمل به ایران هستند که ممکن است در بنادر و یا روی آب‌ها حضور داشته باشند و به زودی وارد کشور خواهند شد.

خوب است بدانید که تعداد خودروهای ترخیص شده از گمرک‌های کشور در سال 1396 چیزی حدود 70 هزار و 5 دستگاه خودرو بوده است که ارزش آنها برابر با هزار و 836 میلیون دلار برآورد می‌شود.

گمرک جمهوری اسلامی ایران درباره آمار واردات خودروها در سال 1402 اعلام کرد در 8 ماه ابتدای امسال، 3488 دستگاه خودروی سواری وارد ایران شده‌اند. این 3488 دستگاه خودرو ارزشی معادل 69 میلیون و 615 هزار دلار دارند.

در نهایت گمرک کشورمان اظهار داشت که در 8 ماه سال گذشته، 185 دستگاه خودروی سواری وارد کشور شده که ارزشی حدود 5 میلیون و 310 هزار دلار دارند. نظر شما درباره این آمار چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.