Take a fresh look at your lifestyle.

مقایسه پژو 206 تیپ 5 با برلیانس H220؛ هاچ بک‌های پر ادعا!

111 18,594

با توجه به جوان بودن جمعیت کشور، نیاز به خودروهای مورد پسند این قشر روز به روز بیشتر احساس می‌شود. هاچ بک‌ها از مدل‌های مورد پسند قشر جوان و بانوان هستند که در آشفته بازار خودرو ایران توانسته‌اند در تمامی سطوح قیمتی برای خود جایگاهی دست و پا کنند. در بازه قیمتی 30 تا 40 میلیونی، تا چندی پیش خودرو پژو 206 تیپ 5 توانسته بود نیازهای طرفداران این دسته از خودروها را بر طرف کند و به اصطلاح تاج پادشاهی هاچ بک‌های زیر 40 میلون تومان را بر سر نگه دارد. اما با ورود رقیب تازه وارد چینی به نام برلیانس H220، عرصه بر یکه تازی پسر سال خورده ایران‌خودرو کمی تنگ‌تر آمده‌است. در ادامه به مقایسه اجمالی بین این دو رقیب، یکی کهنه‌کار و مغرور و دیگری جوان و پر ادعا خواهیم پرداخت.

H220-3

طراحی ظاهری:

ابتدا از کهنه کار این رقابت شروع می کنیم. خودرو 206 از سال 1380 بر روی خط تولید ایران خودرو قرار گرفت و از آن سال تا به الان در تیپ‌های مختلف عرضه شده‌است. این هاچ بک پرطرف‌دار از ابتدای فروش تاکنون بدلیل چهره عامه‌پسند و بازار انحصاری داخلی! توانسته‌است فروش بسیار خوبی را تجربه کند. با اینکه نسبت به نمونه اولیه جراحی سبکی در بخش چراغ‌ها جلو و عقب این خودرو انجام پذیرفته اما هنوز همان چهره گربه‌سان خودرو را حفظ کرده‌است. درباره ظاهر شیر این رقابت، نیازی به تفسیر حس نمی‌شود زیرا با تولید 15‌ساله این خودرو در کشور، در ترافیک کلان شهرها پا به پای جمعیت، این کهن‌سال را مشاهده می‌کنیم. به نظر نگارنده با توجه به ورود پژو 208 به بازار ایران در آینده نزدیک، سالخوردگی این خودرو بیش از پیش نمایان می‌شود.

Peugeot-206-2003-1024-06

حال به طراحی ظاهری رقیب، برلیانس H220 می پردازیم. برلیانس با بهره‌گیری از همکاری متخصصین پنین فارینا و جیوجیارا، توانسته‌است محصولی قابل توجه و تقریبا چشم نواز تولید کند. نمای جلوی خودرو با طراحی جدید هواکش برلیانس و چراغ ها کشیده شده نمایی جدی و مردانه به خودرو بخشیده‌است که از ابتدای امر مصمم بودن خود را جهت مبارزه با رقبا نمایان می‌کند.

H220-1

نمای بغل خودرو با طراحی منطقی به نظر نگارنده بسیار جذاب است. یک خط از بالای گلگیر جلو خودرو در امتداد دستگیره‌ها تا چراغ عقب خودرو ادامه یافته‌است و  هم‌چنین یک خط از زیر در جلو خودرو تا گلگیر عقب خودرو ادامه پیدا کرده‌است؛ که مجموعا طرحی دلنواز برای این هاچ بک ایجاد نموده‌اند. زبان طراحی این خودرو براساس زبان طراحی آسیا شرقی یا همان اینسکتی (حشره‌ای) شکل گرفته‌است. آینه‌های بزرگ کناری خودرو برای شهرها شلوغ ایران یک مزیت به حساب می‌آیند! تنها تعجب نگارنده از طراحی نمای جانبی این خودرو، نحوه قرارگیری چراغ راهنما در زیر و بر روی ستون آینه‌ها و گرافیک آن‌ها می‌باشد.

H2320-6

در نمای پشت پسر چینی سایپا، طراحی انجام شده، هاچ بک دوس داشتنی بی ام دبلیو سری 1 را تداعی می‌کند. البته طراحی چراغ های عقب جا برای اصلاح دارد ولی در کل می‌توان به نمای عقب این خودرو نیز نمره خوب داد. در مجموع ظاهر این هاچ‌بک تازه وارد چینی را می‌توان در بازار انحصاری ایران، قابل قبول و حتی رقابتی در کلاس قیمتی خود دانست.

H220-2

طراحی داخلی:

در داخل کابین 206 از بدو تولید تاکنون تغییرات بسیار جزئی انجام شده‌است. هم‌چنین کابین آن برای تمام اقشار جامعه آشنا است. دسترسی به تمامی ادوات به غیر از دکمه فلاشر! به راحتی امکان‌پذیر است. روکش صندلی‌ها و رو دری‌ها متوسط ارزیابی می‌شود. موردی که هم‌چون جنس پلاستیک مورد استفاده در داخل اتاق در مرور زمان دچار پس‌رفت در سطح کیفی شده‌است. طراحی کنسول 206 پس از گذشت 15 سال رنگ و لعاب روزهای ابتدایی خود را از دست داده‌ و تداعی کننده همان سال‌ها نخستین قرن 21 است.

206-2

اما با ورود به کابین پسر چینی این رقابت، طرح دو رنگ داش‌بورد توانسته مقداری از طراحی ساده این بخش را جبران کند و روح اسپورت بودن را به آن بدمد. طراحی فرمان نیز با قسمت پلاستیک نقره‌ای در پایین آن تا حدودی چشم را نوازش می‌کند. ال‌سی‌دی تک رنگ به کار رفته در میان داش‌بورد تا حدودی به ال‌سی‌دی های 206 از لحاظ کارایی شبیه است. طراحی رودری‌ها و نوع قرار گیری دستگیره‌ها و کلیدها به خودروهای به‌روزتر شبیه است و در این بخش شیر این رقابت ساکت و خموش خواهد بود. دسترسی به کلید‌ها و ارگونومی کابین خوب ارزیابی می‌شود. طراحی صفحه کیلومتر شمار نیز به نسبت 206، جوان پسندتر و به‌روزتر است. تا اینجا رقابت، در بخش طراحی خارجی و داخلی 206 کهن سال از رقیب چینی عقب مانده‌است.

INTERIOR-Brilliance-H220 (1)

موتور:

خودرو پژو 206 تیپ 5 از موتور معروف تی یو فایو 1600 سی سی، 16 سوپاپ با حداکثر قدرت 110 اسب بخار و حداکثر گشتاور 142 نیوتون بر متر و گیربکس 5 سرعته دستی بهره می‌برد. این پیشرانه از لحاظ آلایندگی استاندارد یورو 4 را پاس می‌کند و در سیکل ترکیبی طبق ادعا سازنده 6/6 لیتر بر صد کیلومتر مصرف دارد.

206-3

در مقابل برلیانس H220 با موتوری با کد BM15L برگرفته شده از موتورهای میتسوبیشی با ظرفیت 1500 سی سی، حداکثر قدرت 102 اسب بخار و حداکثر گشتاور 138 نیوتون بر متر و گیربکس 5 سرعته دستی عرضه می‌شود. این پیشرانه از لحاظ آلایندگی استاندارد یورو 4 را پاس می‌کند و در سیکل ترکیبی طبق ادعای سازنده 4/6 لیتر بر صد کیلومتر مصرف دارد، که با توجه به وزن 1194 کیلوگرمی برلیانس در مقابل وزن کمتر 206 تیپ 5، قدرت پیشرانه شیر پیر بر جوان چینی پرادعا به ظاهر بیشتر می‌چربد.

brilliance-h230-lanzamiento-2014-15

در خودرو 206 تیپ 5 در هر چهار چرخ از سیستم ترمز دیسکی استفاده شده‌است. ترمزگیری تیپ 5 این خودرو از بدو ورود، زبان زد خودرو دوستان بوده است. (مساله‌ای که در طول زمان بدلیل تغییرات فنی در این خودرو متاسفانه ضعیف‌تر شده‌است) در برلیانس H220 در چرخ‌ها جلو از ترمز دیسکی و در چرخ‌ها عقب از ترمزها کاسه‌ای بهره می‌برد. در بخش ترمزگیری بر روی کاغذ خودرو کهن‌سال پیروز ماجرا است.

امکانات:

خودرو 206 تیپ 5 دارای امکانات سیستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD ‌و EBA)، ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک کاری، ترمز عقب دیسکی، کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه اتوماتیک، تیوتر جلو، پخش CD با کنترل پشت فرمان، بلندگوی درهای جلو و عقب، چراغ مه‌شکن جلو و عقب، قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو، چراغ همراهی تا درب منزل در محیط تاریک، آینههای جانبی برقی، دارای حسگر دماسنج و قاب رنگی، شیشه بالابر برقی درب جلو و عقب، ایموبیلایزر, قفل مرکزی با ریموت رادیویی, کمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم کنترل بخار بنزین، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، پشت سری جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع , صندلی عقب 2 تکه با قابلیت تاشوندگی، پشت سری صندلی عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع و دماسنج روی داشبورد است.

در مقابل خودرو برلیانس H220 در مدل گیربکس دستی دارای امکانات ایربگ راننده وسرنشین، کامپیوتر اطلاعات سفر، صندلی راننده و سرنشین جلو قابل تنظیم در 4 جهت، صندلی عقب تاشونده، مجهز به سیستم پیشرفته ترمز EBDوABS‌، هشدار دهنده بسته نبودن کمربند ایمنی، قفل شدن اتوماتیک دربها در سرعت، چراغهای جلو هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم ضد سرقت، قفل مرکزی، شیشه بالابر برقی جلو و عقب، مجهز به سیستم تهویه مطبوع دستی، آینه‌ها جانبی برقی، نگهدارنده فنجان جلو و عقب، سیستم صوتی و تصویری مجهز به 4 بلندگو، رادیو، پورت USB، چراغ مطالعه و هم‌چنین فرمان برقی است. در زمینه امکانات تقریبا دو خودرو پا به پا یکدیگر پیش می‌آیند اما فرمان برقی برلیانس برای استفاده در شهر شلوغ می‌تواند امتیاز چشم‌گیری در مقابل 206 باشد.

Brilliance-H230-1.5L-5MT-2014-Test-Drive-Rutamotor-66

نتیجه‌گیری:

قیمت فعلی 206 تیپ 5 طبق اعلام سازنده 36.8 میلیون تومان و قیمت روز برلیانس H220 در مدل گیربکس دستی 38 میلیون تومان اعلام شده‌است. با توجه به تشنگی بازار خودرو کشور و اکثریت جوان جامعه، ورود خودرو آن هم از کلاس هاچ‌بک می‌تواند بسیار جذاب باشد. با شرایط یاد شده، برلیانس H220 می‌تواند همراه با عرضه با تیراژ مناسب و تامین قطعات و خدمات پس از فروش مکفی، سهمی قابل توجه از بازار خودرو زیر 40 میلیون تومان برای خود کنار بگذارد.

نظر شما در باب این موضوع چیست؟!

به سوپر گروه تلگرامی خودروی محبوب 206 بپیوندید!

به سوپر گروه برلیانس H220 و H230 ملحق شوید

111 دیدگاه
 1. ناشناس می گوید

  دست شما درد نکنه عالی بود.

   
 2. ناشناس می گوید

  خوب بودممنونم

   
 3. Danial.as می گوید

  باسلام خسته نباشیدب همکاران.بله درست بنده هم بچه رشتم تازه برلیانس ۲۲۰ هاچ پک گرفتم خیلی از ماشین های ایران خوردروبهتر ازلحاظ مصرف ترکیبی سوخت تاسواری…امیدواریم بیشترترفتارپیداکند قطعات. ..ب بازاربیاید.

   
  1. مسلم می گوید

   طرفدار …. نه ترفتار ؟!!!!!!

    
  2. Ehsan می گوید

   برلیانس واقعا ماشین خوب و با کیفیتیه

    
 4. Nima.z می گوید

  با سلام نیما هستم از شاهین شهر…منم خیلی وقت بود ک بین ۲۰۶sd وبرلیانس h220مونده بودم ک کدومو بگیرم با تحقیقاتی ک کردم برلیانسو ترجیح دادم …تا الان ک از همه لحاظ ازش راضیم .. ظاهرش ک از هم تیپای خودش خیلی بهتره.. شتابشم بنظر من از هم تیپای خودش بهتره

   
 5. Abed می گوید

  مقایسه شما ازلحاظ به روز بودن و شکل ظاهری کاملا درسته اما از لحاظ شتاب و سرعت ، این برلیانس بسیار بسیار ضعیفه. بسیار کم قدرت و کم رمقه.
  بنده سابقه رانندگی با هر دو خودرو رو در عرض یکساعت در یک روز داشتم

   
  1. محمد می گوید

   عزیز جان شتاب ۲۰۶ رو کمتر خودرویی تا رنج ۱۰۰ میلیون داره.

   موتور ۱۵۰۰ سی سی شرکت بی ام دبلیو داره ۱۰۲ اسب بخار با گشتاوری قابل قبول ارائه می ده و مصرف سوخت بسیار پایینی داره

    
   1. ناشناس می گوید

    میتسوبیشی نه بی‌ام‌و.

     
    1. ناشناس می گوید

     ۵

      
  2. Ehsan می گوید

   برلیانس واقعا ماشین راحتیه موتور بی صدا و خوبی داره شتاب هم معقوله

    
 6. یاسر می گوید

  باسلام

   
 7. محمدرضا می گوید

  ۲۰۶ تیپ ۵ خدایی از لحاظ شتاب و کشش نسبت به برلیانس فوق العادس من خودم کورس کذاشتم برلیانس در حد تیپ ۵ نیست ولی از لحاظ طراحی برلیانس اره بهتره. به نظر من تیپ ۵ ایمنی. .موتور. و سرعت.شتاب بهتر و برلیانس از لحاظ راحتی و زیبایی بهتر

   
  1. جلیل می گوید

   در تست های ایمنی انجام شده، H220 حدود ۵ستاره را کسب کرد. H320 ورژن بالاتر حدود ۳ستاره را کسب کرد و ۲۰۶ از ۳ ستاره به ۲ ستاره رسید.

    
   1. ناشناس می گوید

    سلام به همگی من کاری به کیفیت دو خودرو ندارم ولی ما تو ایران زندگی میکنیم یکم اقتصادی هم باید فکر کنیم همتون میدونید که خودروهای چینی افت قیمت زیادی دارن ولی خودروهای داخلی همیشه دست به نقدن ممنون از نظرات همگی

     
    1. Ehsan می گوید

     البته جالبه که افت قیمت برلیانس خیلی کمتر از مابقیه خودرو های چینیه

      
   2. علی می گوید

    لطفا بیشتر تحقیق کنید و اطلاعات اشتباه ندین!
    تست تصادف ۲۰۶ استاندارد euro ncap اروپا رو پاس کرده که امتیازش ۴ از ۵ بوده!
    ولی بریانس تست (چین) رو فقط پاس کرده !

    البته صحبت از ۲۰۶ فرانسه هستش .

     
 8. رضا می گوید

  اقای دانیال شما هیچی از ماشین نمیدونی که میگی برلیانس رو ایران خودرو میزنه همه برلیانس هارو سایپا میزنه لطفا با دقت تر باشو و بیشتر مطالعه کن

   
  1. ناشناس می گوید

   دانیال گفته خیلی از ماشین ایران خودرو بهتره نگفته که ایران خودرو میزنه منم تاًیید میکنم خیلی بهتره از ماشینهای ایرانی منم میخوام بخرم

    
   1. روح الله می گوید

    داداش مبارک باشه ماکه حسود نیستیم ولی یادت باشه هیچی ۲۰۶ تیپ ۵نمیشه میدونی نمیشه!!!!!

     
 9. ناشناس می گوید

  پژو ۲۰۶ خیلی بده من که ماشین قبلی خودم پژو۲۰۶ بود خیلی ضعیف بود تازی اتوماتیک تیپ ۵ بور

   
 10. اشنا می گوید

  ناشناس حاضرم قسم بخورم ۲۰۶ تیپ ۵ رو لمس نکردی ضمناً تیپ۵ اتومات نداریم محاله کسی از قدرت بی نظیر تی یو فایو رضایت نداشته باشه ماشین زیر ۵۰میلیون فقط موشک تیپ۵

   
  1. محمد می گوید

   مزخرفه

    
  2. ناشناس می گوید

   چرا چرند میگی من ۲۰۶ دارم هم پر خرج هم شتاب نداره چرا اینقدر تعصب بی جا نسبت به ماشینه بی کیفیت ایرانی دارید با قطعات بنجول دسته چندم چینی . ‌‌‌منم تصمیم گرفتم برلیانس بخرم

    
  3. فرزان می گوید

   به جرات میگم حتی ماشیم مضخرفی مثل تیبا ۲
   هم از ۲۰۶ مدل ۹۳ به بعد بهتره
   من ۲۰۶ ، سال ۸۴ گرفتم عالی بود
   بعدش افتضاح شد
   برلیانس سوار نشدمنمیدونم
   ولی ام جی ۳۶۰ تست کردم ،خوب بود

    
   1. مرتضی می گوید

    مضخرف!!! یا مزخرف؟
    ضمنا شما یه چیزی شنیدی، ۲۰۶ حتی ایرانیزه شده اش هم بهتر از بقیه ماشین های ایرانیه

     
  4. ناشناس می گوید

   موشک میره جادار نیست صندلی مخصوصا عقب اذیت میکنه برای یکنفر دونفره خوبه .ولی این هم جاداره طراحی خوبه بدرد مسافرت میخوره

    
  5. روح الله می گوید

   ناز نفست معلومه که ماشین بازی بعضی ها نمیخوان راهنمایی بشن فقط میخوان حرف خودشون باشه من که خدایی راضیم صفر کیلومتر هم خریدم بجز روغن و بنزین توی ۲سال چیزی به خورد ماشین ندادم

    
  6. ناشناس می گوید

   دوست عزیز این صحبتی که شما میکنی درسته ولی در
   سال ۸۲ تا ۸۵

    
 11. ناشناس می گوید

  اوتوماتیک تیپ پنج خخخخ اصلا میدونی دویت و شش چی هست؟

   
 12. ناشناس می گوید

  آقا بحث خوبه ولی میگی سرعت منم سرعت دوس دارم ولی خوب ۲۰۶ خوبه ولی از نظر راحتی داغونه بعدشم امکانات داخلشم قدیمیه جان من اوون دکمه فلاشررو نیگا خب اینام شورشو درآوردن اصا تنوع نداره ها داخلش تنگه تنگگگگ

   
  1. ناشناس می گوید

   دمت گرم منم از ۲۰۶خوشم نمیاد چه تیو۵ چه معمولی هر دوتاشو داشتم اخر منو جذب نکرد

    
   1. ناشناس می گوید

    سلام من موندم از لحاظ استحکام قطعات کدوم بهتره لطفا کمک کنید…؟رضا محمدی

     
    1. شاهین می گوید

     فقط بریلیانس بخرید شک نداشته باشید فعلا عالیه

      
   2. رضا می گوید

    سلام من موندم از لحاظ استحکام قطعات کدوم بهتره لطفا کمک کنید…؟رضا محمدی

     
 13. مرتضی می گوید

  سلام
  آقا کاوه میشه اینجا هم نظر بدین مستفیض بشن ملت !!

   
 14. میلاد می گوید

  با سلام ،دوستان قضیه رنگ نشدن زیر درب شاگرد و کاپوت چیه ؟؟؟ یعنی ماشین صفر زیر درشو رنگ نزدن ؟ خواهشا راهنمایی کنید تا موقع تحویل حواسمون باشه … اگه رنگ نشده باشه مشکلی داره یا با چشم راحت معلومه میشه ؟ اگه اینجور بود چیکار کنیم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

   
 15. ناشناس می گوید

  سلام به همگی؛البته نظر شخصی خودمه،کیفیت پژو از لحاظ موتوری خیلی بهتر از برلیانسه،اما از لحاظ زیبایی نه برلیانس جوان پسندتره،البته خودمم موندم که کدومش را بخرم!خیلی تحقیق کردم،میگم موتور برلیانس خیلی ضعیفه…..

   
  1. ناشناس می گوید

   من ماشین قبلیم ٢٠۶ بود و الان برلیانس ٢٢٠ اتومات دارم و با این ماشین مسافرت هم رفتم از همه نظر به اعتقاد من برلیانس سرتره و اصلاً قابل مقایسه با هم نیستن

    
  2. محمد می گوید

   {سلام به همگی؛البته نظر شخصی خودمه،کیفیت پژو از لحاظ موتوری خیلی بهتر از برلیانسه}

   موتورهای TUX شرکت پژو مربوط به سال ۱۹۸۶ هستش (۱۲ سال قبل از جام جهانی ۹۸ و گل حمید استیلی به امریکا!!!!!!!!!!!!)

   موتور ۱۵۰۰ سی سی شرکت بی ام دبلیو داره ۱۰۲ اسب بخار با مصرف سوخت بسیار پایین

    
 16. ناشناس می گوید

  ماشین بروزتری است نسبت به دیگررقبای خود ولی سربالایی کم میآورد باید دائم معکوس بکشیم باید ازنظر موتوری تقویت شود ولی ظاهری زیبا داردهم برای آقایان وهم برای بانوان

   
 17. فرید می گوید

  ۲۰۶ ماشین خوبیه ولی واقعا دیگه قدیمی شده البته زیبایی خودش رو داره ولی دیگه مال سال ۲۰۰۰ اونطرفاست طراحیش این ماشین حداقل طراحیش مال ۲۰۱۶ چینیا هرچیم که بد باشن نمره ۳ دریافت کرده تو ایمنی خودرو ۲۰۶ نهایتا ۲ ستارست کیفیت شم که سال ۹۰ به بعد هی افت کرده هزینه های جانبیشونم یکیه حداقل اینه که این ماشین توش سوار میشی احساس میکنی تو یه ماشین جدید نشستی به روزه از لحاظ ظاهر فنی هم در حد خودش به نظرم قابل قبول قرار نیست باهاش مسابقه بدیم میخوایم راه بریم با آسودگی بیش از ۱۳۰ تا هم که نمیشه رفت تو ایران گزینه معقول تریه نسبت به ۲۰۶

   
 18. علی اکبری می گوید

  سلام به همه
  من برلیانس h220 اتومات دارم . ۵ ماه هست و حدود ۴۰۰۰ کیلومتر با اون رانندگی کردم .قبلا ماشین ۴۰۵ و ال ۹۰ داشتم . می خواستم ۲۰۶ sd بگیرم که در نهایت منصرف شدم و برلیانس گرفتم . مصرفش از ال ۹۰ کمتره . طراحی داخلی و بیرونی از ۲۰۶ و ال نود سر تره .نرمیش عالیه. جاداریش عالیه.دنده کشی قابل قبوله .در سرعت بالای ۱۲۰ احساس بدی نداری .تا سرعت ۱۴۰ خیلی عادی جاده دست شماست.
  و در کل تا الان راضی هستم
  معایبی که تا الان دیدم : سانروفش قشنگ کیپ نمیشه که باید ریکلاژ بشه .کیفت داشبورت ان زیاد مناسب و عالی نیست .
  وقتی شما اروم از اول گاز بدی نهایت ۱۴۰ بیشتر نمیره .ولی اگه از اول با شتاب گاز بدی و یا اینکه در سرعت ۱۴۰ وقتی که فکر میکنی دیگه پدال جا برا گاز دادن نداره یکم محکمتر پدال رو فشار بدی ، گیربکس ۲ تا معکوس میکشه و در نهایت تا۱۸۰ رو پر میکنه .یک کلام اگه من دومرتبه تو این رنج قیمت بخام ماشین بگیرم مطمئنا با برلیانس h220 اتومات رو خواهم گرفت . تلفن من اگه سوالی داشتین ۰۹۱۱۲۷۱۰۰۱۸

   
  1. محسن می گوید

   سلام دوستان عزیز
   من از برج ١١پارسال یه برلیانس اچ ٣٣٠ فول خریدم یک هفته اول خیلی راضی بودم یکی بهم گفت برو با ماشینای دیگه مقایسع کن و رانندگی با بقیه رو تجربه کن بعد از ماشینت تعریف کن(موتوز همه برلیانسا یکیه هیچ تفاوتی باهم ندار)وقتی ٢٠۶ و ال نود و پارس و اچ سی کراس و جی پنج و …(ماشینای زیر ۶۵ میلیو)فهمیدم در مرحله اول کیفیت داشبورد پایینی داره ترمزش بخطر کاسه ای بودن عقب ضعیفه پخشش کیفیت چندانی نداره از همه مهمتر حالت اتوماتیک میزاشتم سربالایی تند حال نداره و پشت سر هم معکوس میکشه انگار موتور پراید گداشتی برا سمند بدون تعصب بگم ٢٠۶بهتره توو شتاب الان سنسور اکسیژن مشکل داره مصرفش ١۴~١۶ لیتره و نمایندگی هنوز برام نیاورده با وجود دوماه درخواست.ضمنا نزدیکه یک ماهه برا فروشگذاشتم هم دیوار و شیپور هم نیازمندی های روزنامه مشتری داره ولی خیلی افت قیمتش زیاده و ضرر میکنم نمیتونم بفروشم.٢٧هزار کار کرده ۴٢~۴۵ میلیون قیمت گذاشتن درحالی ک برا خودم ۵٣میلیون افتاده شما بگید ظلم نیست توو هشت ماه ده میلیون ضرر؟؟حالا خود دانید بخرید تا ب حرف من برسید

    
 19. ناشناس می گوید

  سلام خواهشن یکی منو از این دوراهی نجات بده کدوم یکی اخر ۲۰۶ یا برلیانس ۲۲۰ ممنون میشم

   
  1. محمد می گوید

   آخه عزیز جان این چه سوالیه شما می پرسید،

   این ماشین از ۲۰۷ هم بهتره

   یک حماقتی کردند قیمت مدل دستی و اتومات این خودرو رو ۳۹ و ۴۴.۵ قیمت گذاری کردند

   باید روی این خودرو ها نوگیشن می زاشت به همراه کروز کنترل و ۶۵ می فروختشون

   پارس خودرو قیمت این خودرو ها یعنی برلیانس رو به زودی ۱۰ میلیون افزایش میده (ببینید من از کی گفتم!)

   به غیر از ظاهر داخلی و بیرونی با برلیانس مدل بالاتر یعنی h320 و یا h330 تفاوت چندانی ندارد

    
   1. من می گوید

    داداش من این ماشینو دارم ولی اخه همچین خانی هم نیس که شمارو اینجور جو گرفته

     
 20. علیرضا می گوید

  کسانی که ۲۰۶ مدل زیر ۹۰ رو تجربه کردهتنها با ماشین های کلاس های بالا مانند D ارضا میشود. واگرنه قابل مقایسه با برلیسانس نیست بنده الان تویوتا کمری دارم خارج از ایران هستم خیلی ماشین سوار شدم ولی شتاب تیپ ۵ ادمو معتاد خودش میکنه در صمن ۲۰۶ ماشین با اصالت و سال اروپا بود که هنوز هم تولید میشود و از نظر طراحی نه تنها قدیمی نشده بلکه جذاب تر شده از لحاظ طراحی و زیبایی پژو سیترون تو دنیا اول از لحاظ کیفیت و هزینه کم تویوتا

   
  1. محمد می گوید

   اونجا مصرف ماری جوانا آزاده

   عزیز شما خیلی زدی!، رفتی تو دهه ۹۰ میلادی

   به والله ما خسته شدیم این قدر ۲۰۶ و سمند و ۴۰۵ دیدیم.

   موتور bmv کجا فرمان برقی کجا ظاهر اسپرت با طراحی ۲۰۱۲ کجا

   شتاب ۲۰۶ تا ۱۰۰ میلیون هم از خیلی خپدرو ها بالاتره ولی تکنولوژی آن مربوط به دهه ۹۰ هست و بهتره به همراه پراید و پژو ۴۰۵ توقف تولید بشه

    
 21. امیر می گوید

  الان درست ۳۸۰۰ کیلومتر با ۲۲۰ اتومات کار کرده ام. دنده قلق داره و اگر قلقش دستتون بیاد محاله احساس کنید که کم میاره. ماشینی نرم و از رانندگی با آن لذت می برید. یادتون باشه برای این ماشین ۴۴ میلیون پول داده اید و با خودروی ۱۰۰ میلیونی مقایسه نکنید. با سمندی مقایسه کنید که صدای موتورش سرسام آوره. با ۲۰۶ مقایسه کنید که گرومپ گرومپ می کوبه.

   
 22. احمدزمانی می گوید

  باسلام ،لطفا” منو راهنمایی کنید.بین خودروهای ۲۲۰اچ و ال۹۰ و ۲۰۶اس دی کدوم بهتره.

   
  1. محمد می گوید

   ماشین از پارس خودرو بخر، هر چی بخری بالای ۳ ستاره کیفی داره

    
 23. وحید می گوید

  فقط ۲۰۶

   
 24. ناشناس می گوید

  سلام من الان ۲۰۶ tu5 داشتم و پشت برلیانس هم نشستم و اصلا از هیچ لحاظ قابل قیاس نیستن بله برلیانس ظاهر داره اما آیا شما دوست عزیز میخوای سوار ظاهر بشی و اصلا موتور برات مهم نیست؟

   
  1. محمد می گوید

   من نمی دونم حرف شما در مورد موتور یعنی چی!!! تعصب بی جا برای چی؟؟؟

   موتور BM15 از همه نظر از TU5 بهتره. حالا شما چه طور موتور TU5 رو بهتر از BM15 می دونی؟؟؟

   اسب بخار تولیدیش نسبت به حجم موتورش بهتر از TU5 هست و مصرف سوختش ۳۰ درصد پایین تر از TU5 هست و تکنولوژی زنجیر تایم کجا و تسمه تایم کجا!

   جالب اینجاس که ۲۰۶ مقدار ۲۰۰ الی ۳۰۰ کیلو از برلیانس وزنش کمتره، ولی مصرف سوختش بیشتره!!!

   موتور برای مردم مهم هست که برلیانس رو انتخاب می کنند

    
 25. tu5 می گوید

  تاحالا موشک دیدی؟؟؟؟ ۲۰۶ تیپ ۵ بخیر میبینی. موشک خیابونی
  تاحالا توی صندلی فرو رفتی؟؟؟ تیپ ۵ بخیر تا فرو بری

   
  1. امیر می گوید

   واقعا موافقم.با ۲۰۶تیپ ۵ توسان و سوناتا رو راحت گرفتم تو شتاب.واقعا سلطانه

    
   1. ناشناس می گوید

    اتفاقا من هفته پیش با کیا سراتو وارداتی ۲۰۰۰ سی سی یه تیپ پنج رو سوسکش کردم

     
 26. احمدرضا می گوید

  من تیپ۵ دارم واقعا هم راضیم ازش.حاضرم تو شتاب با هر ماشینی کل بذارم. این چینی که دیگه جای خود داره با دنده دو میشه راحت داغونش کرد اپن موقس که باید قیافه شماهایی که میگید ۲۰۶ ضعیفه رو دید

   
  1. ناشناس می گوید

   پروفسور ، دکترای کل کل .. مگه همه چیز خلاصه شده در شتاب …مگه از این ماشینا قراره تو پیست اتومبیلرانی استفاده بشه …. بروز بودن و امنیت هم مهمه وگرنه با پراید و سمند و تیبا هم میتونی ۱۳۰ تا بری با بی ام و هم تو این جاده ها بیشتر نمیتونی بری

    
   1. ایمان می گوید

    احسنت… با این جاده ها و وضع رانندگی اصلا شتاب در اولویت اول نیست.راحتی.و ایمنی مهمتره. پس من برلیانس رو ترجیح میدم

     
 27. مسعود می گوید

  دوستان بحث واسه کل کل نیستش سلیقه ایه .ولی واقعا هیچ ماشینی مثل ۲۰۶ نیست چه تو شتاب چه تو جاده.واقعا عالی میره .هر کی پشتش ننشسته لطفا نظر نده چون بشینه نظرش عوض میشه.خیییییییییییییلی حس سواریه عالیی داره

   
  1. فرزان می گوید

   ۲۰۶ یک ماشین شهری هست
   بدرد جاده نمیخوره اصلا
   حالا ما ایرانی ها مجبوریم همون ماشین شهریمون رو تو جاده هم برونیم
   دلیل نمیشه ۲۰۶ رو خودرو جاده بدونیم
   زیر ۵۰ میلیون
   الان دنا و سورن واسه جاده خوبند
   خودرو های شهری زیاد مهم نیست چی باشه ، فقط باید کم مصرف و راحت باشه همین ساندرو و این چینی ها(ام وی ام ۳۱۵ و جک جث ۵ برلیانس ها) و همین ۲۰۶ و تیبا و حتی پراید
   خوبند
   البته واسه ی شهر
   اینها هیچکدومشون بدرد جاده نمیخورند
   اتفاق یک بار بیشتر نمیوفته

    
 28. مجتبی می گوید

  کلا ماشینهای چینی مشکل کمبود قطعات داره و دیگر اینکه بعد از خرید افت قیمت زیادی داره وگرنه از نظر امکانات و قیافه خیلی بهتر از ماشینهای ایرانی
  یا حق

   
 29. Babak می گوید

  فقط ۲۳۰ من رانا داشتم اصلا خوب نیست فقط هزینه داره

   
 30. سید حسن می گوید

  سلام
  من بین خرید خودروی ۲۰۶ تیپ ۵ با برلیانس h230 اتوماتیک موندم کدوم رو برای خرید انتخاب کنم لطفا راهنمایی فرمایید .
  تشکر

   
  1. محمد می گوید

   سعی کن ماشین از پارس خودرو بخری

    
 31. رسول می گوید

  سلام. نمیدونم چرا همه به فکر شتاب هستن تا کیفیت! اقایون برلیانس چینی هست ولی یادتون باشه BMV می سازه.ماشینی که توی گرمای اهواز کم نیاره نوبره!برلیانس تا حالا کم نیاورده.

   
 32. رسول می گوید

  سلام. نمیدونم چرا همه به فکر شتاب هستن تا کیفیت! اقایون برلیانس چینی هست ولی یادتون باشه BMW می سازه.ماشینی که توی گرمای اهواز کم نیاره نوبره!برلیانس تا حالا کم نیاورده.

   
 33. فربد می گوید

  من جدیدا ۲۳۰ گرفتم
  از همه چیزش راضیم غیر از شتابش که خیلی کمه
  شتابش به تیبا هم نمیرسه

   
 34. محمدعلی می گوید

  سلام برا فروش برلیانس چقد افت قیمت داره؟

   
 35. حمید می گوید

  سلام من هم همین نظر برادران رو دارم ۲۰۶ گر چه ببر پیر به حساب میاد ولی فعلان برلیانس رقیب خوبی نیست فریب زیبای این خودر خسته نشین

   
 36. H.j می گوید

  سلام من هم همین نظر برادران رو دارم ۲۰۶ گر چه ببر پیر به حساب میاد ولی فعلان برلیانس رقیب خوبی نیست فریب زیبای این خودر خسته نشین

   
 37. نیما می گوید

  ماشینی که موتورش ضعیف باشه توجاده اشک آدمو در میاره h220 هرچقدرم ظاهر و امکانات داشته باشه بخاطر موتور کم جونش زود از چشم می افته تازه بخواین بفروشین خوب نمیخرن موتور فقط tu5، کم مصرف پرشتاب، بادوام، پرقدرت،و مهمتر از همه اینکه مرگ نداره

   
 38. ناشناس می گوید

  سلام برادرها هرچی عشقتونه بخریداماهمیشه ازقدیم گفتندجنس اصل ونسب داربخریدیابه نقل ازنسل جدیدجنسوبه مارک بخریدوهیچ وقت گول ظاهریاقیمت پایینونخورید..کاملاواضحه :پژو.کیا.تویوتا.هیوندا.وغیره

   
 39. ناشناس می گوید

  شما پشت برلی نشستی مگه

   
 40. pmn می گوید

  همین که خودروی سال ۸۰ رو دارن با خودروی حال مقایسه میکنن و رقیب خودش میدونن باید گفت خانواده ی پژو از هر لحاظ سرتره
  هیچوقت از خرید ۲۰۶ پشیمون نشدم و توصیه میکنم شما هم گول ظاهر پوچ خودروهای چینی رو نخورید

   
 41. pmn می گوید

  همین که خودروی سال ۸۰ رو دارن با خودروی فعلی مقایسه میکنن یعنی خانواده ی پژو از هر لحاظ از خودروهای چینی سرتره
  هیچوقت از انتخابم که ۲۰۶بوده پشیمون نشدم و توصیه میکنم شما هم گول ظاهر پوچ خودروهای چینی رو نخورید

   
 42. hamed می گوید

  با سلام به همه دوستان . من ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۵دارم که اصلا شتاب نداره و خیلی شتاب اولیه اش ضعیفه موندم که تیپ ۵ بگیرم یا برلیانس هاچ بک ؟؟؟
  لطفا دوستان با تجربه منو راهنمایی کنند . با تشکر

   
 43. REZA می گوید

  آخه مگه میشه بی ام دبلیو موتور ۱۵۰۰ به این ضعیفی بسازه چرا خودتونو گول میزنین .اشتباه نکنین موتور BMW نیست گول نخورین .بدنه طراحی از مدل BMW بوده

   
 44. ناشناس می گوید

  هر وقت این دوست چینی و جوان توانست ۱۰ سال در ایران بماند و پشتیبانی قطعات را داشت می توان گفت که موفق بوده وگرنه خودرو تا ۵ سال مشکل خاصی پیدا نمی کند چون قطعات نو می باشد

   
 45. بهزاد می گوید

  ۲۰۶ های جدید قدرتشون ۱۰۳/۵ اسب بخاره نه ۱۱۰،پس گشتاورشم مسلما کمتر از ۱۴۲،تازه فرمان هیدرولیک حدودا ۱۰ اسب از قدرت میگیره!قطعاتشونم که چینیه درجه ۳!!!

   
 46. یاس می گوید

  سلام ۲۲۰ اتومات که فعلا فروش نداره، کسی می‌دونه کی فروشش آغاز میشه؟؟

   
  1. مصطفی می گوید

   ن اتوماتش پیدا نمیشه الان. منم گشتم.نبود

    
 47. مصطفی می گوید

  دوستان منم نظر همه رو خوندم. بخدا گیج شدم. منم موندم برلیانس Hp220 بخرم یا نخرم. از یه سمت میگم خوب میخوام آسه برم آسه بیام. ن شتاب برام مهمه ن سرعت بالا. از یه سمت هم میگم راحتی و بی سروصدا بودن این ماشین برام جالبه و چشم گیر. هم اینکه میگن وقتی سوار میشی ، حداقل با ۱۷ میلیون پول پیش پرداخت، تجربه سواری گرفتن خودروهای ۹۰ میلیونی به بالارو کسب میکنی. ولی از یه طرف میگم خوب این ماشین افت قیمت میکنه. هم اینکه من دوسال قسط بدم. باید اون ۵-۶ میلیون سود قسط بماند . ۲-۳ میلیون هم زیر قیمت صفر بدم. سرمجموع ۱۰ میلیون ضرر میکنم رو ماشین. بخدا گیج شدم. از طرفی هم از ۴۰۵ و پرشیاا و سمند و ۲۰۶ خسته شدم.

   
 48. عااااغااااجابر می گوید

  سلام به نظرمن درسته۲۰۶قدیمیه ولی جذابیت داره ماشینیه که وقتی میبینیش جذبش میشی گرافیک داره،هروقت خواستی بفروشیش ازت خوب میخرن من خودم یه تیپ۲دارم بااینکه میگن ضعیفه ولی من ازش راضی ام تیپ پنج که ماشالا وحشیه به معنای واقعی… به نظرم ۲۰۶ماشینیه که هیچ وقت قدیمی نمیشه حتی اگه تمام خیابونای ایران پرباشه ازلامبورگینی

   
 49. مصفا می گوید

  سلام
  من یک ساله تیپ پنج دارم ، واقعا حس خوبی به ادم نیده، هم شتاب هم هندلینگ ، هم قدرت ،

   
 50. مصفا می گوید

  به نظر من همه چیز که ظاهر نیست هرچند ظاهر ۲۰۶خیلی زیباست ، وقتی تو سربالایی ۴۵ درجه کردان همه ماشینا گیر میکردم من با یه مسافر یک تیکه رفتم بالا ، قدرت خیلی مهمه وقتی ماشیمن بتونه وقتی همه ماشینا به هن هن میافتن تو بتونی با ١۵٠ مثل طوفان از کنارشون رد بشی ،
  ۲۰۶ تیپ ۵ خیلی بهتر از ماشینای کوشولوووی کم زور چینیه

   
 51. ناشناس می گوید

  منطقی که نگاه کنیم ۲۰۶ جلوی برلیانس از نظر زیبایی کم میاره,,هم داخل اتاق هم نمای بیرون,,من خودم یکماه h220 گرفتم,,,ولی از نظر موتوری ۲۰۶ قویتره,,ادم باید خداییشو بگه که اینجا بتونن دوستان از نظرات ما استفاده کنن,,از نظر افت قیمت هم صد در صد برلیانس افت بیشتری داره گرچه من خودم معتقدم این ماشین گرون میشه با استقبالی که میشه ازش,,از نظر سواری و جادار بودن هم شک نکنین که برلیانس خیلی بهتره,,,در کل سلیقه ایه,,,امیدوارم بهترین انتخابو بکنین و چرخش براتون بچرخه چه پژو بخرین چه هاچبک چینی پر ادعا

   
 52. مسعود,,تهران می گوید

  سلام دوستان,خلاصه میگم شاید بتونه نظرم کمکی باشه,,,از لحاظ جاداری و طراحی اتاق,,چه بیرونی چه داخل اتاق برلیانس سلطانه,,,ولی از نظر موتوری و افت کمتر قیمت ۲۰۶ گزینه بهتریه,,من خودم برلیانس خریدم,,,کلا سلیقه ای,,امیدوارم هر کدومشو خریدین حالشو ببرین,,

   
 53. مرتضی می گوید

  من یه تیپ ۵ مدل ۹۰ دارم
  یه ماشین وحشی قوی
  ۱۸۰ تا با کولر میرم با سر گاز
  تا حالا صد بار کورس گذاشتم و هیییییییییییییییییچ ماشینی اعم از ال ۹۰ و سمند و ۴۰۵ و پرشیا نتونستن به گرد من برسن
  منتهی دیگه خسته شدم از خشک بودن و کم جایی و ظاهر قدیمی
  چشمم خسته شده
  یکم تنوع هم بد نیست ولی میترسم ۲۲۰ بخرم و مجبور بشم با ۶-۷ تومن ضرر دوباره با یه ۲۰۶ مدل پایینتر عوض کنم

   
 54. نوید می گوید

  با عرض سلام -من یه ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۸۳ دارم – سال ۹۰ خریدمش- ۶ ساله که دارمش-تا حالا چندین بار به دلیل فقط تنوع میخواستم بفروشمش ولی باز پشیمان شدم-چونکه :۱ شتاب وقدرت موتور بسیار بالایی داره ۲-قطعاتش به وفور در بازار موجوده ۳ -قیمت قطعاتش مناسبه ۴-ظاهر داخلیش وبیرونیش شیکه وهنوز قدیمی نشده .که خودتون تو خیابانهای شهر رو نگاه کنید میبینید که از جوانها گرفته تا پیرمردها و راننده زن ومرد هنوز شیفته ی ۲۰۶ هستن و همچنین خیلیها در حال حاضر صفرش رو میخرند چون هنوز ماشین شیک وبا کلاسی هست (البته کیفیت مدلهای زیر ۸۵ بهتریناشه ولی ۸۵ تا ۹۰ هم نسبتا خوبه -از ۹۰ به بعد کیفیتش افت کرده -)من خیلی جاها دیدم طرف ماشین ۲۰۰ میلیونی داره ولی درکنارش یه ۲۰۶ هم تو حیاط خونش پارکه- ۵-چون هاچ بک هست پارک کردنش راحته ۶- مصرفش پایینه۷- صندوق عقبش برای ما که یه خانواده ۴ نفری هستیم کفایت میکنه۷-توجاده خیلی عالی جواب میده با کولر روشن اصلا رو موتور فشارنمیاره۸-کولر وبخاری بسیار پرقدرتی داره- بخاریش تو زمستان وهوای خیلی سرد خیلی زود گرم میشه- کولرش هم تو دمای بسیار بالا خوب جواب میده۹- از همه مهمتر قیمتشه که شما پول زیادی پرداخت نمیکنید ولی این مواردی رو که گفتم رو دارا میباشد-۱۰- من سراغ ماشینهایی مثل هیوندا i20 , i30, i10 که ماشینهای باکیفیتی میباشند رفتم نمیگم ۲۰۶ باکیفیت تره ولی به این اختلاف قیمت نمی ارزن- i10 80 میلیونه – ای ۲۰ ۹۶ میلیونه-ای ۳۰ تمیزش رو پیدا بکنید ۷۰تا ۸۵ میلیونه-صنعت ماشین سازی چین رو هم که شخصا قبول ندارم -البته این نظر شخصی من بود -موفق باشید

   
 55. نوید می گوید

  من ۶ساله که ۲۰۶ تیپ۵ مدل ۸۳ دارم از همه چیش راضیم .اصلا انگار مرگ نداره این ماشین .به جز قطعات مصرفیش که هر ماشینی عوض میکنه .مثل لاستیک و باتری و لنت و … . هیچ خرجی دیگه نداشته .ولی دیگه برام تکراری شده .دوست دارم یه ماشین به روزتر و زیباتر و جادارتر بخرم البته غیر چینی . ولی نمیدونم چی بخرم .دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید .متشکرم .موفق و پیروز باشید ✋

   
 56. سیامک می گوید

  دوستان بین ۲۰۶ تیپ ۵ یا برلیانس اچ ۲۲۰ کدوم بهتره ؟

   
 57. سیامک می گوید

  تروخدا حقیقتشو بگین برام خیلی مهمه گیج شدم امروز میخوام بگیرم

   
 58. دایی ناصر می گوید

  فقط ۲۰۶ ،احیانا بفکر فروشش هم باش.

   
 59. ناشناس می گوید

  سلام دوستان به نظر من ۲۰۶ تیپ ۵ هم از نظر قدرت شتاب و کم مصرفیش از خودروهای چینی بهتره هم مدل داخلیش و بیرونیش خوشگلتره.اونایی که میگن ۲۰۶ ماشین بدی هست برن بشینن پشت فرمونش بعد بفهمن ماشین سواری ینی چی

   
 60. امید می گوید

  ۲۰۶ بهترین ماشین هم قدرت هم زیبایی هم امنیت فوقوالعادس فقط ۲۰۶ سواراش میدونن ۲۰۶ ینی چی

   
 61. ناشناس می گوید

  من شش ماهی میشه ۲۲۰ دستی دارم ازش راضیم فعلا ولی متاسفانه جک و اچارو قلاب بکسل ندادن بهم دوستان اگه شرایط منو دارن راهنمایی کنن ممنون

   
 62. امید می گوید

  با سلام ۲۰۶ تیپ ۵ واقعا ماشین خیلی خوبیه هم از نظر زیبایی و شتاب و قدرت و کم مصرفیش و ارزون بودن قطعاتش

   
 63. امید می گوید

  به نظر من تو ایران بهترین خودرو هم از نظر شتاب قدرت زیبایی کم خرجی کم مصرفی خوشگلی ۲۰۶ هستش خودرو های چینی هم از نظر خرید و فروش عقبه هم از نظر قطعات

   
 64. فریبا می گوید

  سلام دوستان من قبلا ۲۰۶ تیپ ۲ داشتم صفر
  بیشتر تو نمایندگی بودم و تقش در میاد زود راضی نبودم نخرید برلیانس ۲۲۰ دستی خریدم
  لامصب تو حاده احساس نمیکنی پشت فرمانی استاندارد صندلی ها و راحتی این ماشین منو جذب کرده عالیه من که خدایش راضی م چه دخلی به ماشینی ایران خوردو داره

   
 65. مکانیک می گوید

  من مکانیکم با هر ماشین چینی و ایرانی و … که بگید سر و کار دارم .از نظر زیبایی قدرت کم مصرف بودن و کم هزینه بودن ۲۰۶ تیپ ۵ رقیب نداره.واقعا حیف نیست ۲۰۶ خوشگل رو با این سوسک چینی مقایسه میکنید.۲۰۶ هیچی کم نداره.تنها مشکلش اینه خیلی خوشگله نمیتونی ازش دل بکنی

   
 66. صادق می گوید

  سلام
  من یکساله ۲۳۰ اتومات دارم
  سواری و امنیت و جذابیت و جاداری و … از ۲۰۶ سره
  شتاب اولیه‌ش کمی پایینه اما شتاب ثانویه و هندلینگش عالیه
  اصلا کم نمی‌آره
  افت قیمتش مثل ایرانی‌هاس

  بدون شک برلی بهتره

   
 67. صدرا می گوید

  همه نظرات را خواندم … حالا حرف من اینه روزی برسه که ارزوی سوار شدن الاغ بزورکی بشیم تا اینها هستن همینه و بس خدا بداد فریاد مون برسه

   
 68. علی ط می گوید

  دوستان عزیز هر کسی نظرش محترمه اما در وحله اول باید ببینید که از ماشین چی میخواید و اندازه توانش ازش انتظار داشته باشید ممکنه یه ماشین شتاب خوبی داشته باشه یکی ایمنی یکیم هندلینگ اما برای مقایسه دو یا چند ماشین باید کلیه مواردو با یکدیگر مقایسه کرد بعد دید کفه ترازو به کدوم طرف سنگین تره در کنار همه اینها سلیقه ها هم متفاوته .تو چند هفته گذشته من خیلی تحقیق کردم از نفرات مختلفم پرسجو کردم ۲۰۶ تیپ۵ ماشین خوبیه اما معایبی هم داره بلریانس هم همچنین اما بنظر بسیاری از دوستانی که هردو ماشینو داشتند میگند بلریانس در رانندگی احساس بهتری به سرنشین میده.با تشکر از همگی.

   
 69. ناشناس می گوید

  اقا چجوریه من بین ۲۰۶ و برلیانس موندم هر چی سایته میگه ۲۰۶ خوبه ولی از هر کی که برلیانس داشته پرسیدم میگه خیلی از ۲۰۶ سرتره فقط برلیانس بگیر

   
 70. مانى می گوید

  به نظر بنده مهم اینه که فردا موقع فروش به مشکل نخورى ویا حتى تو تهیه قطعات امنیت شتاب ظاهر مال جهان اولى هاس نه جهان اخرتى ها

   
 71. محمود می گوید

  سلام من برلیانس تازه خریدم ماشین خوبی هس فقط موقع دنده عوض کردن گاز میخوره دور موتور زود نمیاد پایین.چندتا برلیانس دیگم سوارشدم همیجوره.اما مصرف اصلا نداره صدا موتور هم نداره

   
 72. مجید می گوید

  وای قیمتو نگاه پشمام ریخت

   
 73. hossein می گوید

  سلام من خودم تیپ پنج دارم به نظرم از نظر فنی و ظاهری سر هس فنی به خاطر موتور تیوفایو و حجم بیشتر و ترمز های عقب دیسکی و از نظر شتاب و ایمنی برلیانس از موسسه کم اعتبار چین ستاره گرفته ولی ۲۰۶از معتبرترین موسسه چهار ستاره گرفته و با توجه به افت کیفیتش هنوز هم ایمنه چون طراحیش اصالت دار و اروپاییه و بر اساس حساب و کتابه و داشبورد و قطعاتش باکیفیت تر از بعضی ماشینا هس هنوز
  ۲۰۶از دوره خودش خیلی طراحیش و ظاهرش جلوتر بوده و قدیمی نیس به نظرم تیوفایوم موتور عالی هس تو ایرانیا
  ضمنا از افت قیمت و بد مشتری بودن برلیانس و کل چینیا به هیچ عنوان نمیشه گذشت ولی ۲۰۶تراول نقده توجیبت
  قبل از هر چیزی تحقیق کنید لطفا

   
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.