Take a fresh look at your lifestyle.

خلاقیت ایران‌خودرو برای تنوع محصولاتش با یک ترفند جالب!

ایران‌خودرو همانند رقیب دیرینه خود این روزها با مشکل تولید خودروهای خارجی و بعضی از خودروهای داخلی خود روبرو است و به همین دلیل به شدت به دنبال تولید خودروهای جدید از همان خودروهایی است که سال‌هاست در حال تولید آنها بوده و خلاقیت‌های جدید و البته عجیبی از این شرکت سر می‌زند و بعد از کاهش آپشن بعضی از خودروها، حالا به پولی کردن آپشن‌های مختلف در خودروی پژو 206 تیبپ 5 روی آورده است.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی ایران‌خودرو که این روزها به شدت به دنبال داخلی سازی تمام قطعات پژو 301 بوده و قول تولید انبوه این خودرو را تا سال آینده داده است، حالا به منظور جبران کمبود تنوع سبد محصولات این شرکت اقدام به مجزا کردن آپشن‌های مختلف یکی از خودروهای نسبتا پرفروش خود کرده است که باید دید واکنش بازار به این موضوع چگونه خواهد بود.

پژو 206 تیپ 2 ایران‌خودرواین تصمیم ایران‌خودرو در حالی است که پژو 205 تیپ 5 در حال حاضر با آپشن‌های مختلفی ارائه می‌شود که این شرکت قصد دارد با حذف بعضی از آپشن‌های موجود، دو تیپ از این خودرو را روانه بازار کند که در دو مدل ساده و فول آپشن به مشتریان فروخته خواهد شد که این تصمیم عجیب احتمالا با واکنش منفی بازار روبرو خواهد شد و از سوی دیگر اینکه عملا 3 مدل مختلف از این تیپ! در بازار وجود خواهد داشت و باعث گرانی بیش از پیش تیپ 5های موجود بازار نیز خواهد شد.

از سوی دیگر اینکه باید بدانید که در روزهای اخیر شاهد حضور بعضی از خودروهای پژو 206 با این تیپ در بازار هستیم که بعضی از آپشن‌های مخصوص این خودرو را نداشته و عملا این شرکت شروع این روند جدید را به صورت نامحسوس آغاز کرده است. البته گفتنی است که این اقدام گروه خودروسازی ایران‌خودرو در حالی صورت گرفته که احتمالا سازمان استاندارد به طور کلی از این موضوع مطلع نیست چرا که طبیعتا استانداردهای مذکور بایستی به تایید این سازمان برسد!

پژو 206 تیپ 2البته فرضیه دیگری نیز در این بین وجود دارد که سازمان استاندارد به این موضوع چراغ سبز نشان داده و باید دید که آیا این موضوع به صورت رسمی نیز اعلام خواهد شد یا خیر! از جمله آپشن‌های حذف شده از این خودرو می‌توان به ترمز دیسکی عقب خودرو، دستگاه پخش یو اس بی و سنسور دنده عقب خودرو اشاره کرد که طبیعتا اقدامی عجیب به شمار می‌رود و شاید مسئولین این شرکت پیش خود تصور کردند که تحویل ناقص همین خودروهای موجود با توجه به فاصله وحشتناک بین قیمت کارخانه(قبل) و قیمت‌های فعلی در بازار آزاد به اندازه‌ایست که صدای مشتریان را در نیاورد!

مشاهدات از بازار خودرو نشان می‌دهد که این خلاقیت ایران‌خودرو با اختلاف قیمت 3 میلیون تومانی در بازار روبرو شده و بازار این فاصله آپشن‌ها را با هزینه 3 میلیون تومانی محاسبه کرده و خودروهای ناقص از این مدل خودرو با قیمت حدود 98 میلیون تومان در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد. در هفته‌های گذشته شاهد حذف آپشن‌های مختلف از خودروهایی مانند اچ30 کراس و دنا و سایر خودروها بودیم که با توجه به بلبشوی موجود گریزی از آن نیست!

1 نظر
  1. H می گوید

    خاک برسرخودروسازای ایرانی بجای اینکه آپشن اضافه کنیدتامردم بیشتربیان سمت اون آشغالاتون تازه دارین اون ۴تاچیزم برمیداریداسم خودتونوگذاشتیدخودروساز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.