مکمل بنزین
خبر

یک روز با «سکو» و مشتریانش

روایت دست اول از فروش فوری خودرو در سکو

افراد معمولا راه‌های مختلفی برای فروش خودرو پیدا می‌کنند. یکی لب خیابان و بین دلال‌ها، یکی در بنگاه بین نمایشگاه‌داران. اما چند وقتی است که راه‌های جدید دیگری هم برای فروش خودرو وارد این بازار شده که مسیر آن را کوتاه‌تر و مبادله را امن‌تر کرده‌ است. برای مثال فروش اینترنتی خودرو از سال‌ها پیش در دیوار شروع شد که اعتماد افراد زیادی را به خودش جلب کرد.

حالا «سکو»، سرویس جدید دیوار، از روش مبادله دیگری رونمایی کرده که باب جدیدی در معاملات خودرو باز کرده است. افرادی که تا به حال از سکو استفاده کرده‌اند روایت‌های مختلفی از استفاده از آن دارند که در ادامه گزارش به آن‌ها می‌پردازیم:

فوادی، فروشنده ۲۰۶ که خردادماه خودروی خودش را به فروش گذاشته می‌گوید مهم‌ترین ویژگی این شکل معاملات صرفه‌جویی در وقت است. او توضیح می‌دهد: «من وقتی وارد پارکینگ سکو شدم، خودرو را پارک کردم و یک ساعت و نیم بعد همه چیز تمام شده بود. یعنی فقط همان اول مدارک کامل را بردم و دو ساعت بعد پول را تحویل گرفتم.» فوادی می‌گوید: «نقطه نقطه خودروی من را با ذره‌بین بررسی کردند و کمی بعد یک قیمت به من دادند. من با قیمت آنها مخالفتی نداشتم. برای همین کارشناسان فروش هم دست به کار شدند و خودرو را به خریداران با آن قیمت پیشنهاد دادند.»

این روش جدید فروش خودرو که حالا کم‌کم در حال شناخته شدن بین افراد است خیال فروشندگان را بابت امن بودن مبادله راحت‌تر کرده است. این را فروشنده دیگری می‌گوید که با در دست داشتن کیف مدارک خود در یکی از پارکینگ‌های سکو در حال پر کردن مدارک است. برای این کار با خودش اسناد خودرو، کارت شناسایی آن، کارت سوخت و برگه معاینه فنی را آورده است. او می‌گوید این روزها خطر کلاه‌برداری در انتقال دادن پول و مسائل حقوقی بالا رفته است و همه افراد توانایی همراه داشتن یک وکیل خصوصی را ندارند. با این حال مشاوران سکو مثل یک ناظر بر روی انتقال پول و امنیت معامله نظارت دارند و تا آخر فرایند اداری و امور حقوقی اجازه نمی‌دهند که نگرانی بابت تنظیم قراردادهای حقوقی به دل آدم راه یابد.

او خودرویش را در پارکینگ سکو پارک و یک ساعت برای یک کار اداری آنجا را ترک کرد. وقتی برگشت یک فروشنده برای خرید آن داوطلب شده بود که از دیگر مشتریان قیمت بالاتری پیشنهاد داده بود. فروشنده هم با قیمت او موافقت کرد و در نهایت معامله به اتمام رسید. سکو در ازای همه این خدماتش مثل پارکینگ، کارشناسی فنی، تعیین قیمت، برگزاری معامله و نظارت بر قرارداد هیچ مبلغی دریافت نمی‌کند و کلیه خدمات آن رایگان است.

این فروشنده می‌گوید روش فروش خودرو به خصوص برای افرادی که عجله زیادی برای رسیدن به پولشان دارند بهترین روش ممکن است. او توضیح می‌دهد: «چه راهی را می‌شناسید که بشود در یکی دو ساعت خودرو را تبدیل به پول نقد کرد؟ من می‌گویم سکو تنها راه ممکن است. هم قیمت منصفانه‌ای می‌دهد و هم اینکه برای افرادی که زمان محدودی دارند معامله را بسیار فوری و زود جوش می‌دهد. اما در عین حال از فرصت محدودی که برای فروش داریم، سواستفاده نمی‌شود.» او خوشحال است که در این معامله دوساعته نه انرژی برای چانه زدن گذاشته و نه کسی ارزش خودرویش را پایین آورده. همچنین اعتقاد دارد در روزهایی که قیمت خودرو هر ساعت بالا و پایین می‌شود مراجعه به سکو، بهترین روش قیمت‌گذاری است که دست آخر برای فروشنده هیچ پشیمانی بر جا نخواهد گذاشت.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و چرخان در تهیه آن نقشی نداشته است

محمد سعید بهمنی

از سال 88 کار خبری رو شروع کردم و از سال 89 در حوزه IT مشغول بودم! چرخان، فرزند اول من و متولد 1394 هست! من فارغ التحصیل روابط بین الملل؛ عاشق ماشین، سرعت و سفر! هر سوالی بودم؛ با افتخاردر خدمتم Email: Saeid.bahmani@gmail.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا