مکمل بنزین
خبر

سایپا در فضای رقابتی سه سال آینده، 10 محصول جدید عرضه خواهد کرد

سید جواد سلیمانی همزمان با بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از گروه خودروسازی سایپا گفت: بابیان اینکه تلاش می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم رضایت بیشتر مردم را جلب کنیم، افزود: خودرو شاهین که امروز مورد تائید وزیر صمت نیز قرار گرفت، در داخل کشور طراحی شده و حاصل تلاش مهندسان ایرانی گروه خودروسازی سایپاست و همچنین، همه اجزا و المان‌های خودرو شاهین در داخل کشور طراحی شده و برای کاهش ارزبری آن نیز برنامه‌ریزی‌شده است.

وی بابیان اینکه محصول جدید سایپا در زمستان امسال تحویل مشتریان خواهد شد، افزود: شاهین سایپا ازلحاظ استاندارد در سطح مطلوب و بالایی قرار دارد و می‌تواند 3 ستاره کیفی و ایمنی استانداردهای اروپا را دریافت کند. (این حرف مورد تأیید ما نیست چون شاهین سایپا مجهز به 2 کیسه هوا است و بعید است بتواند 3 ستاره ایمنی اروپا را بگیرد.)

سلیمانی میزان ساخت داخل خودرو شاهین در فاز نخست تولید را حدود 85 درصد اعلام کرد و گفت: این محصول 15 درصد هم ارزبری دارد که برنامه‌ریزی کردیم در مدت‌زمانی اندک، ارزبری آن به کمترین میزان ممکن برسد.

اما وزیر صنعت و معدن کشور همزمان با بازدید از گروه خودروسازی سایپا با اشاره به افزایش نرخ ارز در سال‌های اخیر گفت: این افزایش موجب شد که صنعت خودرو کشور دچار بحران شود اما در شرایط فعلی که شاهد ثبات نرخ ارز هستیم، احتمال اینکه وضعیت سایپا بهتر شود، وجود دارد.

رزم حسینی بابیان اینکه سایپا به تعهداتش به خوبی عمل کرده است، ادامه داد: خوشبختانه سایپا محصول جدیدی به نام شاهین آماده عرضه در بازار دارد که با طراحی ایرانی تولیدشده و برای بازار ایران مناسب است.

وی به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنعت خودرو نیز اشاره کرد و افزود: اگر ما به سمت رقابتی کردن صنعت خودرو حرکت کنیم، قطعاً وضعیت خودروسازان داخلی بهتر خواهد شد و آنها افزایش تولید خواهند داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدامات سایپا در دو سال اخیر مبنی بر خروج پراید از خط تولید، آغاز تولید انبوه شاهین و طراحی نخستین کراس‌اوور ایرانی در شرایط تحریم و شیوع کرونا نیز گفت: وزارت صمت به ادامه این روند کمک خواهد کرد و در این زمینه با اقداماتی ازجمله تأمین ارزی و مالی، بسته بسیار خوبی در دو ماه گذشته تهیه شد، تا با کمک بانک مرکزی و رقابتی کردن فضای صنعت خودرو شاهد افزایش کمیت و کیفیت خودروهای تولیدی باشیم.

علی اکبر گل‌محمدی

ایدی اینستاگرام برای ارتباط بامن: aliakbar.golmohamadi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا