مکمل بنزین
گوناگونخبر

ظرفیت تولید تارا به 50 هزار دستگاه در سال می‌رسد

قائم‌مقام اجرایی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، تارا را ثمره خلاقیت مهندسان این گروه صنعتی و همدلی سازندگان داخلی دانست و از تولید انبوه آن، در اواخر امسال خبر داد.

حمید مرادی افزود: خودروی تارا بر روی پلتفرم اختصاصی ایران‌خودرو که از پژو 2008 و 301 گرفته‌شده است و با همکاری بیش از 132 سازنده توانمند داخلی طراحی و تولیدشده است.

وی استحکام بالا و وزن کم را از ویژگی‌های اصلی ورق‌های به‌کاررفته در بدنه تارا دانست و گفت: پیش‌ازاین در تولید محصولات ایران‌خودرو از نسل قدیم ورق‌های سرد استفاده می‌شد و در مسیر توسعه محصولات، خودروی تارا از نسل جدید ورق‌ها با استحکام بالا نظیر ورق‌های دوفازی بهره می‌برد.
مرادی تصریح کرد: پروژه مشترکی میان ایران‌خودرو و فولاد مبارکه برای تولید داخل این ورق در حال اجرا است که این پروژه در گریدهای پایین به نتیجه رسیده و اجرا در گریدهای بالاتر در حال پیگیری است.

قائم‌مقام اجرایی مدیرعامل ایران‌خودرو، با اشاره به این‌که برای خودروی تارا برنامه 10 ساله توسعه بازار تعریف‌شده که ظرفیت تولید آن را به سالانه 120 هزار دستگاه خواهد رساند، خاطرنشان کرد: قرار است در سال 1400، 50 هزار دستگاه از این محصول تولید و روانه بازار شود.

مرادی افزود: خودروی تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک عرضه می‌شود که نمونه دستی آن با موتور +TU5 و گیربکس پنج دنده تولید می‌شود که در برنامه آینده تولید این محصول گیربکس شش سرعته جایگزین گیربکس 5 سرعته خواهد شد. اما در نمونه اتوماتیک، این خودرو با موتور EF7 توربو پلاس عرضه خواهد شد که احتمالاً گیربکس اتومات آن گیربکس دناپلاس اتومات است.

قائم‌مقام اجرایی مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به این‌که تولید انبوه خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک از نیمه نخست سال آینده آغاز می‌شود، اظهار کرد: بیش از 92 درصد از سازندگان این محصول از شرکت‌های قطعه ساز داخلی است.
وی با اشاره به این‌که پلتفرم تارا، پلتفرمی کاملاً جدید است، تأکید کرد: تمامی اجزای پلتفرمی، شبکه برق و الکترونیک، موتور و گیربکس این خودرو به‌دست توانمند مهندسان ایرانی طراحی‌شده است.

مرادی خاطرنشان کرد: خودروی تارا ازنظر ایمنی، عملکردی، کیفیت و امکانات رفاهی در میان خودروهای مشابه در بازار خودرو سرآمد خواهد بود.
مرادی افزود: بر روی پلتفرم اختصاصی ایران‌خودرو، سه محصول جدید در حال طراحی است.

علی اکبر گل‌محمدی

ایدی اینستاگرام برای ارتباط بامن: aliakbar.golmohamadi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا