مکمل بنزین
تازه‌ها

شرکت فورد ون الکتریکی می‌سازد!

کارخانه شرکت فورد در حال حاضر در حال تولید کراس‌اوورهای اکواسپرت و پوما و همچنین موتور گازی توربوشارژ سه سیلندر 1.0 لیتری اکوبوست است. سرمایه‌گذاری کل این خودروسازی در سایت رومانیایی از زمان خریداری در سال 2008 نزدیک به 2 میلیارد دلار بوده است. این شرکت همچنین به تازگی اظهار کرده است که فورد حاضر است 300 میلیون دلار بیشتر به کارخانه بدهد یک وسیله نقلیه جدید ساخته شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های خوب و اخبار جدید در این حوزه آشنا شوید.

طبق گفته‌ها نیز قرار بر این شده است که در سال 2023 موتورهای احتراق به خطوط مونتاژ وارد شود و در اوایل سال 2024 نیز یک ماشین الکتریکی در نمایشگاه این برند حضور یابد. این مدل جدید یک وسیله نقلیه سبک و کاملا الکتریکی خواهد بود. این اولین خودروی الکتریکی اتومبیل فورد خواهد بود که در رومانی تولید می‌شود. همچنین باید اظهار کرد که تولید این خودروی الکتریکی گام مهمی در هدف کاهش آلایندگی صفر تا سال 2024 این شرکت خواهد بود.

رئیس شرکت فورد در اروپا، استوارت رولی، اینچنین اظهار داشته است:

اضافه کردن یک نسخه کاملا الکتریکی تا سال 2024 به معنای این است که شرکت Craiova سومین شرکت مجهز ما در اروپا برای ساخت یک وسیله نقلیه کاملا الکتریکی به حساب می‌آید.

این امر پس از سرمایه‌گذاری‌های اخیر امسال شرکت در مرکز وسایل نقلیه الکتریکی Ford Cologne در آلمان و کارخانه فورد Kocaeli Otosan در ترکیه به وجود آمده است. همچنین نشان از این دارد که شرکت ما در مسیر کاهش تولیدات گازهای گلخانه‌ای به میزان صفر قرار گرفته است و خودروهای بهتری را در اختیار مشتریان خودروهای تجاری قرار خواهیم داد.

فورد درباره این مدل گفته است که فقط به صورت الکتریکی ارائه نخواهد شد و دیگر نسخه‌هایی هم از این خودرو در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت که شامل مجموعه‌ای از پیشرفته‌ترین نسخه‌های گازی و دیزلی خواهد بود، از جمله نسخه دیزلی بسیار کارآمد که در کارخانه موتور Ford’s Dagenham در انگلستان ساخته شده است.

اطلاعات زیادی تا اینجا در مورد محصول جدید در اختیار نداریم، اما احتمالا تصور می‌شود که این محصول با همکاری فولکس واگن تولید خواهد شد. براساس توافق اخیر بین دو این شرکت‌های سازنده، فورد یک کامیون متوسط ​​و یک ون تجاری یک تنی را مهندسی و ساخت خواهد کرد، در حالی که شرکت فولکس واگن نیز می‌خواهد یک ون کوچک شهری را توسعه دهد. ولی به هر حال باید منتظر بمانیم تا ببنیم این مدل جدید یک وانت یک تنی خواهد بود یا خیر.

فاطمه آهنگریان

همیشه علاقه زیادی به حوزه خودرو و موتورسیکلت داشتم و اخبار مربوط به اونها رو دنبال میکردم. همین اشتیاق فراوان باعث شد که با سایت چرخان آشنا بشم و مطالب مختلف در این زمینه رو ترجمه کنم، کم‌کم به سئوی متون مسلط شدم و حالا به عنوان عضوی از خانواده چرخان حضور دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا