آغاز تولید تارا اتوماتیک با سطح امکانات متفاوت، از تیرماه امسال!

روز گذشته بود که مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نشستی با معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی، به برخی از اهداف این گروه پرداخت. ایشان با بیان این‌که به زودی خودروی تارا با مشخصات و آپشن‌های متنوعی به بازار عرضه خواهد شد، اظهار کرد: از تیرماه امسال تولید تارا با گیربکس اتوماتیک آغاز خواهد شد. فرشاد مقیمی، در نشست با معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی، از تولید گیربکس نیمه اتوماتیک از شهریورماه امسال خبر داد و گفت: داخلی سازی گیربکس اتوماتیک نیز تا آذرماه به پایان خواهد رسید و به این ترتیب از ابتدا سال ۱۴۰۱ گیربکس اتوماتیک را در داخل کشور تولید خواهیم کرد.
وی ادامه داد: رانا پلاس با سقف شیشه‌ای و مجهز به گیربکس شش سرعته، از خودروهای جدید ایران خودرو است که به زودی به بازار عرضه خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که خودروی کراس اوور، محصول جدید ایران خودرو در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ به بازار عرضه خواهد شد، بیان کرد: این خودرو حاصل نبوغ کارگران و مهندسان ایرانی است، تحریم‌ها در کنار تهدیدات خود، موجب خودکفایی در طراحی و تولید خودرو شد. ایشان همچنین در ادامه از تولید نمونه اتوماتیک خودرو تارا در تیرماه خبر داد.وی با اشاره به رشد ۳۵ درصدی تولید خودروی سواری در سال گذشته،‌ گفت: در حوزه خودروهای سنگین و نیمه سنگین نیز توانستیم رشد ۶۷ درصدی را به ثبت برسانیم، احیای خط تولید اتوبوس پس از ۹ سال توقف از دستاوردهای مهم سال گذشته است.
مقیمی، از تولید روزانه سه دستگاه اتوبوس در سال جاری در ایران خودرو دیزل خبر داد و گفت:‌ آمادگی افزایش این تعداد به روزانه پنج دستگاه نیز وجود دارد، در حال حاضر تعهد تولید و عرضه ۶۰۰ دستگاه اتوبوس را به وزارت کشور داده ایم که در حال تولید و تحویل آن هستیم.
وی افزود: در ایران خودرو دیزل علاوه بر جهش تولید، اولین اتوبوس آمبولانسی کشور را به تولید رساندیم؛ پیش از این، این محصول با قیمت بالا وارد کشور می شد، در حالی که تولید آن، بیش از نیمی از این هزینه را کاهش داد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: کشنده ۶×۶ نیز از جمله محصولاتی است که در گذشته، با هزینه بالایی از محل واردات تامین می شد، اما در حال حاضر در شرکت ایران خودرو دیزل تولید می شود.

3 دیدگاه
 1. مهدی می گوید

  زمین و آسمان رو مسخره کردن. دو ساله هی میگن کراس اوور رونمایی می‌کنیم، ولی خبری نیست

   
 2. رضا می گوید

  تازه ای کاشکی بعد این همه یه کراس اور باشه.حد اقل باید اندازه جک باشه دیگه.ولی این طوری که من تو عکس ها دیدم همون تیباس که نیو فیس شده و تو طراحی بد نیست اما فقط چرخ بزرگ تر از تیبا انداختن بش شده کراس اور.ولی در حقیقت از همون پژو ۲۰۰۸ هم کوچیک تره

   
 3. Genius می گوید

  ماشین های ایرانخودرو شخصیت و ژن خانوادگی ندارن!
  الآن این تارا یه کپی خام و کودکانه از هیوندای گرنجور کار شده که هیچ ارتباطی با خانواده سمند و دنا نداره

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.