Take a fresh look at your lifestyle.

خداحافظی با نیسان آبی تا پایان امسال، بازهم حرف یا واقعیت؟

نیسان جونیور که در کشورمان بیشتر با نام نیسان آبی شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین خودروهایی است که هنوز هم روی خط تولید خودروسازان وطنی قرار دارد. این پیکاپ زمخت ژاپنی برای اولین بار در سال 1970 (یا 1349 شمسی) معرفی شد و در سال 1982 از خط تولید نیسان کنار رفت اما در ایران، زامیاد و بالاتر از آن سایپا، هنوز نتوانسته‌اند از این پیرمرد باربر دل بکنند. البته تاکنون بارها حرف‌وحدیث‌های خاتمه تولید نیسان آبی مطرح شده اما هیچ‌کدام از آن‌ها عملی نشدند تا این وانت جان‌سخت همچنان به حیات خود ادامه دهد.

حال اما در جدیدترین اظهارات در مورد نیسان آبی، مدیرعامل سایپا از خاتمه تولید آن تا پایان امسال خبر داده است. وی دراین‌باره گفته است:

تولید وانت زامیاد که همه آن‌را با نام نیسان آبی می‌شناسند نیز تا پایان سال متوقف می‌شود. محصول پادرا پلاس با توان فنی و امکانات به‌روز جایگزین آن خواهد شد

فقط زمان مشخص خواهد کرد که این اظهارات جدید مدیرعامل سایپا واقعاً عملی خواهد شد و این باربر آبی به پایان عمر خود رسیده یا بازهم مثل گفته‌های قبلی، توقف تولید وانت زامیاد فقط در حد حرف خواهد بود.

مدیرعامل سایپا همچنین از جایگزینی نیسان آبی با وانت جدید پادرا پلاس خبر داده است ولی چه کسی است که نداند پادرا پلاس اساساً همان وانت قدیمی زامیاد است که فقط اتاق جلوی آن با یک پیکاپ چینی بنام فودی لایون F16 تعویض شده است. این یعنی پادرا پلاس از لحاظ تکنولوژی، ایمنی، قوای محرکه و کیفیت هیچ تفاوتی با نیسان آبی نداشته و فقط چهره مدرن‌تری به خود گرفته است. حتی اتاق بار پادرا پلاس هم کاملاً با وانت نیسان یکسان بوده و هیچ تغییری نکرده است.

البته پیش‌ازاین هم زامیاد برای بروز کردن نیسان آبی تلاش کرده بود که هیچ‌کدام از آن‌ها موفق نبودند و خریداران همچنان همان نیسان قدیمی را ترجیح می‌دادند. یکی از اولین تلاش‌ها در این زمینه، وانت شوکا بود که در سال 1387 به بازار آمد و مدت کوتاهی بعد بی‌سروصدا تولید آن خاتمه یافت. حدود پنج سال بعدی یعنی در سال 1392 هم وانت پادرا معرفی شد و قرار بود جایگزین نیسان آبی شود اما این مدل هم موفق نبود و نتوانست نظر خریداران‌ را جلب کند. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا پادرا پلاس واقعاً تا پایان امسال جایگزین نیسان آبی می‌شود یا تولید این وانت فرتوت همچنان ادامه خواهد یافت و پادرا پلاس هم به سرنوشت شوکا و پادرا دچار خواهد شد.

5 دیدگاه
 1. Genius می گوید

  واقعا چرا تو این مملکت گذرزمان حس نمیشه؟؟؟؟واسه چی باید محصولی که نیم قرن قبل میرفت کنار هنوز نرفته؟؟؟؟خجالت هم خوب چیزیه بخدا

 2. فردوسی پاکزاد می گوید

  متوقف میشه مثل وانت پادرا قبلی و وانت شوکا
  چون صف فروش نیسان دیزل و دوگانه کارخانه پرشده ولی پادرا بدون مشتری هست
  یکم تحقیق کنید مثل وانت شوکا و وانت پادرا قبلی این پادرا هم متوقف میشه چون هم قدرتش کمتر از نیسان هست هم مصرف بنزینی ۱۳ لیتر هست که صرفه اقتصادی ندارد.
  ا دلال ها چون مردم ساده هستن گذاشته
  گول قیافه رو نخورید وانت پلاستیکی هست ۳ تن بار نیسان کجا این کجا…

 3. بهزاد می گوید

  عجیبه واقعا چطوری قدرت نیسان بنزینی ۱۰۰ اسب خار و پادرا بنزینی ۹۵ اسب بخار هست!!!!!!!
  یعنی پادرا حتی از نیسان هم ضعیف تر هست؟!؟!!!
  همه وانت پادرا رو مثل وانت شوکا و پادرا قبلی متوقف شده می دونن……

 4. مجید می گوید

  قبلا وانت شوکا متوقف شد وانت پادرا هم متوقف شد
  این وانت پادرا پلاس هم متوقف میشه…..
  ولی واقعا خنده داره که
  قدرت پادرا ۹۵ و قدرت نیسان ۱۰۰ اسب بخار هست
  یعنی نیسان از پادرا پرقدرت تر هست!!!!

 5. محمدرضا می گوید

  این پادرا قبلا متوقف شده بود مدل ۹۶ ۹۷ رو منظورم هست
  وانت شوکا و وانت zf و پادرا قبلی متوقف شدند
  اینم متوقف میشه
  یکی میگه صندلی ۳ نفره نیس ترمز دستی بدجا هست
  یکی دیگه میگه گاردون بلند تری داره که لرزش بیشتری ایجاد میشه
  یکی میگه ۵ اسب بخار قدرت کمتر از نیسان داره
  یکی میگه قطعات بسیار گرانقیمت و ضعیف تر از نیسان آهنی داره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.