Take a fresh look at your lifestyle.

عدم تاثیر توافقات هسته‌ای در کاهش قیمت خودرو!

پس از سال‌ها، بالاخره توافق هسته‌ای صورت گرفته است و تمامی ما، انتظار داریم در صنعت خودرو، پیشرفت و بهبودهایی دیده شود. یکی از توقعاتی که اکثر مردم در این روزها دارند، کاهش قیمت خودروها است، اما باید گفت این تصور در خصوص قیمت خودرو چندان واقع بینانه نیست و بعید است که فعلا چنین اتفاقی رخ دهد.

Car-insurance-Savings_31345647

قاسم خاکپور کارشناس حوزه خودرو در مورد قیمت خودرو در زمان پسا تحریم گفت:

متغیرهای تاثیرگذار بر قیمت خودرو در بازار داخلی، شامل هزینه‌های تامین مواد اولیه و قطعات، هزینه‌های نیروی انسانی، سربار و نرخ ارز مبادله‌ای است که چون سیاست‌های ارزی دولت بر عدم کاهش نرخ ارز مبادله اصرار دارد، کاهش هزینه‌های سفارش‌گذاری و پایین آمدن خودرو، صورت نخواهد گرفت. در نتیجه، خودروسازان باید از فرصت به‌وجود آمده در راستای افزایش تیراژ و تنوع تولید و بهبود کیفیت محصولات خود استفاده کنند.

وی، با اشاره به نتایج مثبت ناشی از رفع تحریم‌ها در بلند مدت نیز افزود:

با یک تاخیر زمانی پس از توافق هسته‌ای، امیدواریم که شاهد خروج رکود از بازارهای سرمایه باشیم و به تبع این رونق اقتصادی، احتمال بروز تورم و افزایش قیمت‌ها چندان دور از انتظار نیست؛ بدین ترتیب کاهش قیمت خودرو علی‌رغم تصور عمومی، در حال حاضر غیرممکن به نظر می‌رسد.

 

البته، او پیش‌بینی نمود با توجه به کاهش انباشت ذخایر ارزی در کشور چین و افزایش هزینه‌های واردات خودروهای چینی شاهد کاهش نرخ و حجم واردات خودروهای بی‌کیفیت از این کشور خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.