Take a fresh look at your lifestyle.

خودروی بدون سرنشین گوگل منجر به یک تصادف جانی شد!

ADS B1

کمپانی گوگل مدت زمان نسبت زیادی است که بر روی خودرو‌های خودران و یا همان بدون راننده کار می‌کند و موفقیت‌های زیادی را نیز در این زمینه کسب کرده است و بعد از آزمایش‌های فراوان این کمپانی چندی پیش توانست این خودرو‌ها را در خیابان‌های آمریکا بررسی کند و در حال حاضر خودرو‌های این کمپانی تست‌های خود را در شهر Mountain View پشت سر می‌گذارند و تاکنون در کل 1.9 میلیون مایل رانندگی کرده‌اند که این میزان تاکنون به 14 تصادف انجامیده که البته خود گوگل مدعی گشته است که در هیچ کدام از آن‌ها خودرو گوگل مقصر نبوده است.

Google's_Lexus_RX_450h_Self-Driving_Car-(1)

چندی پیش نیز اولین تصادف منجر به جراحت توسط این خودرو‌ها صورت گرفته است. 16 جولای 2015 بود که یکی از SUVهای خودران گوگل در حال تست بوده که یک خودرو از پشت با خودرو گوگل تصادف می‌کند و سرنشینان این دستگاه آسیب دیده و به بیمارستان منتقل می‌شوند.

باید به این نکته توجه داشته که گوگل مجبور است بر اساس قانون یک راننده را نیز بر روی خودرو‌های خود قرار دهد تا در مواقع مورد نیاز وارد عمل شوند. در حال حاضر 20 دستگاه از SUVهای کمپانی لکسوس که به سیستم خودران گوگل مجهز شده‌اند مراحل تست این سرویس را پشت سر می‌گذارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.