Take a fresh look at your lifestyle.

تولید سایپا اطلس همچنان در مرحله آزمایشی قرار داد؛ (تصویر)

نیمه دوم سال 1399 بود که پایگاه خبری چرخان برای اولین‌بار خبر از برنامه طراحی و تولید نسخه ارتقاءیافته کوییک را داد. خودرویی که درنهایت اطلس نام‌گذاری شد و قرار بود تا در نمایشگاه تحول صنعت خودرو از آن و نسخه سدانش یعنی سهند رونمایی شود. البته درنهایت این دو خودرو به صورت رسمی رونمایی نشدند؛ اما با اقداماتی، شرایطی مهیا شد تا از آن‌ها تصویربرداری شود.

اما به تازگی یکی از مخاطبان سایت چرخان، تصویری از بدنه (اتاق) رنگ شده خودرو اطلس را به این رسانه فرستاده است. تصویری که بدان معناست تا همچنان تولید آزمایشی این خودرو ادامه داشته و باتوجه به تغییرات ظاهری محدود نسبت به کوییک، انتظار می‌رود تا اواخر نیمه اول سال آینده وارد بازار شود.

بدنه رنگ شده سایپا اطلس

باتوجه به برخی ایرادات وارده به کوییک همچون نفوذ زیاد صدای موتور به کابین و…، انتظار می‌رود تا بخشی از آن ایرادات در اطلس برطرف شوند.

روند عرضه محصولات در دوره مدیریتی جدید گروه خودروسازی سایپا نشان داده است تا عجله‌ای برای عرضه خودرو جدید تا زمان برطرف شدن ایرادات ندارند؛ همچون آریا، ساینا G، کوییک G و… که همچنان خبری از تولید انبوه آنان نبوده و شاهین اتوماتیک نیز همچنان در مرحله تست و کالیبراسیون قرار دارد.

سایپا شاهین توربو اتوماتیک (CVT) در حال تست

مشخصات سایپا اطلس

تیپ فول سایپا اطلس به امکانات جدیدی چون سانروف، صندلی راننده با تنظیمات برقی زوایا همراه با گرمکن، رادار نقطه کور (BSD)، آنتن کوسه‌ای، سنسور نور (احتمال نصب سنسور باران نیز وجود دارد)، آینه‌های تاشو برقی همراه با گرمکن و… مجهز شده‌ است.

سایپا اطلس به سری ارتقاء یافته موتور M15 یعنی M15 GSI مجهز خواهد شد که تغییراتی در بخش‌هایی چون سرسیلندر، هدرز و… داشته و سیستم هایی نظیر دریچه گاز برقی، سامانه زمان‌بندی متغییر سوپاپ‌ها و… نیز به این موتور افزوده شده است. اما هم‌چنان این موتور 8 سوپاپه بوده و درکل توانایی تولید بین 89 الی 93 اسب بخار، قدرت و 134 نیوتن متر، گشتاور را دارد. این موتور با اینکه مشخصات بالایی در روی کاغذ ندارد؛ اما باتوجه به وزن خودروهای سری X200، عملکرد بسیار خوبی را در عمل از خود نشان داده است.

در زمینه امکانات رفاهی و ایمنی به جز موارد گفته شد، به نظر می‌رسد مواردی مانند فرمان کمکی برقی، چراغ‌های روز، مانیتور لمسی 7 اینچی به همراه دوربین دید عقب، سیستم کروزکنترل (در نسخه اتوماتیک)، تهویه مطبوع الکتریکی، فرمان D-CUT با غربلیک چرمی، دو ایربگ ایمنی، اتصال هوشمند خودرو، سنسورهای هشدار دهنده موانع در عقب خودرو، رینگ‌های آلومینیومی، سیستم GSI، سیستم TPMS و… را داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.