Take a fresh look at your lifestyle.

مراحل افتتاح و تکمیل حساب وکالتی جهت پیش فروش محصولات ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو به تازگی شرط جدیدی برای ثبت نام محصولات خود را اعلام کرده است. انتخاب حساب وکالتی و بلوکه شدن پول به میزان مشخصی پیش از شرکت در این شرایط فروش، مهمترین شرط پیش فروش جدید ایران خودرو است. اما مراحل افتتاح و تکمیل حساب حساب وکالتی برای طرح فروش ایران خودرو به چه صورت است.

مراحل افتتاح و تکمیل حساب وکالتی

1 – بانکهای عامل برای افتتاح حساب وکالتی جهت شرکت در قرعه کشی پیش فروش دهه مبارک فجر عبارتند از : ملی ، ملت ، تجارت ، سپه و صادرات .
2 -مشخصات افتتاح کننده حساب وکالتی و فرد متقاضی شرکت در قرعه کشی پیش فروش میبایست یکسان باشد و هیچگونه مغایرتی مورد پذیرش نخواهد بود .
3 – امکان افتتاح حساب وکالتی و انتقال وجه در سامانه های اینترنتی بانکهای مذکور به نشانی های ذیل فراهم می باشد و متقاضیان قادر خواهند بود بدون مراجعه به بانک عامل مورد نظر، نسبت به انجام فرآیند بصورت اینترنتی اقدام نمایند .

4 – پس از اتمام فرآیند وکالتی شدن حساب در بانک عامل و استعلام مبلغ موجودی حساب توسط ایران خودرو از بانک عامل، ظرف مدت 2 الی 3 روز کاری اطلاعات جهت مجاز شدن ثبت نام به شرکت ایران خودرو ارسال می گردد لذا متقاضیان گرامی با در نظر داشتن این مدت زمان می توانند 2 الی 3 روز کاری بعد از اتمام افتتاح و واریز وجه در حساب وکالتی نسبت به مراجعه به سایت ایران خودرو و انجام ثبت نام اقدام فرمایند .
5 -با توجه به فرآیند زمانبر افتتاح حساب تا مجاز شدن ثبت نام در سایت ایران خودرو به متقاضیان توصیه می شود اقدامات خود را به روزهای پایانی مهلت تعیین شده موکول نفرمایند .
6 – مبلغ موجودی حساب وکالتی متقاضی جهت ثبت نام و شرکت در قرعه کشی حداقل مبلغ نود میلیون تومان است  و در صورتی که موجودی حساب وکالتی در طول مدت زمان ثبت نام تا قرعه کشی کمتر از مبلغ مذکور باشد در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.
7 – متقاضیان می توانند مبلغ مذکور را از روز سه شنبه مورخ 11/11/1401 تا ساعت 24 روز دوشنبه مورخ 17/11/1401 درحساب وکالتی خود واریز نمایند و میبایست تا روز قرعه کشی حداقل مبلغ معادل نود میلیون تومان در حساب وکالتی حفظ نمایند . (با توجه به مدت زمان مورد نیاز جهت استعلام و اخذ تاییدیه های لازم )
8 – پس از قرعه کشی و اعلام اسامی برندگان ، افراد برنده حداکثر 5  پنج روز کاری مهلت خواهند داشت تا نسبت به تکمیل موجودی به میزان پیش پرداخت خودروی انتخابی ( برابر با جدول مندرج در بخشنامه ) اقدام نموده و سپس با مراجعه به سایت اینترنتی ایران خودرو نسبت به انتقال یکباره وجه و ادامه فرآیند اقدام فرمایند. در صورتی که حساب وکالتی مشتری امکان خرید اینترنتی را نداشته باشد لازم است ضمن جابجایی وجه خرید خودرو به یک حساب دیگر که امکان خرید اینترنتی را دارد، نسبت به تکمیل وجه و انتقال از طریق سایت  اینترنتی ایران خودرو برای تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نماید.

تبصره1:درصورتیکه مشتری نسبت به تکمیل وجه و عدم انتقال وجه به حساب ایران خودرو به آدرس : ir.ikco.esale اقدام نکنند ثبت نام انجام نشده و مسئولیتی متوجه ایران خودرو نخواهد بود. 

تبصره2:صرفاً حساب های وکالتی افتتاح شدهبرای شرکت ایران خودرومجازبه ثبت نام می باشند واستفادهاز حسابهای وکالتی مرتبط با سایر خودرو سازان و یا بورس کالا معتبر نمی باشد.

پژو پارس – PEUGEOT PARS

شرایط عمومی بخشنامه:

1 .به هر کد ملی فقط یک دستگاه خودرو تعلق میگیرد.
2 .حداقل فاصله از آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) از شرکت های ایران خودرو و سایر خودروسازان 48 ماه میباشد.
3 .ثبتنام برای متقاضیان دارای پلاک انتظامی فعال (نصب برروی خودروهای سواری با کاربری شخصی) ممنوع بوده، همچنین ارائه
گواهینامه رانندگی حداقل پایه سوم معتبر (و دارای تاریخ اعتبار) الزامی میباشد.
4 .انتقال امتیاز و حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث ( حتی به صورت وکالتی ) ممنوع میباشد.
5 .متقاضی باید در هنگام ثبت نام، شماره حساب (شماره شبا) مربوط به خود را معرفی نماید و برای واریز وجه، لازم است از کارتهای
بانکی به نام خود استفاده نماید.
6 .سن متقاضی بالای 18 سال باشد.
7 .شماره تلفن همراه معرفی شده باید به نام فرد متقاضی باشد.
8 .ثبت نام برای متقاضیان حقوقی میسر نخواهد بود.
9 .فرد انتخاب شده، میبایست در مرحله واریز وجه، جهت انتخاب کد نمایندگی مطابق با استان محل سکونت (آدرس و کدپستی) اقدام
نماید.
10 .امکان صلح در قرارداد وجود ندارد.
11 .خودروهای قابل ارائه از طریق این بخشنامه، براساس آخرین استاندارد زیست محیطی و مقررات اعلام شده و حاکم بر کشور در زمان تحویل خودرو، برخوردار خواهد بود.
12.صحت کلیه اطلاعات درج شده خصوصاً کد ملی،آدرس و کدپستی بر عهده متقاضی میباشد و در صورت تغییر یا اشتباه در اطلاعات ارائه شده کلیه تبعات احتمالی ناشی از آن مانند تاخیر در تحویل و عدم شماره گذاری خودرو برعهده متقاضی میباشد.

نکته: با توجه به دستورالعملهای صادره توسط پلیس راهور ناجا مبنی بر ثبت و بهروزرسانی اطلاعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره گذاری(سخا)، در صورتیکه مشتری در سامانه مذکور فاقد اطلاعات فردی و سکونتی بوده و یا بیشتر از یک سال از آخرین تاریخ بهروزرسانی اطلاعات فردی و نشانی محل سکونت گذشته باشد، مشتری محترم می بایست با مراجعه به سامانه سخا به آدرس ir.epolice.sakha://https نسبت به بهروزرسانی و یا ثبت آخرین اطلاعات خود اقدام نموده و پس از تائید توسط اداره پست تصویر نشانی ثبت شده در سامانه سخا را به نمایندگی محل ثبت نام خود تحویل نماید. لازم به ذکر است تا زمانیکه برگه احراز سکونت توسط مشتری به نمایندگی ارائه نگردد و یا اطلاعات مورد نیاز شماره گذاری به درستی ارائه نشده باشد، خودرو پلاک نمی گردد. همچنین علاوه بر اینکه سود تاخیر در تحویل ناشی از عدم شماره گذاری به آنان تعلق نخواهد گرفت، هزینه پارکینگ و
نگهداری خودرو از ایشان دریافت خواهد شد.

هایما اس 7 پلاس – HAIMA S7 PLUS

شرایط اختصاصی بخشنامه:

1 .تحویل خودرو بر اساس اولویت بندی تعیین شده در قرعه کشی و سایر ضوابط ابلاغی کمیته خودرو خواهد بود.
2 .انتخاب رنگ خودرو پس از اعلام اسامی منتخبین و توسط مشتری در زمان واریز وجه صورت خواهد گرفت.
3 .خودروی ثبت نامی، از بیمه شخص ثالث برابر آخرین سقف قانونی ابلاغ شده در زمان تحویل خودرو برخوردار خواهد بود و در صورت افزایش قیمت بیمه شخص ثالث یا سایر الزامات قانونی، مشتری متعهد به پرداخت مابهالتفاوت میباشد.
4 .در صورت بروز هرگونه تأخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت تاخیر به صورت روز شمار (12درصد سالیانه) محاسبه و در بازه زمانی مطابق ضوابط قابل پرداخت خواهد بود.
5 .درصورت عدم تکمیل وجه دعوتنامه در بازه زمانی مجاز، نوبت مشتری به موعد دیگری موکول میگردد. نوع و قیمت خودرو قابل تحویل به این دسته از مشتریان در بخشنامههای آتی مشخص میگردد.
6 .در صورتی که پس از امضای قرارداد فی مابین با مشتری، بر حسب ضرورت و یا الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری، شرکت ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی(آپشن) بر روی خودرو گردد و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود، ضمن اطلاع رسانی مراتب مذکور، دعوتنامه تکمیل وجه با لحاظ ضوابط آییننامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو صادر خواهد شد.
7 .امکان انصراف از ثبت نام تا قبل از پایان مهلت ثبت نام از طریق سایت و میز کار مشتری (پنل کاربری) میسر میباشد.
8 .سامانه پیام کوتاه شرکت ایران خودروبه شماره 300096440 میباشد وتمامی پیامکهای ارسالی از طریق شماره مذکور صورت خواهد گرفت.

مراحل افتتاح حساب وکالتی، ثبت نام تا تکمیل وجه :

مرحله اول : افتتاح حساب وکالتی نزد بانک های عامل و تکمیل وجه آن حداقل به میزان نهصد میلیون ریال از طریق سامانه اینترنتی بانک های عامل(توضیح در قسمت فرایند افتتاح حساب وکالتی)
مرحله دوم: متقاضی حداکثر3 روز پس از افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه به میزان حداقل نصهد میلیون ریال، با وارد نمودن کد کاربری و کلمه عبور خود، به صفحه ثبت نام خود وارد می شود و خودرو را انتخاب مینماید.
مرحله سوم: در پایان فرآیند ثبت نام به فرد متقاضی کد پیگیری اختصاص داده میشود.
مرحله چهارم: مراسم قرعه کشی پس از پایان مهلت ثبتنام و با حضور مراجع نظارتی برگزار میگردد.
مرحله پنجم: فهرست منتخبین قرعه کشی، حداکثر 5 روز پس از پایان ثبتنام از طریق سایت فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو و ارسال پیامک اعلام میگردد و متقاضی منتخب میبایست نسبت به تکمیل وجه پیش پرداخت خودرو انتخابی(برابر با جدول پیش پرداخت بخشنامه) در حساب خود اقدام نموده و سپس با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به آدرس: ir.ikco.esale مراجعه و نسبت به انتقال یکباره وجه و ادامه فرآیند اقدام فرمایند.
نکته1 :در صورت عدم واریز کامل پیش پرداخت علی الحساب خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی میگردد.
نکته2 : مشتری در صورت انصراف و همچنین در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی ( شرایط عمومی و اختصاصی بخشنامه ) در هرمرحله تا قبل از تحویل خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی میشود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت 20 روز به شماره شبای معرفی شده، مسترد میگردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه شرکت نخواهد بود.
نکته3 :متقاضیانی که فاقد هر یک از شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بخشنامه ( مثلا دارا بودن پلاک فعال انتظامی نصب شده برروی خودروهای سواری با کاربری شخصی) یا فاقد گواهینامه رانندگی معتبر ( انقضای تاریخ اعتبار) و … باشند، در صورت اقدام به ثبت نام، ضمن کان لم یکن تلقی شدن ثبت نام ایشان، به مدت 3 سال از ثبتنام درتمامی طرح های فروش آتی محصولات شرکت ایران خودرو محروم خواهند شد .
نکته4 :متقاضیان می توانند قبل از انتخاب خودرو و روش فروش نیز نسبت به ایجاد پروفایل در سایت فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو اقدام نمایند.

قیمت خودرو و نحوه پرداخت :

قیمت خودرو ، مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود. پس از برگزاری قرعه کشی و اعلام اسامی، فرد منتخب مبلغ پیش  پرداخت علی الحساب خودرو را از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی ir.ikco.esale ومطابق با جدول فوق واریز می نماید. الباقی وجه خودرو پس از تعیین قیمت نهایی در زمان ارسال دعوتنامه، با لحاظ هزینه های قانونی تعیین و دریافت میگردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.