مکمل بنزین
تحلیلیخبر

۱۰ خودرویی که طی مدت ۱۰ سال کمترین هزینه نگهداری را دارند

شاید برای شما پیش آمده باشد که خودرویی را خریداری کرده و مدت‌ها آن را به عنوان وسیله نقلیه خود نگه‌داشته باشید. در اینجا ما برای شما لیستی تهیه کرده‌ایم که در آن خودروها در طی مدت ۱۰ سال کمترین هزینه نگهداری را دارند. این هزینه‌های شامل هزینه تعمیر و نگهداری میشود.

پر واضح است که هزینه نگهداری کم یک نکته بسیار مثبت برای شرکت‌های سازنده محسوب میشود چرا که مردم به خرید خودرو آنها رغبت بیشتری پیدا می‌کنند. در ضمن هزینه نگهداری مناسب یک خودرو به منزله کیفیت ساخت خوب آن نیز به شمار میرود؛ چرا که اگر خودروها مشکل ساخت داشته باشند حتما دفعات بیشتری برای سرویس به تعمیرگاه‌ها مراجعه خواهند کرد. یک مسئله تعجب‌آور این لیست، وجود خودروهای آسیایی است که تمام ۱۰ مدل را به خود اختصاص داده‌اند.

2016 Optima SX 2.0 turbo

۱۰. کیا اپتیما

کیا اپتیما در مدت زمان ۱۰ سال برای شما تنها 6400 دلار هزینه خواهد داشت.  این خودروساز کره‌ای رتبه‌ی کلی ۱۴ (در میان ۳۰ خودروساز رتبه‌بندی شده) را با هزینه‌ی ۸۸۰۰ دلاری به دست آورده است. این رتبه‌بندی کلی بر اساس محاسبه‌ی هزینه‌های متوسط همه‌ی مدل‌های برندهای مختلف توسط YourMechanic صورت گرفته است.

scion-xb

۹. سایون xB

اگر چه سایون دیگر به عنوان یک برند فعالیت نمی‌کند اما خودروهای ساخت آن هنوز هم هزینه‌های کمی دارند. در طی دوره‌ی ۱۰ ساله مدل xB هزینه‌ی نگهداری ۶۳۰۰ دلاری دارد. در حالی این محصول جایگاه نهم را به خود اختصاص داده که در رده‌بندی کلی با هزینه‌ی متوسط ۶۴۰۰ دلار در رتبه‌ی بیست و نهم قرار گرفته است.

toyota-yaris

۸. تویوتا یاریس

محال است در جایی از برترین‌ها صحبت کنیم و نماینده‌ای از تویوتا در آن لیست قرار نداشته باشد. شما مدل‌های گوناگونی از تویوتا را در این لیست خواهید دید. یاریس یکی از گران‌ترین خودروهای تویوتا برای نگهداری در مدت زمان ۱۰ سال است.. هزینه‌ی نگهداری این خودرو در دوره‌ای ۱۰ ساله ۶۱۰۰ دلار خواهد بود. هرچند به‌عنوان یک کمپانی تویوتا در رتبه‌ی اول ارزان‌ترین برند از حیث نگهداری با هزینه‌ی متوسط ۵۵۰۰ دلار قرار دارد.

2016 Nissan Versa Sedan

۷. نیسان ورسا

صاحبان نیسان ورسا در طی ۱۰ سال می‌توانند انتظار هزینه‌های نگهداری ۵۹۰۰ دلاری را داشته باشند. نیسان کار خود را در رده‌بندی کلی با هزینه‌ی ۷۶۰۰ دلاری و رتبه‌ بیست و سوم به پایان رسانده است.

toyota-corolla-1

۶. تویوتا کرولا

کرولا همیشه در لیست پرفروش‌ترین‌ها قرار داشته است و این مسئله را به خوبی می توان درک کرد. یکی از دلایل فروش خوب این خودرو می تواند هزینه نگهداری پایین آن باشد. این خودرو در ۱۰ سال هزینه‌ی نگهداری ۵۸۰۰ دلاری دارد.

toyota-tacoma

۵. تویوتا تاکوما

حضور پررنگ تویوتا در این لیست باعث شده نام پیکاپ‌های آن نیز در این لیست قرار داده شود. پیکاپ‌های تویوتا نیز هزینه نگهداری کمی دارند و تاکوما با هزینه‌ی حفظ و نگهداری ۵۸۰۰ دلاری در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

2016 Honda Fit

۴. هوندا فیت

با کمال تعجب خودروهای مطرح هوندا در این لیست قرار ندارند. اگرچه که سیویک در رتبه‌ی چهاردهم و آکورد در رتبه‌ی پانزدهم قرار دارند اما فیت ارزان‌ترین هزینه‌های نگهداری را در بین مدل‌های گوناگون هوندا با ۵۵۰۰ دلار به خود اختصاص داده. هوندا به عنوان یک برند با هزینه‌های متوسط ۷۲۰۰ دلاری در جایگاه بیست و هفتم رده‌بندی کلی جای گرفته است.

toyota-camry-1

۳. تویوتا کمری

یکی دیگر از خودروهای محبوب تویوتا، کمری است. تویوتا به شهرت خودروهایش در ارتباط با این لیست ادامه می‌دهد و کمری نقش مهمی را در اینجا ایفا می کند. در طی یک دوره‌ی ۱۰ ساله مالکان می‌توانند انتظار هزینه‌های ۵۲۰۰ دلاری را از کمری خود داشته باشند.

2016 Soul Red Zone Special Edition

۲. کیا سول

اکنون به یکی از ارزان‌ترین خودروها برای نگهداری می‌رسیم، هزینه نگهداری کیا سول در مدت زمان ۱۰ ساله به ۴۷۰۰ دلار می‌رسد.

toyota-prius

۱. تویوتا پریوس

در این لیست چیزی که بیشتر از همه دیده می‌شد نام محصولات تویوتا بود. نماینده تویوتا برترین خودرو در لیست ما محسوب می‌شود. پریوس ارزان‌ترین خودرو برای نگهداری در یک دوره‌ ۱۰ ساله است. محبوب‌ترین خودروی هیبریدی تویوتا در ۱۰ سال هزینه‌ی نگهداری ۴۳۰۰ دلاری دارد. البته این هزینه با تعویض باتری کمی افزایش می‌یابد.

علی شیرعلی بیک

مهندس مکانیک گرایش طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران‌جنوب. علاقه مند به طراحی صنعتی مخصوصا خودرو. مترجم و نویسنده درحوزه خودرو، تکنولوژي و صنایع مرتبط

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا