مکمل بنزین
گوناگونخبر

آغاز مرحله دوم فروش خودروی برقی اسکای ول ET5 خارج از سامانه

اواخر بهمن‌ماه شرکت نبکا برای اولین بار فروش شاسی‌بلند برقی اسکای‌ول ET5 را آغاز کرد و ظرف تنها چند ساعت ظرفیت فروش این خودرو پر شد. حال با توجه به استقبال از فروش این شاسی‌بلند برقی، مرحله دوم فروش ویژه اسفندماه آغاز شده است. به‌صورت نقدی با تحویل 20 روزه و مدل 1402 ارائه می‌شود. این فروش خارج از سامانه یکپارچه از طریق وب‌سایت خود شرکت به نشانی nebkaev.ir صورت می‌گیرد.

در اعلامیه فروش اسکای‌ول ET5 قیمت این خودرو درب کارخانه دو میلیارد و 123 میلیون تومان عنوان شده است که به این رقم بین 200 تا 250 میلیون تومان هزینه‌های جانبی مثل مالیات و عوارض هم اضافه خواهد شد و قیمت نهایی حدود 2 میلیارد و 300 تا 350 میلیون تومان خواهد بود. نکته مهم اما هزینه شارژ این خودرو است که با باتری ۷۱.۹۸۴ کیلووات ساعتی، ۳۹، ۳۸۴ تومان خواهد بود. بر اساس آیین‌نامه تعرفه‌های تکمیلی برق از طرف مدیرعامل شرکت توانیر، تعرفه برق واحدها تجاری ۳۰ هزار ریال است. با مشخص شدن تعرفه شارژ می‌توان خودروی برقی اسکای‌ول با شعاع حرکتی ۵۲۰ کیلومتر را به ازای هر کیلووات ۵۴۷ تومان شارژ کرد.

اسکای‌ول ET5 از یک موتور الکتریکی با 203 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند که انرژی موردنیاز آن توسط یک پکیج باطری 71.98 کیلووات ساعتی تأمین می‌شود. این باطری‌ها با هر بار شارژ کامل امکان پیمودن تا 520 کیلومتر را فراهم می‌کنند. همچنین ET5 از قابلیت شارژ سریع تا 80 کیلووات برخوردار است که می‌تواند ظرف 30 دقیقه باطری‌ها را از 30 تا 80 درصد شارژ کند. باتری خودروی برقی اسکای‌ول، ظرفیت شارژ مجدد ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ بار را دارد و برای ۸ سال یا 150 هزار کیلومتر تحت گارانتی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا