Take a fresh look at your lifestyle.

آیا بی‌ام‌و جدید سری 4 مشابه سری قبل است؟

اگر بخواهیم از نمای بیرونی آن قضاوت کنیم، بله همینطور است. در واقع تصاویری که بطور محرمانه از این خودرو تهیه شده‎اند، تمام اطلاعات واقعی درمورد این خودرو را نشان نمی‎دهند. استتار روی این خودرو تمام بخش‎های جلو و عقب آن را پوشانده تا ضربه‎گیر جدید و طراحی جدید چراغ‎های آن دیده نشود، اما سایر بخش‎هایی که تاکنون مشاهده شده‎اند، کاملا شبیه سری قبلی هستند.

شایعاتی نیز درمورد بروزرسانی بخش داخلی و مرکز اطلاعات و سرگرمی آن به گوش می‎رسند. البته قدرت موتور این خودرو افزایش یافته و بنابه گفته گزارشگران ما موتور سه سیلندر جدید بیامو در خارج از کشور درخودروهایی از قبیل مدل اولیه 318i مورد استفاده و توجه قرار گرفته‎اند.

BMW 4 Series

با این وجود، مدل 318i در آمریکا موجود نیست و مدل سه سیلندر سری 4 نیز در این کشور موجود نخواهد بود. در حقیقت اگر کمپانی بی ام و قصد ارائه خودرو در این کشور را داشته باشد، موتور کوچک‎تری را در خودروی دو در جدید خود تعبیه خواهد کرد. این بدان معناست که موتور مذکور 2 لیتری و چهار توربو بوده و درحال ‎حاضر 240 اسب بخار قدرت و گشتاور 255ibt  تولید می‎کند. به نفع کمپانی بی ام و است که مدل “قدیمی” خود را مدت بیشتری در بازار نگه دارد، از این لحاظ که رقبای خود را مشاهده کرده و معیارهایی برای خود تعیین کند. درحال حاضر خودروی تاپ مرسدس مدل C300 کوپه با موتور 2 لیتری چهار توربو است که 241 اسب بخار و گشتاور 273 ibt تولید می‎کند. خودروی تاپ آئودی A5 با موتور 2 لیتری چهار توربو است که 282 اسب بخار قدرت دارد.

BMW 4 Series(2)

مدل‎های M4 و 435i قدرت بیشتری خواهند داشت، اما سری 4 در عرصه فروش از آن‎ها سبقت خواهد گرفت. صرف نظر از میزان قدرت، یکی از جالبترین بروزرسانی‎های سری 4 در بخش داخلی آن خواهد بود. داخل خودروهای سری 7 همانند اتاق یک هتل لوکس به نظر می‎رسد، اما آیا بخش‎‎هایی از این طراحی در سری 4 هم بکار خواهند رفت؟

امیدواریم، زیرا تا جایی که نمای خارجی آن نشان می‎دهد تا به این لحظه تغییر چشمگیری در آن مشاهده نشده است. به این امر واقف هستیم که خودرو وسیله‎ای فلزی است و شاید مانور روی طراحی آن آنقدرها ساده نباشد، ولی به‎هرحال کمپانی بیامو باید به مشتریان خود نشان دهد که مدل “جدید” آن واقعا “جدید” است. فروش سری 4 تاکنون بسیار عالی بوده و قطعا این خودروساز آلمانی هرآنچه برای حفظ روند مناسب فروش لازم باشد را انجام خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.