مکمل بنزین
گوناگونخبر

ساختار ایمنی جدید فورد اسکیپ 2017!

هنگامی که خودرو فورد اسکیپ 2017 توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) تحت آزمایش اورلپ یا همپوشانی کوچک بود، ساختار آن آنطور که باید جوابگو نبوده و در نتیجه امتیاز “ضعیف” گرفت.

Ford Escape1

دلیل این امتیاز نفوذ ستون لولای درب به فضای راننده به اندازه 10 اینچ (25/4) سانتی‎متر، برخورد نامطلوب سر سرنشین با کیسه هوا قبل از حرکت به سمت چپ و حرکت ستون فرمان به سمت مخالف بود. بنا به معیارهای موسسه این موارد سبب آسیب دیدن ران چپ راننده و احتمالا پایین پای وی می‎شد.

پس از این آزمایش، کمپانی فورد تصمیم به بهبود مدل اسکیپ برای سال 2017 گرفته و تغییراتی را در ساختار آن ایجاد کرد که عبارتند از: افزایش استحکام ستون لولای درب و اصلاح ساختار جلوی بدنه. بدین‎ترتیب، کمپانی فورد قصد تغییر امتیاز ایمنی خود در موسسه بیمه ایمنی بزرگراه از ضعیف به “قابل‎قبول” را داشت.

Ford Escape2

در اصلاحات صورت گرفته، میزان نفوذ ستون لولای درب این خودرو به 5 اینچ (12/7) سانتی‎متر رسید، برخورد سر راننده به کیسه هوا حتی درصورت حرکت آن به سمت کمربند ایمنی اصلاح شد و لایه کناری کیسه هوا نیز با خطر کمتری از سر حفاظت می‎کرد.

درحالیکه امتیاز آزمایش اورلپ جلوی بدنه فورد اسکیپ به میزان قابل‎قبول رسید، مجموع امتیازات این خودرو در سایر آزمایشات تصادف “خوب” بود. این آزمایشات عبارتند از: استحکام جلو و کناره بدنه، سقف خودرو و محل قرارگیری سر و صندلی‎ها. سیستم اختیاری پیشگیری از تصادف نیز امتیاز “ابتدایی” را کسب کرد، درحالیکه چراغ‎های جلو امتیاز “قابل‎قبول” را دریافت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا