Take a fresh look at your lifestyle.

اولین اتوبوس دو طبقه برقی جهان در لندن!

شهردار لندن آقای بوری جانسون، اعلام کرد به برای اولین بار از اتوبوس‌های دوطبقه الکتریکی در خیابان‌های این شهر استفاده خواهد شد.

این اتوبوس‌های ساخت کشور چین، جهت فعالیت بین چند ایستگاه اصلی این شهر و در ماه اکتبر راه اندازی خواهند شد، هدف اصلی این طرح کاهش سطح آلودگی لندن است. شهردار این کلان شهر قصد دارد تا با استفاده از این طرح، میزان گازهای گلخانه‌ای موجود را در سال 2016 در قیاس با سال 2008 به نصف برساند!

1435607021-syn-pop-tech-london-electric-double-decker-bus

آقای پیتر هندی، یکی از مسئولین حوزه حمل و نقل شهری لندن در مصاحبه‌ای با گاردین معتقد بود که هوای لندن اصلا تمیز نبوده و انجام این عمل کاملا ضروری به نظر می‌رسد. البته وی اضافه می‌کند که این طرح تنها در صورتی که توجیه اقتصادی داشته باشد و هزینه کمی را به شهرداری تحمیل کند انجام خواهد شد!

تمام اتوبوس‌های دو طبقه، بر اساس بدنه غول پیکری که دارند، نیاز به باتری‌های قدرتمندی دارند تا بتوانند این خودرو را حرکت دهند. به همین دلیل وجود این باتری‌ها و شارژ آن‌ها می‌تواند یکی از اصلی‌ترین چالش‌های این بحث باشد.

جانسون می‌گوید: یاد اتوبوس‌های قرمز و دو طبقه قدیمی به خیر، اکنون زمان آن رسیده است که آن‌ها برگردند ولی این بار سبز رنگ و بدون آلودگی! وی معتقد است که شهروندان ساکن لندن، با دیدن این اتوبوس‌ها خوشحال شده و بدون شک از آن‌ها استقبال می‌کنند. آنگاه مسیر در نظر گرفته برای این اتوبوس‌ها، یکی از بهترین خطوط اتوبوس‌رانی لندن خواهد شد.

لندن پیش‌ از این، جز 24 شهر معرفی‌شده بود که در حوزه حمل و نقل عمومی شهری، دارای کسری در تعداد اتوبوس هستند. شاید با این طرح، این کلان شهر، به یک شهر تمیز و نمونه در حمل و نقل شهری تبدیل شود!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.