مکمل بنزین
آموزش

منظور از سوئیچ مخفی چیست و چگونه می‌توان از طریق آن مانع سرقت خودرو شد؟

یکی از موضوعاتی که صاحبان خودرو بسیار نسبت به آن نگران هستند، مسئله سرقت ماشین است که باعث می‌شود نتوانند با خیال راحت خودروی خود را در مکانی پارک کنند. راه کار‌های بسیار زیادی برای تامین ایمنی خودرو وجود دارد که در این بین می‌توان به استفاده از دزدگیر، قفل فرمان، قفل کلاج و… اشاره کرد اما یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای تامین ایمنی لازم برای خودرو استفاده از سوئیچ مخفی است.

Car-Theft-iStock

همان طور که از نام آن بر می‌آید، در سوئیچ مخفی کاربر سیستمی را در خودروی خود ایجاد می‌کند که بدون آن امکان روشن کردن خودرو وجود نخواهد داشت. اغلب افراد در خودرو‌های قدیمی سوئیچی را به صورت مخفی در بخشی از خودرو قرار می‌دادند که با قطع کردن آن برق رسانی به سیستم احتراق یا همان کوئل قطع می‌شد و دیگر سارق نمی‌توانست خودرو را روشن کند و البته چون این سوئیچ نیز مخفی است، نمی‌توانست آن را بیابد. اما در خودرو‌های امروزی پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد و شاید چندان درست نباشد که سیم‌کشی جدیدی را برای ایجاد سوئیچ مخفی انجام دهید اما می‌توانید به سراغ جعبه فیوز خودرو خود بروید و فیوز مربوط به بخش سوخت رسانی و یا کوئل را خارج کنید تا در نتیجه آن خودرو دیگر روشن نشود و بدون شک سارق نیز وقت کافی برای عیب یابی خودرو نخواهد داشت و عملا موفق به سرقت خودرو نخواهد بود.

سعید میرزاپور

عشق به آی‌تی و خودرو باعث شده که بتوانم با تغییرات سریع دنیا همگام باشم؛ امیدوارم در کنار یکدیگر تجربه خوبی از نرمی تکنولوژی و غرش خودرو داشته باشیم!

نوشته های مشابه

‫11 دیدگاه ها

 1. کاربرد فیوزها که گفتین مثلا در خودروی روا فیوزهای 11 و 13 مربوط به انژکتوره و کافیه یکی رو بردارین. دیگه سوخت نمیرسه که ماشین روشن شه

  1. اگه سارق حرفه ای باشه چند تا فیوز تو جیب نگه میداره و فوری جابجا میکنه یا جا میزنه… این راه حل مناسبی بنظر نمیاد

 2. آقای حامد هیچ راه حل صد در صدی برای جلوگیری از سرقت در دنیا وجود ندارد. همه راه حل ها در جهت سخت تر کردن و کندتر کردن دزدی هستند.

 3. داداش بزار ماشینت رو دزد ببره، اون هم گناه داره دیگه

  1. یکی که جون کنده ماشین خریده گناه داره نه دزد بی همه چیز
   به نظر من باید دست دزدان را قطع کرد
   من خودم ماشین دارم با زحمت خریدم دوست ندارم یه بی همه چیز ازم بدزده
   قفل فرمان قفل پدال دزدگیر سویچ مخفی همه چی میزنم یه گرز هم تو حیاطه یعنی ماشین اژیر بزنه یا اتفاقی برم بیرون کسی دور ماشی ببینم خدا اون روز نیاره…..

 4. شما که انقدر میترسی ماشینتو بیمه بدنه کن من هم ازم ماشین دزدین ماشین بیمه داشت از نیم میلیارد ضرر جلوگیری کرد

 5. چقد سخته یهو ببینی ماشینت نیس دستتم ب هیج جا بند نیس.مخصوصا اکه کمک نونت باشه.اون دزد چقد کثیفه ک بخاطر ی پولی ک از پول….هم کثیف تره،حاضر باشه صد برابرشو به یکی ضرر بزنه.خوب اونم قیمت روز نمیخرن ازش ک.خدا سر هیشکی نیاره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا