Take a fresh look at your lifestyle.

نسل جدید مزدا MX-5 با موتوری ساده عرضه خواهد شد!

mazda-

نسل چهارم مزدا MX-5 به زودی عرضه می‌شود و می‌تواند یک شروع تازه برای این کمپانی صاحب نام محسوب شود؛ اما این مدل قرار نیست تا نسبت به قبل قدرتمندتر و تازه نفس باشد! البته این واقعیت هنوز به طور رسمی توسط مدیر برنامه‌های MX-5 آقای نوبیرو یاماموتو عنوان نشده است و اعلام نهایی آن را به جشنواره سرعت Top Gear موکول کرده است.

طبق اطلاعاتی که در مجله‌های مختلف از قدرت موتور این خودرو منتشر شده است، قلب تپنده این خودرو به گفته یکی از مسئولین و طراحان این پروژه، نسخه سوم و اولیه 787B است. آن‌ها معتقدند قرار نیست این موتور بر پایه اعداد و ارقام، قدرت، گشتاور و یا هر چیز دیگری شناخته شود. چیزی که برای ما مهم است، تجربه رانندگی و حس کردن قدرت آن توسط راننده است.

به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان مطرح ژاپنی، از طراحی و تولید موتورهای با قدرت‌های زیاد دست کشیده و به سمت محصولاتی منطقی‌تر و البته مناسب‌تر کشیده شده‌اند. بالاخره باید قبول کرد، قدرت نمی‌تواند جای همه چیز را بگیرد. موضوعی که مار کمی یاد آلمانی‌ها می‌اندازد.

بنابراین، نسل جدید MX-5 همراه با یک موتور 1.5 لیتری، 129 اسب بخار و نمونه‌ای با موتور چابک 2.0 لیتری و اسب بخار متغیر 158 نمی‌تواند خبر بدی باشد. این‌طور نیست؟

یکی از جملاتی که از سوی هواداران این ماشین بیان می‌شود این است که:

مهم این است که من در هنگام رانندگی چه حسی داشته باشم و شما از رانندگی با آن لذت ببرید. من نیاز به قدرت یا گشتاور بیشتر MX-5 ندارم، اما احساسم از رانندگی بسیار مهم است.

به نظر شما چه سرنوشتی در انتظار MX-5 است؟ وقتی که آن‌ها برای تکان بازار دیگر نیازی به یک موتور عجیب و غریب برای تولید جدید خود نمی‌بینند. یاماموتو حتی در جایی عنوان کرده است که مزدا هیچ برنامه‌ای برای ارایه و عرضه موتور توربو برای این خودرو ندارد. چون موتور فعلی آن، به تنهای قادر به پاسخگویی به هر نیازی است.

باید دید آقای یاماموتو راست گفته است یا خیر؟

 mazda-mx5-2 mazda-mx5-3 mazda-mx5-4 mazda-mx5-5

mazda-mx5-1

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.