Take a fresh look at your lifestyle.

پرچمداران بعدی لکسوس، با فناوری سوخت هیدروژنی عرضه می‌شوند!

کمپانی ژاپنی تویوتا در نظر دارد تا اسپانسرینگ مسابقات المپیک را در تابستان سال 2020 بپذیرد و به همین دلیل در حال آماده سازی محصولات جدید خود است. در مدل‌های جدید این کمپانی، چند مدل خودرو که از سوخت‌های هیدروژنی بهره می‌برند نیز وجود دارد که به نظر می‌رسد تا پایان دهه جاری میلادی برای عموم معرفی شوند.

2013-lexus-ls-460-f-sport-front-angle-3-970x0

طبق گزارش Automotive news در میان مدل‌های جدیدی که جایگزین خودروهای با سوخت فسیلی می‌شوند، مدل لکسوس LS قرار است تا در سال 2018 به بازار عرضه شود. این خودرو که با فناوری سوخت جایگزین معرفی خواهد شد، نسل جدید LS خواهد بود که تقریبا در سالگرد تولد 25 سالگی این سدان معروف معرفی می‌شود.

LS جدید با مجهز شدن به یک موتور تقویت شده V8 با توان 465 اسب بخار عرضه می‌شود. طبیعتا مدل هیبریدی یا تک سوز این کمپانی با موتور دیگر و البته متفاوتی عرضه می‌شود. فناوری سوخت سلولی هیدروژنی همچنان در نسل بعدی LS و کانسپت دیگر این کمپانی یعنی Toyota Mirai نیز وجود دارد.

خودروی Mirai با یک بار شارژ می‌تواند تا 300 مایل حرکت کند. این پر شدن تنها 5 دقیقه طول خواهد کشید. این خودرو پس از مصرف سوخت خود هیچ دودی تولید نکرده و تنها بخار آب از آن خارج خواهد شد. با توجه به اینکه Mirai می‌تواند تا 153 اسب بخار قدرت تولید کند، به نظر می‌رسد که LS هیدروژنی توانی بسیار بیشتر از این خودرو داشته باشد و بتواند یک سدان لوکس از خانواده تویوتا و لکسوس باشد.

اگرچه تویوتا هنوز به طور رسمی درباره تولید و عرضه این خودروی هیدروژنی مطلبی را اعلام نکرده است، اما به نظر می‌رسد که طراحی و تولید این خودرو با فناوری سوخت سلولی هیدروژنی، مورد تایید این کمپانی ژاپنی قرار گرفته و احتمالا به زودی خبرهای رسمی در رابطه با آن خواهیم شنید. محصولاتی همچون Crown و مینی ون Estima جز همین دسته خودروها هستند.

همچنین یک مدل خاص تاکسی که در نمایشگاه خودروی 2013 توکیو از سوی این کمپانی رونمایی شد، به احتمال بسیار زیاد همراه با فناوری سوخت سلولی عرضه خواهد شد. با این اوصاف، باید منتظر باشیم که طی 10 الی 15 سال آینده، اکثر تولیدات کمپانی معتبر تویوتا، با این فناوری عرضه شود!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.