Take a fresh look at your lifestyle.

سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا توسط بنتلی معرفی شد

کمپانی بنتلی که محصولات خاصی را روانه بازار می‌کند، به زودی با رونمایی از جدیدترین محصولش با نام Bentayga سریع‌ترین SUV جهان را به نام خود ثبت می‌کند. این خودرو می‌تواند با حداکثر سرعت 300 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

bentley-exp-9f-front-angle-970x0

از زمانی که برای اولین بار تولید یک Suv از سوی این کمپانی انگلیسی مطرح شد، این خودروساز ادعا کرد که در نظر دارد تا سریع‌ترین نمونه تولید شده حال حاضر بازار را از آن خود کند، حال به نظر می‌رسد که آن‌ها توانسته‌اند به حرف خود جامعه عمل بپوشانند.

این خودرو در یک مسیر نامعلوم و ناشناس (همانند تست‌های کمپانی فولکس واگن در آلمان) مورد آزمایش سرعت قرار گرفته است. در ویدئویی که از این آزمایش منتشر شده، بنتلی بنتایگا توانسته است به سرعت بی‌نظیر 301 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند! Bentayga با یک موتور پر قدرت 6 لیتری W12 که می‌تواند به راحتی 600 اسب بخار و 664 پوند فوت گشتاور تولید کند عرضه خواهد شد. بنابراین Bentayga پر قدرت‌ترین و پر سریع‌ترین SUV حال حاضر در جهان خواهد بود.

اصولا بحث در حوزه سریع‌ترین شاسی‌بلند بسیار جذاب است. پورشه Cayenne Turbo S به عنوان رقیب این غول انگلیسی می‌تواند تا 283 کیلومتر بر ساعت را پر کند. البته جالب است بدانید که آقای ولفگانگ هاتز مدیر اجرایی بخش تحقیق و توسعه کمپانی پورشه در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که خودروی کاین کمپانی پورشه، یکی از سریع‌ترین محصولات دنیاست، این محصول می‌تواند به راحتی به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

bentley-bentayga-high-speed-testing

خب با این تفاسیر، تفاوت سرعت این دو خودرو تنها 1 کیلومتر بر ساعت است! آیا این موضوع تنها برای ثبت یک رکورد است یا واقعا بتنلی دست به کار جدیدی زده است؟

اما در کنار این دو محصول، کمپانی جیپ در حال تولید محصولی است که موتور آن می‌تواند 707 اسب بخار تولید کند! بنابراین بنتلی نمی‌تواند این رکورد را به طور طولانی مدت در اختیار داشته باشد و باید کمی چاره اندیشی کند. در سوی مقابل پورشه نیز قول داده است که نسل آینده Cayenne سریع‌تر از Bentayga باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.