Take a fresh look at your lifestyle.

آئودی SQ5 TDI Plus معرفی شد

آئودی پیش از نمایشگاه فرانکفورت، از ماشین SQ5 TDI Plus رونمایی کرد و علاوه بر انتشار تصاویری از داخل و خارج خودرو، مشخصات فنی آن را نیز اعلام کرد.

آئودی مقدار سوختی که داخل سیلند‌های موتور ۳ لیتری V6 دیزلی وارد می‌شود را با استفاده از دو توربوشارژ افزایش داده تا کارایی این پایگاه تولید قدرت بهبود پیدا کند. با این حساب،‌این موتور توانایی تولید ۳۳۵ اسب‌بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتون‌متری را دارد. با مقایسه این اعداد با Q5 TDI، به افزایش ۲۶ اسب‌بخاری و ۵۰ نیوتون متری پی‌ می‌بریم.

audi-sq5-tdi-plus-rear

سیستم چهار چرخ متحرک و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیز به طور استاندارد بر روی این ماشین قرار گرفته شده است.

اما این افزایش توان و گشتاور، کمکی به شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر‌ بر ساعت نسخه Plus نکرده و همان رقم ۵.۱ ثانیه‌ای برای این ماشین به دست می‌آید. درضمن حداکثر سرعت نیز همچون مدل معمولی، بر روی ۲۵۰ کیلومتر‌ بر ساعت محدود شده است.

چرخ‌های ۲۵۵/۴۰ نیز به دور رینگ‌های ۲۱ اینچی قرار دارند. از جمله امکانات دیگر این ماشین می‌توان به دسته‌های چرمی صندلی، صندلی‌های چرمی با طرح الماس و اسپویلر، آینه‌های بقل و دیفیوزر عقب براق اشاره داشت. دیگر آپشن‌های این ماشین هنوز مشخص نیستند.

audi-sq5-tdi-plus-interior

البته در خود آلمان این ماشین با پک ویژه تهیه شده توسط تیم تیونینگ‌کار Quattro نیز عرضه خواهد شد. این ماشین‌ها با رنگ آبی مخصوص خود که اجزای داخلی نیز به آن رنگ در آمده و صندلی‌ها با چرم Nappa قابل تمییز دادن نسبت به دیگر نسخه‌ها هستند.

آئودی در ماه آینده میلادی، SQ5 TDI Plus را در اروپا به فروش خواهند رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.