مکمل بنزین
برگزیده‌هاخبر

تجربه‌ای متفاوت با بوگاتی شیرون!

خاص، قوی، هیولا و هر چیز دیگری را می‌توان به محصولات بوگاتی نسبت داد. سازندگان بوگاتی شیرون اعتقاد دارند این خودرو می‌تواند در کمتر از 2.5 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و همچنین در کمتر از 6.5 ثانیه سرعت 200 کیلومتر در ساعت را ثبت کند. زمانی که بر روی صندلی این خودرو مستقر می‌شوید کاملا حس خواهید کرد که 1500 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور در اختیار شما قرار دارد و در ذهن خود مرور می‌کنید تا یک مسیر مناسب برای تست بیشترین مقدار قدرت شیرون بیابید. بدون شک این خودرو خیلی راحت می‌تواند به سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند تا رکورد دیگری به نام بوگاتی ثبت شود. حتی زمانیکه با سرعت 160 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنیم صدای باد، باعث تحول احساسات ما می‌شود و صدای پیشرانه قدرتمند 8 لیتری W16 آدم را به یک دیوانه تمام عیار تبدیل می‌کند. در همین حال چهار توربوشارژر منتظرند تا در هر ثانیه 990 لیتر هوا را را به داخل موتور با نهایت قدرت وارد کنند و با پمپاژ آب در داخل شیرون می‌توان در ۱۱ ثانیه یک مخزن بزرگ آب را پر کرد. مطمئن باشید که این مدل برای کسانی هست که اصلا مصرف سوخت برای آنها اهمیت ندارد چرا که زمانی که نهایت قدرت این هیولای زیبا را بکار می‌گیریم، در ۷ دقیقه باک ۱۰۰ لیتری آن خالی خواهد شد اما سرعت بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت ارزش این حجم از مصرف سوخت را دارد.

Bugatti-Chiron-front-three-quarter-in-motion-e1490296099531

بوگاتی شیرون بعد از موفقیت‌هایی که محصول قبلی بوگاتی بدست آورد یک جایگزین عالی و بسیار خوب برای آن است و قدرت بیشتر آن نسبت به ویرون قابل لمس است. این هایپرکار ۳ میلیون دلاری معنای جدیدی به یک ابر خودرو بخشیده و نسبت به سایر هایپر کارهای بهتر عمل می‌کند. ویرون فقط با هدف ثبت رکورد سرعت ساخته شده بود اما در شیرون، چالاکی، لوکس‌بودن و تکنولوژی بالا نیز مدنظر قرار گرفته است. فردیناند پیچ، مدیرعامل سابق فولکس‌واگن در نامه‌ای به رئیس بوگاتی یک دستور داد و آن چیزی نبود جز اینکه بگوید از هر لحاظ یک خودروی بهبود یافته می‌خواهم. آنها اول به سراغ موتور رفتند و یک پیشرانه بهبود یافته را برای شیرون آماده کردند. آنها شرایط موتور W16 ویرون را با اعمال تغییراتی بسیار بهتر کردند بطوریکه 8 درصد قدرت و 9 درصد گشتاور بیشتری نسبت به ویرون در اختیار شیرون قرار دارد. همچنین توربوشارژرهای آن در بازدهی ۶۹ درصد بهبود داشته‌اند.

Bugatti-Chiron-9

سیستم تعلیق شیرون کاملا منحصربفرد است و از جمله مشخصات آن می‌توان به قابلیت تنظیم ارتفاع، کمک‌فنرها تطبیقی، تنظیم الکترونیکی فرمان اشاره کرد. همچنین گشتاور کاملا مساوی میان هر چهارچرخ تقسیم می‌شود و این یعنی نهایت علم مهندسی یک شرکت خودروساز. برای شیرون ۵ حالت رانندگی در نظر گرفته شده که آنها Lift، EB، بزرگراه، هندلینگ و حداکثر سرعت هستند. یک بخش دایره‌ای در قسمت کناری فرمان قرار داده شده که می‌توان ۴ حالت را بر روی آن دید. حالت EB رانندگی کاملا استاندارد را به ارمغان می‌آورد و حالت Lift نیز ارتفاع را ۱ سانتی‌متر افزایش داده و جهت حرکت خودرو بر روی سطح شیب‌دار مناسب است. در حالت بزرگراه، سرعت 180 کیلومتر در ساعت کاملا اتومات تنظیم می‌شود و جهت آماده شدن خودرو برای سرعت زیاد ارتفاع آن در حدود ۲ سانت کم می‌شود، فرمان نیز کمی سفت‌تر شده و تنظیمات اسپویلر تغییر می‌کند. این تغییرات در تعلیق نیز اعمال شده و بال عقب نیز مناسب شرایط تنظیم می‌شود. زمانیکه قصد دارید به سرعت 320 کیلومتر در ساعت برسید، شیرون کاملا قدرتمند عمل کرده و هندلینگ خودرو در دستان شما خواهد بود و اصلا لغزشی در این خودرو احساس نخواهید کرد.

در حالت بزرگراه سیستم هندلینگ تا سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت کارآیی دارد و برای سرعت بیشتر باید حالت رانندگی را به بیشترین سرعت تغییر دهید. این حالت یک دکمه کاملا مجزا دارد و تغییرات خودرو در این حالت پیچیده‌تر است. نهایت سرعت را انتخاب می‌کنیم و جلوی خودرو 1.5 سانتی‌متر و عقب 3 سانتیمتر کاهش ارتفاع پیدا می‌کند. ارتفاع کمتر در تمام خودروهای اسپرت برای سرعت بیشتر مرسوم است. سپس برای کاهش ضریب آئرودینامیک، اسپویلر عقب با زاویهٔ کمتر تنظیم می‌شود. در این حالت شیرون قادر خواهد بود به حداکثر سرعت محدودشدهٔ 420 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. خریدارانی که قصد دارند سرعت بالاتری را تست کنند باید از خودروی ویژه شرکت بوگاتی استفاده کنند که مخصوص این‌کار آماده شده و شرکت برای آن از لاستیک‌های مخصوص و چرخ‌های فوق‌العاده با سنسور سرعت سنج دقیق استفاده کنند و تست این خودرو در پیستی خاص انجام می‌شود تا از حادثه جلوگیری شود. ما زمانی که پشت فرمان این خودرو نشستیم، به‌جز سرعت بخش‌های مهیج دیگری وجود داشت که نظرمان را جلب کند.

Bugatti-Chiron-engine-02

دقت پدال گاز بسیار زیاد است و فرمان‌پذیری خودرو در حد بالایی خود است که کوچکترین اشتباه نیز در آن دیده نمی‌شود. دقت بالا در جزئیات این خودرو باعث شده تا دست‌یابی به سرعت بالا امکان‌پذیر باشد در غیر اینصورت مشکل ایجاد خواهد شد. گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه بسیار دقیق عمل می‌کند و کیفیت گیربکس سایر خودروها باید بر اساس شیرون سنجیده شود چرا که این گیربکس بالاترین سطح را دارد. این اصلا درست نیست که شیرون را فقط مناسب سرعت بدانیم چرا که این خودروی دوست‌داشتنی و دست‌نیافتنی برای سرعت‌های شهری نیز بسیار مناسب است و عملکرد بی‌نقصی دارد. در این حالت شیرون وحشی، بسیار آرام است و راحتی آن به‌طرز فراوانی زیاد است.

اما بد نیست اکنون داخل شیرون را باهم بررسی کنیم. راحت‌ترین فضا برای ۲ سرنشین در شیرون فراهم شده که متناسب با طراحی خارجی از قوس‌های فراوانی بهره می‌برد و زمانی که انحناء داشبورد تمام می‌شود سیستم تهویه خود را نشان می‌دهد. بر روی داشبورد ۴ صفحه‌نمایش قرار داده شده که اطلاعات و تنظیمات خودرو از طریق آنها قابل ویرایش خواهند بود. زمانی که پدال را فشار دادیم و به سرعت 328 کیلومتر در ساعت، رسیدیم این نمایشگرها دور موتور 6556 دور بر دقیقه  را نشان دادند که این به معنای در اختیار قرار داشتن 1437 اسب بخار قدرت است. ‌به‌جز صفحات نمایش مذکور، دو صفحه‌نمایش دیجیتال باکیفیت در شیرون قرار داده شده که تا 500 کیلومتر در ساعت درجه‌بندی دارد که تمامی اطلاعاتی موردنیاز راننده مانند فشار روغن، دمای آب، فشار باد تایرها را در اختیارش قرار می‌دهد. اما سرعت سنج عقربه‌ای یا آنالوگ در این خودرو کمی جای تعجب دارد ولی رئیس بوگاتی معتقد است که همه باید بدانند شیرون در نهایت سرعت بی‌رقیب است به همین دلیل این صفحه نمایش کاملا واضح در حالت خاموش نیز قابل رویت است.

Bugatti-Chiron-6

بوگاتی با عرضه شیرون، تمام معادلات را بهم ریخت و یک خودروی همه کاره را برای میلیاردرها عرضه کرد تا نتوانند به پرداخت هزینه بالای داشتن یک شیرون، نه بگویند. رانندگی سرسام آور با این خودرو در نهایت آرامش انجام می‌پذیرد چرا که شما اصلا حس ضعف در آن نخواهید داشت و ایمنی بالای خودرو باعث می‌شود، آسوده خاطر رانندگی کنید. پرداخت مبلغ بالا برای چنین خودرویی کاملا طبیعی بوده چرا که شیرون نتیجه تلاش بهترین مهندسان جهان بوده و این نتیجه بباعث می‌شود با بهترین خودروی جهان روبرو باشید. رکورد شکنی ویرون در شیرون احتمالا مجدد ادامه پیدا کند و این خودرو برای رسیدن به سرعتی طراحی شده که شرکت‌های بزرگ رویای آن را دارند و بنظر نمی‌رسد بتوانند به آن برسند. شاید شیرون مانند یک فراری 488 یا لامبورگینی اوراکان چابک نباشد اما بسیار سریعتر از آنهاست بطوریکه فراری به گرد پای شیرون هم نخواهد رسید. هایپرکارهای دیگر چندان راحت نیستند و رانندگی با آنها نیز دشوار است اما شیرون راحتی را برای راننده فراهم می‌کند.

علی شیرعلی بیک

مهندس مکانیک گرایش طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران‌جنوب. علاقه مند به طراحی صنعتی مخصوصا خودرو. مترجم و نویسنده درحوزه خودرو، تکنولوژي و صنایع مرتبط

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. خداااااااااای من! بوگاتی چه میکنه!
    ولی خداییش چقدر مصرف سوختش بالاست! خب اگه باک صد لیتریش به این سرعت خالی بشه که اصلا نمیشه باهاش تو خیابونا رانندگی کرد!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا