مکمل بنزین
خبر

۷ دلیل برای آنکه رنو سیمبل نخریم

کرمان‌خودرو با ارائه لیفان‌های چینی، ایران خودرو با خودروهای از رده خارج پژو، سایپا با عرضه پرایدهای کشنده و سایر برندها به همین شکل، باعث شده‌اند که مردم وقتی یک خودروی جدید با لوگوی یک برند معروف را می‌بینند فکر کنند دیگر از آن بهتر وجود ندارد اما برخی از این خودروهای جدید واقعا ارزش پرداخت پول تعیین شده برای آنها را ندارند. برخی از این محصولات جدید بعنوان خودروهای ارزان قیمت برای قشر ضعیف جامعه در کشورهای خارجی عرضه شده‌اند اما در ایران همین خودروها با چند برابر قیمت برای قشری عرضه می‌شوند که ۷ کیلومتر بالاتر از خط فقر قرار دارند.

بسیاری از مردم جزء خرید پراید نمی‌توانند به گزینه دیگری فکر کنند ولی آیا مجبور هستیم که به هر قیمتی، یک وسیله ۴ چرخ شخصی داشته باشیم؟! بگذریم. رنو سیمبل بعنوان یک محصول ارزان قیمت در بازارهای جهانی عرضه شده که در ایران نیز از طریق نگین‌خودرو قابل تهیه است اما نه بعنوان یک خودروی ارزان قیمت. این خودرو اگرچه نام رنو را یدک می‌کشد اما یک خودروی ضعیف از این برند محسوب می‌شود. این خودرو در برخی از کشورها بعنوان جایگزین ال۹۰‌های معروف با نام داچیا لوگان و با قیمت کمتر عرضه شده اما در کشورهای آسیایی نام سیمبل را تحت برند رنو  برای آن درنظر گرفته‌اند. امروز در مجله چرخان سعی داریم سیمبل را بررسی کنیم و نقاط ضعف آن را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید…

۱- قیمت

g00042111_ig_w1920_h1080

قیمت بعنوان یک نقطه ضعف، یک پای ثابت در اکثر خودروهای موجود در ایران است. رنو سیمبل با قیمتی در حدود ۸۰ میلیون تومان از سوی نگین خودرو عرضه می‌شود در حالی که قیمت آن در کشوری مانند امارات به پول ایران چیزی در حدود ۳۹ میلیون تومان است. پرداخت ۸۰ میلیون برای یک خودروی سدان کوچک سطح پایین اصلا کار منطقی و درستی نیست. با این مبلغ می‌توان انتخاب‌های بهتری داشت، مخصوصا زمانی که متوجه شوید سیمبل از لحاظ کیفیت، چیزی در حد خودروهای چینی و حتی ضعیف‌تر است و در برخی از موارد تنها تفاوت آن فقط لوگوی رنو در جلوپنجره آن است. شما با پرداخت ۸۰ میلیون‌تومان یک تندر ۹۰ جدید بدست خواهید آورد که تغییرات ظاهری آن محسوس بوده و در بخش فنی تغییر چندانی نداشته است. نگین‌خودرو با عرضه این خودرو با ۲ برابر قیمت، نشان داده است که این نمایندگی، شرایط متفاوتی را با سایر شرکت‌ها برای مردم فراهم نکرده و هدفی جزء کسب سود فراوان و خالی کردن جیب ملت ندارد.

۲- پیشرانه

renault-symbol-2016-rear-2

سیمبل از یک پیشرانه 1598 سی سی با ۱۰۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۵ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد. این پیشرانه برای یک خودروی کوچک با ۴ سرنشین سایز متوسط عملکرد مناسبی در شرایط شهری دارد ولی زمانی که بحث یک خودروی ۸۰ میلیون‌تومانی مطرح می‌شود، این خودرو یک محصول ضعیف از لحاظ پیشرانه شناخته خواهد شد. پیشرانه این خودرو در شرایط جاده‌ای اصلا خوب عمل نمی‌کند و کمبود قدرت در جاده‌های کوهستانی کاملا قابل لمس خواهد بود. همچنین از لحاظ شتاب نیز، سیمبل یک خودرو کند خواهد بود که اصلا شتاب مناسبی ندارد و این یک رانندگی خسته‌کننده را بهمراه خواهد داشت. شتاب صفر تا ۱۰۰ سیمبل در حدود ۱۳.۵ ثانیه است.

۳- کابین پلاستیکی

2014-Renault-Logan-and-Sandero-interior

کیفیت متریال داخلی سیمبل مانند خودروهای چینی ارزان قیمت موجود در کشور است. پلاستیک سخت سرتاسر کابین را پوشانده است و شما اصلا قسمت دوست‌داشتنی خوبی را در این خودرو مشاهده نخواهید کرد. زمانی که ما با یکی از این خودروها روبرو شدیم، در داخل کابین تصور کردیم که سیمبل در یک کارخانه ضایعات پلاستیکی ساخته شده است. البته لوگوی رنو در وسط غربیلک فرمان باعث می‌شود که بسیاری از ایرانی‌ها کیفیت بد این کابین را نادیده بگیرند اما واقعیت سیمبل متریالی در حد تندر ۹۰ است.

۴- صدای زیاد کابین

g00047007_ig_w1920_h1080

عدم عایق‌بندی مناسب کابین باعث می‌شود صدای موتور خیلی زیاد به داخل کابین منتقل شود و این زمانی که دور موتور بالا می‌رود بسیار ناراحت‌کننده خواهد بود. شاید از لحاظ صدای کابین سیمبل کمی بهتر از لیفان ایکس۶۰‌های قدیمی باشد که بعنوان یک خودروی پر سروصدا شناخته می‌شوند. ما به صدای زیاد در داخل کابین خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان تقریبا عادت داریم، اما سیمبل بعنوان یک محصول از رنو در این بخش نا امیدکننده ظاهر خواهد شد.

۵- طراحی

g00042115_ig_w1920_h1080

سیمبل از لحاظ طراحی به ۲ بخش تقسیم می‌شود. این خودرو در قسمت جلویی طراحی قابل قبولی دارد و بسیاری طراحی آن را زیبا توصیف می‌کنند اما در بخش عقب و نمای جانبی همه‌چی ناامیدکننده می‌شود. چراغ‌های عقب با طراحی مربعی شکل اصلا طراحی بروز و زیبایی ندارند و سادگی بخش عقبی خودرو بیش از حد است. در نمای جانبی نیز، خطوط بدنه بیش از حد بیرون زده و بنظر می‌رسد رنو بسیار بی‌هدف این خطوط را بر روی بدنه قرار داده چرا که به هیچ‌جا ختم نمی‌شوند.

۶- عدم وجود کیسه‌هوای جانبی و سانروف

renault-symbol-2016-front

چری آریزو ۵ بعنوان یک رقیب سرسخت برای سیمبل از امکانات بسیار بیشتری بهره می‌برد که ایرانی‌ها نیز تمایل به‌خرید خودروهایی دارند که به آنها آپشن ارائه می‌دهند. از لحاظ ایمنی کیسه‌هوای جانبی یک آپشن جذاب برای خودروها محسوب می‌شود که تا حد زیادی ایمنی خودرو و سرنشینان را بالا می‌برد. همچنین علاقه ایرانی‌ها را به سانروف نمی‌توان نادیده گرفت که متاسفانه سیمبل فاقد هر ۲ مورد ذکر شده است.

۷- کیفیت بد صندلی‌ها

2014-Renault-Logan-and-Sandero-interior

صندلی‌های رنو سیمبل چیزی شبیه به ال۹۰‌های خودمان است که در سفرهای طولانی، حتما نیاز خواهید داشت که چند بار خودرو را در گوشه‌ای پارک کنید و از خودرو پیاده شوید تا کمی استخوان‌های بدن شما استراحت کنند. این سطح از کیفیت پایین صندلی‌ها واقعا ناامیدکننده است. کاملا طبیعی خواهد بود که شما با پرداخت ۸۰ میلیون تومان انتظار دریافت یک خودرو با صندلی‌های چرمی راحت را داشته باشید.

کلام آخر

renault-symbol-2016-front-2

رنو سیمبل زمانی که ۴۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد، این ایرادات دیده نخواهند شد و یا بسیار ناچیز جلوه خواهند کرد اما وقتی پای یک خودروی ۸۰ میلیونی وسط باشد، این ایرادات، ضعف بزرگی محسوب می‌شوند که ارزش خودرو را واقعا پایین می‌آورند. سیمبل با قیمت ۸۰ میلیون تومان اصلا ارزش خرید ندارد و باید به این نکته توجه کرد که این خودرو فقط لوگوی رنو را یدک می‌کشد، چیزی مانند ساندرو و ال۹۰. اگر از بحث کشور سازنده چشم‌پوشی کنیم، چری‌های مدیران خودرو نسبت به سیمبل چندین پله بالاتر قرار می‌گیرند چرا که ۱۱۶ اسب‌بخار قدرت، تجهیزات ایمنی و رفاهی بسیار بیشتر و چهره‌ای جذاب‌تر را با قیمتی تقریبا در حدود ۷۶ میلیون تومان به شما ارائه می‌کنند. بنابراین جای شک باقی نمی‌ماند که سیمبل ارزش پرداخت ۸۰ میلیون‌تومان را اصلا ندارد. همچنین در مواردی عدم ارائه خدمات فروش و پس از فروش مناسب از سوی نمایندگی محصولات رنو، باعث شده تا مشتریان از نگین‌خودرو گلایه کنند.

 

 

 

علی شیرعلی بیک

مهندس مکانیک گرایش طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران‌جنوب. علاقه مند به طراحی صنعتی مخصوصا خودرو. مترجم و نویسنده درحوزه خودرو، تکنولوژي و صنایع مرتبط

نوشته های مشابه

‫59 دیدگاه ها

 1. عالی بود
  متاسفانه بهای گرافی برای کم استهلاک بودن داچیا !!!! تو ایران پرداخته میشه
  از ال نود و ساندرو تا سیمبل
  فلسفه ساخت داچیا تولید خودروی ارزان و کم استهلاک هس
  اونم به قیمت پایین اوردن نرح امکانات و سادگی ساخت و عملا تولید یه جیپ

  1. داچیا هیچ کدوم از این خودروهایی که نوشتی را تولید نمیکنه
   داچیا که از زیرمجموعه های رنو در رومانی هست و با استانداردهای رنو تنها خودرو داستر را تولید میکنه
   دوستان اگه میخوان چینی بخرند که مختارند ولی قیمت همه خودروها در ایران دو و نیم برابر قیمت جهانی هست و مقایسه این چنینی عادلانه به نظر نمیرسه
   شما گزینه های غیر چینی تو این قیمت را بذار کنار سیمبل که با شرایط ۲۷ میلیون ماشین را بهت تحویل میدن بعد مقایسه کن

  2. اقا بهترین ماشین دنیا است تازه سانزوف وشش ایربگم داره و غیره تازهصندلی راحتم و کیفیت کابین پلاستیکی اش پانزده درصد بیشتره

  3. بخاطر ملاقه مفید شما الان رنو سیمبل ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به قیمت ال ممد و ال لگن ساندرو معامله میشه ،
   یک دونه فول آپشن با کارکرد ۱۶۵ هزارتا خریدم
   الان هم تا ۲۰۰ هزار تا رفتم
   هیچ خرجی نداشته ، مثل ماشین صفر هست
   یک تعدادی از تیپ le ساخت رنو سامسونگ کره جنوبی است الباقی هم وارداتی از مراکش هست
   به هر حال کیفیت ، دوام ، نرمی اش در حد کرولا ۲۰۱۴ است ولی قطعات اش بیشتر و ارزونتره
   ضمن اینکه استاندار ایمنی ۲۰۱۴ یورو انکپ داره
   در هر حال هر ماشین چینی که دیدم بعد از ۲۰۰ هزارتا حتما موتور گیربکس اش باز شده و چند بار کمک و جلو بندی اش عوض شده
   ( در حالیکه سیمبل فقط سرویس تعویض طبق جلو و دیسک چرخ ها داشته و موتور و گیربکس کاملا دست نخورده هست )
   خلاصه از بیشعور بودن و عوضی بودن نویسنده این ریپورتاژ آگهی نهایت تشکر را دارم

 2. تو یکی از سایتای خودرویی از عملکرد گیربکس این ماشین تعریف میکرد و میگفت که تو سرعتای بالا دور موتور پایینه و صدای ورودی به کابین کمه میشه توضیح بدین الان تناقضه

  1. حاجی بیا ماشین منو سوار شو، اصلا هیچ صدایی نمیاد، بیشتر به خاطر کم صدا بودن و راحتی این ماشینو خریدم.درضمن گیربکسش خیلی هوشمند عمل میکنه، چندین بار در سربالایی ها امتحان کردم در زمان سبقت گرفتن، هم سریع و هم پرقدرت، دور موتور در 160 تا 5 هزار تقریبا.درضمن کامپیوتر این ماشین تا اون آخرش جای تنظیم داره، از تنظیم بوق سرعت،کم کردن زمان بوق کمربند،تعویض دنده در دورهایی که راننده نیاز داره،خاموش کردن دی لایت، تنظیم مدت چراغ سقف، تنظیم دور کند برف پاک کن، خلاصه کامپیوتر این ماشین فوق پیشرفته هست که اصلا به نظر نمیرسه. البته این تنظیمات را فقط و فقط با دستگاه clip ساخت شرکت رنو به صورت آنلاین میشه انجام داد. در حال حاظر مکانیکهای ما این دستگاه را یا ندارن یا افلاین استفاده میکنن که خیلی از تنظیمات در حالت آنلاین در دسترس هست. وقتی دیاگ را آنلاین به ماشین وصل میکنی و vin ماشین را وارد میکنی کمپانی رنو یک رمز یکبار مصرف برای یک روز بر روی ECU ماشین شما تعریف میکنه و برای شما ارسال میکنه(شما باید قبلا یک اکانت رنو با vin ماشینتون در سایت رسمی رنو ساخته باشید و شماره موبایل خودتون را بدید تا رمز یک بار مصرف برای شما فرستاده شود، همه فرایند رایگان و برای عموم آزاد است) بعد با دیاگ رنو و رمزی که برات فرستادن وارد همه تنظیمات رنو انلاین میشید. این ecu سیمبل روی 80 درصد رنوها هست و بسیار پیشرفته عمل میکنه. مخصوصا کامپیوتر قسمت گیربکس.

 3. به نظر من ۴۰ میلیون هم برا این خودرو خیلی زیاده چه برسه به ۸۰ میلیون

  1. شما بهتره 80 میلیون را بزاری بانک سودشو بگیری،بیمه و مالیات و افت قیمت را حساب کنی ، هزینه های بنزین و روغن و لنت و لاستیک، بابا ولش کن شما بهتره با اسنپ هر جا میخواهی برو بهتره. هزینه پیچ باز کردن اینترنت هم نده، چطوره؟؟ بهتر نیست ؟؟

 4. در این که قیمت مهمترین شاخص برای گزینش خوب یا بد بودن یک خودرو در ایران هستش اصلا شکی نیست…
  .
  اما جای سواله که چرا در خیلی از مقالات شما اصلا به این مورد اشاره نمیکنید و مکرر به ایراد گرفتن از یک خودرو و یا تعریف از اون بدون اشاره به قیمت اون میکنید!!!
  .
  آره واضحه که، خودرو بالای ۱۵۰ میلیون تعریف داره و خودرو زیر ۵۰ میلیون پر ایراد!!
  تبریک میگم که بالاخره دیدیم یک خودرو رو با توجه به قیمت اون به چالش کشیدید، پیشرفت خوبیه
  .
  ضمنا یک انتقاد هم دارم امیدوارم مسبب ناراحتی نشود؛
  لطفا در مقالات خود هدفمند و مغروضانه و مکرر به تخریب برخی برندها نپردازید، مطمعن باشید خواننده شما آگاه هست و متوجه میشود،
  پس اعتبار خود را مخدوش نکنید…

  1. ممنون از نظر صادقانه شما
   اگر مطالب ما را پیگیری کرده باشید، متوجه خواهید شد که ما برند خاصی را مدنظر قرار نمی‌دهیم. با نگاهی کوتاه متوجه این موضوع شده و می‌بینید که تقریبا سعی کردیم در این بین توازن و عدالت را رعایت کنیم

   1. من یه سوال دارم شما مریضی دوبه هم اندازی میکنی مردمومن سیمبل خیلی هم خوبه یکی میخاست بخره منسرفش کردی مردم میفرسدی دنبال چینی یه چرخ سیمبل صد تای چینی نمیدونی حرف نزن

 5. دنا، اچ سی کراس و جک جی ۵ ماشین هایی هستند که خیلی قیمت کمتری از این لگن دارند و از لحاظ امکانات هم فکر نکنم خیلی کمتر از این باشن

 6. دوست نویسنده پ، این اخرین مطلبی بود که از چرخان خوندم
  چون مغرضانه مطلب مینویسید و خواننده را گمراه میکنید.
  .
  اول مطلب با گفتن جمله لیفان های چینی! شروع میکنی و اخرین جملاتت رو به پیشنهاد خرید چری اریزو ۵ چینی ! بجای سیمبل اختصاص میدی!!!
  مثلا قصدت تخریب لیفان و تمجید از چری بود!!!! به این میگن کار کارشناسی!!!
  .
  چرخان انصاف بخرج بده و مطلب منو درج کن
  خدانگهدار

 7. مهم ترین چیز ارزش خرید هست خب بالاخره هرچی پول بدی اش میخوری ولی بعضی وقتا مثل این نصف پولی که دادی باید اش بخوری
  این خودرو تا پنجاه تومن هم ارزش خرید داره ولی متاسفانه اینجا ایرانه حتی افغانستان هم نیست که بتونی به قیمت منصفانه بخری…
  ای بابا دیگه زبونمون مو دراورد

 8. بابت نوشتن این مقاله کرمان موتور چقدر بهتون پول داده؟

  1. سلام/ واقعا متاسفم برای انسان‌هایی که به این راحتی به کسانی که در حال خدمت‌‌رسانی بدون چشم داشت هستند تهمت می‌زنند. شما می‌توانید با سرچ کلمه کرمان‌خودرو مقاله انتقادی بنده از این برن را بخوانید

 9. باسلام لطفا در خصوص تشابه سیمبل با ال نود و صدای زیاد موتور توضیح بیشتری بدهید تا کارشناسی شما کامل و راهنمایی برای خرید مردم باشد.

 10. واقعا متاسفم. به جز قیمت دقیقا نقاط قوت رنو سیمبل را به جای نقاط ضعف بیان کردین. کیفیت از چینی‌ها پایینتر؟!!
  صندلی‌های مانند ال ۹۰؟!!
  در جاده های کوهستانی کم میاره؟!!
  صدای زیاد موتور در کابین؟!!
  مطمئنم تا حالا سوار سیمبل ننشستین و تستش نکردین. موارد بالا نقاط قوت سیمبل هست نه نقاط ضعف. متاسفم برای نقد غیر منصفانتون

 11. دقیقا باید نوشته میشد
  ۷ دلیل برای اینکه رنو سیمبل بخریم.
  متاسفانه با نقدهای غیر منصفانه مخاطبان خود را از دست خواهید داد. کمی مطالعات خودتونو بالا ببرید خودرویی به نام سیمبل هیچگاه توسط داچیا تولید نشده.. بنده این ماشینو دارم و ۱۵ هزار تا کارکرده. حاظرم ماشینو در اختیارتون بزارم تست کنید تا به این بررسی مغرضانه خودتون پی ببرین

 12. سلام،چه مطلب ویرایش بشه چه نشه حتما نویسنده این متن میخوانه. احتمالا شما یکی از رقیبهای نگین خودرو هستید، چون ما که ماشین باز هستیم و ده ها مدل ماشین سوار شدیم و با سیمبل هم همه جور تست فنی داشتیم این ماشین بی نظیر بوده ، ایمیل من را دارید میتونید به من نامه بزنید تا عکس هایی که با سیمبل با ترانزیت ایرانی حداقل 15 کشور را دور زدم و زیر هر تابلویی عکس گرفتم براتون ارسال کنم. شما تجربه چند ساعت رانندگی با سیمبل دارید که میگید از چینی بدتر هست؟ لطفا با مدرک.
  شاید کسی تا حالا سوار نشده و حرفهای شما را باور کنه ولی مگه همه مردم از پشت کوه آمدن. شما که میگید سیمبل خوب نیست چون مجبورید میخرید، آیا میدونید توی بلغارستان که عین پشکل ماشین اروپایی ریخته ولی 50 درصد مردم سیمبل میخرن؟ آیا توی روسیه ال 90 نیست که مردم 30 درصد گرونتر سیمبل میخرن؟ تازه قیمت جهانی سیمبل با ریال 45 میلیون هست نه 39 میلیون. درضمن این ماشین از به دریا آزاد و بندر میاد نه دبی، پس قیمت را در ترکیه و منطقه آزاد بگرد، به قول خودتون هم که باشه 50 درصد گمرکی میدیم. از خیلی از ماشینهایی که الان 70 درصد گرونتر هستن که بهتره، مثلا کیا سراتو الان بازار جهانی چنده؟ شما که عقل داری الان کدوم کشور پیشرفته میره ماشین میخره صدی 10 تا مصرف داشته باشه.؟ الان همه کشورهای مدیترانه ای سیمبل سوار هستن و حتی بلغار ، سرویا ، مجار ، رومانی ، وکراین. اینها همه عقل ندارن که 50 درصد خرید مردم سیمبل هستش، میدونستی که این کشورها که بیشترشون سیمبل میخرن به جز روسیه، اجازه ورود ماشین چینی را ندارن. یعنی توی مجار شما نمیتونید ماشین چینی وارد کنی ولی سیمبل یکی از پرترفدارترین ماشینهاست. سایپایی یا ایرانخ خودرویی مهترمحترم ،لطفا مطالبت را برای خودت نگه دار. کیا سراتویی که الان 8 سال دنیا ازش گذشته را تولید کنید. ماشین
  6000 هزار دلاری را بخرید 100 میلیون تومان، که گمرک هم نداره.

 13. کی گفته صندلی سیمبل ناراحته، مشخصه که نویسنده تا حالا حتی یک بار هم سیمبل سوار نشده. درضمن خیلی از راننده ها صندلی پارچه ای را بیشتر از چرم قبول دارن. از کجا در آوردی که حتما صندلی چرم بهتره. لطفا منظورتان را واضح بگید چه مشکلی با رنو سیمبل یا نگین خودرو دارید؟ نوشته های شما با منطق فاصله زیادی داره.

  1. با سلام
   من خودم سیمبل دارم 2016 و حدود 32000 رانندگی کردم صندلی جلو سیمبل بسیار ناراحت است و درفکر تعویض آن هستم
   البته مطالب که در خصوص شتاب کم ، عدم فرمان پذیری ، صدای زیاد ماشین در داخل اتاق و دیگری گفته شده از نظر من درست نیست
   صدای موترو ماشین با سزعت بالاتر از 130 تا 135 به شدت افزایش پیدا می کند ولی در سرعتهای پایین تر مشکلی ندارد
   در خصوص مقایسه با ال-90 اصلا دو ماشین مجزا می باشد و مقایسه دو ماشین اصلا اشتباه است شتاب، نرمی در حرکت، گیربکس هوشمند، فرمانپذیری مناسب مخصوصا در پیچها، عدم تکانهای صندلی عقب در سیمبل نسبت به ال-90 کاملا محسوس است ( من از سال 1389 تا 1395 ال-90 داشتم )
   به نظر من تنها مشکل این ماشین در صندلی جلو و به خصوص صندلی راننده می باشد البته اینکه قیمت ماشین بالا می باشد جای بحث دارد

 14. متاسفم واسه این نقد ضعیف و مغروزانه
  لطفا به شعور مخاطب احترام بذارید
  این ماشین یه پیچش به ماشین های چینی می ارزه

 15. من از ال ۹۰ ساخت رومانی که کپی کردن تو ایران تحت لیسنسه فرانسه هست ولی ارزون و اقتصادیه.
  رنو سیمبل یه ماشین ساخت کشور رومانی و برزیل و ترکیه …..به ایران
  من امیدوار بودم وقتی ال۹۰ ۴۰ تومنه ساندرو ۴۵ تومنه سیمبل بشه ۴۵ تا ۵۰ میلیون
  ولی نه ۸۰ میلیون نگین خود رو یادش باشه میتونه با ۵۰ یا هر قیمتی که اقتصادی و ارزونتر باشه باور کنین خیابونهای ایران پر میشن با رنو سیمبل که مخصوصا برا قشر کم درآمد زده شده به نظر من قیمت بین ۴۰ تا ۵۰ باشه دنده ای تا اتومات بیشتر میفروشه و سودشو کامل بدست میاره فروش زیاد با قیمت کم به جای فروش بالا با قیمت ۸۰ م .

 16. باور کنین ما ایرانی ها از ال ۹۰ راضی هستیم رنو ساندرو به همین دلیل که ال ۹۰ هستش مورد استقبال قرار گرفته مخصوصا دنده ای هاش

  وقتی ال ۹۰ رو کمی درستش کردن به لحاظ شکل ظاهری وگرنه سیمبل رو پلت فرم ال ۹۰ هستش فرق زیادی هم باهم ندارن به غیر شکلش
  من خودم ال ۹۰ میخوام با قیافه خوشکلتر حتی ساده تر از فلونس و مگان راو……بابا این مین ماشین که خوشگلتر و قدرتمندتر از مگانهای قدیمی نیس پس چرا قیمتش از مگان صفر بیشتره
  من عاشق ال۹۰ رومانی یا داچیا هستم مثل پیکانهای زمان قدیم خودمونه
  الان دوس دارم اگه فقط شکل ال ۹۰ به شکل سیمبل در آمده و اصلاح شده انتطار دارم قیمتش در حد ساندرو باشه یعنی ۴۵ تا ۵۰ دنده ای تا اتومات نه ۸۰ میلیون
  نگین خودرو مطمن باشه من به فرانسه و انگلیسی این تفاوت فاحش قیمت سیمبل تو رومانی رو با ایران که خیلی بیشتر از تعرفه های وارداتی هستش به رنو و نیسان به هیت مدیره و ریس هیت میفرستم

  1. پلتفرم رنو سیمبل ( رنو تالیا یا لوگان 2) برای سال ۲۰۱۳ هست و یک دهه از پلتفرم ال ممد و داستر و رنو مکان جدیدتره
   ارتفاع ، طول محور چرخ ها کاملا متفاوت هست
   شاسی کاملا
   جنس ورق بدنه کاملا بروزتر و استاندارد ایمنی تصادف بدنه به طور محسوسی از پلتفرم لوگان ( داستر . ساندرو نسل اول و ال ممد ) ایمن تر هست

 17. سلام
  من رنو سیمبل خریدم صدای موتورش زیاده
  طبیعیه یا ما من اینطوریه مدلش ۲۰۱۷ هست

  1. صدای موتور مدل 2016 اتومات مونتاژ مراکش که من دارم هم زیاده. فقط 12000 تا باهاش رفتم. میخوام بفروشم و به جای اون یه استپ وی بخرم. هرچند صدای موتور اون هم زیاده ولی لااقل 20 میلیون ارزونتره.

   1. نه نخر انگار داری همون ال نود خودمونو می خری که هاچبک شده البته سیمبلم ماشین جالبی نیست

   2. سلام راستش من قصد خرید جدی دارم الان قیمت ۱۶۰میگن من تندرنود دارم می خام اتومات باشه نظرمو سیمبل جلب کرد ولی بااین شرح حال شما دودل شدم می گین صلاح نیست؟

    1. بخر من دارم خیلی عالیه. سگش به ماشینای چینی و تولیدات ایرانخودرو و سایپا شرف داره

 18. شما ها دعوا دارین سر چی !؟به خودرویی که دارین توهین شده یا به تولیدات داخل و یا واردات خودرو که فقط همشون جنبه تجارت داره اونم تجارت مالی نه تجارت کیفیت

 19. منهم بیش از یکسال قبل یک رنوسیمبل خریدم و از آن راضی هستم. به گمان من آینه های بغل ، زاویه کور دارند و اتومبیل ها یی کاز دوسمت نزدیک میشوند را تا کنار شما نرسند نشان نمی دهند. گاها این شرایط خیلی خطرناک می شود.اگر آینه های بغل طول بیشتر و یا به سمت بیرون بیشتر می چرخیدند ، این مشکل خیلی کمتر می شد. شایان توجه است که من با پژو پرشیا این مشکل را نداشتم. اگر کسی از دوستان محترم تجربه ای در اینباره دارد ممنون می شوم که اطلاع دهد. من حتی به تعویض آینه بغل با نوع مناسبتر نیز فکر کرده ام. تشکر احمد عابدی/09122496052/ah_abedi@yahoo.com

 20. برای اثبات اشتباه قضاوت شما در خصوص این خودرو ، همین یک مورد کافی است تا بقیه موارد هم عکس گفته اتان باشد . خدمات پس از فروش توسط نگین خودرو بسیار عالی و مورد رضایت ما بوده است از هر نظر !

  1. این عکسی هم که از داخل سیمبل گذاشتی ، مربوط به رنو سیمبل های وارداتی بازار ایران نیست
   سیمبل های ایران دارای داشبرد دورنگ، مانیتور ۷ اینچی لمسی ال جی ، کلید های تهویه مطبوع مشابه کپچر ، چهار کلید زیر تهویه مطبوع ( برای کروز کنترل و لیمیتد و کلید اضافی شیشه بالابر های عقب ) هستند

 21. به نظرمن ماشين خيلى معمولى هست اتاق خيلى به صدا مى افتد صداى موتو زياد هست وصندلى راحتى نداره

 22. مهم ترین مشکلی که ما با اون مواجهیم لرزش زیاد فرمان است، وقتی در ترافیک هستیم یا اگر کوبگلر روشن باشد به لرزش می افتد و بسیار آزاردهنده ست.

 23. اخه شما اصلا سوار سیمبل شدی. که میای الکی حرف میزنی. ماخودمون رنو سیمبل داریم. بژ هم است بعدشم شتاب صفر تاصد هفت ثانیه است نه سیسزده متورم اصلا صدا نمیده

 24. من یه سوال دارم شما مریضی دوبه هم اندازی میکنی مردمومن سیمبل خیلی هم خوبه یکی میخاست بخره منسرفش کردی مردم میفرسدی دنبال چینی یه چرخ سیمبل صد تای چینی

 25. ببین شما الکی حرف میزنی یا کارمانیا وکرمان متور بهتون پول میده مردم به خواسته ی ساندگان خودروی چینی مسخره وبد میفرستی دنبال چینی تو ۱ بار سوار این خودرو شو میفهمی چه اشتباهی
  کردی اقای دروغگو

 26. سلام واقعا که شما دقیقا نقاط قوط سیمبل را جای نقاط ضعف گفتی ، الان ما که سیمبل ۲۰۱۷ داریم ۴۹ هزار هم روش رفتیم صدای موتور خیلی کمه ، بعد قیمت ۴۰۰ میلیون الان در سال ۱۴۰۰ منصفانه است زیرا هم از لحاظ اپشن هم از لحاظ فنی هم از لحاظ موتوری از ال ۹۰ ساندرو استپ وی و ساندرو بهتر است الان قیمت ۴۱۵ میلیون برای ساندرو منصفانه نیست

 27. واقعا متاسفم برای این بررسی مغرورانه ، من مطمئن هستم شما یک بار هم سوار سیمبل نشدید

 28. خخخخ چقدر ضایع مطلب نوشتی ، اومدی رنو با اصالت رو تخریب کنی ماشینهای چینیتون رو به خورد مردم بدین ، اومدی مردم رو گمراه کنی اول اومدی از ضعف لیفان گفتی بعد فکر مردم رو بردی برای خرید چری آریزو 5 آشغال ، هیچکدوم از معایب سیمبول که گفتی رو من تایید نمیکنم همش دروغ محضه ، من که خداروشکر این ماشین رو دارم ولی خیانت نکن به مردم
  در ضمن بچه ها نه حرف من رو گوش کنین نه حرف نویسنده رو ، برین سوار سیمبل بشین متوجه میشین که سوار ماشین اروپایی شدن چقدر فرق میکنه

 29. سلام دوستان من رنوسیمبل مدل ۲۰۱۶دارم توسرعت بیشتراز ۱۲۰ کیلومترصدای موتور خیلی زیاده نمی دونم عادیه یانه لطفا راهنمایی کتید دوستان ممنونم

 30. هر وقت توی اروپا و امریکا و استرالیا و کاندا و کشورهاب پیشرفته ماشین چینی دیده شد و فروخته شد ، شما بگو آریزو ۵ از رنو بهتره !!

 31. نگارنده این مطلب هیچ اطلاعاتی از این خودرو نداره. من نمیدونم مردم ما چرا وقتی از چیزی اطلاعی ندارن راجع بهش اظهار نظر میکنن. آخه مجبور نیستی ذهن مردم رو منحرف کنی. الان در این تاریخ پراید صفر نزدیک 200 پولشه و این خودرو در فولترین مدل 470 با بارکرد معقول هست. من مطمئنم نگارنده این مطلب تا حالا این خودرو رو از نزدیک هم ندیده چه برسه به اینکه سوار بشه. یه سری دلال خودروهای داخلی توی این جور سایتا هستن که فقط به فکر منافع خودشونن و نه به فکر آسایش و رفاه مردم. خودروهای داخلی ارابه های مرگ رو داری با یه خودروی اروپایی با کیفیت مقایسه میکنی. مردم رو به آشغال خریدن عادت ندید لطفا. کلام آخر این خودرو در این رنج قیمت بینظیره. یا علی

 32. آینه ها مشکلی ندارن. پس ال 90 معمولی سوار نشدی اون کلا انگار آینه بغل نداره. هیچی رو از پشت نمیبینی

 33. هاچ بک؟؟؟؟؟؟؟ ببین چه آدمای بی اطلاعی میان اظهار نظر میکنن. آخه مجبوری عزیز دل؟؟؟؟؟؟

 34. دقیقا صاحبین این سایت از مدیران خودرو پول میگیرن که برندهای خوب رو تخریب کنن. نکنید این کارها رو عاقبتش خوب نیس. از ما گفتن بود.

 35. مشتی چی چی رها کن ماخودمون سیمبل داریم صندوق عقبش خیلی جاداره ماخودمون یه دفترچه راهنما سیمبل داریم 3000 صفحه داره همشم امکانات سیمبل سیمبل فقت 2 تا بدی داره شما چرا 7 بدی میزارین تازه سیمبل ما سیاه خیلی هم قشنگه فقت شما جواب منو میدین

 36. این عکسی هم که از داخل سیمبل گذاشتی ، مربوط به رنو سیمبل های وارداتی بازار ایران نیست
  سیمبل های ایران دارای داشبرد دورنگ، مانیتور ۷ اینچی لمسی ال جی ، کلید های تهویه مطبوع مشابه کپچر ، چهار کلید زیر تهویه مطبوع ( برای کروز کنترل و لیمیتد و کلید اضافی شیشه بالابر های عقب ) هستند

 37. شما باس این خودرو را با وارداتی های ارزان قیمت مقایسه کنید…
  من خودم چندین سال هست این خودرو رو دارم…. به نسبت ماشین های ایرانی و چینی از نظر استهلاک بسیار عالیه… همشون اتومات هستن… گیربکسش هوشمند و بدون تقه هست… اگه بخوای صفر تا صد رو تست کنی تو دو تا دنده 100 را پر میکنه… ماشین بسیار نرم و بی آزاریه… پلت فرمش با ال 90 یکی نیست و فرق داره… اما موتوری تا حدی از قطعات ال نود استفاده شده… مابقی قطعات فنی بهتر شده… همچنین گیربکسش با ال نود اتومات فرق داره و تیپ ترونیک داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا