Take a fresh look at your lifestyle.

کانسپت مرسدس بنز IAA رونمایی شد!

مدت نسبتا زیادی بود که اطلاعاتی از کانسپت جدید مرسدس بنز به بیرون درز می‌کرد و اکنون این کمپانی رسما محصول جدید خود را با نام IAA که مخفف Intelligent Aerodynamic Automobile (ایرودینامیک هوشمند) است معرفی کرد. این خودروی چهار درب طراحی عجیب و البته جالبی دارد که بر اساس گفته مرسدس بنز شاهد دو خودرو درون این محصول هستیم که از ترانسفورماتور دیجیتال بهره می‌برد.

Mercedes-Benz-Concept-IAA_4

بر اساس گفته خودروساز لوکس آلمانی، طراحی این خودرو به نحوی انجام شده که در سرعت 80 کیلومتر نیز بتواند بهترین آیرودینامیک را داشته باشد و گفته می‌شود که هشت بخش جلویی خودرو در مواقع مورد نیاز قادر هستند تا طول خود را افزایش دهند که این میزان به 390 میلی‌متر نیز می‌رسد.

Mercedes-Benz-Concept-IAA_5

این خودرو در زمینه ایرودینامیک عملکرد خارق العاده‌ای دارد و به این موضوع در بخش‌های مختلف IAA می‌توانیم پی ببریم. همان طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، این خودرو شبیه به قطره است و مرسدس بنز آن را همزیستی طراحی و ایرودینامیک می‌نامد. این اتوموبیل در حالت استاندارد 5040 میلی‌متر طول دارد که در زمان دراز شدنش این میزان به 5430 میلی‌متر می‌رسد. عرض این خودرو نیز 1995 میلی‌متر و ارتفاع آن 1305 میلی‌متر است.

Mercedes-Benz-Concept-IAA_3

سیستم انتقال قدرت نصب شده بر روی این محصول بنزین سوز-الکتریکی است که می‌تواند 205KW را ارایه دهد و خودرو را به سرعت 250 کیلومتر بر ساعت برساند.

Mercedes-Benz-Concept-IAA_7

بنز مدعی شده که موتور الکتریکی این خودرو می‌تواند با حالت ایرودینامیک 66 کیلومتر را طی کند که در این صورت 28g/km گاز CO2 تولید خواهد کرد و در حالت برقی و بدون فعال بودن سیستم ایرودینامیک نیز 31g/km از این گاز تولید می‌شود.

در زمینه طراحی داخلی IAA می‌توان الهام گیری‌هایی از سری S-Class را مشاهده کرد و البته مرسدس بنز در طرح مفهومی این خودرو سعی کرده تا از سیستم‌های لمسی استفاده کند که به عقیده این کمپانی در آینده نزدیک این سیستم‌ها متداول خواهند شد.

Mercedes-Benz-Concept-IAA_8

در داشبورد این خودرو دو نمایشگر در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که یکی از آن‌ها مربوط به راننده و دیگری برای سایر سرنشینان است. دکمه‌های تعبیه شده بر روی فرمان نیز لمسی هستند و گفته می‌شود که کلیدهای سمت چپ مربوط به نمایشگر سمت چپ و دکمه‌های سمت راست مربوط به نمایشگر موجود در راست خودرو می‌شود.

Mercedes-Benz-Concept-IAA__5 Mercedes-Benz-Concept-IAA__2

دکتر Thomas Weber، مدیر توسعه اتومبیل‌های مرسدس بنز می‌گوید:

این خودرو یک محصول جذاب با مشخصات خارق العاده از هسته مرسدس بنز است. کانسپت IAA ترکیبی هوشمندانه از نوآوری و حل تناقض بین کارایی و زیبایی است که نشان می‌دهد ما همچنان ایده‌های بسیاری برای آینده و بهبود کارایی داریم.

Mercedes-Benz-Concept-IAA__8

1 نظر
  1. مسعود می گوید

    برای کمک به کمپانی خوب مرسدس ایراد های کوچکی که داردکمک خواهم کرد۰۹۳۸۹۲۴۱۷۶۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.