تجربه ۳ هزار کیلومتر سفر با برلیانس H230 پارس‌خودرو!

ما سالهاست در رده قیمتی زیر ۴۰ میلیون تومان جز چند انتخاب تکراری، گزینه دیگری در اختیار نداشتیم. با این مبلغ یا باید به سراغ پژوهای از رده خارج و قدیمی ایران‌خودرو می‌رفتیم یا گزینه‌هایی مانند رانا و سمند پیش روی ما بود.

جای خالی یک خودروی جدید در این رده قیمتی کاملا حس می‌شد تا اینکه سایپا تصمیم گرفت با کمپانی برلیانس همکاری کند. نتیجه این همکاری تولید چند خودرو از این برند در ایران بود که برلیانس‌های سری ۲۰۰ و ۳۰۰ نماینده برلیانس در ایران شدند. البته شاسی‌بلند این برند نیز در ایران عرضه شد که قیمت نامناسب آن باعث شد خودرو به هیچ وجه موفق نشود و فروش خوبی نداشته باشد.

خودروهای سری ۲۰۰ و ۳۰۰ برلیانس هر کدام در ۲ دسته سدان و هاچبک عرضه می‌شوند که در سری ۲۰۰ شما محصولاتی با نام H220 و H230 را مشاهده خواهید کرد. این خودروها در دسته ارزان‌ترین سدان و هاچبک‌های چینی موجود در ایران شناخته می‌شوند. در ابتدا H230 در سایپا مونتاژ می‌شد که استقبال از این خودرو چندان بالا نبود و این شرکت تصمیم گرفت در سیاستی جدید، مونتاژ این خودرو را تحت نام پارس‌خودرو ادامه دهد. سابقه درخشان پارس‌خودرو و اعتماد بیشتر مردم به این خودروساز باعث شد که H230 با استقبال بهتری روبرو شود تا جایی که با افزایش قیمت نیز مواجه شد و مونتاژ آن با سرعت بیشتری ادامه دارد. اگرچه برلیانس H230 یک محصول ارزان قیمت چینی است اما عرضه آن در شرایط کنونی کشورمان بد نیست و باعث رقابتی شدن بازار خودروهای ارزان قیمت خواهد شد.

در این مقاله سعی داریم از صفر تا ۱۰۰ تحویل و تجربه سواری با این خودرو را برای شما شرح دهیم. خوشبختانه تحویل خودرو از آنچه که به ما گفته شده بود زودتر صورت گرفت و این در جلب رضایت مشتری بسیار تاثیرگذار خواهد بود چرا که اکثر خودروساز‌های ایرانی، با چند ماه تاخیر خودرو را به مشتری تحویل می‌دهند. (البته وجود شانس در این اتفاق بسیار تاثیر گذار است)

در زمان تحویل خودرو لوازم جانبی مانند آچار چرخ، جک و غیره به عنوان کسری در خودرو قرار داده نشده بود و نمایندگی اعلام نمود که با درج نام در لیست، بعد از مدتی به شما تحویل داده می‌شود که تاکنون انجام نشده و تاحدودی باید به‌کلی قید آن را زد. اگر قصد خرید این خودرو و یا هر محصول دیگری را دارید، کاملا بی‌اعتماد نسبت به خودروساز رفتار کنید تا دچار مشکل نشوید.

از لحاظ ظاهری با توجه به قیمت H230 مناسب برای افرادی هست که از ظاهر قدیمی و تکراری رقبای این خودرو خسته شده‌اند.

دوست داشتن چهره این خودرو با کاستی‌هایی که دارد کاملا سلیقه‌ای بوده، بطور مثال عده‌ای چراغ‌های جلویی این خودرو را دوست ندارند اما برخی نیز آن را زیبا می‌دانند. در طراحی بخش جلویی H230 تاکنون کسری حس نشده و می‌توان آن را دوست داشت در طراحی نمای عقب چراغ‌ها می‌توانستند بهتر باشند. زمانی که از روبرو اطرافیان شما به خودرو نگاه کنند چهره رو به پایین این خودرو با آینه‌های جانبی بیرون زده جدید نظر آنها را جلب خواهد کرد اما بخش عقب بیش از حد ساده بوده و با نمای روبرو هماهنگ نیست.

چرخ‌های کوچک نیز دومین نقطه منفی طراحی ظاهری این خودرو خواهد بود که اطرافیان به شما گوش‌زد می‌شوند اما باید توجه کنید که در این رنج قیمت گزینه بهتری وجود ندارد و قریب به اتفاق همه کسانی که این خودرو را مشاهده می‌کنند به این موضوع اعتقاد دارند که از لحاظ ظاهری این خودرو را می‌توان بسیار بیشتر از خودروهای دیگر نام برده شده دوست داشت.

خب در داخل خودرو مستقر می‌شویم تا ببینیم چه در دل خود دارد. طراحی داخلی خودرو بازهم نکته جدیدی بوده که نسبت به رقبا برتری محسوب می‌شود اما جنس آن چندان تعریفی ندارد. زمانی که چند ضربه به روکش خودرو می‌زنید متوجه می‌شوید که این بخش می‌توانست خیلی بهتر باشد چرا که صدای پلاستیک خشک تو خالی چندان خوب نیست. بعد از گذشت چند هفته سواری با این خودرو نیز خط و خش بر روی داشبورد خودنمایی می‌کند که شما را کمی آزار می‌دهد و از لحاظ جنس داخلی می‌توان پوشش فوم مانند، خودروهای ایران خودرو را بیشتر تایید کرد.

طراحی غربیلک فرمان بسیار منحصر به‌فرد است و یک نکته مثبت دیگر در طراحی خودرو محسوب می‌شود اما مدتی زمان می‌برد تا شما با صفحه کیلومتر این خودرو کنار بیایید و بتوانید هر اطلاعاتی که نیاز دارید از روی آن بخوانید.

فضای داخلی خودرو به‌اندازه کافی جادار است و شما در آن هیچگونه کمبودی نخواهید داشت و صندلی‌ها نیز از طراحی اسپورت بهره می‌برند اما راحتی آنها چندان زیاد نیست و با یک روکش صندلی باکیفیت و با فوم فراوان می‌توانید راحتی این صندلی‌ها را بیشتر کنید.

در بخش عقب نیز فضای کافی برای جای گرفتن ۲ الی ۳ فرد بزرگسال با سایز استاندارد وجود دارد. افراد سایز بزرگ نیز در بخش عقب این خودرو مشکلی نخواهند داشت به شرط آنکه سایر افراد سوار شده، سایز استاندارد داشته باشند. از لحاظ کیفیت مونتاژ خودروهایی که تحت نام پارس‌خودرو عرضه می‌شوند شرایط مونتاژی خوبی دارند و ایراد چندانی در بخش مونتاژ دیده نشده است.

در فصل گرما کولر این خودرو قدرت خوبی دارد و در گرم‌ترین حالت موجود زمانی که درجه خودرو را روی حالت ۲ الی ۳ قرار دهید کابین خنک خواهد شد و خودرو نیز افت قدرت چندانی را نشان نمی‌دهد.

ستون های کناری در بخش جلویی کابین نقطه دید شما را کم کرده‌اند و همین رانندگی با این خودرو را کمی سخت می‌کند مخصوصا در جاده‌ای مانند چالوس که پیچ‌های جاده به دید زیادی نیاز دارند، علاوه بر این بخش عقب خودرو نیز دید ندارد و در مواردی که قصد دارید از دنده عقب استفاده کنید وجود یک فرد راهنما و یا دوربین دنده عقب الزامی خواهد شد.

بطور کلی پارک این خودرو با توجه به میزان دید آن  سخت خواهد بود. برای استارت زدن خودرو ابتدا باید سوئیچ را باز کنید و بعد از یک حرکت رفت و برگشت کیلومتر شمار خودرو، استارت زده شود. صدای موتور در حالت ساکن در داخل موتور به هیچ وجه شنیده نمی‌شود و از این بابت بسیار عالی بوده و زمانی که با گاز کم حرکت می‌کنید بازهم صدای پیشرانه بسیار ناچیز است.

خرید مدل دنده دستی این خودرو بسیار بیشتر پیشنهاد می‌شود چرا که گیربکس اتومات چندان به‌درد خودروهایی با این حجم موتور نمی‌خورد. مدل دستی H230 بسیار در شرایط شهری عملکرد خوبی دارد. رانندگی فوق‌العاده نرمی را نسبت به خودروهایی مانند پارس، سمند و رانا و… نشان می‌دهد. هندلینگ خودرو بسیار خوب است و فرمان واکنش خوبی از خود به‌نمایش می‌گذارد مخصوصا در جاده‌های پر پیچ و خم، شما با این خودرو مشکلی نخواهید داشت.

در زمان عبور از دست‌اندازها مشاهده خواهید کرد که باز هم H230 بهتر از رقبا عمل می‌کند و ضربات را به خوبی دفع کرده و صدای ناشی از دست‌اندازها چندان به کابین منتقل نمی‌شود.

در پیچ‌های تند جاده چالوس این خودرو کاملا در اختیار شما خواهد بود و در سربالایی‌ها نیز افت قدرت شما را اذیت نمی‌کند و در بیشتر موارد عملکردی بهتر از رقبا دارد. نرم بودن فرمان یکی دیگر از نقاط قوت این خودرو محسوب می‌شود که به‌دلیل برقی بودن فرمان است و H230 یک پله بالاتر از رقبا جای می‌گیرد. از لحاظ مصرف سوخت برلیانس H230 را می‌توان یک سدان اقتصادی دانست چرا که مصرف سوخت آن به‌شدت مناسب است و در شهر چیزی در حدود ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند. خلاصه مطلب اینکه از لحاظ کیفیت سواری شما با خودرویی روبرو هستید که از رقبای هم قیمت خود کمی بهتر است و می‌توانید با خیال راحت به هر سفری که خواستید با آن بروید.

متاسفانه کمپانی‌های ایرانی با حذف برخی از بخش‌های خودرو باعث می‌شوند شما دچار مشکل شوید و برای خرید این تجهیزات بصورت جداگانه اقدام کنید. اولین گزینه چراغ‌های مه‌شکن جلو است که حذف شده و در جاده چالوس مه گرفته ما کمی دچار مشکل شدیم و جای خالی آن را حس کردیم. دومین گزینه حذف نمد کاپوت است که باعث شده حرارت بخش‌های پلاستیکی موتور را تحت تاثیر قرار دهد. سنسور دنده عقب نیز یکی دیگر از تجهیزات حذف شده این خودرو بوده است که نیاز است خریداری کنید. سینی زیر خودرو نیز حذف شده که جای خالی آن حس می‌شود.

کلام آخر

ما بواسطه نوع فعالیتی که انجام می‌دهیم همیشه با خودروهای زیادی سر و کار داشته‌ایم و این خودروها را معمولا بر اساس هم‌قیمت‌های خود بررسی می‌کنیم. برلیانس H230 دستی در رده قیمتی کمتر از ۴۰ میلیون تومان تقریبا بی‌رقیب است. اگر نگاه خود را نسبت به خودروهای چینی تغییر دهید متوجه خواهید شد که این محصول از ایرانی‌ها یک سر و گردن بالاتر است. البته این به‌معنای بی‌عیب بودن نیست و ما سعی کردیم عیوب این خودرو را برای شما شرح دهیم.

متاسفانه خودروسازان با استقبال از یک خودرو بلافاصله قیمت آن را بالا می‌برند و برلیانس H230 نیز از این قاعده مستثنی نیست و دچار افزایش قیمت شده است.  بنابراین اگر قصد خرید یک محصول مناسب را دارید برلیانس H230 می‌تواند گزینه خوبی باشد.

به سوپر گروه برلیانس H220 و H230 ملحق شوید

42 دیدگاه
 1. سولماز می گوید

  من همیشه در تعجبم چرا بررسی ها دقیق نیست و سطحی است
  اولین و مهمترین مورد در خودرو ایمنی است که برلیانس حتی از پراید هم ضعیفتر است
  دومین مسئله استهلاک است
  سومین مسئله یافتن وسایل موتئر و گیربکس است که صد در صد در خود نمایندگی هم نخواهدی یافت
  سپس بررسی زیابی و .. است

   
  1. علی شیرعلی بیک می گوید

   سلام، یک سوال شما که عمقی بررسی کردید، از کجا متوجه شدید ایمنی این خودرو کمه؟ دوما از کجا متوجه شدید استهلاک این محصول بالاست؟ احتمالا این ماشین که ۵ ستاره ایمنی داره رو شما خودتون کوبیدین به دیوار و تست کردید و همینطور احتمالا معنی استهلاک و نمی دونید یعنی چی. بعد شما تو تست جاده ای یک ماشین متوجه می شید که قطعات تو نمایندگی گیر نمیاد؟ لطفا کمی منطقی و با مطالعه و تحقیق نظر خودتون رو اعلام کنید

    
   1. سولماز می گوید

    احساس مس کنم ماشینتون برلیانسه:)
    وقتی از ایمنی ماشینی جایی گفته نمی شود مخصوصا چینی نتیجه گیری میشه خودشون هم میدونن چی ساختن
    ولی من یه لینک بهت نشون میدم فکر کنم همین برات کافیه
    البته تست برلیانس مال اروپا نیستاااا

    استهلاک کلمه ای که با اجناس چینی درجه یک هم همخوانی نداره
    شما سوزن هیدرولیک برلیانس برو برای من قیمت کن تا بهت بگم وسایل پیدا نمیشه بهش چی میگن

     
    1. علی شیرعلی بیک می گوید

     بنده تست جاده‌ای چند خودرو را در این سایت کارکردم و احتمالا در این‌صورت مالک تمام خودروها هستم. با برای بررسی از سایت و رسانه‌های خارجی استفاده می‌کنیم. حتما شما با کالاهای چینی آشنایی ندارید مرسدس بنز کلاس C و گوشی‌های آیفون هم جزئ محصولات چین حساب می‌شوند همچنین چین محصولاتی دارد که نمی‌توانید تصور کنید ولی متاسفانه اطلاعات کم افرادی مانند شما باعث می‌شود خودروسازان داخلی خودروهایی بسازند و بفروشند که اصلا از هیچ لحاظ بدرد نمی‌خورند و مطمن هستند که فروش دارند.

      
    2. Sh می گوید

     مگه هیدرولیک داره که سوزن هیدرولیک داشته باشه ، یه کم بیشتر در مورد این ماشین مطالعه کنید بهتره

      
    3. عرفان می گوید

     این ماشین فرمونش برقیه

      
   2. سولماز می گوید

    بعدش هم کمی انتقاد قبول کنید
    هدف من توهین یا خدای ناکرده بدگویی از ماشنتون نبود
    ولی منظورم اینه در بررسی یک ماشین اول راجع به ایمنی و تستهای انجام شدش بگید
    بعد راجع به اینکه کسانی کع خریده بودند و فروختند ازشون بپرسید
    سپس بگیم سپرش خوشگله یا نه

     
    1. علی شیرعلی بیک می گوید

     سلام/ یکی از فعالیت‌های بنده حضور در بازار خودرو هست همچنین هر خودرویی که بررسی می‌شود قرار نیست مالک بنده باشم. در تست جاده‌ای یک خودرو نظر مالکان دیگر تاثیر گذار نیست. متاسفانه کاملا مشخص هست که شما حتی عنوان این مطلب رو درست مطالعه نکردید. در ضمن در موسسه استاندارد ایران هیچ اسمی از این خودرو برده نشده چرا که اصلا بررسی نشده و خیلی از خودروها در آن لیست دیده نمی‌شوند.

      
    2. کاکا می گوید

     دوست عزیز، یه جوری از ایمنی حرف میزنید که گویا فورد موسانگ رو میشه با این قیمت خرید و دور از جون شما و باقی دوستان از سر حماقت برلیانس میخریم. نه جانم… انتخاب دیگه‌ای وجود نداره. باید پذیرفت که تا سقف صد تومن همین چینیارو می‌بایست خرید. مگر اینکه بریم سروقت ماکسیما و مزدا تری نیو. راستی… چه خبر از علی دایی که مرسدس بنزو برد زیر سوال؟ شنیدم بنز چپ نمیشه!

      
  2. سولماز می گوید

   یه نگاه هم به موسسه ایرانی استاندارد هم بندازید بدنیستاااااا

    
   1. علی.م می گوید

    لطفا از روی نادانی و نادانسته نظر ندید . و به شعور دیگران احترام بگذارید.

     
   2. ناشناس می گوید

    فکر کنم استاندارد تو ایران فقط یه شعاره

     
  3. علی.م می گوید

   سولماز عزیز مشخصه از رو شکم نظر دادی، از پراید امنیتش کمتره؟؟؟؟ یکی از قوی ترین شاسی ها و بهترین بدنه ها رو داره . ستاره امنیتی این ماشین که در تست امنیت به دست اومده از خیلی ماشینای داخلی بیشتره ، پراید و پژو و … رو بیخیال .
   استهلاک؟؟؟؟؟ من ۴۰ هزار تا روندم تازه روی ۳۵ هزار فقط لنت عوض کردم ، روغن و باقی هم که مصرفی هستن
   گیربکس و موتورش خیلی قوی تر هستن از محصولات مشابهش
   بله ، ماشین تازه ۲ ساله اومده و وسایلش هنوز زیاد نشده. اینو درست گفتید
   شما بهتره از نظرات شگفت انگیزتون در مورد خودروهای دیگه استفاده کنید ! نه برلیانس

    
  4. قدمعلی برارخانی می گوید

   جواب ابلهان خاموشیست

    
  5. حسین می گوید

   کسی که اطلاعات نداره چرا باید راجع به ایمنی حرف بزنه

   یک جستجو تو اینترنت انجام بده و ببین تصادف برلیانس ۲۳۰ و نیسان آبی چی شده (شاخ به شاخ)

   برلیانس ۲۳۰ دارای ۳ ستاره یورو انکپ و ۵ ستاره سی انکپ هست

   هر چی فکر می کنم نمی دونم منظور از استحلاک چیه!!!

   ماشینی که موتور ۱۴۹۸ سی سی اون داره ۱۰۳ اسب بخار تولید می کنه و مصرف سوخت ترکیبی آن در صد کیلومتر ۶.۴ لیتر هست، اصطحلاکش کجاست؟ پرفورمنس ماشین رو درک می کنی؟

    
  6. houman می گوید

   به نظر شما ارزش خرید داره؟

    
  7. نیما می گوید

   شما که میگین ایمنی برلیانس از پراید کمتره معلومه این ماشین روندارین.وقتی این ماشینو ندارین پس اظهارنظرنکنین برلیانس ۳ستاره ایمنی اروپااو۵ستاره ایمنی چین رو داره وکسانی که برلیانس دارن وتصادف کردن مثل من معنی ایمنی روبه خوبی متوجه میشن…ایرادی که برلیانس داره که تقریبامیشه گفت همه ماشینهای چینی دادن قیمت بسیار بالای قطعات ماشین هست….

    
 2. فردی می گوید

  پیشنهاد میکنم برای سنجش ایمنی با پراید خوده شما رو بکوبیم به دیوار. اگه زنده موندی میریم و با برلیانس همین کارو تکرار میکنیم. نظرت چی هستش؟؟موافقی؟!

   
 3. فردی می گوید

  من با سولماز بودماااا. یه وقت اشتباه نگیرید

   
 4. امیر می گوید

  این ماشین با این وزن با گشتاوری کمتر از ۱۴۰ نیوتون چطوری تو سربالاییا کشش داره؟ تو تست آزادی هم خودشو کشت نتونست بهتر از ۱۴ ثانیه صفر تا صد بزنه اونوقت رو چه حساب میگین بی رقیبه زیر چهل میلیون؟ یه پرژکتور نداره یه سنسور دنده عقب رو دیگه رو اس ال ایکس هم میذارن نداره، خدمات پس از فروش و قطعات یدکی هم که کمتر از رقیبای ایرانخودروییه، سورن، ال نود، پژو ۲۰۶ صندوق دار با همه نقصان هاشون از هر نظر کارایی بهتری دارن، از نظر تعادل هم که حرکت گهواره ای برلیانس خانواده ۲۰۰ معروفه، حتی یک مورد مثبت هم نمیتونم پیدا کنم که برتری داشته باشه نسبت به رقیباش

   
  1. علی شیرعلی بیک می گوید

   سلام. تو تست جادهای این خودرو نسبت به سمند و خودروهای مشابه عملکرد بهتری داره البته نمیشه با ۲۰۶ مقایسه ش کرد چرا که از لحاظ وزنی هم با هم متفاوت هستند. به حذف آپشن تو متن اشاره شده. از لحاظ خدمات پس از فروش هر دو کمپانی سایپا و ایرانخودرو فرق چندانی باهم ندارن و تو ارائه خدمات پارس خودرو خیلی بهتر از سایر شرکت ها هست. حرکت گهواره ای که می فرمایید به حدی نیست که مشکل ساز باشه و بسیار جزئیه. خوشحالیم که خوانندگان مطالب دنیای مجازی رو به دقت بررسی می کنند. موفق باشید

    
   1. امیر می گوید

    باز هم بعید میدونم، مخصوصا سمند که تو جاده واقعا و به مراتب بهتره، ۱۵۵ نیوتون گشتاور ۱۱۴ اسب ولی فقط ۵۰ کیلو سنگین تر از برلیانسه که ۱۳۸ نیوتون و ۱۰۵ اسب گشتاور داره، بگذریم از cvvt و نسبت تراکم بهتر سمند، من اصلا از سمند و ال نود و پژو و… حمایت نمیکنم بلکه واقعا بی کیفیت هستن اما این درست نیست یه خودرویی با این قیمت و به روز نتونه با ساده ترین ماشین های قدیمی رقابت کنه
    حالا من سورن توربو رو با همین قیمت مثال نمیزنم که از نظری موتوری ۹۰درصد عملکرد بهتر داره (اگر نحوه رفتار با توربو رو بلد باشین) بگذریم از داشبورد ۴۰۷ که روش سواره و رینگ المینیومی و اینه اتومات و اینترفیس و… که ملزومه یه خودرو هست نه آپشن
    البته نظر شمامحترمه
    ولی به هیچ وجه نمیتونم این خودرو رو به صرفه بدونم

     
    1. علی شیرعلی بیک می گوید

     سلام/ ما قصد حمایت از هیچ خودرویی نداریم و برلیانس هم مانند اکثر خودروهای داخلی و … ضعف‌های خاص خود رو داره. سمند تو جاده صافی عمکلکرد خوبی داره اما در جاده‌های کوهستانی خیلی سنگین رفتار می‌کنه. می‌تونم از شما بپرسم آیا می‌دونید علت عدم فروش خوب سورت توربو چی بوده؟ این خودرو تو بازار دست دوم‌ها هم اصلا شرایط خوبی نداره

      
    2. حامد می گوید

     نسبت تراکم بالا حسن موتور نیست اتفاقا باید سعی کنید موتور با نسبت تراکم پایین بخرید، نست تراکم بالا مصرف سوختو کم می کنه و توان موتورو زیاد میکنه ولی وقتی موتور برلیانس قدرت خوب و مصرف کمی داره، بدلیل نسبت تراکم کمتر هم با بنزینهای ایران سازگارتره هم عمر موتورش بشتره
     در مقایسه با موتور ملی سمند و سورن هم صفر تاصدش ۱۱ ثانیست، اتومات ۱۲.۵، حتی تو کفی هم بهتر از سورنه که بدلیل تفاوت توان مصرفیفرمان هیدرولیک وبرقیه
     حرکت گهواره ای هم برای ماشینهای نرم پیش میاد اتفاقا برلیانس به پایداری معروفه
     مهمترین مساله هم ایمنی خودرو که برلیانس رقیب نداره، اطلاعات فنیتون خوبه ولی کافی نیست

      
  2. حسین می گوید

   کسی که خودش رو به خواب زده، نمیشه بیدارش کرد

   [حتی یک مورد مثبت هم نمیتونم پیدا کنم که برتری داشته باشه نسبت به رقیباش]

   بله!!!

   لطفاً راجع به موتور برلیانس، بیشتر تحقیق کن! اول پرفورمنس رو بفهم، بعداً نظر بده

   مصرف سوخت کمتر

   پرفورمنس بالای موتور (۳۰ درصد بیشتر از محصولات دارای TU5 – حالا از XUM و XU7 بگذریم!!!!)

   تکنولوژی زنجیرتایم

   فضای صندلی های عقب بسیار زیاد

   فرمان، گاز و کلاج برقی و هیدرولیکی

   و ….

   در ضمن : گاز و موتور رو دستکاری کنی، شتابش بیشتر میشه (ولی راجع به سدان شهری هم تحقیق کن – شتاب بیشتر، به بهای مصرف سوخت خیلی! بیشتر چه فایده ای داره)

   از نظر ظاهری باید کنار پژو پارس و ۲۰۶ نگاهش کنی تا ببینی چه طور جلوش زار!!!! می زنند

    
  3. نیما می گوید

   نداشتن سنسور به دزدی سایپا ربط داره نه سازندش…صفرتاصدهمه اکثرا۱۱ثانیه زدن اون راننده ای که ۱۴ثانیه زده احتمالارانندگی بلدنبوده توی گروه۱۳۰۰نفره اعضای برلیانسم که ۲۲۰تا باماشین پرکردن باهمین ماشین به قول شما کم قدرت….شماهروقت ۶ماه این ماشینو داشتی میفهمی ماشین تو این رده قیمتی راضیت میکنه…فرمان برقیشو هندلینگشم دیگه نگیم…..

    
 5. سالار می گوید

  خرید ماشین چینی یعنی متضرر شدن چه از لحاظ کیفیت قطعات چه از نظر فروش و چه از نظر کبمود قطعات .

   
  1. علی.م می گوید

   شما نخر سالار جان. اما کلی حرف زدن، قدیمی فکر کردن، با جامعه دلال و سودجو کنار اومدن و … تا کی؟
   این خودرو به قدر خودش فروش داره تا جایی که به فروش فرای انتظار مسئولان شرکتش رسیده
   بله قبول دارم خودروهایی مثل لیفان دید مردم رو خراب کرده و قیمت رو هم همینطور
   اما لطفا و خواهشا کلی و دلال مسلکانه نظر ندید تشکر

    
 6. ابوالفضل می گوید

  دوستان
  من اتومات دارم
  تو چهار ماه ۱۰۵۰۰ تا روندمش
  فوق العاده عالی هست
  کم مصرف
  زیبا
  ایمن و محکم هست. این قسمت رو با یقین میگم
  جادار
  مخصوص خانواده حتی هاچبکش هم جاداره
  تو سربالایی هم کم نمیاره
  خخخ… من واقعا تعجب میکنم بعضی وقتا یه چیزای جالبی میخونم راجع به کشش و از این حرفا…. اکثر کسانی که میگن مطم)ئنا این خودرو رو ندارن یا پشتش هم ننشستن
  از ما گفتن
  ماشینش به قیمت هست
  حالا دوست دارین بخرین دوست دارین نخرین
  من الله التوفیق

   
  1. علی.م می گوید

   والا ما هم داریم ابوالفضل جان ، تا دلتم بخواد سفر کردیم باهاش از چالوس بگیر تا ارومیه و کردستان . از آمل و بابل و گرگان بگیر تا خراسان و شاهرود و دامغان
   لذت میبرم هم از رانندگی هم از آرامشش

    
 7. کورش می گوید

  بنده هم دارم خیلی بهتر وراحتراز پژو ،سمند وال ۹۰
  ما که داریم باهاش لذت میبریم اونایی که ندارن بزارین نظر بدن تا لذت ببرندشاید بجایی برسند حلال باشه نونی که خوردن واین ماشینوجدید وباکیفیتو درست کردن فقط ب ر ل ی ا ن س

   
 8. کاکا می گوید

  به عرض اون دوستانی میرسونم که هنو ماشینو نخریده بفکر فروشش هستن. رفقا بد نیست یه نگاه به دیوار رو شیپور بندازید بعد ماشین بخرید. حقیقت اونجا کشف میشه. ببینید چنتا ال ۹۰ نود و پنج داره آگهی میشه، چنتا رانا، چنتا، پرشیا، چنتا، خودروهای هم رده؟
  جالبه که هر کسی برلیانس خریده (بخصوص سری دویست) ظاهرا نیت به فروش نداره؟ من نه ماشین بازم نه نون خور شرکت‌های بظاهر ایرانی پر مدعا. سال هشتاد و یک یه سیلو خریدم و پارسال دویست و جیش اس دی گرفتم، البته گرفتم بردم نمایندگی، چون خودشون نمیبرن! چهار ماه گیربکس ایراد داشت. هی صفحه داغ میکرد. آخرشم با کلی دعوا و شکایت پسش دادم. امسال دویست و سی خریدم و گمون کنم مثل سیلو چهارده ساله دیگه عوضش کنم. ما ندارا ماشین بد سوار نمیشیم… چون نداریم! اون یه بارم به چیز خوریش ارزید چرا که با خیال راحت پشت این میشینم و میدونم و خیالم راحته که به شعور و اعتمادم توهین نمیشه. راستی میگن چین یه ماشین داره سه میلیار تومن… بی ام چی چی بود و یادم نی… میگن همین شرکت میسازه. الکی گرونه… هیچیم نداره! لامصب سنسور دنده عقب فقط داره سولماز خانم

   
 9. حمید می گوید

  من امروز ۲۲۰ اتوماتیک خریدم.فوقالعاده است.
  از هر لحاظ به خودروی ایرانی میچربه.فقط اتوماتش نسبت به دستی ضعیف تره.امکاناتشم خوبه.

   
 10. بهزاد می گوید

  ی ساله این ماشینو دارم،معرکست،هرکی میگه شتاب نداره راه نمیره حاضرم سر ماشین شرط ببندم،الکی نظر ندین سمند لشو ب رخ ما نکشین

   
 11. حامد می گوید

  سلام منم تازه این ماشینو خریدم اما یه چیزاییش دلمو زده. یکیش اینه که از دنده یک به دو وقتی گازو ول میکنی هنوز گاز میخوره. و دوم اینکه یه صدایی از گیربکس یا موتور داخل کابین میادش که خیلی اذیت میشم

   
  1. نیما می گوید

   نداشتن سنسور به دزدی سایپا ربط داره نه سازندش…صفرتاصدهمه اکثرا۱۱ثانیه زدن اون راننده ای که ۱۴ثانیه زده احتمالارانندگی بلدنبوده توی گروه۱۳۰۰نفره اعضای برلیانسم که ۲۲۰تا باماشین پرکردن باهمین ماشین به قول شما کم قدرت….شماهروقت ۶ماه این ماشینو داشتی میفهمی ماشین تو این رده قیمتی راضیت میکنه…فرمان برقیشو هندلینگشم دیگه نگیم…..

    
 12. رسول می گوید

  خلاصه خلاصه بگم…
  عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

   
 13. 405 savar می گوید

  سلام دوستان من سالی ۴ بار از کرج به آستارا میرم ایا قطعات این ماشین کمه ایا با وضعیتی که من دارم این مناسبه یا دنا لطفا کسانی جواب بدن که ر دو را داشتن ممنون

   
 14. عباس می گوید

  سلام
  من الان شیش ماه است این ماشین را دارم و کاملا ازش راضی هستم
  کشش و سرعت تو جاده حرف نداره و توسربالایی هم خوبه
  خلاصه اینکه تا زمانی که به فکر قیمت لوازم یدکی و افت قیمت ماشین نباشیم این ماشین خیلی خوبه

   
 15. شهروز می گوید

  سلام منم این ماشینو تازه خریدم خیلی خیلی عالیه
  ولی وقتی از دنده ۱ به ۲ میرم گاز دیر برمیگرده و گاز میخوره ، حامد عزیز هم در نظرات گفته بودن ، آیا این مشکله یا همه مدلهای سری ۲۰۰ اینجوری هستن، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   
  1. سناتور می گوید

   احتمالا استپر مشکل داره

    
 16. مهرون می گوید

  منم جز منقدین ماشینای چینی بودم و ۲۰۶ تیم ۵ داشتم الان برلیانش ۲۳۰ دارم درسته شتابش به ۲۰۶ نمیرسه ولی واقعا و واقعا و واقعا خیلی ماشین نرم و راحت و جادار و عالیه …و هرکی از دوستان و اشنایان که ازش بد میگه میارمش میگم پشتش بشینه تا دهنش بسته شه…

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.