Take a fresh look at your lifestyle.

خودروسازان بین المللی، بازار خود را به ایران نمی‌دهند!

به گزارش برخی از خبرگزاری‌های داخلی، یک کارشناس فعال در صنعت خودروی کشور با بیان اینکه نگرانی از بابت عدم‌ صادرات ۳۰ درصدی قراردادهای اخیر خودرویی وجود دارد، گفت: خودروسازان خارجی به آسانی بازارشان را در اختیار ما قرار نمی‌دهند.

شهرام آزادی اظهار کرد: اگر بر پایه منطق و اصول اقتصادی با شرکت‌های بین‌المللی در زمینه صنعت خودرو به همکاری پرداخته شود، حضور شرکت‌های خارجی بسیار مناسب است. او افزود: پتانسیل بازار خودرو ایران توانایی ورود ده‌ها شرکت را ندارد و باید در همکاری با شرکت‌های خارجی روابط استراتژیک در پیش گرفته شود تا با تلاطمات سیاسی شرکت‌های خارجی ایران را ترک نکنند و از سوی دیگر فعالیت ده‌ها شرکت با تیراژ پنج تا ۱۰ هزار دستگاه در سال منطقی نیست و باید تولید محصول مشترک در ایران با تیراژ ۱۰۰ هزار دستگاه انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: باید همکاری‌های بین‌المللی در ایران بر پایه تولید محصول مشترک و محصول برند ملی در ایران صورت گیرد که تولید برند ملی اشتغال‌زایی به همراه دارد و باید تاکید شود تا با ایجاد فضای رقابتی کیفیت محصولات داخلی افزایش یابد.این کارشناس صنعت خودرو تاکید کرد: باید در سیاست گذاری‌ها تاکید بر طراحی و تولید محصول داخلی مدنظر قرار گیرد؛ زیرا این موضوع موفقیت صنعت خودرو را به همراه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.