Take a fresh look at your lifestyle.

کامیون الکتریکی بی‌ام‌و در راه جاده‌ها

بی‌ام‌و ظاهرا علاقه زیادی به تکنولوژی‌های جدید پیدا کرده و تلاش زیادی برای استفاده از این تکنولوژی‌ها می‌کند. از خودروی هیبریدی i8 گرفته تا خودروهای هیدروژنی این کمپانی، همه خبر از آینده‌نگری این خودروساز می‌دهند. در راستای همین موضوع بی‌ام‌و چندی پیش یک کامیون الکتریکی ۴۰ تنی معرفی کرد. برخلاف چیزی که فکر می‌کردیم، این کشنده به صورت یک کانسپت باقی نماند و بی‌ام‌و به آن رنگ واقعیت بخشید. تست‌های اولیه کامیون صورت گرفته‌اند و ظاهرا برای حرکت بر روی جاده‌ها آماده است.

bmw electric truck 01

برای شروع، این کشنده‌ الکتریکی برای حمل قطعات خودرو در کارخانه این شرکت در مونیخ استفاده خواهد شد. قرار است که هشت بار از این وسیله در روز برای حمل قطعاتی همچون فنرها، کمک‌فنر‌ها و قطعات سیستم فرمان استفاده شود. با بردی حدود ۱۰۰ کیلومتر، این کشنده در طول روز می‌تواند بدون شارژ مجدد انرژی مورد نیازش را توسط باتری‌هایش تامین کند. در ضمن پروسه شارژ این کامیون نیز چندان طولانی نخواهد بود و سه تا چهار ساعت برای پر شدن کامل‌ باتری‌ها کافی است.

bmw-electric-truck-munich-04

با این اتفاق، بی‌ام‌و اولین خودروسازی به شمار می‌رود که در اروپا برای حمل‌و‌نقل بار از کشنده الکتریکی به این اندازه استفاده می‌کند. به گفته بی‌ام‌و، استفاده از کامیون الکتریکی در مقایسه با مدل‌های دیزلی معمول، از ورود ۱۱.۸ تن کربن‌ دی‌ اکسید در سال جلوگیری خواهد کرد.

اما ظاهرا این شرکت اهداف بلند پروازانه‌تری دارد. به گفته مدیران ارشد بی‌ام‌و، آن‌ها با تولید این کشنده قصد دارند اطلاعات بیش‌تری برای ساخت کشنده‌های بهتر در آینده به‌دست آورند.کامیون الکتریکی بی‌ام‌و بر اساس مدلی از یک شرکت هلندی به نام Terberg و با همکاری شرکت لجستیکی SCHERM به تولید رسیده است.

bmw-electric-truck-munich-03

 قطعا بی‌ام‌و تنها سازنده کامیون‌های الکتریکی نیست. شرکت‌هایی‌ همچون Via motors، سازنده تراک‌های الکتریکی، و یا Walmart، که دست به معرفی کانسپت یک کشنده هیبریدی زده است، قبل از بی‌ام‌و وارد این عرصه شده‌ بودند. هرچه باشد همانند خودروها، کشنده‌ها نیز به سمت الکتریکی شدن پیش می‌روند و شاید روزی کامیون‌های الکتریکی سلطان جاده‌ها بشوند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.