مکمل بنزین
گوناگونخبر

تولید خودروی باکیفیت کره‌ای توسط رامک خودرو در داخل کشور کلید خورد!

ظهر دیروز شرکت رامک خودرو در جلسه‌ای با حضور اصحاب رسانه به تشریح جدیدترین فعالیت‌های خود پرداخته و از جدیدترین برنامه‌های خود برای سال جدید پرده برداشت.

در این جلسه که با حضور آقایان دکتر ولی پور؛ مدیرعامل رامک یدک، آقای علی عزیزی مدیرعامل رامک خودرو، آقای آدینه مدیرعامل شرکت نورا موتور پارس و آقای نیکسان مدیرعامل شرکت پارسیران دیزل برگزار شد، رامک خودرو خبرهای جدید از تولیدات محصولات جدیدی در سال جاری با همکاری یکی از کمپانی‌های معتبر کره‌ای را اعلام کرد.

هدف اصلی از برگزاری این نشست خبری اعلام حضور شرکت رامک خودرو به عنوان یکی از جدیدترین تولیدکنندگان خودرو در کشور بود. همچنین ارائه چشم انداز تولیدات این شرکت در چند سال آینده از دیگر اهداف برگزاری این جلسه عنوان شد.

در ابتدای جلسه آقای عزیزی مدیرعامل شرکت رامک خودرو ضمن اشاره به تاریخچه رامک خودرو در یک دهه گذشته اعلام که این شرکت ایرانی توانسته است در زمینه برندینگ موفق عمل کرده و همکاری با یک کمپانی مطرح کره ای این موضوع را به راحتی نشان می‌دهد.

وی در تکمیل صبحت های خود اشاره داشت که از مهم‌ترین برنامه‌های رامک خودرو در سال جاری راه اندازی تولیدات گروه رامک دیزل بوده و سپس به سراغ خط تولید محصولات سواری رفته و شرکت نورا موتور پارس را متولی این قضیه و راه اندازی خط تولید تیوولی اعلام کرد.

پس از ایشان، آقای نیکسان مدیرعامل شرکت رامک دیزل (پارسیران دیزل) در سخنان خود ضمن اشاره به مشکلات فراوان در حوزه اتوبوس های شهری و مستعمل شدن آن‌ها، افزود که این شرکت با استفاده از قوای محرکه شرکت بنز و MAN آلمان و تکنولوژی مربوطه تا کنون تعداد مناسبی اتوبوس شهری و برون شهری تولید و به ناوگان کشور افزوده است. همچنین این شرکت آمادگی کامل جهت توسعه شبکه حمل و نقل کشور را در این حوزه دارد.

نیکسان اشاره داشت که حدود 70 درصد ناوگان اتوبوس رانی کشور نیاز به بازسازی یا نوسازی دارد که رامک دیزل به راحتی می‌تواندبخشی عمده از این کار را انجام دهد. همچنین وی افزود که در قسمت خودروهای غیر تجاری (سواری و وانت) هم برای تولید برنامه‌ریزی های دقیقی انجام شده و به زودی این شرکت وارد فاز جدیدی خواهد شد.

هم چنین وی از طلب 15 میلیاردی این شرکت از سازمان اتوبوسرانی استان البرز و شهرستان کرج هم یاد کرده و عنوان داشت که یکی از بهترین عملکردهای ما نوسازی کلی اتوبوس های شهر کرج بوده که متأسفانه شهرداری کرج هنوز مبلغ آن را تسویه نکرده است.

پس از ایشان آقای آدینه رئیس هیات مدیره شرکت نورا موتور پارس عنوان داشتند که رامک خودرو تنها یک شرکت بازرگانی و یا نماینده رسمی یک کمپانی خارجی در فروش محصولات نبوده و یک گروه کاملا استراتژیک با برنامه‌های بلند مدت تولیدی است.

وی افزود که این شرکت از سال 1391 خط تولید یکی از محصولات کره ای روز به نام کوراندو را راه اندازی کرده اما به دلیل شروع تحریم های سنگین سال 1392 این موضوع مسکوت مانده و امکان تولید از آن‌ها سلب شده است.

وی افزود که در جدیدترین مذاکرات انجام شده بین رامک و یک کمپانی طراز اول کره ای، قراردادهای لازم برای تولید 3 محصول روز کره که یکی از آنها تیولی است طی یک برنامه 7 ساله در کشور ایران امضا شده است.

وجود امکانات لجستیکی به مساحت 90 هزار متر مربع در قزوین و همچنین راه اندازی خط تولیدی بالغ بر 17 هکتار در شهرک صنعتی کاوه نشان از عزم جدی رامک خودرو برای تولید محصولات روز دنیا دارد.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده، اواخر مهرماه سال جاری خط تولید خودروی تیوولی آماده راه اندازی شده و در دی ماه تولید آزمایشی محصولات کره ای شروع خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد اسفند ماه امسال شاهد عرضه اولین محصولات تولید داخل رامک خودرو (تیوولی) نیز خواهیم بود.

طبق گفته های آدینه، ظرفیت این خط تولید در سال های اول و دوم 10  هزار دستگاه تیولی در سال است که به مرور زمان به میزان 30 هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

در ادامه جلسه آقای ولی پور مدیرعامل شرکت رامک یدک نیز در سخنانی بیان داشت که رامک یدک اولین شرکت مستقل حوزه خدمات پس از فروش بین شرکت‌های واردکننده خودرو بوده و این نشان از عزم جدی رامک خودرو در تکریم مشتریان دارد!

وی کسب رتبه اول رضایتمندی مشتریان در حوزه خدمات پس از فروش در سال 2016 را از مهم‌ترین دستاوردهای رامک یدک دانست.

در پایان، برای ساعتی بحث پرسش و پاسخ میان اصحاب رسانه و مسئولین رامک خودرو برگزار شد. در این قسمت عنوان شد که محصولات تولید داخل رامک خودرو؛ نسبت به نسخه‌های وارداتی حدود 30 تا 35 درصد ارزان‌تر وارد بازار خواهند شد.

محمد سعید بهمنی

از سال 88 کار خبری رو شروع کردم و از سال 89 در حوزه IT مشغول بودم! چرخان، فرزند اول من و متولد 1394 هست! من فارغ التحصیل روابط بین الملل؛ عاشق ماشین، سرعت و سفر! هر سوالی بودم؛ با افتخاردر خدمتم Email: Saeid.bahmani@gmail.com

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. وقتی تحویل در شرایط عادی 14 ماه بود با این تحریم ها مونتاژ 24 ماه میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا