10 ترفند برای اینکه راننده بهتری باشید (ویدئوی اختصاصی)

امروزه بیش از ۱.۲ میلیارد وسیله نقلیه در جاده‌های دنیا وجود دارد و به همین دلیل احتمال این که شما با یکی از آن‌ها تصادف کنید زیاد هست. رانندگی مهارتی است که اغلب از دوران نوجوانی آن را کسب می‌کنیم و هر روز با پشت فرمان نشستن این مهارت را تمرین می‌کنیم و بهتر می‌شویم. در این ویدئو سعی کرده‌ایم ۱۰ ترفند برای اینکه راننده بهتری باشید را به شما یاد دهیم.

ترفند ۱: در پیچ‌ها نگاه باید به جلو باشد

این آموزش را همیشه در کلاس‌های رانندگی به دانش‌پژوهان یاد می‌دهند ولی اکثر رانندگان این ترفند را فراموش می‌کنند یا به کار نمی‌بندند. اگر شما در پیچ‌ها نگاهتان به جلو باشد می‌توانید موانع و خطرات احتمالی را ببینید و به سرعت واکنش مناسبی نشان دهید.


ترفند ۲: دقت به ماشین‌های دور

همیشه در اتوبان‌ها یا بزرگراه‌ها مخصوصا روزهای بارانی یا برفی یا ترافیک سنگین تصادفات سری رخ می‌دهد چرا که تنها رانندگان ماشین جلویی خود را می‌بینند ولی بهتر هست همیشه تا ۴۰۰ متر جلوتر از خود یا ماشین‌های دور را نگاه کنید تا در صورتی که خطر رخ دهد شما هم به موقع عکس‌العمل نشان دهید.


ترفند ۳: وقتی وارد اتوبان می‌شوید سرعتتان را زیاد کنید

همیشه موقعی که برای وارد شدن به اتوبان یا بزرگراه‌ها از یک ورودی استفاده می‌کنید که به شما فرصت می‌دهد سرعتتان را با دیگر خودروها یکسان کنید.


ترفند ۴: برای کاهش سرعت از ترمز استفاده نکنید

همیشه برای کم کردن سرعت احتیاجی به ترمز گرفتن نیست، شما می‌توانید پای خود را از روی گاز بردارید و برای ایستادن و توقف پای خود را بر روی ترمز بگذارید. با این کار شما می‌توانید ایمن برانید و حتی سوخت کمتری مصرف کنید.


ترفند ۵: روند درست برای تعویض دنده

همیشه هوشیار رانندگی کنید و یک روند همیشگی برای تعویض دنده و پدال‌ها داشته باشید تا به آن عادت کرده برای این که واکنش درستی در رانندگی‌های خطرناک داشته باشد.


ترفند ۶: یاد گرفتن کنترل فرمان

یکی از مهارت‌های مهم در رانندگی در دست داشتن درست فرمان هست. برای در دست داشتن فرمان و کنترل هر چه بهتر آن به جاده‌های بدون درخت و خلوت بروید و فرمان ماشین را در سرعت‌های مختلف کنترل کنید، این کار باعث می‌شود تا حتی در سرعت‌های بالا کنترل فرمان را از دست ندهید.


ترفند ۷: یاد گرفتن دنده معکوس

یکی دیگر از مهارت‌های رانندگی بهتر راندن خودرو در حالت دنده معکوس هست. شما باید یاد بگیرید با استفاده از پنجه و پاشنه پا پدال‌ها را طوری بگیرید که به جعبه دنده خودرو فشار نیاید.


ترفند ۸: خبره شدن در رانندگی با دنده عقب

بسیاری از رانندگان همیشه نمی‌توانند یک مسیر مستقیم را عقب بروند. بنابراین بهتر است برای هر چه بهتر شدن در این مهارت در خیابان‌های خلوت با دنده عقب برانید البته باید حواستان را نیز دو چندان کنید.


ترفند ۹: تمرین پارک کردن

خیلی از راننده‌های مبتدی اکثر اوقات نمی‌توانند فاصله‌ها را به خوبی تشخیص دهند و پارک نامناسبی دارند. بنابراین بهتر هست همیشه پارک کردن و انواع مختلف آن را تمرین کنید.


ترفند ۱۰: صبور باشید

مهم‌ترین مهارت برای رانندگی خوب صبور بودن هست. شما با صبور بودن می‌توانید آرامش خود را حفظ کرده و در موقعیت‌های خطرناک و ریسک‌پذیر به راحتی واکنش نشان دهید. پس همیشه با آرامش و هوشیاری رانندگی کنید. شما چه ترفندهایی را برای رانندگی بهتر خود به کار می‌بندید؟ ما منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

در نهایت در ویدئوی زیر که با همکاری چرخان و کلیپو به فارسی دوبله شده است، با ما همراه شوید تا با ترفندهای بیشتر برای رانندگی هر چه بهتر آشنا شوید.

 

2 دیدگاه
 1. حمید می گوید

  سلام، خسته‌نباشید

  من همیشه در تشخیص فاصله جانبی ماشینم با ماشین‌های کناری و ماشین‌هایی که باید از آن‌ها سبقت بگیرم مشکل داشتم، چطور می‌توان به حدس درستی از منتهی‌هالیه راست و چپ ماشینم برسم؟

   
 2. ناشناس می گوید

  سلام آقا حمید بهترین کار اینه که خودتو با خط کشی وسط هماهنگ کن.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.