Take a fresh look at your lifestyle.

شاسی بلند لامبورگینی به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود

Suv‌ ها چند سالی است که به دل خریداران نفوذ کرده‌اند و فروش بسیار خوبی برای سازندگانشان رقم زده‌اند. همین بازار جذاب بسیاری از خودروسازها را به سمت خود کشیده و حتی باعث تغییر تفکرات آن‌ها شده است و ظاهرا لامبورگینی را هم باید در لیست همین خودرو ساز‌ها قرار دهیم.

به تازگی مدیرعامل لامبورگینی، آقای Stephan Winkelmann، حرف‌هایی درمورد آینده‌ این شاسی بلند در مصاحبه‌ای با Autoblog  زده است. او در بخشی از سخنانش گفت:

”موتور این suv برای اولین بار در لامبورگینی به توربوشارژر مجهز خواهد شد، درضمن اگر بتوانیم چند موتور برای این خودرو درنظر بگیریم، یکی از آن‌ها هیبریدی خواهد بود.”

lambo Urus 1

ظاهرا کانسپت Urus که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، قرار است که رنگ واقعیت به خود بگیرد و به گفته‌ مدیران لامبورگینی، نسخه‌ واقعی نسبت به کانسپت تغییرات زیادی نخواهد داشت و خودرو از ابتدا طراحی نخواهد شد.

شاید دلیل اینکه چراغ سبز تولید این خودرو پس از سه سال داده شده است، مربوط به فضای کم لامبورگینی می‌شود که توسط خط تولید Huracán اشغال شده و این شرکت مجبور به گسترش خط تولیدش بوده است. به هرحال Urus برخلاف Rambo به جاده‌ها خواهد رفت و جایی در موزه‌ها نخواهد داشت.

lambo Urus 4

مسئله‌ مهم در مورد این سوپر اسپرت ساز، افزایش ۵۰۰ نفری کارکنانش است به طوری که هم‌‌ اکنون ۱۲۰۰ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند. پس مدیریت بزرگی برای نزدیک دوبرابر کردن کارمندان نیاز بوده و فضا هم باید افزایش پیدا می‌کرده است. درضمن لامبورگینی علاقه‌ای ندارد که چهره‌ خود را با تولید شتاب‌زده‌ یک خودرو، از بین ببرد.

lambo Urus 6 lambo Urus 5

اگر Urus بتواند به موفقیت دست پیدا کند، شاید شاهد نسخه‌ای کوچکتر از این suv نیز باشیم. همانند کاری که پورشه با کاین و ماکان انجامش داد و هردو خودرو فروش مناسبی برای این شرکت به ارمغان آوردند. به هرحال زیاد نباید در این مقطع به گمانه‌ زنی بپردازیم و به گفته‌ Winkelmann بهتر است اول تولید این خودرو به بهترین نحو انجام شود و بقیه‌ مسیر را در ادامه خواهیم دید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.