مکمل بنزین
برگزیده‌هاتحلیلیخبر

ماشین بخرید اما از کرمان موتور نخرید!

تقریبا گلایه‌ها از نحوه تولید و خدمات خودروسازان داخلی، دیگر گوش فلک را کر کرده است! یکی از کیفیت پایین مونتاژ شاکی است، یکی از خدمات ضعیف؛ دیگری از تاخیر در تحویل گلایه می‌کند و دیگری از قیمت بالا و خلاصه این رشته سر درازی دارد.

حال در این مقاله می‌خواهم از تجربه شخصی خودم در ارتباط با یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های مونتاژ کننده خودرو در کشور صحبت کنم.

داستانی که تقریبا مربوط به سالهای اولی است که جک جی 5 وارد بازار کشور شده بود.

کرمان موتور، شرکتی که می‌توان پس از ایران خودرو و سایپا، آن را بزرگ‌ترین مجموعه خودرویی کشور دانست. ظاهرا در کشور ما هرچه یک خودروساز بزرگ‌تر می‌شود، مشکلات و معایب آن نیز به همراهش ابعاد وسیع‌تری پیدا می‌کند!

اگر نگاهی به سبد محصولات کرمان موتور بیندازیم، متوجه می‌شویم در آن سالها دو خودروی جک و لیفان، در صدر محصولات این کمپانی قرار داشته و هرچقدر در بخش لیفان چندان پراستقبال نبود، در ارتباط با خودروهای جک وضعیت مناسبی داشت. به همین خاطر در آن زمان تصمیم گرفتم که یک خودروی جک J5 مدل گیربکس دستی از این خودروساز وطنی آنهم به صورت شرایطی تهیه کنم. از هنگام ثبت نام تا تحویل تقریبا همه چیز به خوبی و خوشی گذشت و تنها ایراد را بایستی به عدم وجود تنوع رنگ مربوط دانست، جایی که فقط سفید برای خرید وجود داشته و رسما مشتری با آنکه پول کامل خودرویش را می‌پردازد، انتخاب دیگری پیش رویش قرار ندارد.

در فضای مجازی، درباره خدمات ضعیف نمایندگی‌های کرمان موتور مطالب بسیار زیادی را خوانده بودم، اما از آنجایی‌که این ایراد را کاربران زیادی به شرکت‌های بسیاری وارد می‌سازند، برای همین تصمیم گرفتم که خودم هم این قضیه را تجربه کرده و از نزدیک با آن روبه‌رو شوم. از آنجایی که یک سفر به شهر مشهد داشتم، سرویس دوره‌ای نخست که بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلومتر می‌شد، به آنجا بردم (البته این سرویس برای برقراری گارانتی به نوعی اجباری بود). تنها ایراد ماشین، صدای خفیفی بود که از اگزوز می‌آمد و برای همین از نمایندگی خواستم که آن را درست کند. علاوه بر این، سرویس دوره‌ای و تعویض روغن و… نیز انجام شود. در هنگام دریافت خودرو، آن‌ها روغن ناآشنایی به نام مزدا را درون ماشین ریخته بودند و درباره اگزوز هم گفتند که به دلیل کوتاه بودن پیچ‌های اتصال، این مورد برای بسیاری از جک‌ها به‌وجود می‌آید و بایستی پیچ پایه بلند ببندیم. برای همین مورد نیز درخواست به تهران ارسال می‌کنیم که درحدود ۱۰ روزی طول می‌کشد تا قطعه بیاید! از آنجایی هم که من قصد بازگشت به تهران داشتم، دلیلی بر صبر کردن ندیدم و تصمیم گرفتم که در همان نمایندگی تهران این تعمیر مختصر را انجام دهم.

مامور تحویل اصرار زیادی در نصب سینی موتور برای ماشین داشت و عنوان می‌کرد که بسیار ضروری است؛ در پاسخ به سوال من که اگر انقدر ضروری است پس چرا خود سازنده بر روی ماشین قرار نمی‌دهد، تنها گفت: این مورد یک آپشن است!

در حدود ۲۰ روز بعد و برای سرویس ۵۰۰۰ کیلومتر که به یکی از نمایندگی‌های تعمیر کرمان موتور در تهران وارد شدم، در واقع دردسرهایم شروع شد! بار نخست که ماشین را گذاشتم، ایراد اگزوز آن را به دقت شرح دادم و قرار شد که مواردی چون روغن موتور و سایر موارد مصرفی نیز بررسی شود. مامور تحویل هم اصرار زیادی در نصب سینی موتور برای ماشین داشت و عنوان می‌کرد که بسیار ضروری است؛ در پاسخ به سوال من که اگر انقدر ضروری است پس چرا خود سازنده بر روی ماشین قرار نمی‌دهد، تنها گفت: این مورد یک آپشن است! در هنگام تحویل خودرو، یک فاکتور با مبلغی بیش‌تر از ۲۰۰ هزار تومان در جلوی من قرار دادند، عددی که انتظارش را نداشتم. دوباره روغن موتور تعویض شده بود و فقط ۳۰ هزار تومان هم بابت عیب‌یابی و رفع آن دریافت شده بود، مبلغی که با توجه به گارانتی بودن خودرو منطقی نیست. نام روغن موتور این بار کاسترول بود و وقتی از نمایندگی پرسیدم که چرا سری پیش برای من روغن مزدا ریخته شده بود، ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وجود چنین چیزی، گفت که شرکت از ما خواسته فقط کاسترول بریزیم! در هر صورت این نوع از هماهنگی بین نمایندگی‌ها بسیار جالب به‌نظر می‌رسید، هر کدام به دلخواه خودشان ظاهرا روغن موتور ماشین را تعیین می‌کردند!

tamir

پس از آن هم گفتند که دسته موتور جلو و عقب ماشین شما پاره است و بایستی تعویض گردد. به همین خاطر ما سفارش قطعه می‌دهیم که حدود یک هفته‌ طول می‌کشد و تماس می‌گیریم تا خودرو را بیاورید. من هم متعجب از اینکه چرا ایرادی که این نمایندگی بابت صدای اگزوز گرفته، با نمایندگی دیگر تا این حد متفاوت است (مثل روغن‌هایشان!). وقتی هم درباره علت به‌وجود آمدن این ایراد سوال کردم، پاسخ دادند که از ابتدای تولید ماشین شما چنین مشکلی وجود داشته و حالا بایستی درست شود! البته لازم به ذکر است که من هیچ‌وقت احساس نکردم که موتور ماشین در هنگام ترمز یا حرکت کردن، جابجایی داشته باشد و نمایندگی مشهد هم متوجه چنین موردی نشده بود.

این نوع از هماهنگی بین نمایندگی‌ها بسیار جالب به‌نظر می‌رسید، هر کدام به دلخواه خودشان ظاهرا روغن موتور ماشین را تعیین می‌کردند!

یک هفته گذشت و خبری نشد، دو هفته گذشت و باز خبری نشد تا آنکه تصمیم گرفتم خودم تماس بگیرم. پس از برقراری تماس، با انباردار صحبت کردم و او گفت که شرکت دسته موتور عقب را فرستاده اما دسته موتور جلو نداشته و برای همین تماس نگرفتیم! من هم متعجب از اینکه چطور امکان دارد یک شرکت خودروسازی با این عظمت و در حالی‌که این خودرو را همچنان تولید هم می‌کند، قطعه به این مهمی را ندارد! البته انباردار نمایندگی گفت، ما در انبار خودمان خوشبختانه دسته موتور جلو را داریم و ماشین را برای تعمیر بیاورید! مجدد فردا صبح زود خودرو را بردم تا تعمیرات انجام شود. طبق معمول، تماسی بابت زمان آماده بودن خودرو زده نشد و پس از پیگیری خودم، برای گرفتن آن اقدام کردم. در زمان تحویل گرفتن، مسئول آن بخش انگار که متوجه یک نکته بسیار مهم شده باشد، گفت: راستی، واشر گلویی اگزوز شما هم مشکل دارد! من هم که کاملا متعجب بودم، گفتم که بنده خودرو را کلا برای همین ایراد آورده بودم و از اول هم عرض کردم که اگزوز مشکل دارد! وی هم متعجب که چرا چنین اتفاقی افتاده و خلاصه بدون آنکه جواب خاصی بتواند بدهد، گفت که بایستی درخواست واشر گلویی اگزوز داده شود و مجددا پس از تامین قطعه، خودرو را بیاورید! من هم ناراحت از اینکه بایستی این پروسه رفت و آمد مجدد و تنها به علت بی‌دقتی آن‌ها انجام شود، پذیرفتم و این بار یک مبلغی نیز بیعانه بابت درخواست قطعه از من گرفتند، چیزی که سری پیش وجود نداشت و وقتی از آن‌ها در ارتباط با این تناقض پرسیدم، گفتند که حتما فراموش شده و این یک روال استاندارد است!

چطور امکان دارد یک شرکت خودروسازی با این عظمت و در حالی‌که این خودرو را همچنان تولید هم می‌کند، قطعه به این مهمی را ندارد!

برایم واقعا جالب بود که چرا یک نمایندگی رسمی کرمان موتور، قطعات مهمی چون واشر گلویی اگزوز را ندارد و چنین مواردی دائما بایستی سفارش گذاری شود، اگر یک خودرو شرایط اورژانسی داشت، آیا بایستی حداقل یک هفته بلااستفاده بماند تا قطعه مورد نظر برسد؟ پس فرق نمایندگی با یک تعمیرگاه معمولی در چیست؟

jac-j5

خلاصه باز یک هفته‌ای صبر کردم و طبق معمول تماسی گرفته نشد، از آنجایی که می‌خواستم به مسافرتی هم بروم، تصمیم گرفتم تا خودم پیگیر بشوم. در ابتدا که سوال کردم، قطعه نرسیده بود اما خوشبختانه ساعتی بعد تماس گرفته شد که ماشین را بیاورید. من هم خودرو را بردم و طبق روال معمول صبح زود آنجا گذاشته و ظهر تحویل گرفتم. از آنجایی که بایستی به جایی می‌رفتم، خیلی سریع به راه افتادم اما هرچه به ماشین بیشتر گاز می‌دادم، صدای موتور بیشتر آزارم می‌دادم. ابتدا فکر کردم شاید حساسیت بیش از حد به‌خرج می‌دهم اما وقتی صدای ساییده شدن فلز را شنیدم، مطمئن شدم نه تنها ایراد خودرو برطرف نشده، بلکه به جای درست کردن ابرو، چشم آن نیز کور شده است! از آنجایی که فردای آن روز نمی‌توانستم خودرو را ببرم و روز بعدش نیز تعطیل رسمی بود، مجبور شدم شنبه تماس بگیرم و مسئول پذیرش با شنیدن ایراد خودرو، گفت که ماشین را فردا بیاورید. البته از آنجایی که بنده تایم زیادی را هم بابت بردن و تحویل گرفتن خودرو گذاشته بودم، قرار شد تا فردا صبح زود به‌صورت تلفنی وقت گرفته و ماشین را ساعت ۱۱ صبح برده و همان‌جا تعمیر کنند. دقیقا در زمان تایید شده رسیدم و ماشین را بر روی بالابر بردند و پس از کمی کنکاش، متوجه شدند که پیچ اگزوز بُریده است! پس از یک ساعت و نیم هم که منتظر نشستم، گفتند که تعمیرش طول می‌کشد و لطفا عصر بیایید. خلاصه دوباره با تحمل مشقات رفت و آمد ساعت ۵ بعدازظهر برگشتم، هنوز وارد نمایندگی نشده بودم که تماس گرفتند دوباره این پیچ جادویی (!) به مشکل خورده و بُریده و لطفا نیایید! جالب اینجاست زمانی تماس گرفتند که بنده با تحمل کلی ترافیک به آنجا رسیده بودم!

برایم واقعا جالب بود که چرا یک نمایندگی رسمی کرمان موتور، قطعات مهمی چون واشر گلویی اگزوز را ندارد و چنین مواردی دائما بایستی سفارش گذاری شود، پس فرق نمایندگی با یک تعمیرگاه معمولی در چیست؟

دیگر خسته از این همه آمد و شد و بی‌مسئولیتی به خانه بازگشتم و منتظر شدم تا فردایش تماس بگیرند. جالب اینجاست که طبق روال معمول‌شان، هیچ تماسی نگرفتند و خودم قبل از ظهر زنگ زدم که گفتند آماده هست و وقتی برای تحویل رفتم، متوجه شدم که از همان صبح زود آماده بوده اما ظاهرا کسی علاقه‌ای به زنگ زدن نداشته است! من هم که فقط آمده بودم که ماشین را بگیرم و به نوعی فرار کنم! موقع تحویل گرفتن، تعمیرکار اصلی که او را مهندس خطاب می‌کردند، فاکتوری هم جلوی من گذاشت و درخواست کرد بابت هزینه تراشکاری پرداخت کنم! من هم با چشمانی متعجب گفتم که هیچ چیزی نمی‌پردازم! این ایراد از کار شما بوده و بنده چند برابر این مبلغ فقط هزینه رفت و آمدم شده است تا شما ایراد کارتان را برطرف کنید. وی هم که متوجه شده بود، نمی‌تواند اصرار زیادی بکند، برگه را پاره کرد و به مسئول پذیرش با ناراحتی گفت که از این به بعد اگر کسی بابت تعمیر صدای اگزوز مراجعه کرد، آن را نپذیرند! واقعا برایم باور کردنی نبود که چگونه این اهمال در کار را با این راه‌حل توجیه می‌کنند.

وقتی که برای یک واشر گلویی ساده اگزوز من مجبور شدم ۵ بار به آنجا مراجعه کنم، پس اگر خودرو دچار مشکل جدی‌تری باشد، چه زمانی از من صرف خواهد شد؟ به‌راستی چرا بعضی از شرکت‌ها تا این حد نمایندگی‌های ضعیف و کارنابلد را به پیکره خود افزوده‌اند؟

خلاصه ماشین را تحویل گرفتم اما فهمیدم که اگر کلاهم در یکی از نمایندگی‌های کرمان موتور افتاد، دیگر پایم را آنجا نگذارم. وقتی که برای یک واشر گلویی ساده اگزوز من مجبور شدم ۵ بار به آنجا مراجعه کنم، پس اگر خودرو دچار مشکل جدی‌تری باشد، چه زمانی از من صرف خواهد شد؟ به‌راستی چرا بعضی از شرکت‌ها تا این حد نمایندگی‌های ضعیف و کارنابلد را به پیکره خود افزوده‌اند؟

البته، شاید یافتن پاسخ این سوالات چندان سخت نباشد، وقتی به بدنه خود شرکت کرمان موتور و نحوه پاسخ‌گویی آن‌ها نیز نگاهی بیندازیم، متوجه نفوذ این بی‌نظمی‌ها در همان‌جا نیز خواهیم شد. به طور مثال، بیمه بدنه خودرو پس از گذشت بیش از ۳ ماه نیامده بود و من هم با بخش فروش مرکزی شرکت تماس گرفتم که جویای احوال بیمه بدنه بشوم. قرار شد خانم «ح» این کار را انجام دهد و گفت که ۲۴ ساعت بعد با وی تماس بگیرم (معلوم نیست چرا خود وی با بنده تماس نمی‌گرفت!). پس از پیگیری مجدد، او قاطعانه گفت که شما بیمه بدنه را تحویل گرفته‌اید و رسیدش هم موجود است! هرچقدر هم من گفتم که بیمه بدنه را نگرفتم، قبول نکرد و حتی دو سه بار تلویحا عرض کرد که شما احتمالا آن را گم کرده‌اید.

خلاصه وی به هیچ عنوان زیربار این قضیه نرفت و اصرار داشت که ما تحویل داده‌ایم و تنها چند روز بعد تماس گرفت و یک شماره از بیمه آسیا داد که برای گرفتن بیمه نامه المثنی اقدام کنم. حالا بماند که همان شماره هم کار نمی‌کرد! من هم به علت درگیری‌های زیاد شغلی تصمیم گرفتم تا ماه آینده‌اش برای گرفتن بیمه بروم و درست زمانی‌که می‌خواستم اقدام کنم، از نمایندگی فروش کرمان موتور، جایی که خودرویم را ثبت نام کرده بودم تماس گرفتند و گفتند که بیمه بدنه خودروی شما آماده است و بیایید تا تحویل بگیرید! واقعا متعجب بودم که تا چه حد ناهماهنگی در کرمان موتور وجود دارد که در مورد چنین قضیه ساده‌ای، هیچ‌گونه اطلاع رسانی حتی بین خودشان وجود ندارد. از طرفی شرکت اصرار دارد که بنده بیمه بدنه را تحویل گرفته و حتی رسیدش را امضا کرده‌ام و از سوی دیگر نماینده فروش پس از نزدیک به ۵ ماه زنگ می‌زند که بیایید و تازه بیمه بدنه را تحویل بگیرید!

jac-arm

البته این شاید تمام موضوع نباشد و اگر نگاهی به خودرو هم بیندازید، قصورات زیادی را بتوان در ساختار آن دید. از رنگ بسیار ضعیف بدنه گرفته تا حذف آپشن‌های ساده که شرکت هیچ وقعی برای نصب آن به صورت پیش‌فرض در نظر نگرفته و ترجیح داده که با قرار دادن آن‌ها در واحد آپشن، سودی را نیز بدین منظور کسب کند.

واقعا متعجب بودم که تا چه حد ناهماهنگی در کرمان موتور وجود دارد که در مورد چنین قضیه ساده‌ای، هیچ‌گونه اطلاع رسانی حتی بین خودشان وجود ندارد. از طرفی شرکت اصرار دارد که بنده بیمه بدنه را تحویل گرفته و حتی رسیدش را امضا کرده‌ام و از سوی دیگر نماینده فروش پس از نزدیک به ۵ ماه زنگ می‌زند که بیایید و تازه بیمه بدنه را تحویل بگیرید!

در کل با آنکه ماشین جک J5 خودروی بدی نیست و علی‌رغم انگ چینی بودن بر پیشانی‌اش، کارکرد مناسبی در قبال رقبای داخلی و هم‌قیمت خودش دارد، اما نحوه خدمات پس از فروش سازنده‌اش به نحوی است که حداقل این را مطمئن شدم، هیچ‌گاه دیگر از کرمان موتور ماشین نمی‌خرم! شما هم اگر خریدید، حداقل قید خدمات پس از فروش را بزنید.

در این ارتباط اگر تجربه‌ای دارید، آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

پیمان گل‌کار

این روزها به‌قدری دنیای خودرو و فناوری در حال نزدیک شدن است که یک نفر با علاقه مشترک، می‌تواند تا هر دو حوزه را با عشق دنبال کند: این عاشق منم!

نوشته های مشابه

‫226 دیدگاه ها

 1. این وضع همه نمایندگی هاست ، باید داد و بیداد کنی ، باید چوب بالا سرشون باشه تا کارتو راه بندازن
  ببخشید ولی باید کتک بخورن تا وظیفشونو انجام بدن :دی
  به شخصه این راه حل رو انسانی نمیدونم
  اما تنها راهه مفیده

  نمایندگی ایران خودرو از اینا بدترن ، من هر بار ماشینو میبرم دعوا راه میندازم تا وظیفشونو انجام بدن

  1. این رو به شدت قبول دارم !!

  2. منم لیفان داشتم همچین بلائی سرم آوردند
   رفتم mvm 550 اتومات گرفتم مدیران نمایندگیهاش بهتره ماشین خوبیه و من راضیم

  3. سلام آسمون همه جا یه رنگه! متاسفانه همه نمایندگی ها توی همه شرکتها توی یه رنج هستند.

  4. من یک پیشنهاد دارم. بریم پراید بخریم. تو بر بیابون هم که خراب بشه. یک مغازه سوپری اونجاها پیدا کنی میتونی از واشر سر سیلند گرفته تا یاتاقانشو از از سوپری بگیری. خودشم برات نصب میکنه. هه هه هه هه

  5. سلام اگه فقط یک ماه از این نمایندگیها ماشین نمیخریدم شاید یه فکری به حال خودشون میکردم ولی چکار کنیم که اگه از اینها ماشین نخریم چکار کنیم ماشین های وارداتی که قیمتشون سر به فلک میکشه به امید روزی که دست این دزدان از کشورمان کنده بشه

  6. خر بخرید از ایرانخودرو نخرید مگه فرقی هم وجود داره تا وقتی خودرو ازاد نشه وضع همینه

  7. سلام فقط یک راه داره تحریم خرید خودرو چینیه

  8. کرمان موتور کلاهبرداره خرید کردن ازش حماقته
   ۵ ماهه ماشین ازشون تحویل گرفتم گارانتی شو که دبه کردن می گن صفحه ۱۶۷ کتاب نوشتیم اگر برای سویس اولیه نیاین باطل میشه ، یعنی موضوع به این مهمی رو لای صفحات کتاب نوشتن که …
   منت گذاشتن سرمون یه سیستم تصویری فیک نونیم گذاشتن روش ۵ ماه نشده خراب شده الانم که کلا رو خط دبه هستن
   موندم سرویس دوره ای موتور چه ربطی به رادیو پخش ماشین داره
   کلاهبردارن آقایون خانوما نخرین مثل ما فریب نخورین

 2. سلام.آقای گلکار جدای از خدمات پس از فروش در رده قیمتی خودش در مقایسه با بقیه ماشینا چه جوره؟
  اگه میشه یه نقد و بررسی دربارش بنویسید.

 3. ضمن تایید ضعف شدید در مدیریت خدمات بعد از فروش کرمان موتور و تجربه شخصی خودم که داستانی به همین بحر طویل گونه ای دارد من از اولین مشتریان کرمان موتور و لیفان ۶۲۰ با موتور ۱۶۰۰ بودم و همچنین آخرین مشتری کرمان موتور بودم ولی با وجود خرید خودرو ال۹۰ افسانه ای بعد اولین مراجعه به نمایندگی مرکزی و معتبرش دچار نمایندگی گزیدگی شدم خواستم بگویم ای برادر هر کجا بروی آسمان همین رنگ است آنچه به جایی نرسد فریاد است

 4. جک ۵ اتوماتیک همین یکماه پیش برای فامیل از نمایندگی خریدیم به هنگام نصب روکش و فشار دست نصاب قسمت نقره ایه روی فرمان خودرو ترک خورد خخخخ کیفیت رنگ افتضاح و همچنین مونتاژ داخلی خدمات بعد از فروش افتضاح تر کاملا با نظر شما موافقم . فقط شرکت به فکر سوده خودشه ،همه چی ظاهر سازی ….

 5. با سلام و احترام
  بنده در خرداد ماه 1393 یکدستگاه خودروی جک j5 اتوماتیک از نمایندگی اهواز شرکت کرمان موتور تحویل گرفته و تا این زمان در حال استفاده از این خودرو می باشم. موضوعی که برای نویسنده اتفاق اگر فرض اغراق را منتفی بدانیم بسیار موضوع آزار دهنده ای می باشد ولی به نظر من این مشکل به دلیل قصور چند کارمند اتفاق افتاده و نباید آن را به نام کرمان موتور بنویسیم چه بسا اگر خودروی شما در همان نمایندگی مشهد رفع اشکال میشد الان برای شما تبدیل به یک خاطره خوشایند شده بود. منده طی این یک سالی که در حال استفاده از این خودرو می باشم چندین بار به نمایندگی اهواز و یک بار نیز به نمایندگی مرکزی تهران ( جاده مخصوص ) مراجعه نموده ام که از انصاف نگذریم هر بار با کمال احترام با بنده برخورد شده و مشکل من ( که یا سرویس دوره ای بوده و یا اشکالات جزیی معمول ) تا رفع کامل پیگیری گردیده است و حتی یک بار که به دلیل تعویض براکت سپر ( به دلیل ضربه شکسته بود ) مراجعه کردم و در دفعه اول از تعوض آن راضی نبودم ، دوباره و بدون هیچ هزینه ای فقط به دلیل عدم رضایت من حاضر به تعویض قطعه شدند. از این که بگذریم عملکرد خودرو نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با خودروهایی با بیش از دو برابر اختلاف قیمت همچون هیوندای اکسنت یا النترا قابل مقایسه می باشد فقط کاش رنگ آن از کیفیت بالاتری برخوردار بود. در کل ضمن ابراز تأسف بابت مشکلی که نمایندگی مور نظر برای این هم میهنمان بوجود آورده ، من از خرید خودروی جک j5 بسیار راضی بوده و در حال حاضر نیز در حال تعویض آن با یکدستگاه جک s5 ( محصول جدید کرمان موتور ) می باشم. ولی افسوس که سهل انگاری یک کارمند خاطی می تواند مجموعه ای را بدنام نماید.

  1. با سلام
   از این نظر که ممکنه توی متن بالا کمی اغراق شده باشه فکر می کنم حق با شماست ولی اینکه شما می فرمایید به خاطر قصور یکی دو کارمند نباید کل مجموعه رو متهم کرد به نظرم خیلی قابل قبول نیست
   سوال من اینه که مگه اون یکی دو تا کارمند رییس یا سرپرست ندارن . . . اگر واقعا یک شرکت براش رضایت مشتری مهم باشه به نظرتون به همین راحتی میذاره یکی دو تا کارمند بی مسئولیت، اعتبار اون مجموعه رو زیر سوال ببرن ؟؟!!
   یعنی اگر کارمندها قصوری کردن به نظر شما اون شرکت نباید مسئولیتشو قبول کنه و رضایت مشتریش رو جلب کنه ؟؟؟
   پس چطوره اتفاق مشابه (قصور کارمندان) توی شرکت هایی که تو بازار رقابتی هستن مثل سامسونگ یا دیجیکالا اتفاق نمیافته ؟؟
   من جاهای مختلف زیاد کار کردم و دیدم مجموعه هایی که حیثیت و اعتبار شرکتشون واسشون مهمه چه محکم کاریهایی می کنن که اگر روزی کارمندی هم اشتباه کرد ، برندشون از اون نارضایتی مشتری لطمه نبینه !!

   در مورد نحوه برخورد شرکت با شما هم باید بگم ماشین شما به مشکل خاصی نخورده و فقط در حد سرویس دوره ای و یا تعویض براکت بوده که نیاز به خدمات خاصی نداشته . . . حتی خودروسازهای داخلی هم این اشکالات رو بدون هزینه، به سرعت و رایگان رفع می کنن . . . برای من اتفاق افتاده که کمک فنر ماشینم (تیبا) خراب شد و نمایندگی بدون هزینه و توی یه نصف روز و با احترام تعمیر کرد . . . ولی اگر مثلا خدای ناکرده ماشینتون توی زمان گارانتی به مشکل اساسی بربخوره که نیاز به قطعه خاص و یا تعمیر اساسی پیدا کنه و گیر تعمیرگاه و رفت و آمدشون بیفتین اون وقت میشه منصفانه تر در مورد نحوه خدمات پس از فروش شرکت ها نظر داد

  2. خدمات در شهر ما خیلی افتضاحه خدا لعنتشون کنه ک یک مشت کلاه بردار هستن.

  3. خواهشن الکی حرف نزنید.نمایندگی کرمان موتور زیبایی اهواز از عوضی ترین و آشغال ترین نمایندگی های ایران هست و توضیحات این دوستمون در بالا که گفتن واشر‌گلویی اگزوز و بیمه و نماهماهنگی کارکنان و روغن موتور ….همگی درست است
   اگر کسی ماشین از اینا بخره دیگه هیچ وقت چنین غلطی نمیکنه و پاشو تو نمایندگی نمیزاره.بنده لیفان ۶۲۰ دارم.اینقد اذیتم کردن که مجبور شدم پخش آزاد بخرم و قید نمایندگی و گارانتی رو بزنم.ماشین رو صفر خریدم و از همون اول مانیتورش خراب بود.
   خدا لعنت کنه همگی نمایندگی های کرمان موتور و خود شرکت کرمان موتور بم روکه چنین شرکتی درست کردن
   اینا همه از بالا خراب هستن که به پایین کشیده میشه
   اینا تجربیات بنده هستن.تو رو خدا گوش کنید و شما دیگه گول نخورید

 6. سلام
  وضعیت مدیران خودرو رو هم کم و بیش همچین وضعی داره
  زمانی که شما می خواهی ماشین بخری از هر راهی برای فروش محصولشون استفاده می کنن ولی وقتی خریدی و گیرشون افتادی نباید ازشون انتظار خدمات پس از فروش داشته باشی مگه اینکه برای هر کار کوچیکی دوباره پولشو ازتون بگیرن . . . .!!!!!!!!
  من چند سال پیش یه mvm110 خریده بودم ولی مصرف ماشین با چیزی که موقع خرید گفته بودن خیلی فرق می کرد . . . وقتی که ماشین رو به خدمات پس از فروش تو جاده کرج بردم بهم گفتن که اون مصرف برای استفاده از بنزین استاندارده و با بنزین ایران مصرفش بالاتره و این یه مسئله عادیه . . . بهشون گفتم پس چرا موقع خرید این قضیه رو نمی گن و کلی روی مصرف کمش برای تبلیغات کردن ؟؟!!
  بهم گفتن به ما ربطی نداره و به نمایندگی فروشی که ازش گرفتین مربوطه . . .
  ماشین هم تا یه کم فشار میومد زود جوش میاورد و خیلی با احتیاط باید بهش گاز بدی به خصوص تو تابستون . . .

  تا وقتی که بازار رقابتی نباشه و برندهای معتبر تو بازار نباشن نباید رو خدمات پس از فروش شرکت حساب کرد !!

 7. آقا برسام متاسفانه اونقدر کیفیت ندیدیم معنی کیفیت رو حتی نمیدونیم ، به هر حال اینکه از ماشینتون راضی هستین خدا رو شکر

  ولی مقایسه جک با الانترا ….

 8. با توجه به سابقه کرمان موتور در تولید خودروهایی چون دوو سی یلو-فولکس گل و انواع هیوندای ورنا و آوانته – گمان نمی کنم اظهارات منتقدانه دوستان درباره این شرکت منصفانه باشد. البته اوضاع وخیم تر از این (با فرض صحت ادعاهای ناراضیان ) را در سایر خودروسازان دیده ایم مثل آتش سوزی های ناگهانی پژو 405 ها که گاهی منجر به جان باختن سرنشینان هم شده است ایران خودرو هرگز اشتباهات و سهل انگاری در معیوب تولید کردن آنها نداشته و ریالی خسارت و غرامت پرداخت نکرد.

  1. به نظرم من هم کمی متن بالا اغراق شده باشه ولی اون خودروهایی که شما فرمودین از نظر طراحی و کیفیت قطعات عمدتا سطح بالایی دارن و توی دوره گارانتی کمتر نیاز به این طور خدمات پیدا می کنن
   به نظرم میزان تعهد یک شرکت به خدمات پس از فروش رو زمانی میشه سنجید که تعداد خودروهای مرجوعیش برای خدمات گارانتی و مشکلاتشون بالا بره !!

 9. من سال 88 لیفان خریدم کرمان خودرو بیچارم کرد ، این داستان منو یاد خودم انداخ لیفان خریدم 16.5 سال 88 شیش ما خوب بود هر بار هم می برم نمایندگی یه چیزی نصب می کردن و پول می گرفت (نمد درب موتور ، سینی موتور ….) بعد شش ما شروع شد دو رفتیم پارک جمشیدیه دیسک صفحه سوخت ! قطعه نبود ماشین یک ماه خوابید ! یک ماه بعد باز دیسک صفحه سوخت دو بار دسته موتور شکست خرابی بخاری راهنما و …. بماند بعد از دوسال و هزینه تعمیر 2 میلیونی و کلی بد بختی ماشین خواستم بفروشم نمی خریدن اخر 10 میلیون خریدن ! دیگه پشت دستمو داغ کردم ماشین چینی نخرم .

 10. نکته جالب این وسط گارانتی 7 ساله هاوال هست..
  اصلا من پیشنهاد میکنم ایران خودروی قهرمان از فردا گارانتی همه محصولاتش رو بکنه 50 سال..
  کی به کیه؟؟؟

 11. با سلام و احترام مجدد
  مهدی جان اینکه شما می فرمایید لازمه که سرپرستان به کار کارمندان نظارت کنند کاملا صحیحه ولی ایا راوی مشکلش رو به مدیریت نمایندگی انتقال داده ؟ یه مثال خیلی ساده بزنم همین ماشینم رو زمانی که من تحویل گرفتم فندک نداشت. یه برگه به من دادن که یه مدت دیگه مراجعه کنم و فندکش رو تحویل بگیرم ( توضیح اینکه فندک ماشینای دیگه به جک نمیخوره ) بعد از چند هفته یک روز که مسیرم به نمایندگی خورد مراجعه کردم و سراغ فندک ماشینم رو گرفتم که متصدی بخش فروشگاه گفت هنوز قطعه نیومده که من از ایشون تشکر کردم و رفتم پیش مدیر نمایندگی و بعد از تعریف ماجرا از ایشون پرسیدم که من چند با باید برای یه فندک مراجعه کنم؟ ایشون بلافاصله کارمندش رو صدا کرد و ضمن بازخواست اون در حضور من ، بهش گفت که بره از روی یه ماشین نو توی انبار یه فندک دربیاره و به من بده کلی هم از من عذرخواهی کرد که بخاطر یه فندک من رو تا اینجا کشونده. راستش رو بخوای انقدر این حرکت به دلم نشست که دفعات بعدی حتی اگر کم و کاستی هایی هم بوده موجب ناراحتی من از کرمان موتور نشده.

 12. سوالات شما در متن را به سادگی میتوان پاسخ داد ؛ اول اینکه روغن مزدا به این علت توی ماشین شما ریخته شد که نمایندگی مشهد کرمان موتور با نمایندگی گروه بهمن یکی هست و روغن مزدا هم در واقع یه روغن از یک تولید کننده داخلی هست که برای شرکت مزدا یدک ؛ روغن پر میکنه و در اون زمان این روغن روی دست مزدایدک باد کرده بود و به نمایندگی ها با آفر ویژه داد و اونها هم هم تو مزدا ریختن هم تو ماشینهای دیگری که نمایندگیش رو داشتن و باقی رو هم میتونیم براتون توضیح بدم که چرا دیر قطعه می یاد و … و اصلا قطعه شما از کرمان خودرو تامین نمیشه!!!!

 13. با سلام
  كلا از خريد كرمان خودرو منصرف شيد چون بنده بعد از انصراف از خريد بعد از كلي دوندگي تازه با كلي منت و غرغر پولم و گرفتم و بعد از 6 ماه هم جريمه ديركردو امروزو فردا مي كنند بسيار بد قوله و بنظرم بايد درب شركتي رو كه نمي تونه حق و حقوقه قانوني رو بده بست و هنوز پول و نداده

 14. دوست عزیز !
  اهمال کاری دیگری ، یکبار یا دوبار … به 3 بار که رسید ، روی زمین موندن کار رو باید بحساب سهل انگاری خودتون از اقدام بروش قانونی …
  دو خط کتبی مینوشتی برای مدیریت با رونوشت به شعبه مرکزی
  کلا ما ایرانیها با احقاق حقوقمون از روش قانونی ، نه آشناییم ، نه دوست داریم آشنا بشیم.

  1. سلام من اینکارو کردم حتی به جایی داشت میرسید که به دادگاه بکشانم بازم همونه هیچ فرقی نمیکنه من خسته شدم بیخیال شکایت و بقیه ماجرا شدم

 15. تمام نمایندگی ها از ایران خودرو گرفته تا توران خودرو همین جوریه ، گیربکس سورن بنده صدا میداد وهر روز صداش بیشتر میشد 4000 تا باهاش رفته بودم سه بار بردم نمایندگی میگفتن چیزی نیست و صداش رو اعصابم کار میکرد آخرش با یه پارتی از استانداری و تماس گیربکس رو برام درست کردن ، فروختمش ، خدا به داد اونایی برسه که هیچ ارتباطی ندارن و گیر این نانجیب ها میافتن

 16. نه تنها کرمان موتور بلکه اکثر نمایندگیهای ایران (اللخصوص ایران خودرو) همچین وضعیتی دارن

 17. تیتر مقاله منو یاد یه نوشته پشت سمند تاکسی انداخت
  “خر بخر ، از ایران خودرو نخر…”

 18. باسلام
  متاسفانه متن بالا کاملا درست است من ازاولین خریداران ایکس 60 بودم ماشین رو با سه ماه تاخیر تحویل گرفتم در اولین سوخت گیری بنزین از وسط ماشین بطور وحشتناکی می ریخت دو هفته در نمایندگی خوابید تا پمپ بنزین رو عوض کردند چراغ کمربند همیشه روشن بود در ترافیک صفحه کلاچ بو میکرد با 1500 کارکرد باضرر فروختمش درمراجعاتم وقت زیادی ازمن بابت ماشین صفروبا تحویل باتاخیرهدررفت ولی چه فایده…….

 19. لطفا آنقدر ایران خودرو را زیر سوال نبرید بالاخره الان دنا رو با بهترین. کیفیت داره میسازد ما که راضی هستیم این ماشین عالیه و اصلا تا حالا خداروشکر شکر خراب نشده و نباید هرگز دنا رو البتهelxرو با این اشغال ها ی چینی مقایسه کنیم توی مدل جدیدم. حتی کیلس. استارتر. وجود داره

  1. حالا بزا چند وقت بگذره. اونوقت سمندون می پوکه. ما که ماشین چینی داریم خیلی راضی هستیم.

  2. خدا شاهد است که بنده شش سال است پارس ای ال ایکس موتور زانتیا صفر دستم هست. هیچ مشکلی نداشته. به جز تعویض چراغ یا تسمه تایم، لنت و یک بار تعمیر جلوبندی هیچ خرجی نداشته.
   اولین بار هم تسمه تایمش رو در 102 هزار کیلومتر عوض کردم تسمه تایم هنوز سالم بود.
   البته قبول دارم خدمات پس از فروش در ایران معنا ندارد. لذا هیچ وقت نبردم.
   آدمی که برای وقتش ارزش قائله برای 10 هزار تومان یک روز عمرش رو نمیگذاره تو نمایندگی.
   مگر اینکه عیب کلی باشه.
   آخه یه واشر اگزوز چیه آدم ماشین رو ببره نمایندگی ؟؟؟ اون هم 5 بار.

 20. بالاخره کرمان موتور یک شرکت شهرستانی است و اعتبار یک شرکت پایتختی را ندارد.

  1. شهرستانی؟؟؟؟ داهاتی؟؟؟ اونم که همه چیزش از 71 جاده مخصوص، فقط کارخونش تو بمه. ماشا الله ایرانیا تو همه موضوعات صاحب نظرند

  2. در جواب علی عرض کنم که ایران خودرو و سایپا هم متعلق به تهرانه!! پس به نظرت پراید و تیبا و پژو روآ و پیکان وانت توی چه سطحی هستن ؟!

  3. و اعتبار خود پایتخت به چه چیز آن است؟

  4. در نظر اونیکه تو کرمان یا شهر دیگست تو هم شهرستانی محسوب میشی بیسواد.

 21. دوستان عزیز و گرامی…
  بخش عمده از مشکلات ما اینه که از قوانین ، اطلاع کافی نداریم،،و یا برداشت نادرستی بهمون القا ٕٕ کردن ..
  بر طبق قانون حمایت از مصرف کننده ،، در صورت تخیر در تحویل،جریمه دیرکرد لحاظ میشه‌..
  در صورت خرابی چند باره( بیش از ۳ بار) یک قطعه مشخص ،، فروشنده مکلف به تعویض کامل ( و حتی تعویض خودرو ) خواهد بود..
  در صورت خواب بیش از مدت معین در نمایندگی،‌ یا خودرو جایگزین و یا جریمه ،تعلق میگیره..
  در روران کارانتی، تنها و تنها وجه پرداختی، بابت قطعات مصرفی و اونهم با شرط طی حداقل عمر مفید هستش،،وگرنه بابت هییییچ تعمیری نباید وجه پرداخت بشه…( چه در نمایندگی و چه توسط امداد )
  نه بابت قطعه ،نه بابت دستمزد،،
  در صورت مواجهه با هرکدام ازین موارد که نمایندگی زیر بار نرفت ، حتما با تعضیرات و بازرسی تماس بگیرید و شکایت کنید( اکیپ تعزیرات به محل اعزام میشه و تشکیل پرونده میده…
  هر شرکتی ( چه خوذرو ساز ،چه لوازم خانگی ،چه……) اگر چتند بار ازش شکایت بشه و پیگیر باشید، دیگه این رفتارو تکرار نمیکنند…
  مخصوصا که جدیدا ، از طریق شبکه ‌های اجتماعی،سریعا میشه یک مسئله رو رسانه‌ای کرد…
  مطمعن باشین بابت وجه و آبروشون هم که باشه ، مجبور به انجام میشند..
  عزیزان…حق ، گرفتنی هستش ! و کسی اون رو به ما نمیبخشه …

  1. هردوبار بابت گارانتی از من یکبار ۳۰۰ هزار تومن یکبار ۲۰۰ هزار تومن گرفتن. اونقدر این منلکت از هر لحاظ افتضاحه که اگر بخوام پیگیری کنم حالا حالاها باید زندگی رو بزارم آویزون ترازوی عدالت باشم.اگر همه یکی باشیم میشه یکدست صدا نداره کاری از پیش نمیره

 22. در ضمن، در ادامه پست قبل …
  یعه موضوع مضحک براتون تعریف کنم..
  سالها پیش که حین گارانتی و به دلیل مشکلی ، پیگیر بودم و تلفن زده بودم به رفاه مشتری ” ایران خودرو ” و خیلی با عصبانیت باهاشون صحبت میکردم ،
  در جواب آخر من گفت؛ میتونید دفعه بعد از ایران خودرو خرید نکنید !!!!!
  ما کجاییم و بقیه دنیا کجا …… 😛

 23. به فرض اینکه مطلب شما بی طرفانه و غیر مغرضانه باشد پس 16شرکت وارد کننده و تولیدکننده دیگر نیز به شدت هرچه تمام تر زیر سوالند زیرا در سایت isqiوزارت صنعت معدن و تجارت که حامی همیشگی ایران خودرو وسایپا بوده ، می توانید میزان رضایت مندی مشتریان را از کرمان موتور ببینید که در صدر قرار دارد و فرصت هرگونه سوال را از شما صلب میکند .ضمن اینکه این مطلب را سایت شما نیز منتشر کرده.

   1. دوست عزيز، اين لينك مربوط به رضايتمندي از فرايند فروش هست و ربطي به موضوع بحث كه در خصوص خدمات پس از فروش هست ندارد، اينجا در مورد خدمات پس از فروش تبادل نظر ميشه

    1. این پاسخ در جواب محمدرضا fk بود که در سایت در محل اشتباهی قرار داده شد

  1. دوست عزیز، سلام و ممنون بابت حضور شما

   این دو مقاله در دو تاریخ مختلف منتشر شده اند. ضمن اینکه مقاله میزان رضایت مندی رو ما بر اساس لیست منتشر شده سازمان کنترل کیفیت منتشر کردیم؛ ولی اون نمیتونه به تنهایی میزان رضایت مندی مشتریان رو نشون بده .

   در کل تمامی شرکت ها خوبی ها و بدی هایی دارند که گاهی اوقات با ذکر شدن اونها ممکنه رفع بشن.

   اما تعریف کردن هیج وقت مشکلی را حل نمیکنه

   موفق و موید باشید

 24. بابا برای اینکه ادم بفهمد ماسین خوبی است یا نه می توانید سری به تعمیرگاهها بنزنید اکثر ماشینها در تعمیرگاهها ماشینهای تولید ایران خودرو وسایپااست واقعا دردناک برای انسان اخر مگر می شود اینقدر دزدی دزدی دزدی در ساخت قطعه در نصب تجهیزات در اخر خوب وبا کیفیت کرد در ماشین

 25. با سلالم خدمت دوستان گرامي.
  بنده نيز در سال 93 يكدستگاه جك جي 5 خريداري نمودم و با شور و اشتياقي كه از دوو داشتم و از كيفيتي كه از كرمان موتور سراغ داشتم حدود50 ميليون به نوعي هزينه كردم تا خودرو راحتي به نسبت پرداختم داشته باشم.
  متاسفانه از همان اول با مشكلات مونتاژي برخورد كردم مثلا درب شاگرد از سرعت 60 به بعد صداي باد ميداد. متاسفانه با مراجعه به نمايندگي مشايخ در تقاطع تهرانسر اعلام كردند كه نوار درب اشكال دارد… خلاصه بعد از دو مرتبه تعويض و كلي اتلاف وقت اينجانب و … هيچ گونه ترتيب اثري داده نشده بود .
  خواهشمند هستم از اين نقطه نظرات استفاده كنيد و خودرو معيوب را خريداري نكنيد..
  خداوند گواه است بنده همان دوو را به 14 سال كار كرده بود به جك نو ترجيح مي دهم.
  ضمنا كرمان موتور نيز مانند سابق سرويس نميدهد .. خلاصه برادران و خواهران هموطن عزيزم خودرو هاي چيني به قيمتشان اصلا نمي ارزند. هر چند محصولات ساير شركتها مثل ايران خودرو و سايپا هم همين است ولي اگر خريد نشود اصلاح مي كنند.
  من يك خواهش دارم پولي كه بابت هزينه تعويض خودرو پرداخت مي كنيد بابت سفر خارجي هزينه كنيد تا با آشنائي به فرهنگ بلاد ديگر بلكه تلنگري باشد بر فرهنگ خودمان تا اصلاح شويم و انقدر خواهان محصولات بي ارزش و بي كيفيت نباشيم.
  با تشكر از سايت محترم

  1. نمایندگی مشایخ جز بدترین نمایندگی هاست. باید جای دیگه ای میرفتی.

 26. خدا خیرت بدهد بنده ی خدا من ماشین ليفان (620)1600 دارم به نمایندگی های مشهد که زنگ میزنم میگن آقا معذرت می خواهیم دیگه قطعه تولید نمی شه فکر می کنم نمی دونند مشتری می دونه که در بازار آزاد همون قطعه گاها به سه برابر قیمت فروخته می شه و وجود داره ولی در نمایندگی نیست و تولید نمی شه فکر میکنم مقصر خودمون هستیم اگه نخریم به کی می خواهند بفروشند خلاصه دل من هم خیلی پر درده خودم کردم که لعنت ……….

 27. نظر.با سلام و احترام

  اینجانب حدود دو سال قبل یکدستگاه لیفان x۶۰ از نمایندگی فصاحتی اردبیل خریداری و تحویل گرفتم و بعد از یک سال که حدود ۱۲۰۰۰ کیلومتر با این ماشین داخل شهر اردبیل رانندگی کرده بودم ماشین را بدون حتی کوچکترین تصادف و خراش جزِیی ،تصمیم به فروش گرفتم و ماشین را قولنامه کردیم خریدار اصرار کردند تا از بابت بدون رنگ بودن ماشین را کارشناس ببیند و کاردکس صادر نماید که متاسفانه در بازدید و اعلام نظر کارشناس دو گلگیر جلو و کاپوت ماشین رنگ شده تشخیص داده شد و معامله ما به هم خورد و از اون روز (حدود یک سال است ) من در پی ادعای خسارت و شکایت از کرمان موتور هستم که حد اقل از این بابت ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان متحمل خسارت شده ام . و این موضوع پس از طرح شکایت در صنعت و معدن استان و پیگیری مداوم طی یک سال از جانب من و ارجاع به کارشناسان متعدد به اثبات رسید و مشخص شد که کارخانه کرمان موتور در حق ما اجحاف کرده و ماشین رنگ شده به ما فروخته و نهایتا کارشناس معتمد صنعت و معدن استان مبلغ 75 میلیون ریال تعیین خسارت نموده و کارشناس کرمان موتور لطف کرده و 35 میلیون ریال خسارت تعیین کرده و قصه به اینجا تمام نشده و ما ماههاست که دنبال گرفتن جزئی از حق پایمال شده مان هستیم و ظاهرا تا دو سه برابر مبلغ خسارت را هزینه نکنیم چیزی دستگیرمان نمیشود . ای داد از این همه ظلم و ستم آن هم در سایه نظام اسلامی و از طرف برادران و خواهران مسلمان … ما واقعا دردمان را به چه کسی بگوییم شما قضاوت کنید هر چند شما هم مثل صنعت و معدن استان … ..

  1. سلام جناب اسدی بزرگوار
   عین جریان شما برای من در نمایندگی کرمان موتور رستمی شیراز رخ داد.در طول 9 ماه که لیفان ایکس 60 ثبت نامی تحویل یکماهه رو بعداز سه ماه در خرداد ماه 93 تحویل گرفتم و از ماه بعدش هم خرابی گیج بنزین .کاتالیزور اگزوز.بوش تبق عقب خودرو که در طول این 9 ماه واقعا امانم رو بریده بود و طاقتم طاق شدوبا شرایط سه ماهه بصورت چکی فروختمش.میخواستم از شرش راحت بشم.اسفند 93 به مبلغ 62 میلیون فروختمش.فردای آن روز خریدار تماس گرفت که سمت راننده کاملا رنگ شده که تعجب من رو به دنبال داشت.مجدد به کارشناس رنگ مراجعه کردیم و صحت موضوع اعلام شد و بابت همین مساله 6 میلیون از مبلغ کم کرد.به نمایندگی هم که مراجعه کردیم زیر بار نرفت که نرفت.از دوستان عزیزی که مایل به خرید محصولات کرمان موتور را دارند عرض میکنم که گول ظاهر و تبلیغات پوچ این شرکتهای چینی رو نخورید که صاحب اول آخر ماشین های بی کیفیت چینی خودتون هستید.به قولی شناسنامه تون میشه.با تشکر

 28. خنده دار بود isqi چه کار کرده، نظرسنجی کرده؟ و شما اعتماد کردین.

 29. با سلام
  14 مرداد از نماینده گی بزازوری در تبریز با آگاهی کامل از شرایط فروش یکعدد 820 اقساطی ثبت نام کردم.فرمودند فعلا نقره ای بزنیم بعدا رنگش عوش می شه. اول چک و بعدا تمام مدارک را تحویل دادم.
  جالبه 36 ساعت بعد ماشین اسرال شد و من نمی دونستم!
  30 مرداد اس ام اس اومد که این مشخصات ماشینته و بعد از تماس من که ای بابا این که نقره ایه فرمودند ثبت نام نقره ای کرده نماینده دیگه نمی شه.گفتم خوب ماشینو بدید فرمودند پلاک نیومده دوروز صبر کن.یعنی 2 شهریور! 17 شهریور زنگ زدم کو پلاکم جواب ندادند.روزی 3 بار تا 21 هرروز زنگیدم تا اینکه 21 فرمودند مدارک ناقصه! خوب ناقصه چرا نزنگیدین بگید بیارم تازه من زنگیدم چرا نمی گید نقص چیه نمی دونیم فرمودند.تا این که 21 ظهر زنگیدم فرمودند کپی شناسنامه! دوباره دادم نمایندگی.زنگیدم گفتند صبر کن طبق رواله پلاک
  الان 31 شهریوره!پلاکی در کار نیست.
  سوال؟ چند تا روزانه ماشین در کرمان موتور پلاک می شه؟ و پرونده من شمتره چنده؟یعنی کی قراره بعد 31 روز از صدور سند این ماشین پلاک شه؟ این سوال برای کارکنان کرمان موتور پشیزی ارزش نداره برو بمیر تا دیگه از این شرکت ماشین نخری

 30. با سلام مدیریت نمایندگیها ونفراتشون با هم فرق میکنند من ماشین سمند دارم دارم هربار رکه ماشین بردم نمایندکی ایران ایران خودرو انصافا خیلی خوب کار کردند وبلافاصله از شرکت تماس میگیرند اگر عبی وایرادی توکار نمایندگی باشه سیوال میکنند ولی انصافا اون نمایندگی که من میبرم واقعا کارشون درست حتی چند بار میکانیک های سطح شهر بردم نونستند ولی تو نمایندگی خیلی خوب مشگل ماشین حل شد

 31. دوستان عزیز منم از نمایندگی بشتام اصفهان ماشین اس فایو خریدم خدمات زیر صفر میریم ابرو درست کنیم زدن چشمش کور کردند افتضاح افتضاح برا نصب یک آپشن بردم تمام سیم پیچی ماشین ول وخراب خواهشا اطلاع رسانی کنید از کرمان موتور به هیچ عنوان ماشین نخرند

 32. خدمت همگی عرض کنم من هم از کرمان موتور اصلا راضی نیستم تقزیبا اطرافیان هم همینطور فقط به جیب خودشان فکر می کنند نه به مشتری بابا از کرمان موتور ماشین نخررررررررررررررییییییییییییییییییییییییین

 33. لیفان 620 1800 خریدم از روز اول گیربکسش میخونه تقه میزنه ماشین سرده دنده دو جا نمیره

 34. سلام
  به خدمت تمامی دوستان عزیزعرض کنم بنده اخیرا یک دستگاه خودرو جک اس 5 اتوماتیک ثبت نام کردم ولی بعد که بررسی کر دم دیدم خیلی از وسایل تابت خودرو را در کارخانه به روی خودرو نصب نمی کنند و بعدا با دریافت هزینه کلان بنام آپشن نصب واز مشتری نقدا هزینه را دریافت می کنند مثلا سینی زیر موتور که هزینه آن به 5.000.000 ریال می باشد. اخیرا ( نیمه اول مهر) در تبریز نمایشگاه بود بنده هم در نمایشگاه از مسئول غرفه کرمان موتور این موضوع را سئوال کردم ولی ایشان جواب قانع کننده ای را به بنده ارجاع نداده اند ولی بنده مجددا به ایشان عرض کردم کرمان موتور این وسایل ثابت خودرو را برداشته و سود کلانی به جیب می زند و یا اگر این وسایل را نبه خوذرو نضب کننده قیمت خودرو را بالای 100 میلیون تومان شده وآن موق کسی خریدار آن نمی باشد . در جواب مسئول نمایشگاه گفتند در اینورت بنده تقریبا همینطوره و من هم جوابی به آن ندارم چرا که این تصمیم کارخانه است .

 35. واقعا نظارتی در کار نیست ؟
  وزارت صنعت و معدن خوابه ؟
  واقعا متوجه نمیشم

  1. با سلام وزارت صنعت و معدن خواب نیست داداش الان کاملا بیدار و در برج میلاد مشغول زد و بند با خودرو سازان محترم است. مشکلات من و شما و بقیه ربطی به آنها نداره. وظیفه اونا بخور بخورهم که با شدت تمام در حال انجام وظیفه هستند. شب بخیر

 36. خوب شد گفتید میخاستم جک بخرم دیگه نمیخرم لعنت بر این خودرو سازان

 37. بنده هفته پیش ایکس 50 نمایندگی*************** ثبت نام کردم دمشون گرم همون لحظه ماشینو بهم تحویل داد . خیلی حال دادن واقعا . ولی اون روز هر جا رفتم بیست روزه بود تحویلاشون فقط اینجا بود من از کرج رفتم تهران ثبت نام کردم .کلی که حرف نداشتن . مرسی

 38. سلام بر افرادی که جک 5 میخرند که طبعا مشتری اول آخرند
  بنده تاریخ 21/6/95 جک را تحویل لیکن یکماه گذشته وشرکت یک ریال پول دیر کرد نداد …
  همچنین روز 5شنبه گذشته ریموت را زدم درب باز نشد باطری خالی کرده بود اینم ماشین نو
  زنگ زدم امداد کرمان خودرو میگویند میاییم میبریم تعمیرگاه نزدیک شما تا شنبه بماند انجا باطری ببندند اینم خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع کرمان خودرو ….
  خخخخخخخ احتیاج است !!!!
  برای من ای ماشین برای همیشه کافی است بنده بفروشم دور ماشین چینی نخواهم رفت مثل جنساشه ….

 39. با عرض سلام و خسته نباشيد
  بنده يك عدد خودروى جك j3 دارم و مدل آن ١٣٩٢ ميباشد ولى متأسفانه الان اين خودرو را از خط توليد بركنار كردند و حتى يك دستگيره درب ماشين هم در نمايندگيها موجود نميباشد. من كلى قرض و وام و طلاهاى خانمم رو فروختم كه اين ماشين را خريدم ، با توجه به اينكه اين خودرو حتى كوچكترين وسيله اش هم در بازار آزاد و حتى نمايندگيهاى مجاز نميباشد ، بفرمايي بنده چكار بايد بكنم؟ واقعاً توى اين شركت به اين بزرگى كسى نيست جوابگوى من باشد؟

 40. خواهش ميكنم شركت كرمان موتورزيك فكرى جهت خودروهاى جك j3 بكند و اگر توانايي خدمات اين خودرو را ندارند خب لااقل بيايند و آنها را از مردم خريدارى كنند و انها را جمع آورى كنند.
  آخه منى كه توى گرماى بالاى ٥٠ درجه اونم در شهر اهواز زندگى ميكنم واقعاً نبايد از كولر اين خودرو استفاده كنم و فرزندان شير خواره ام بايد گرما بكشند؟ آيا اين انصاف است؟
  چندين بار تماس گرفتم ولى يا جواب نميدهند و يا اينكه پشت گوش مي اندازند؟از مسئولين كرمان موتور خواهش ميكنم فكرى به حال من بكنند. با تشكر

 41. واقعا” با نظر شما موافقم که از نظر اینکه به تعهدات خود عمل نمی کنند در صدر جدول تمام خودرو سازان قرار دارند.
  من الان درست 10 ماه است که ماشین اس 5 خریدم و هنوز برای من دعوت نامه هام صادر نکرده اند . تازه این اول کار من است خدا به دادم برسد وقتی که ماشین را تحویل بگیرم با خدمات پس از فروش آن

 42. من جمشید از شیرا ز در سال 93 یک دستگاه x 60 از نمایندگی خریدم به قیمت 62 میلیون از همان روز اول دیسکک و صفه کلاچ ان خیلی ضعیف بود و بی اندا ه بو گند میداد بطوری که داخل ماشین نمی شد نشست حالا دیگر در پارگینک که جای خود داشت مورد دیگری که داشت انقدر موتو ر ان کم قد رت است که حتی از رمپ پارکینک هم بالا نمی امد حدود 10 بار به نمایند گی مراجعه کردم حتی کار به دعوا هم رسید ولی هر بار میگفتند که اشکالی وجود ندارد در اخر تصمیم به فروش ان کردم ولی کو خریدار تا اخر معجزه ای شد ویک نفر خر شد وما شینی که تنها 2500 کیلو متر کار کر ده بود با 25 میلیون تا وان وبا التماس فزوختم وا ز شرش راحت شدم حالا اگر محصولات کرمان موتو ر در حد مجانی هم گیرم بیاید قبول نمی کنم چون نه کیفت دارد نه خدمات پس از فروش ونه پرسنل کاردان وبا ادب

 43. رایان
  بنده یک دستگاه اس فایو اتومات حدود سه ماه خریداری کردم وحدود 3000 کیلیومترباش رفتم ولی متاسفانه این ماشین خیلی گیربکسش صدا تق تق میده و اتاق میلرزه و صدای موتور داخل کابین زیاده ( که به قول کارشناسان محترم دفترتهران اینها جزو ذات این گیربکس هست و عیب محسوب نمیشه و خود چینی های سازنده هنوز نتوستن این عیب را برطرف کنن )لای درب ها زوزه باد میاد چراغ ایربگش بعضی موقع روشن میشه وباید سیمهای زیر صندلی راننده را تکان بدم تا چراغش خاموش بشه چراغ سرو موتور فرمونش هم بعضی موقعها برخودش روشن میشه و بعضی موقعها خاموش میشه ازهمون روز اول دوربین دنده عقب کارنمیکرد و وقتی درستش کردم بعداز سه چهارروز کارکردن سوخت .درب صندوق عقب اصلا ریگلاژ نیست و کج هست چراغهای خطر عقب اصلا همسطح درب صندوق نیست وپایین وبالا هست سپرجلو کج بسته شده وهزاران عیب کوچک و بزرگ که هست و نمایندگی اصفهان اصلا جوابگو نیست و تعمیرگاه مرکزی تهران هم اصلا جوابگو نیستند وهرموقع زنگ میزنم با احترام خیلی زیاد میگن چشم حتما برطرف میکنیم و حدوددو ماه هست که فقط دارن پاس کاریم میکنن و هیچ عیبی تا کنون ازاین ماشین به اصطلاح صفر برطرف نشده وفقط میکن برو نمایندگی لرن کن .تا بحال سه مرتبه لرن شدن ولی عیب همچنین ادامه داره لطفا هرکسی که میخواداین نوع ماشینو بخره .نخره که واقعا پشیمون میشه و همش دستش بهش بند میشه و بجراعصاب خورد شدن چیزعایدش نمیشه و واقعا پولش رو دور ریخته خواهشا نخرید .نخرید .نخرید

 44. سلام من فکر میکنم مدیر محترم سایت عمدا درجهت تبلیغ تولیدات کرمان موتور معایب اساسی تولیدات این شرکت را به گردن نمایندگی ها انداخته است دوستان عزیز من یک دستگاه جک اس 5 خریده ام بعد از 3000 کیلومتر معایب اساسی آن از جمله صدای گیربکس ، افت شتاب بر اثر عمل نکردن توربو ، لرزش شدید فرمان در موقع گرفتن ترمز در سرعت های بالا صدای اعصاب خورد کن تق تق در قسمت عقب اتاق گیر کردن وقت و بی وقت فرمان شروع شد تا الان که 20000 کیلومتر کار کرده است از دفتر مرکزی گرفته تا نمایندکی های مختلف شهرستان مراجعه کردم هیچکدام از معایب برطرف نشد به وزارت صنایع هم از عدم کیفیت محصولات شکایت کردم فایده ای نداشت اتفاقا عجیب این که این وزارتخانه هم به جای ارزیابی محصولات نمایندگی ها را ارزیابی می کند همان وزارتخانه ای که بیش از 3000 میلیارد تومان از حقوق مردم را در حمایت از خودروسازان هزینه کرد ولی ماشینی به ما تحویل می دهند که ظرف مدت گارانتی آن بیش از قیمتشان هزینه باید کرد آن هم بی نتیجه

  1. متاسفانه مدل اس ۵ از محصولات جک کیفیت مناسبی ندارند در صورتی جک جی ۵ اتوماتیک کمتر دچار مشکل می شود

 45. من كه واقعاً از خريد جك منصرف شدم،
  خدا خيرتون بده كه اطلاع رساني مي كنيد

 46. من یک ماهه ۴۵۰۰۰۰۰۰تومان دادم اس فایو اتومات ثبت نام کردم به نظرتان چکار کنم؟

  1. باسلام
   به نظرم از کرمان خودرو خرید نکنید بهتره ما همه پشیمون شدیم
   خدمات پس از فروششون مدیریت بسیار ضعیفی داره
   کاش تحقیق بیشتری قبل از انتخاب خودروم داشتم من لیفان x60 دارم

  2. من ۴ ماه ونیمه از ۹۵/۱۱/۱۳ لیفان ۸۲۰ نوشتم الان قراردادو نگاه کردم دیدم از زمان تکمیل وجه ۳۰ روز کاری باید بگدره که عملا میشه نزدیک دو ماه بعد سپری شدن این همه مدت اومدن میگن میدونید چیه مشتری عزیز ما ماشین نداریم که بخایم بتون بدیم بیا انصراف بده بعد ۵ ماه که پول دستمون بوده و طبق قرارداد ترکمنچای هیچ مبلغی هم نباید بتون بدیم اگرم نخاستی بیا اس فایو اسم بنویس و دوباره روز از نو روزی از نو و جالبه که هیچ ارگانی هم جوابگو نیست شماره قراردادمن هم ۱۸۹۱۵۲ اینو میگم که نگن از رقیبا هستن و دروغ میگن ماشین بخرید اما از کرمان خودرو نخرید

 47. من یک ماهه ۴۵۰۰۰۰۰۰پول دادم حالا چکار کنم؟

  1. داداش گلم برو ماشینتو بگیر حالشو ببر…..گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده.مبارک باشه برو بگیر و به این حرفا توجه نمن خیلی هم عالیه

   1. با سلام خدمت هموطن ناشناس ۱۱:۲۴ که به اکبر آقا گفته برو ماشینتو بگیر و حالشو ببر. آگه بهش به این زودی دادن حق با شماست. چون بنده خدا اکبر آقا حداقل باید ۷ تا ۸ ماه منتظر این اتفاق به ظاهر خوشایند بمنه؛ درست مثل بنده که ۷ ماهه منتظرم دستم بقول شما به این گوشت برسه. پولش تمام و کمال بیشتر از ۴۵ روزه که داده ام. موفق باشید

   2. آدم احمق ۴۰ ۵۰ تومن پولی نیس صحبت سر این که با این پول چرا ماشین بیکیفیت

  2. این ها همچون دزد هستن از پول شما ها استفاده میبرند مثلا اگر صد نفر مثل شما پول داده باشند سر جمع ۴۰۰ میلیون تومن میشود که این پول در عرض دوسه ماه چند برابر میشود تا وقتی که کسی نباشد تو این مملکت دم این کلاه بردارارو نچین همین درد گریبان گیر ما هست در کارخانه بنز و بی ام دبلیو یک خودرو برف پاک کنش کار نمیکرد کل خودرو های فروخته شده را جمع آوری کردند و شرکت متحمل خسارت زیادی شد ولی چند سال پیش شرکت ایران خودرو به شلنگ پژو رو جابه جا کرد دیدید چند پژو آتیش گرفت کسی هم مسولیت به عهده نگرفت من خودم به مکانیک هستم وپیشنهادم به شما مردم این که پا تو نمایندگیها برای خدمات پس از فروش نزارید به عده به عنوان مهندس بت بیسوادی و بی تجربگی و بی مسوولیتی به عنوان تعمیرکار مردم سر کیسه میکنن چطور ایراد به این سادگی رو انقد بزرگش کردن پیچ گلویی اگزوز بیش از حد سفت کردن وبریدن وجود هزینه این ناشی گری به عهده خودشان بوده فکر کردن با بریدن یه پیچ هیچ اتفاقی نمیده وارد آخر اگر ایراد کنه بعدا هزینه به عهده صاحب خودرو میشه .آگه هرکسی مسولیت وعواقب کاراشو میپزیرفت کشور ما گلستان بود

 48. سلام من لیفان ۸۲۰ خریدم از کیفیتش راضی هستم مشگلی در طی ۳ ماه نداشتم. سایر اشخاصی هم که داشتند پرسیدم راضی بودند فکر می کنم این مدل لیفان خوب ساخته شده و ایرادات مدل های دیگر را ندارد….

  1. من هم لیفان ۸۲۰ خریدم در پاییز ۹۵ – پانل تصویری خراب شدسفارش دادند بعد از ۴ ماه امد یک ماه پیش خواستیم کولر روشن کنیم خر خر می کرد و باد گرم میزد بردیم نمایندگی گفتند این مشکل زیاد هست سفارش قطعه گذاشتند و گفتند ۳ تا ۵ روز کاری اماده میشه الان ۲۷ روز منتظریم و تماس میگیریم جوابی ندارند و میگویند منتظر باشید الان اگر هوا گرم باشه ماشین بیرون نمی بریم و با اتوبوس بی ای تی میرویم

 49. داستان من و ثبت نام لیفان ایکس ۵٠ اول پیاله و بد مستی عدم هماهنگی بین ارگانها روز اول ثبت نام کردم بعد کارت بانکم که ملت بود جواب نداد کارتو گذاشتم که خود نمایندگی عصر پولو واریز کنه بعد خانهای رستم و دستم دادن خان اول بانک صادر کننده دسته چکم باید صحت امضا به من میداد که امتنا کرد چون حرفشم منطقی بود اخه صحت امضا کار دفتر اسماد و مدارکه نه کار بانک خلالصه روز بهد باید دفتر اسناد میرفتمو تاییدیه میگرفتم گرفتم امدم نمایندگی کرمان موتور ولی نمایندگی میگه تاییدیه بانک لازمه حالا من یک عروسک خیمه شب بازی بین نمایندگی و بانک می خوام انصراف بدم میگن پولت ٣٠روز دیگه بهت بر میگرده خلاصه توسط یکی از پرسنل نمایندگی از طریق پارتی بازی رئس یه بانک دیگه که خودشم اعالم کرده غیر قانونیه کارش به من صحت امضاءداده حالا برگشتم سند خونه و پایان کا اوردم فبض ابو برق نیاوردم خلاصه حواستون باشه این اتفاقا بعد از پول دادنتون رخ میده وقتی جفت دستتون زیر سنگه حالا برم ماشینو بگیرم تا داستانهای بعدی احتمالا این قصه سر دراز دارد

  1. صحت امضاء اصلا وجود نداره!!! شما به دفتر ثبت اسناد رسمی مراجعه کرده و امضاء خود را قانونی به ثبت می رسانید تا امکان جعل اون از بین بره. تاییده حساب بانکی و دسته چک هم که یک چیزه رایج بوده و اصلا عجیب و غریب نیست. ضمن اینکه اگر خودرو را به شکل قسطی خریداری کرده بودید می تونستید از دفترچه بیمه به عنوان ضامن استفاده کنید. هیچ نیازی به سند خانه و … هم نیست!! شما به نمایندگی کرمان موتور نرفته اید!!

 50. سلام
  منم هم یک جی ۵ دستی دارم. تمام این بی توجهی و بی خیالی نمایندگی ها را تایید می کنم چون چند بار گذرم افتاده و تصمیم گرفتم دیگه با وجود گارانتی و به پایان نرسیدن زمان آن دیگه مراجعه نکنم
  خداوند داد ما را از اینها بگیرد

 51. کرمان موتور نخرید!
  این شرکت تنها در نمایندگیهایش بشرط تعمیر خودرو در آنجا قطعه میفروشد.!!!؟
  این یعنی تعمیر خودرو بدون نظارت مشتری
  اتلاف وقت زیاد مشتری
  عدم رعایت حق انتخاب مشتری در انتخاب تعمیر کار
  هزینه تعمیر بالا با قیمتهای نمایندگی و…
  کرمان موتور نخرید….!؟

  1. اطلاعاتتون ناقص هستش. برخی از نمایندگی ها جلوی روی مشتری اگر بخواین ماشین رو قطعه قطعه می کنن ولی در نمایندگی های مرکزی خبری از این چیزها نیست. چون شلوغ میشه و تمرکز تعمیرکارا بهم می خوره. البته می تونید با مدیر بخش تعمیرات هماهنگ کنید و وارد بخش کارگاهی بشید

 52. سلام من حسین سلیمانی هستم جوان۲۶ ساله با مدرک متالوژی با درامدی زیر خط فقر ( ماهی ۷۰۰ هزار تومان)شغل من تعمیر پمپ آب است ـمن و همسرم به علت وضعیت مالی نامناسب تصمیم گرفته بودیم سال قبل با افرادی که به کشور آلمان کوچ میکردند جهت تابعیت بریم چون پول کافی نداشتیم وسایل خونمونو فروختیم و بایک مقدار پس انداز و طلا های خانومم یک مقدار پول جمع کردیم ( ۱۵ میلیون ) تا ما هم راهی بشیم ولی به دلایلی (راضی نبودن پدر مادر و خطر هایی که بعدا متوجه شدیم) به این سفر نرفتیم ـ مجددا وسایل خونمونو از سایت هایی که وسایل دست دوم میفروختن خریدیم ـ مقداری از اون پول برای خودمون موند که با کمی غرض گرفتن پول مون شد ۱۲میلیون، که قصد داشتیم با این پول ماشین بخریم . رفتیم تو سایت دیوار خانومم ماشینی رو دیده بود به اسم [هافی لوبو] ما نمیدونستیم این چه ماشینیه ، زنگ زدیم به فروشنده گفت این ماشین چینیه و مال کرمان خودرو است، و بزرگترین اشتباه زندگی من خریدن این ماشین بود، بعد یک ماه استفاده کردن ماشین خراب شد بردم تعمیر گاه واشر سر سیلندر سوزونده بود، رفتم قطعه هاشو بخرم هر جا رفتم پیدا نکردم زنگ زدم نمایندگی کرمان خودرو به من گفتن این ماشین دیگه قطعه اش وارد نمیشه و باید برین از بازار آزاد بخرین . من بچه نیشابورم مجبور شدم بیام تهران و بعد از پرسجو شماره یک نفر قاچاقچی قطعه ماشین بهم دادن، زنگ زدم بهش گفتم قطعه میخوام اونم تعدادی قطعه هارو داشت که قیمتش بالا بود مجبور بودم خریدم ولی به علت کسری قطعه بعضی قطعه هارو دست ساز درست کردن بلاخره هر جور بود ماشین رو راه انداختن ولی ناقص. چند مدتی هست که ماشین رو تو سایت دیوار گذاشتم برای فروش ولی برای فروختنش باید مثل فروشنده قبلی کلی دروغ میگفتم تا از دست ماشین راهت بشم ولی من آدم با اعتقادی هستم و از دروغ گفتن و کلاه گذاشتن سر مردم هم بی زارم و هم میترسم چون که به آخرت خودم اهمیت میدم. خانوم من بارداره و در مدتی که این مشگل برای ما پیش اومد خیلی غصه خورد و حالشم خراب میشد چون ما سرمایه زندگیمونو داده بودیم به این ماشین ـ لطف کنید به مردم عزیز کشورم بگید این ماشین رو نخرید چون میدونم خریدار این ماشین افرادی هستن مثل خودم درامد کمی دارند و به هزار زحمت پولی رو جور کردن و میخوان ماشین بخرن نمی خوام اونها هم مثل من لذت خرید یک ماشین براشون بشه کابوس من خودم از پولم گذشتم و ماشین رو نفروختم تا کس دیگه به این عذاب دچار نشه و سرمایه زندگیشو از دست نده. هرکس سوال داره بپرسه

  1. عرضه این خودرو از همون ابتدا آزمایشی بود و فقط کافی بود از دوستان، آشنایان و افراد متخصص پرسجو کنید و تا این اتفاقات دیگه رخ نده. البته اصلا این خودرو تحت پوشش کرمان موتور نیست و شما باید با شرکت خودروسازان بم که یکی از زیر مجموعه های کرمان خودرو است تماسمی گرفتید. در واقع شخص فروشنده از همون ابتدا خودرو رو به شما انداخته و شما باید حواستون رو جمع میکردید. بعضی چیزها تقصیره خوده ما هم هست. فقط کافی بود از یک فرد متخصص و تعمیرکاران خودرو کمک بگیرید.

 53. دوستان عریز. هم اکنون تنها خودروی با کیفیت کرمان خودرو؛ مدل جی ۵ اتومات است.

 54. بخدا میخواستم ایکس ۵۰ بگیرم ولی با این مطلب پشیمون شدم و میرم یا سایپا یا ایران خودرو میگرم حرفاتون واقعا منطقی هست حداقلش اینه که اگه هم خراب بود رو هوا میخرن ولی خودرو چینی چی؟

 55. حسین عباس پورامیرهنده ازرشت هستم درشهریورخودرواکس ۵۰ثبت بطوراقساط چندمرحله ای خریدم قراربوداذرتحویلم نمایندولی ۱۲روز زودتریعنی ابانمان ۱۳۹۵به اینجانب تحویل خیلی ازبرخوردنمایندگی رضایت کامل دارم چون زودترازموعدمقررتحویل دادندوماشین یک ماشین فوق العاده نرم وباشتاب ولذت رانندگی خیلی داره اگردوباره خودروبخرم ازکرمان متوذرمی خرم

 56. با سلام و وقت بخیر خدمت تمامه هموطنهای خوبم
  بینهایت تشکر میکنم ازینکه اینقدر صادقانه مسائل مربوط به خودروشون رو مطرح کردن و مطمئن هستم اگر شخصی قصد خرید خودروهای کرمان خودرو رو داشته و این نظرات رو بخونه حتما تصمیم معقولانه ای برای انتخاب خودرو ازین شرکت خواهد داشت.
  منم لیفان x60 خودمو اواخر خرداد۹۴ تحویل گرفتم((بزرگترین اشتباه زندگیم)) ،زمان ثبت نام و تحویل ماشینم مورد خاصی پیش نیومد ماشین پرشتابی هست راحت و کم صداست طراحی داخلی و بیرونی خوبی داره با آپشنهایی که همسرم به ماشین اضافه کردوتقریبا ۶میلیون تومن هزینه کرد (لاستیکهای پهن تر، رینگهای زیبا، گارد جلو و عقب ،رکابها وسیستم صوتی داخل ماشین وپشت سریهای صندلی عقب و…) زیبایی خاصی پیدا کرد که سواری با ماشین رو لذت بخش تر میکرد .

  اما مواردی که کم کم باعث نارضایتی منو همسرم ازین ماشین شد و درواقع از معایب خودروی لیفان x60 میشه بیان کرد موارد ذیل هست:
  ۱- دیسکو صفحه وصفحه کلاج بسیار ضعیف
  (در ظرف ۱-۲ماه ابتدای استفاده ازین ماشین درحالی که صفر هم بود دردسر ساز شد برام !!! و تا الان که یکسال و ۴ماه از تحویل ماشینم میگذره ۳بار دیسکو صفحه و صفحه کلاج تعویض شده وهربار هم ماشینم بدلیل حرکت نکردن ،با خودروبر به تعمیرگاه مجاز برده شده وکلی ماشین در تعمیرگاه نمایندگی خوابیده و وقت من یا همسرم فقط در رفت و آمد به نمایندگی تلف شده )
  ۲- بدنه سنگین ماشین و ضعیف بودن قدرت موتور در برابر این سنگینی
  فشار زیادی به موتور ماشین وارد میشه و امکان آسیب به موتور هست این دقیقا صحبتی هست که با مراجعه من ،چندین بار کارشناسان تعمیرگاه خود کرمان خودرو گفتند!! و اینو نقص لیفان X60بیان کردنددرحالیکه وقتی تبلیغات خیلی زیادی برای فروش این ماشین میکردند هیچ خبری ازین قضایا نبود !!)
  ۳- به گفته کارشناسان فوق ،کاتالیستی که جهت اگزوز ماشین انتخاب و کارگذاشته شده بسیار نازک و از جنس چینی یا سرامیک هست و در سرعت بالا با حرارت بالایی که ایجادمیشه میترکه وکامل خرد میشه ، این نظر کارشناسان در مقابل مراجعه من به نمایندگی به دلیل شنیدن مداوم صدای ماسه از اگزوز و ریپ زدن ماشین بود وتا الان سفارش کاتالیزور گذاشتن اما یکسال و ۴ ماهه که کاتالیزور دستشون نرسیده درحالیکه نمایندگی مرکزی تهران هم هستند واقع در سراه شهریار !!! واقعا اینهمه تلاش در پیگیری و ارسال قطعه ستودنیست….)
  ۴- در سربالاییها با شیب تند وقتی ترافیک باشه ومجبور باشی با ماشین سانتیمتری جلو بری که مبادا کسی با ماشینش بطورلحظه ای و یکهویی بپره جلوی شما ،
  بدلیل سرعتی بودن دنده ۱ ،گاز زیادی باید به ماشین بدی و صدای زوزه موتور بلند میشه بطوریکه اطرافیان همچین نگاه میکنن که انگار شما رانندگی بلد نیستی و با نگاهشون زیر سوال میری :(((( و ضمنا بوی دیسک و صفحه ماشین هم به شدت بلند میشه .
  ۵- مدت چند ماه سنسور دنده عقب ،بطور دلبخواه کار میکرد باوجود اینکه چندبار هم به نمایندگی مراجعه کردم بازهم اینطور بود وبدلیل نداشتن دوربین دنده عقب، همسرم با ۵۰ هزارتومن آینه دوربین دار خریدو نصب کرد که راحت تر باشیم و خیلی بهترشد (توصیه میکنم اگر هرماشینی داشتید مخصوصا شاسی بلند که دوربین نداشت این کار بسیار ابتدایی رو برای راحتیتون انجام بدین )
  ۶- حتی باوجود زدن دکمه هوای داخل ماشین، بازهم هوای آلوده بیرون وارد داخل ماشین میشه مخصوصا وقتی کولر میگیری (چندین بارهم برای این مشکل مراجعه کردم ،فقط ماشینم اونجا موندو من متحمل هزینه اضافی آزانس شدم و هرگز درست نشد)
  ۷- از ابتدا ماشینم بد میسوزونه و همیشه جای دود خروجی از اگزوز روی دیوار پشت ماشینم در پارکینک منزلمون دقیقا روبروی اگزوز هست که کارشناسان محترم این شرکت این مورد روهم گردن سوخت بد ایران نسبت به کشور چین انداختند و گفتند بدلیل اختلاف عدد اکتان سوخت ما با اوناست !!!!!!!!!
  علی رقم منشور اخلاقی که در نه یا ده آیتم در سایت اصلی کرمان خودرو گذاشته اند اما به جرات میتونم بگم بجز یک یا دو موردهیچکدومش اجرا نمیشه مخصوصا قسمتی که درمورد جلب رضایت مشتری گفته شده ودر حد حرف هست وباعث تاسفه
  ((بطور کلی خدماته پس از فروش بسیار ضعیف این شرکت ، برخورد نامناسب بعضی از کارمندان ،طولانی شدن خواب ماشین در تعمیرگاه به هردلیلی ،نبودن و کمبودن قطعه مخصوصا در نمایندگیهای شهرستان ،هزینه تراشیهای بی مورد،کارشناسیهای اشتباه وبی ارزش بودن وقت مشتری و مراجعه کننده … برخی از معایب شرکت کرمان موتور هست که اشتباه بودنه انتخاب خودرو و خرید ازین شرکت رو مدام به هر خریداری یادآوری میکنه ))
  از انتخاب و خرید ماشین X60واقعا پشیمونم
  الان هم بیش از ۳ هفتس که ماشینم در تعمیرگاهی در نمایندگی شهرستان خوابیده فقط بدلیل نبود قطعه در اونجاو عدم کارشناسی صحیح در عیب یابی خودرو (چون چندین بار در روزهای مختلف درخواست قطعه شده وهردفعه یک قطعه خواستن) و ارسال طولانیه قطعه از تهران و …
  تعویض کامل کلیه قطعات داخل پوسته موتور (باعث تعجبه!!!!! ماشینی که یکسالو ۴ماه از خریدش نگذشته موتورش کامل تعویض میشه) واقعا منو همسرم از کارو زندگیمون موندیم اونجاهم مدام امروزو فردا میکنن برای تحویل ماشین و همسرم در شهرستان بدون هیچ دوست و آشنایی وجاومکانی با پرداخت هزینه های هتل در این چند هفته منتظر تحویل گرفتن ماشین شده ماشینی که دیگه برامون ارزشی نداره و قصد فروش و راحت شدن از دستش رو داریم :((((
  هیچ ماشینی وهیچ شرکت خودرو سازی اینقدر مارو تا حالا اذیت نکرده بود
  من خیییییییییییییییلی ناراضیم وحتما برعلیه این شرکت شکایت خواهم کرد .

 57. سلام بنده سه ماه است خودرو ثبت نام کردم قبلش می خواستم تشکر کنم ولی حال می بینم این شرکت هم مشل ایران خودرو می باشر وازاو یاد گرفته بهش می کی چرا خودرو بنده را تحویل نمیدی

 58. آقا دستتون درد نکنه نزدیک بود خودم و بدبخت کنم من فقط به این دلیل که از سایپا و ایران خودرو ماشین گرفته بودم و هر دو ماه باید میبردم نمایندگی و بیرونم که میدادم برای یک تعمیر ساده چهار بار ماشین تعمیرگاه باید میرفت و تعمیرکارها هم یاد گرقفتن دستکاری کنند که برای خودشان یا همکارشان کار جور کنند می خواستم یک ماشین بگیرم حداقل دو سالی تعمیرگاه نرم برای همین حاضر بودم دو برابر ماشین ضرر بکنم فقط دو سال ریخت هیچ تعمیرکار ماشینی نبینم واقعا در این ۱۴ سال متنفر شدم از همشون بلد نیستن اصلا جدیدنم هم میری تعمیرگاه یک مشکل میشه چهارتا اتحادیشونم کششششششششک کششششششششک بعداز پزشکان تعمیرکاران هم بببببله (لطفا اعتراضی به این مطلب نکنید چون الان که یاد تعمیرگاه میفتم خون جلوی چشمام و گرفته شلنگ بنزین ماشین پاره هستش دو ماه جرات نمیکنم برم تعمیرگاه یک تسمه عوض کردم نتیجه تعمیرش دوبار تعمیر تسمه های نو و شش تعمیرگاه رفتن بودش آخرش فهمیدم تسمه و جابجا بسته خدااااااا رادیاتور بخاری عوض کردم شش ماه سر کار بودم ده تا تعمیرگاه رفتم آخرش خودم کشف کردم سیمهای دینام و برعکس وصل کرده نزارین دهنم باز بشه) ولی با اطلاعاتی که شما دادین عمرا دیگه اصلا ماشین بخرم کشورم و عوض بکنم بهتر از این که ماشینم و عوض بکنم دیگه سختیش که از ۱۴ سال زجر کشیدن برای خودروی ایرانی که بیشتر نیست

 59. خدا لعنت کنه این کرمان خودرو را که تا به الان ۶ ماه از زمان تحویل خودرو جک ۵ دنده ای اینجانب گذشته و هیچ پاسخ صحیحی نمی دهند
  الان یک ماه از زمان تحویل دعوت نامه می گذرد و باز امروز و فردا می کنند

 60. مهمتر از همه ضعفها این است که کارکنان انبار در نمایندگی مرکزی برای خودشون یکجور بازار سیاه باز کرده و با سرعت زیاد جنس را از بازار سفارش داده و حتی هزینه پیک را هم از مشتری بدبخت میگیرند؛ خاک توی کاسه سر اون مدیری که همچین کارکنانی داره از یکطرف جنس خودش تو انبار میمونه ؛ از یکطرف جنس با درجه کیفیت ۳و۴ و… با قیمت آنچنانی به مشتری داده میشه و از یکطرف کارمند مربوطه هم مشتری رو دور میزنه هم شرکت ولی نعمتش رو !!!!! خاک عالم…..

  1. سوال میکنم اگه اقدامی نشود؛ اسم اون کارمند رو هم می نویسم !! گر چه کاری از مدیر بی عرضه نمی آد .

 61. با سلام خرداد s5 ثبت نام کردم تحویل ابان , اول ابان تکمیل وجه کردم الان اذر هم تموم میشه,ولی متاسفانه از تحویل خودرو خبری نیست دوستان اگاه باشید و فریب نخورید

 62. سلام. گرانقدر عزیز.شما برو خدا را شکر کن که جک S5 خریدی. اگر شما مثلا لیفان ۶۲۰ می خریدی که وا مصیبتا بود. نمایندگی های خود شرکت کرمان موتور می گفتند که گیربکس و دیسک و صفحه این ماشین ها ایراد داره. ولی فکر می کنید که مثلا مثل ماشین های ژاپنی فراخوان دادند. بله حتما این کار را می کنند. این ها سرتا پا یک کرباس هستند. فقط آمده اند مردم در منگنه ما را بیشتر چپاول کنند. در نبود رقیب هر کاری دوست داشته باشند انجام می دهند. اسمش را می گذارند تولید داخل. مونتاژ داخل و از این قبیل شعارهای تو خالی.
  من فکر کنم هر کسی برود ژیان . رنو۵. پیکان خودمان را بخرد خیلی سود برده تا بیاد مثلا لیفان بخرد.
  واقعا متضرر میشید نخرید . مردم نخرید. من خودم هم لیفان دارم و می فروشم ولی وجدانا به شما میگم نخرید.

 63. این سایت مال کدام خودرو ساز داخلی هستش.خیلی تابلوی داره جو منفی علیه ماشینهای چینی میده چون بنزو بی ام و هم خراب میشن و این موارد دلیلی واسه زیر سوال بودن کل مجموعه و محصولات بروزتر ایران خودرو و سایپا نیست.

 64. سلام بنده هم یک دستکاه جی ۵ دنده ای خریداری نموده ام مدت ۱۴ روز درنمایندگی می باشد هنوز پلاک نشده جواب دورستم نمی دهند لطفا راهنمای کنید از چه تریقی میتوانم خودرو فوف را پس بدهم متشکرم دیگر بدم امده از خدمات فروش وبعداز فروش این خودرو لطفا خواهش می کنم بنده را راهنمای کنید

 65. منم مثل این دوستمون حالم از نمایندگی کرمان خودرو بهم خورد. واسه یه شلنگ رادیاتور ۲۰ روز وقت منو تلف کردند.
  کمبود قطعات یدکی ، مکانیک های ناشی و مغرور ، ناهماهنگی بین قسمتهای مختلف و…. باعث شده کرمان خودرو یکی از بدترین نمایندگی ها رو داشته باشه.
  البته برخی از نمایندگیها واقعا خوب هستند و تمام قطعات رو داخل انبار خودشون دارند.

 66. با سلام اولا اگر اگر همه حرفها صحت داشته باشد یک ماشین ایرانی بخرید تا متوجه شید چی به چیه دوما بیشتر جنبه کوبیدن داش تا انتقاد امان از ما ایرانیا منکه کاملا راضیم و اصفهان بسیار خدمات عالی داره

 67. من برج۳ثبت نام کردم بنابودمهرماه ماشینوتحویل بدن ولی الان که دی ماهه خبری ازماشین نیست همه بولش راهم دادم گول نخوریددروغ میگن هیچکس هم جوابگو نیست

 68. با سلام من قبلا پژو داشتم و در حال حاضر جک جی ۵ دستی حدود ۲ سال هست از این خودر بسیار راضی هستم بر عکس ماشین قبلیم واقعا باید درب ایران خودرو و سایپا را گل گرفت آنها دروغگو و ماشینهای بیکیفیت تولید میکنند نباید از این خودرو سازها ماشین خرید …

 69. خودرو ملی(ایران خودرو و سایپا) = تابوت ایرانیان
  عدم کیفیت اجناس بنجول / نبود ایمنی

 70. درجواب دوستمان که گفته اند کرمان موتور یک شرکت شهرستانی هست عرض کنم قصد توهین ندارم ولی همه ما تهرانیها دهاتی هستیم و از شهرهای کوچیک و روستا اومدیم تهران این را میدونستید دوست عزیز

 71. به صورت خلاصه جی ۵ چه دنده ای چه اتومات با تمام مزایا و معایبی که شاید داشته باشن تو رده ی خودشون بهترین گزینه هستن و تو این سه سال و نیم امتحانشونو پس دادن.خصوصا از لحاظ فنی و موتوری که تا حالا هیچ مورد حاد و خاصی وجود نداشته که به صورت فراگیر وجود داشته باشه.موتور و گیربکس جی ۵ اتومات میتسوبیشی هست.تمام قطعات برقی و سنسور ها و کامپوتر جک برای بوش و شرکت دلفی انگلیس هست.از لحاظ ایمنی هم بهترین ایمنی تو رده ی خودش رو داره.رقباش که برلیانس و ام وی ام و لیفان و…هستن هیچکدوم ایمنی جک رو ندارن.البته جک نمیگیم بی نقص هست.ولی با توجه به بازار ایران و رقبا تو رده ی خودش بهترین گزینه هست.ماشین بی نقص باید ۱۵۰ به بالا هزینه کرد

 72. سلام . من خودروی لیفان ایکس ۵۰ ثبت نام کردم . تحویل یکماه
  اما هیچ خبری نیست و هیچ کس پاسخی نمی دهد .
  با شماره ۰۲۱۴۲۷۲۴ خدمات مشتریان ده بار زنگ زدم . میگه ما درجریان نیستم . دست ما نیست . نمی دونم دیگه چرا وقتی در جریان نیستی اونجا پاسخ میدی .
  واقعا تو تحویلش هنوز یکماه تاخیر داره . خدا رحم کنه تا بقیش چی میشه .

 73. سایپا و ایران خودرو =====تابوت ایرانیان

  سایپا و ایران خودرو ==== تابوت ایرانیان

  کی گفته ماشینهای سایپا و ایران خوردو قطعات چینی دارند (مگه داریم مگه میشه)

  کی گفته ماشنهای ساپا و ایران خودرو خراب میشه، اصلا تو تعمیرگاه ها دارن مگس می پرونن

 74. این ایراد ها مربوط به کل نمایندگیهای ایران میباشد
  فقط باید آشنا داشته باشید
  در اون صورت تو همین ایرانخودرو میتونید تو کل دوره گارانتی روغن موتور رایگان و لنت ترمز و حتا صفحه کلاچ مجانی هم عوض کنید

 75. من جک s5 اتوماتیک دارم خیلی خوبه از همن لحظه اول که خریدمش از خوشم اومد

 76. سلام منم لیفان ایکس ۶۰ اتوماتیک ثبت نام کردم
  شرایطی گفتند یک ماهه تحویل میدن ولی بد
  قولی کردن با توجه به شرایطی که دوستان
  گفتند کاشکی ثبت نام نمی کردم وتوصیه
  میکنم کسی ثبت نام نکنه چون از همین
  اول مشخصه چه خبره .

 77. خودروهای چینی باعث تنوع خودرو در بازار شده ولی با این حال برای خدمات پس از فروش و تعمییرات اکثرا به مشکل خوردن همین باعث افت شدید قیمت خودروهای کارکرده در بازار ازاده شده…مثل لیفان x60 که یکسال کارکردش نزدیک ۱۰-۱۵م افت قیمت داره…منم بعد کلی تعویض خودرو از پراید روا پارس ۴۰۵ و رانا و…و مشکلاتی که با نمایندگی ها داشتم اخرش L90 پارس خودرو گرفتم…کیفیت واقعا خوبه و راضی هستم و هنوز خداروشکر با حدود ۴۰هزار کارکرد خودرو کارم به نمایندگی ها نیافتاده جز سرویس ۱۰هزار برای گارانتی که اجباری بود…..

 78. دمت گرم
  حرف دل کسایی که از ایران فرغون هم خریدن هم زدی

 79. با سلام خدمت دوستان گرامی.با توجه به اینکه بنده از مشتریان هر سه خودرو ساز اول ایرانی بودم و با هر سه شرکت کار کردم متوجه شدم که کرمان موتور شاهشونه چه از لحاظ دیسیپرین و چه از لحاظ خدمات رایگان در مدت گارانتی.البته که این موضوع را هم باید در نظر داشته باشیم که اینجا ایرانه…..

 80. باسلام خدمت سروران گرامی بنده ماشین چینی تابحال نداشتم اما پیکان و پراید و پژو وسمند داشتم هیچ خدمات مناسبی ندیدم مثلاپارسال سمند lxگرفتم از اولش دسته راهنماش کار نمیکرد هر چی به نمایندگی های زابل مراجعه کردم جواب ندادن خودم ۷۰ هزینه کردم .بعدچند وقت ماشین تو دنده ۳ مثل دیفرانسیل های پیکانای قدیمی زوزه داشت هیچ کاری جهت رفع نقص نکردن که همه گریبکسها این مشکل رو پیدا میکنن حتی به شرکتم زنگ زدم نتیجه ای ندادحتی تهدید کردم ماشین رو بعنوان گاری به اسب میبندم بازم نتیجه ندادبالاخره مجبور به سکوت شدم اما تواینترنت نوشته بود یک چینی بخاطر اینکه ماشین بنزش خراب میشه و شکایت میکنه نماینده مرسدس باهاش تماس میگیره ضمن عذر خواهی قول تعویض ماشین رو بهش میده سهم ما همینه حقوق ما همینه آخه ما مهد تمدنیم و بعنوان مسلمان پول حرام نمیخوریم تو معامله غش و تقلب نمیکنیم و………

 81. من یک لیفان ۸۲۰ خریدم بعد از ۴ ماه و ۲۰۰۰۰کیلومتر در حین رانندگی در جاده بخاطر داغ شدن بدنه اگزوز زیر اطاق بدنه اتش گرفت و قبل از سرایت اتش به باک ویا موتور اتش مهار گردید و حالا کرمان موتور هیچگونه مسعولیتی را نمی پذیرد . لطفا اگر جان خانواده اتان برایتان مهم است لیفان ۸۲۰ نخرید

 82. سلام، من دی ماه لیفان x50 ثبت نام کردم تعهد تحویل اوایل بهمن بوده دو ماه گذشته هیچ خبری از ماشین نیست

 83. خر بخرید اما از کرمان موتور ماشین نخرید…

 84. سلام من دارنده خودرو لیفان ایکس ۶۰ هستم خودرو ایکس۶۰ در وضعیت جوی نامساعد و بارانی استاندارد لازم رو نداره بنده در روز بارانی در حال عبور از خیابان بودم که مقداری آب در خیابان جمع شده بود از آن عبور کردم آب از فیلتر هوا وارد موتور خودرو شده و ماشینم خاموش شد بعد از انتقال به نمایندگی با اینکه خورد بنده گارانتی داشت شرکت قبول نکرد و دلیل خود رو این اعلام کرد که خرابی در زمان حوادث طبیعی از جمله باران مورد قبول نیست دوستان خدمت شما عرض میکنم خر بخر خودرو از کرمان موتور نخر

 85. سلام من میح.استم جک sدستی بخرم آیا ماشین خوبیه

 86. با سلام من ایکس ۵۰اتومات خریدم طرح اقساطی طحویلی یک ماه کاری که ده روزه پلاک شده با بیما شخص ثالث از نمایندگی۱۷۲۵تحویل گرفتم شکر خدا تا الان هیچ مشکل نگران کننده ای نداشتم تنها مشکلش ریموتش بوده که گاهی درست عمل نمیکنه و چند بار باید بزنم تا عمل کنه که نمایندگی زنگ زدم گفت موقع سرویس اولیه برام درست میکنه

 87. با سلام به دوستان، من J5 مدل ۱۳۹۲ خریدم و در کل نسبت به ماشینهای ایران خودرو و سایپا بسیار بهتر است و اصلا قابل مقایسه نیست. من نوشته این دوست عزیز را کمی بودار می بینم چون تحرکاتی را شاهد هستیم که قصد دارند با برچسب زدن به ماشینهای چینی از اعتبار آنها کم کنند تا مردم را به خرید همین ارابه های ایران خودرو و سایپا تشویق نمایند. البته باید گفت وای به حال ما که از ماشینهای ایران خودرو و سایپا به خودروهای چینی پناه برده ایم. ولی بهرحال من پرشیا داشتم که فاصله هر چهار درب آن از سقف با هم متفاوت بود و آنقدر اشکال داشت که قصد داشتم در مورد آنها یک کتابی تالیف کنم بعد دیدم حتی ارزش ندارد که وقت با ارزش خودم را صرف نوشتن اشکالات خودروهای وطنی بکنم. ولی دوستان اصل ماجرا اینجاست که تا زمانی که خودرو در کشور انحصاری است وضع همین است. در کجای دنیا فردی که قصد خرید ماشین دارد باید با یک پوشه مدارک از شناسنامه و کارت ملی گرفته تا ضمانت نامه و فیش حقوق و کپی از تمامی صفحات شناسنامه و دهها مدرک جورواجور دیگر باضافه پول پیش پرداخت با گردن کج و التماس باید برای خرید ماشین اقدام کند. بعد از چندین ماه هم که بخت یارش بود یک ماشینی خاک و خلی را از دور نشانش می دهند و به او می گویند بفرما این ماشین شما. از همان لحظه به بعد تازه گرفتاریهای اشکالات خودرو و بازدید دوره ای و گارانتی و هزار کوفت و زهر مار دیگر شروع می شود. بنابراین تنها راه برون رفت از این مشکلات، خروج از وضعیت انحصاری خودرو است. ضمنا ما هنوز یاد نگرفته ایم که در نظر سنجی نباید الزامی برای ذکر نام و مشخصات فرد باشد ولی با کمال تاسف در اینجا چنین است. امیدوارم یاد بگیریم که درست نظر سنجی کنیم.

 88. عال نوشته بودید .سپاس از ببنش بالای شما که به انتخاب سایر افراد کمک میکنید .خدا خیرتون بده .

 89. اینجور که در کامنتها مشخصه کرمان موتور این روزها وضعیت خوبی نداره. اما دوستان من سال ۸۲ از کرمان موتور یکدستگاه دوو سی یلو خریدم که هم از خدمات اون موقع وبرخورد پرسنل راضی بودم و هم تا امروز از خود ماشین. تا امروز ۲۶۰۰۰۰ کیلومتر با دوو راه رفته ام وتنها یک واشر سر سیلندر ویک رادیاتور آب عوض کردم. افسوس که تولید این ماشین واقعا خوب تعطیل شد

 90. من هم با شما موافقم ام نه برای کرمان خودرو برای ایران خودرو وخودروی ملی دنا که بعد از یکسال واندی هنوز صدای زوزه دنده عقب ان درست نشده است از ترس اتلاف وقت وتردد بین نمایندگی ها به کسی بروز نمی دهم تا در اولین فرصت انرا بفروشم وراحت شوم

 91. سلام من نظر من دوستان رو خوندم خداروشکر که اونقدر پول ندارم که ماشین صفر بخرم یه ۲۰۶ مدل هشتاد.و سه دارم دویست و هشتاد هزار تا هم راه رفته خداییش عین ساعت کار میکنه همه چیش مشتیه خوب شد نفروختمش میخواستم ماشین نو بخرم

 92. با سلام لطفا فکری در مورد تنوع رنگ ماشین ها بکنید دیگه حالمان از این همه ماشین سفید بهم می خوره.

 93. باسلام وخسته نباشید
  یه سری خودرو لیفان ۵۲۰مدل ۹۰بیرنگ باکارکرد ۳۰هزارتا یعنی صفر به صورت فقط فقط اسقاطی اورده بودن بازار چرا مشکلش چی بود با قیمتهای از۷میلیون تا ۱۱,میلیون بدونه رنگ وبدونه خط خراش

 94. خرید نقدی کردم بعد ازسه ماه نه جواب تلفن می دهند نه سود به من تعلق گرفته میام جلو دفترتان با پلاکارد ویک بلندگو بارسانه ای هم هماهنگی کردم بیاد براگزارش وبعد جلو مجلس جنس نبوده میفروشند که از فروش مال غیر زشتتر واز نظر حقوقی کلاه برداری محسوب می شود

 95. در یکی از نمایندگی ها ماجعه کردم دیدم که بجای ماشین های کرمان موتور ماشین های خارجی وجود دارد وسوال کردم که مشکل ماشین دارم گفتند که سرمان شلوغ است جای دیگر مراجعه کنید .ولی من از تعمیر یا خدمات برای کرمان موتور ندیدم ولی برای ماشین های خارجی دیگر وجود داشت وبه نظر من این ضعف مدیریت کرمان موتور و یا بازرسین ای شرکت می باشد.که نمایندگی به خود اجازه می دهد به جای کار شرکت کارهای دیگر انجام دهد

 96. سلام من هم یه لیفان ایکس ۵۰ دارم که جهت تعمیر به نمایندگی ۱۹۰۴ مراجعه کردم و تشخیص دادند که قطعه ای از فرمان که باعث گیر کردن فرمان میشه معیوبه و عوض کردنش واجبه و باید تعویض بشه و دو بار سفارش قطعه دادند که هر بار درخواست توسط شرکت رد شد معلوم نیست اگه ماشین در حرکت فرمونش گیر کرد که چند بار این اتفاق افتاد خون ما گردن چه کسی خواهد بود

 97. بنام خدا .بنده سیدکاظمی هستم و می خواهم صراحتا و بدون هرگونه اغماض مطالبی را تحریر کنم که بر سر خودم آمده است.
  بنده هم یک خودرو اس ۵ از شرکت کرمان موتور خریده ام بعد از یک ماه کار کرد در اتوبان قزوین بودم که برف پاکن آن خود بخود شروع به کار کردن کرد هرکار کردم خاموش نشد بالاخره مجبور شدم در کنار اتوبان نگه داشته ماشین را خاموش کردم و بعد از در آوردن سر باطری و برداشتن فیوز مربوطه کل بر ف پاک کن قطع شد که روز بعد به نمایندگی ۱۷۲۵ مراجعه نمودم. بعد از گرفتن وقت، ماشین تحت تعمیر درآمد و بعد از ظهر همانروز تحویل شد. مجددا بعد از تقریبا ۱۵ روز مجددا همان مشکل بوجود آمد این بار خوشبختانه چون نزدیک نماندگی بودم . خودرا به نمایندگی رساندم بعد از اصرار فراوان و اینکه خود رو در حالت اورژانسی است توانستم وارد تعمیرگاه شوم . بعد از چهار ساعت انتظار در تعمیرگاه از طرف تعمیر گاه اعلام شد که موقتا فیوز مربوطه را قطع کردیم و برای شما قطعه مورد نظر در خواست شد. ۹۶/۲/۲۶ قطعه در خواست شده ولی هنوز بنده بدون برف پاک کن از ماشین استفاده می کنم ( مثل پیکانهای سال ۴۷ و ۴۸ شیشه خودرو را بعد از هر بارندگی و … با دستام تعمیز می کنم.) کرمان خودرو خدمات پس از فروش بسیار ضعیفی دارد. من هم پیشنهاد می کنم دیگر از کرمان خودرو خود رو نخرید.

 98. واقعا خدا لعنت کنه این شرکتایی رو که مصرف کننده رو این همه معتل میکنن
  من اسفند ماه تو نمایندگی کرمان موتور ماشین ثبت نام کردم گفتن هفته اول اردیبهشت بیاید برای تکمیل وجه ولی وسط فروردین زنگ زدن گفتن بیاید بقیه پولو بدید
  موعد تحویل ماشین اردیبهشت بود الان ۱۰ روزه از اردیبهشت میگذره خبری نیست
  میگن ماشین هنوز از کرمان نیومده…چطور موقع پول گرفتن ۲ هفته زودتر زنگ میزنن ولی تحویل ماشینو میندازن برای ی ماه بعد…یعنی شرکت اطلاع نداره که تو قراردادش زده موعد تحویل اردیبهشت…شکر خدا هیچکسم نیست پیگیری و رسیدگی کنه
  البته این موضوع بدقولی تحویل ماشین فقط مختص این شرکت نیست همه همینن
  به کسایی که قصد خرید ماشین دارن توصیه میکنم نقد بخرید اشتباه منو امثال منو نکنید

 99. با سلام.با توجه به اینکه در خصوص موارد فنی محصولات کرمان موتور در کانالهای مختلف زیاد نوشته شده است من فقط بعنوان یک مشتری در خصوص انجام تعهدات توسط این شرکت صحبت می کنم.من یک خودرو جک اس۵ اتومات تحویل تیره ۹۵ از شرکت کرمان موتور خریداری نمودم که با ۴ ماه تاخیر در آبانماه ۹۵ تحویل گردید علی رغم تعهدات کرمان موتور تاکنون و پس از گذشت ۷ ماه هنوز هزینه تاخیر آن پرداخت نشده است و علی رغم پیگیریها و تماسهایی متعدد تاکنون موفق به دریافت هزینه تاخیر نشده ام.

 100. اینجانب یه لیفان ۸۲۰ از نمایندگی کرمان خودرو سمنان اقای خسروانی در تاریخ ۱۳/۱۱/۹۵ با شماره قرارداد ۱۸۹۱۵۲ نام نویسی کردم که در اردیبهشت خودرو را تحویل بگیرم اما الان که قرارداد را از نمایندگی گرفتم دقیقا بندهای قرارداد ترکمنچای در ان نهفته است اما شما به همان قرارداد یکطرفه خود هم پایبند نبودید موعد تحویل یکماه پس از تکمیل وجه ان هم زمانی که مالی شرکت ان را تایید کرد! شروع میشود و ۳۰روز کاری یعنی عملا دو ماه !!!!!!! از ۱۳/۱۱/۹۵ تا امروز شده شده ۱۲۹ روز تازه جالب اینه که یکماه دیگه تازه تاخیر شما شروع میشود به همین دلیل از امروز قراردا د ترکمنچای شما که به همان هم پایبند نیستید با شماره قرارداد در تمامی فضاهای مجازی منتشر میکنم شاید حداقل یک نفر از این داستان درس گرفته و در دام کرمان موتور نیفتد(این متن دقیقا متن ارسالی برای شرکت بوده است)

 101. باسلام
  بنده یک جک جی۵ دارم هم از ایرانخودرو و سایپا خرید داشتم
  باتوجه به محصولاتی که در حال حاظر تو کشور هستند
  جک میشه گفت نسبت به قیمتی که داره میشه گفت بهترین نوع خود است
  خدمات پس از فروش ضعیف است ولی نمیشه با پژویی چند دهه هست تو باز ایرانه مقایسه کرد با توجه به دولتی بودن این دوشرکت بهترین انتخاب خرید از کرمان موتورهست

  1. کرمان موتور کلاهبرداره چرا می خوای مردمو فریب بدی مفت هم گرونه

 102. با سلام متاسفانه به نوعی دیگه این بلا سر من هم اومده ، شرکت فقط به فکر فروشه خدمات و گارانتی بی معنیه و هیچ نظارتی وجود نداره.

 103. موتور سوار بشی بهتذه تا لیفان ۵۲۰ بگیری ماشین میدن بیون عرضه ندارن وسایلاشم بدن یک جاش ک خراب بشه باید کل یک کلان شهر رو ب
  گردی تا بتونی وسیله شو گیر بیاری اونم خیلی گرون .من ک گرفتم شما نگیرید

 104. آشغالترین و بیخودترین نمایندگی که تا کنون دیده ام، نمایندگی کرمان موتور و محصولاتش است……. بنده لیفان X60 خریدم و مثل….پشیمانم….. خودرو نیست که، بگو آشغال….. هنوز ۳۰۰۰۰ کیلومتر کار نکرده ، ۳۰۰۰ ایراد پیدا کرده…..
  بنده هر زمان که با یک ایراد در خودرو مواجه میشم، یاد دو نفر می افتم : پدر و مادر مسئولین کرمان موتور…… نوش جانشان!!!!!!!!!

 105. با سلام .متنتون فقط برای کوبیدن کرمان موتور بود ؟ مثلا از کرمان خودرو ماشین نخریم مشکل ایران خودرو و سایپا و بهمن خودرو و غیره هم حل میشه ؟ باز اگه یه شرکت مونتاژ کار خودرو تو ایران باشه که کیفیت قطعات و محصولاتش نسبت به بقیه خودرو سازها بهتر باشه همین کرمان خودرو هست .اگه نمایندگی های یه شرکت پول ندارن قطعه بخرن و بذارن تو نمایندگیشون که مراجعین به مشکل نخورن این تقصیر شرکت خودروسازی نیست برادر من خیلی از قطعات سمند موتور ملی هم تو بازار پیدا نمیشه این دلیل نمیشه کسی از ایران خودرو ماشین نخره .

  1. عزیزم شما اگه مث من ۵ ماه بود از این شرکت ماشین میخریدی و به دلیل کمبود قطعه بت تحویل نمیداد این حرفو نمیزدی امروز به نماینذدگی گفتم کع شما برا تولیدش قطعه ندارید و نمیتونید تهیه کنید من بدبخت که فردا از شما ماشین بخرم و قطعم خراب شه جه خاکی تو سرم بریزم شماره قراردادم ۱۸۹۱۵۲ به تاریخ ۱۳ بهمن ۹۵ گقتم که نگی درو غ میگن و رقیبان . الان اول تیرماه۹۶
   جالب اینه اعتقادی به پرداخت تاخیرم ندارن

 106. سلام دوستان من دی ماه گذشته هوس کردم با کلی بدبختی یه ماشین جدید بخرم خلاصه به کرمان خودرو رفته و با شماره قرارداد ۱۸۹۱۵۲ یک لیفان ۸۲۰ خریدم الان بعد ۵ ماه بااین که کل پول ماشینو گرفتن نه ماشینو تحویل میدن نه پولمو میگن سه ماه دیگه ماشینو بت تحویل میدیم جالب اینه بابت یک ماشین ۹۱ ملیونی ماهی ۹۹۰ تومن خسارت تاخیر میدن البته مشکل از خود ماست من همین سایتو قبل اسم نویسی دیدم اما متاسفانه توجه نکردم و تو دام این شیادا افتادم فقط تورو خدا از کرمان خودرو ج ماشین نخرید من شمارمو میزارم اگه کسی شک داره بزنگه بم تا جوابشو بدم اما اگه مدیر نظرات با شماره رو پخش نمیکنه شمارمو حذف کنه

 107. متقلب ترین شرکت کرمان خودرو هست
  از کرمان موتور خرید نکنید

 108. الانم که دارند ماشین کره ای وارد میکنند.
  امیدوارم طوری رفتار نکنند که ملت دست دوم آسان موتوریهارو بهتر بخرند،چون اینا مثلا از آپشناش بزنند.
  و متوجه باشند حالا که مردم انقد پول میدهند باید بتونن رنگ مورد علاقشونو انتخاب کنند

 109. کرمان موتور کلاهبرداره خرید کردن ازش حماقته
  ۵ ماهه ماشین ازشون تحویل گرفتم گارانتی شو که دبه کردن می گن صفحه ۱۶۷ کتاب نوشتیم اگر برای سویس اولیه نیاین باطل میشه ، یعنی موضوع به این مهمی رو لای صفحات کتاب نوشتن که …
  منت گذاشتن سرمون یه سیستم تصویری فیک نونیم گذاشتن روش ۵ ماه نشده خراب شده الانم که کلا رو خط دبه هستن
  موندم سرویس دوره ای موتور چه ربطی به رادیو پخش ماشین داره
  کلاهبردارن آقایون خانوما نخرین مثل ما فریب نخورین

 110. کلاهبرداری کرمان موتور در روز روش
  ۵ ماهه ماشین ازشون تحویل گرفتم گارانتی شو که دبه کردن می گن صفحه ۱۶۷ کتاب نوشتیم اگر برای سویس اولیه نیاین باطل میشه ، یعنی موضوع به این مهمی رو لای صفحات کتاب نوشتن که …
  منت گذاشتن سرمون یه سیستم تصویری نونیم گذاشتن روش ۵ ماه نشده خراب شده الانم که کلا رو خط دبه هستن
  موندم سرویس دوره ای موتور چه ربطی به رادیو پخش ماشین داره

 111. سلام
  طبق آخرین اطلاعات بدست آمده خودرو وارداتی توسان ۲۰۱۷ کرمان موتور با تعدادی آپشن کمتر به دست مشتریان خواهد رسید.
  کرمان موتور که چندی پیش، فروش خودرو های هیوندایی وارداتی خود را آغاز کرد ، امروز با کم و کاستی هایی در قرارداد مشتریان را مواجه نموده
  کرمان خودرو در برگه ای که اطلاعات و آپشن های را اعلام کرده اکنون در قرارداد های خود بین مشتریان از ۴ ، ۵ قلم از آپشن ها کاسته و این اقدام در صورتی انجام پذیزفته که خودرو ها به ایران وارد شده بوده و مدیران و کارشناسان کرمان موتور از تمامی آپشن های نصب شده بر روی خودرو ها اطلاع کامل داشته اند و بعد اقدام به فروش شده.
  حال این مسئله پیش می آید که سر مشتریانی که به خوشنامی و خوش قولی شرکت کرمان موتور اقدام به ثبت نام خودرو آن هم با قیمت بالاتر از قیمت بازار کردن و از خیر شرکت های که با آپشن های بالاتر و قیمت مناسب تر گذشه اند چه خواهد آمد ،
  مشتریانی که با نظاره بر آپشن های اعلام شده خودرو را مورد سنجش قیمت قرار دادن حال باید با ضرر ۳ ،۴ میلیون تا ۱۰ میلیون مواجه شوند .
  و یا کرمان خودروی خوش قول فکری به حال مشتریان خود خواهد کرد…..!

 112. طرح عید تا عید اس ۵ اتومات تحویل ۱ ماهه نوشتم بعد از ۲ ماه پیگیری نمایندگی گفته فعلا گیریبکس دستی را برامون فرستادند این چینیه تحویل ندادن خدا به داد اونایی برسه که هیوندا می خوان بخرن

 113. شرکت کرمان موتور بنرهای منشورتضمین کیفیتی بسیارزیبایی بردردیوار نمایندگی ها وتعمیرگاه نصب کرده که بااین روش فریب خوبی به مشتریان می دهند. ( آزمودم عقل دوراندیش را . بعدازاین دیوانه سازم خویش را…..

 114. باسلام
  بیش ازیکساله جک اس ۵ خریدم کلا باید زندگیم رو تعطیل کنم دنبال قطعه باشم چون زورشن میاد خدمات پس از فروش بدن گارانتی در این شرکت یعنی دیونه کردن مشتری

 115. سلام عزیزان
  من ۲۰ خرداد ۹۶ s5 اتوماتیک ثبت نام کردم ، البته تحویل ویژه یک ماهه، ولی نگفته بودند یک ماهه کاری، ولی الان میگن یک ماهه کاری، هنوز که تحویل ندادند و میگویند چند روزی تاخیر دارد، چند روز تاخیر قابل صرف نظر کردن است ولی اگر بی کیفیت باشد و دردسرهای بعدی شروع بشه وا اسفا ، حالا بگویید چیکار کنم؟ دیر تحویل دادند شاکی بشم و پولم با دیرکرد و سودش پس بگیرم؟ تکلیف ۸ فقره چک واگذاری چه میشه؟

  1. ماشین منم تحویل ندادن امکان فسخ قرارداد وجود نداره برو پایین قراردادتو نگاه کن ریز نوشتن اینو باید بسوزی و بسازی همشون کلاهبردارن

 116. من ۲.۵ هست که لیفان ایکس ۶۰ از کرمان موتور خرید کردم. از همون روز اول دروغ بی ادبی نبود خدمات مناسب باهاش مواجه شدم که متاسفانه چون شرایطی خرید کردم راه فراری نداشتم تا مدت طی بشه و این ماشین رو دور بندازم.محبور شدم و ماسفانه برای انتخاب شرکت هم اشتباه کردم.اونقدر به بیمه بدهکاره که حتی تعهد بیمه رو هم که پولش رو اول کامل برای سه سال گرفته انجام نداده.من تصمیم دارم این قضیه رو زسانه ای کنم و تا بستن این شرکت کلاهبردار پیش برم.آیا همراهی وجود داره؟

 117. تا زمانیکه این دزدان در سرکارهستند وزنجیر وار بهم وصلند وتمام ملت ایران هم می دانند اب خوش از گلویمان پایین نخواهد رفت وروز خوشی راهم نخواهیم دید اینها اسلام سپر قرار داده اند وهمه کار هم در سایه اسلام انجام می دهند اگر واقعا اسلام هست به حرمت این اسلام همه شان نا بود بشوند واکر هم نیست که خودشان هم می دانند نیست جولان می دهند خداوند بهمه خیانتکاران لعنت کند که این قدر مردم را به تنگنا گذاشته اند

 118. من یک اتومبیل جک اس فایو دنده ای خریدم که متاسفانه نقص فنی داشت ولی نمایندگی فقط پس ازبازدید ظاهر ماشین تشخیص داد که نقص فنی ندارد ، خواهش میکنم از ماشین های جک نخرید اینا ماشین های چینی با کیفیت بسیار کمی برخوردار هستند

 119. ماشن های جک بسیار خطرناک هستند وایمنی ندارند

 120. جلوبندی ماشین های جک درزمان استفاده از جرثقیل مثل یک جنس حلبی به راحتی از جا کنده میشه، بعد انتظاردارید ایمنی داشته باشه
  ما در یک روزبارانی که درحال رانندگی باسرعت هشتاد کیلومتر دریک جاده صاف وهموار بودیم ناگهان چراغهای لغزندگی روشن شد وبعد از چند ثانیه کنترل ماشین از کف رفته وچرخها قفل شد وماشین از جاده منحرف گردید
  در تمام دنیا وقتی چراغهای لغزندگی روشن میشه ماشین بیشتر تحت کنترل قرلر میگیره ولی ماشین های جک کلا” پرواز میکنن..
  کسامی که این پیام رو میخونن خواهش میکنم ماشین جک نخرید چون نمایندگی ها هم به هیچ عنوان نه بررسی میکنن نه پاسخگو هستند.

 121. هیچوقت از شرکت کرمان موتور ماشین نخرین واقعا دزدن ماشینیجک s5 که قرار بوده ۳۰روزه تحویل بدن هنوز ندادن بعد۳۸ روز پیگیری زنگ زدم میگن هنوز سند بنامتون نخورده واقعا دزدن این شرکت کرمان موتور جالبه تو قرارداد خیلی ریز نوشتن امکان فسخ قرارداد نمیباشد تا مشتری متوجه نشه نه را پس داری نه پیش باید واستی سود پولتو بخورن به ریشت بخندن قبلا یکی بهم گفته بود ثبت نام نکنی که ۴۵ روز تازه ماشین بدون پلاک بهت میدن باز من باور نکردم از نماینگی ها که میپرسیدم میگفتن نه اقا ۲۰ روزه میدیم اشتباه منو نکنین و برین ی ماشین مدل پایین مگان یا از هیوندا بردارین راحت سوار شین

 122. من ۸۲۰ رو تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶و۵ خریدم و قرار بود تا ۲۰ اردیبهشت ۹۶ تحویل بدن، ولی تا امروز که ۶ مرداده هنووز خبری نیست که نیست. من فقط دلم به پولی که خوابوندم میسوزه وگرنه حتی یه ثانیه هم صبر نمیکردم و بیخیال میشدم. و مطمینم که به هیچکس دیگه پیشنهاد نمیکنم که از این نمایندگی آشغال ماشین بخرن

 123. دوست عزیز شما یه سر برو نمایندگی کهربایی سایپا تا معنی هماهنگی رو بفهمی.
  یعنی نه شعور مشتری مداری دارن نه شعور نمایندگی داشتن.
  ماشین بردم سرویس کامل کردن واسه مسافرت،تویه راه فهمیدم نمایندگی پول واسه هیچی گرفته و حتی روغن ماشین رو هم عوض نکرده بودن.
  اینو موقعی فهمیدم که ماشین رو بردم نمایندگی دیگه و گفتن اصلا اسمی از ماشین شما تویه سیستم نیست.
  جالبه ما هممون از این وضع ناله میکنیم ولی هرکدوم تویه مقامی قرار بگیریم باز هم هیچ اقدامی بابت وضع موجود انجام نمیدیم.

 124. با سلام
  اینا همشون همینطورین من یه پارس تندر مدل ۹۴ نوشتم وقتی تحویل گرفتم اونو برای نصب دزد گیر بردم بعد از چندروز فهمیدم که گرمکن شیشه عقب گار نمیکنه بردم پیش نمایندگی گفتن قطعه موجود نیس و باید از فرانسه واردبشه!!و۱۰ ماه طول میکشه منم که ناامید شده بودم پیش یه نمایندگی دیگه رفتم و اونا شخصی رو که مهندس خطاب میکردن پیش ماشینم فرستادن وقتی اومد بهم گفت که اونجایی که ماشینت دزدگیر نصب کرده تمام سیم های ماشینتو پاره کرده وباید عوض شه منم گفتم باشه بعد از تقریبا ۳ هفته رفتم نمایندگی و گفتن که ۵۰۰ تومن خرج داشته روغن موور و سیم کشی و سرویسش کردیم ولی. فیلترش خراب شده و نداریم باید از فرانسه بیاد!! منم متعجب شده بودم گفتم باشه اما بعد از دوهفته خبری نشد تصمیم گرفتم به یه فروشگاه محلی برم و بخرم تعجبش اینجاست که اونا میگفتن بعداز ۲ هفته هنوز نرسیده ولی اون قطعه فرش داشت بعداز اینکه ماشینو از سایپا میخواستم تحویل بگیرم بهم گفتن علاوه بر اون ۵۰۰ هزارتومن باید ۵۰ هزارتومن بدی منم شروع کردم به دادو بی داد که اینجارو رو سرتون خراب میکنم وازتون شکایت میکنم اون کسی هم که بهش مهندس میگفتن یکم ترسید و به منشی اونجا گفت که دیگه کسی رو برای سرویس ماشین قبول نکن و برگه رسید رو پاره کرد وقتی برگشتم خونه کاپوت رو زدم بالا ودیدم جایه قطعه خالیه بعدا پیش یه نمایندگی دیگه بردم وگفتن نمیدونم چیش وقتی تو جاد میرفتید افتاده درحالی که فقط چند روز تحویل گرفته بودم و بعدا مجبور شدم بخاطر اون قطعه که تو نمایندگی ازم دزدیده بودن ۱۰۰ تومن بدم واقعا متاسفم برا خودم حالا اون ماشینو فروختم و یه بی ام و ۲۰۰۷ خریدم با این که مال ده سال پیشه ولی مثل شیر میمونه و خیلی امکانات خوب رفاهی داره

 125. سلام لیفان ۸۲۰ دارم مانیتورش برق دزدی داره بده ۷ماه که بالای ۱۲ بار رفتم اومدم فهمیدن برق دزدی از مانیتوره ۶ماهم واستادم مانیتور نفرستادن به سایت صنعت معدن اینترنتن شکایت کردم ۲روز بدش از نمایندگی زنگ زدن که هفته دیگه میاد.بعد که اومد جدیده هم برق دزدی داره.نک جای ماشینمم قر شده.در ضمن نمایندگی عاکف در مشهد مسوولش یکی هست به نام مهندس عامری که با بنده لج کرده هر وقت میرم اون نمایندگی میگه ما بلد نیستیم نمایندگی تو مشهد زیاده برو یک جای دیگه.ماشینی که برام ۱۰۳ م درومده اینطوری میکنن.هر وقتم که برا روغن یا هر کار ساده مثل تعویض لامپ رفتم یک صبح تا عصر الاف شدم.خدا لعنتشون کنه

 126. بنام خدا
  به نظرمن کرمان موتورهم مثل بقیه خودروسازای داخلی فقط نفع خودرا درنظر میگیرد بطور مثال ماشین ایکس ۵۰ من ۱۰۰ روزه مشکل گیربکس داره وهنوز حل نشده وتابستان ما زهرمار شده جالب اینجاست جواب درستی هم به ما نمیدهند تاالان هم چندین بارماشین درنمایندگی خوابیده ولی مشکل هنوز وجوددارد

 127. با سلام بنده یکی از مشتری های شرکت کرمان موتور هستم عهد کردم که در تمام سایتها و کانال ها پیام بزارم تا هموطن دیگه مثل بنده و امثال بنده که فریب شرکت کرمان موتور را خوردن و پول برای ماشین های اشغالشون دادن و گیر کرمان موتور افتادن نخورن .بنده یک دستگاه لیفان X60 خریدم واقعا اشغاله گیربکسش مثل تراکتور صدا میده و دیسک و صفحه اش هم هر ۳۰۰۰۰تا باید عوض بشه ۵۰۰ تا ۸۰۰هزار تومن شرکت کرمان موتور بعد گرفتن پول همه اش دروغ میگه و هیچ موقع در رفع مشکل جواب گو نیست و در دادن سرویس و خدمات بسیار ضعیف هستن و به معنای واقعی دزد هستن بنده نمیگم چه ماشینی بخرین ولی بخدا یکی از کسانی هستم که کرمان موتور سرم کلاه گشادی گذاشته و به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرده . هموطن گرامی محصولات کرمان موتور نخرید بخدا محصولاتشون اشغاله

 128. من الان بوگاتی کایرون دارم قبل از انصب جک داشتم عالی بود شما آبروی چینی ها رو بردی من میرم از سایت و شما شکایت می کنم

 129. ای کاش کسی از دوستان ادرس یک نمایندگی مناسب کرمان خودرو با رسیدگی مناسب پرسنلی و مدیریتی را در تهران ادرس می داد تا هم اطلاعاتی بده و هم دوستان ادرس یک نمایندگی رو در گرفتاری های جدی داشته باشند.شهرستانها پیش کش
  اگر این مشکل یا رسیدگی به ماشین و استانداردهای سرویس خدمات گارانتی در نمایندگی های ایران خودرو که از سال 1348 بنام ایران ناسیونال فعالیت دارن حل شده باشه….مطمئن باشید برای نمایندگی با سابقه کمتر مثل جک و لیفان هم حل میشه…سایپا و پارس خودرو وووو…. مشکل خدمات حل شده؟؟؟
  مشکل کارمند چیه برادر بزرگوارم!!!!کار سیستمیه نمایندگی…. اگه هواپیما هم مثل این نمایندگیها تعمیر میشد کسی سوارش میشد…ما که مالک هواپیما نیستیم،زندگی ما همین چیزاست که اخرش با بیخیال و نفرین… یا در بهترین و زرنگی بازی ترین حالتش فروش خودرو مشکل دار به یک هموطن دیگه حل میشه!!!غیر اینه…؟
  مشکل ما در این مملکت اینه که قرارداد ها … از کنترات با بنا و نقاش تاااااا هواپیما و ماشین و…. با چاکرم و مخلصم و تعارف و نشوندن یک ادم یا متقاضی بر سر قرارداد ابکی شروع میشه و با نفرین و دعوا و دادگاه و چک و لگد…..و تضرر هر دو طرف به پایان میرسه…. جک و لیفان شما هموطن هم از این قاعده مستثنی نیست.

 130. من جک ثبت نام کردم که یک ماهه تحویل دهند که تا حالا دو ماه طول کشیده و من نود درصد به خاطر مسافرت تابستانی خریدم و نمیدانم جوابگوی من کی هست

 131. با سلام خدمت همه عزیزان فقط اینو میگم از هر شرکتی خودرو میخرید بخرید ولی از تولید کنندگان بی مسئولیت کرمان موتور ماشین نخرید و خودتونو گرفتار نمایندگیهای شارلتان کرمان موتور نکنیدمن لیفان X60 خریدم از همون هفته اول برای عیب ماشین (گیربکس و دیسک و صفحه ) رفتم جواب نگرفتم و الان هم هفته ای یبار گرفتار این لگن(لیفان X60) هستم هموطن پولی که با هزار بدبختی در میارینو به دزدان کرمان موتور ندین و ازشون خودروهای لگن و سوهان روح تحویل نگیرید

 132. مي خواستم تجربه شخصى خودم رو در ارتباط با خودرو آي بيست در اختيارتون بذارم
  من ارديبهشت امسال خودرو Hyundai I20 خودم رو از نمايندگى اين شركت خريدارى كردم و بعد از دو ماه يعنى در تاريخ ٢٤ تير ماه،دو حلقه رينگ و لاستيكم رو دزديدن.
  به شركت واقع در كيلومتر ١٦ جاده مخصوص كرج مراجعه كردم و گفتند بايد براى تهيه رينگ به تعميرگاه ١٧٢٥ مركزى كه در همان نزديكى است مراجعه كنم و ثبت سفارش كنن! (يعنى بعد از نزديك به يك سال از ورود اين ماشين به كشور هنوز قطعات ساده نظير رينگ رو در انبار ندارند!)
  من به تعميرگاه وفتم و درخواست رينگ كردم كه آقايون از دبى ظرف ٢ هفته بيارن!!
  حال بعد از نزديك به ٢ ماه از انتظار،نه تنها رينگى نرسيده بلكه حتى پاسخگو هم نيستند!
  بعد از بيش از دو هفته از ثبت سفارش(تاريخ ١٧ مرداد ماه) با شماره ارتباط با مشترى شركت (٤٢٧٢٤) تماس گرفتم و تازه تشكيل پرونده شكايت دادند و اعلام كردند “حدودا يك ماه ديگر بايد منتظر باشيد”!!
  اين نحوه ضعيف خدمات و پاسخگويى از شركتى كه نماينده مستقيم شركت هيونداى هست كاملا تعجب بر انگيز است!
  اينها همه در حالى است كه سند خودرو،مدل را ١٣٩٦ ذكر كرده و اين يعنى،خودرو توليد داخل هست به اصطلاح و ناتوانى از تاميين قطعه براى خودرو داخلى بعد از دوماه تمام از همه عجيب تر!
  اين ضعف و نقصان براى منِ نوعى كه ميتوانم از بازار آزاد (به اصطلاح مال خرى) جنس را بخرم كاملا اذيت كننده است،منى كه نمى خواه
  م با خريد از اون بازار،كسب و كار جنس دزدى و به طبع اون خود پديده دزدى رينگ را رونق دهم!

 133. من از مدیران خودرو نمایندگی دزد کمیلی اهواز خریدم
  بعد از سه ماه با 5 میلیون ضرر راضی به فروش شدم
  تازه پولم بعد از یک سال تو چند مرحله گرفتم
  همشون دزدن
  مردم ماشین چینی نخرید
  من خار صندلی عقبم شکست نداشتن
  وای به حال چیزای دیگه
  آقا نخرید نخرید نخرید
  بری ببیند این شرکت چری که داره با مدیران خودروی ایران کار میکنه،با یک شرکت اسراییلی کار کرده با چه کیفیتی داره میده
  مشکل از خوده ایرانی هاست آشغان می خوان
  تا خریدی و نو هست خوبه
  بعدش میفهمی چه گندی زدی

 134. سلام من لیفان ۸۲۰ ثبت نام کردم ولی میگن پلاک نمیکنن پس چکار باید کرد

 135. سلام من لیفان ۸۲۰ ثبت نام کردم ولی میگن پلاک نمیکنن پس چکار باید کرد

 136. سلام بر هموطنان عزیز فقط اینو میگم هر ماشینی که میخواین بخرین بخرین حتی گاری بخرین ولی محصولات دربه داغون کرمان موتور نخرید من خودم لیفان X60 خریدم الان بیجاره شدم تو خرج تعمیرات و وسایلش موندم اگه پول اضافی دارین یا وقت زیادی دارین و یا اعصاب فولادی بخاطر عدم پاسخ گویی مسولان کرمان موتور ، ماشینهای کرمان موتور بخرین وگرنه به هیچ عنوان از کرمان موتور خرید نکنید

 137. من در روز 4.4.1396 برای خرید یک دستگاه i20 ثبت نام کردم با موعد تحویل مهر…اما هنوز دعوتنامه نیومده…به دفتر فروش که زنگ میزنم همش امرو و فردا و هفته دیگه و آخر ماه میکنن…بابا صد رحمت به ایران خودرو و سایپا…

 138. با سلام از این بدتر دیده بودید جک اس 5 اتو مات 96/4/17 ثبت نام بعد از 4 ما با سلام سلوات تحویل گرفتم نصف ماشین طرف راننده رنگ شده بود 96/8/4 تحویل گرفتم در حال حاضر بلاتکلیف هستم ماشینو انداختم نمایندگی روز شنبه 96/8/6 دیگه حوصله حتی نوشتنم ندارم نمی دونم تکلیفم میخواد چی بشه اگه کسی متونه راهنمایم کنه تا حقمو از این شرکت بی کفایت بگیرم بگه چه کار کنم من تو شهر ساری هستم این بلا رو سر من آوردن .

  1. برید وزارت صنعت و معدن شکایت کنید

 139. سلام من تصادف شدیدب با پرشیا کردم که پرشیا تا سقف جمع شد و نیاز به تعویض کل اتاق ایر بگ جک S5 اتومات عمل نکرد شکایت به خودرو ساز و استاندارد هم به جایی نرسید من هم موضوع را رسانه ای خواهم کرد مدیر سایت اگه امکانش باشه این اطلاعات رو رو سایتتون قرار بدین و به من ایمیل بزنید تا مدارکو براتون بفرستم.چ تا متوجه بشین کرمان موتور چه شرکتیه.

 140. واقعا آدم از مدیریت ضعیف اینا حالش بد میشه.
  برای ماشینهای وارداتی یا مونتاژیشون حتی یک ویدیو تست رانندگی هم از خودشون نمیسازند.
  حتی عکس خودروهای تو سایتشون از خودشون نیست.
  و کپی کردند و گاهی شبیهه مدلی که تو ایران میدهند نیست.
  بخدا همشون باعث عقب موندگیمون هستند.

 141. با سلام به همه دوستان من یک دستگاه i20 در این شرکت ثبت نام کرده ام الان از زمان ثبت نام 7 ماه میگذرد و هنوز خودرویی تحویل نشده و هرچی با شرکت تماس میگیرم و از کارکنان یک زمان میخواهم همگی اظهار بی اطلاعی میکنند واقعا بدترین شرکت است این را گفتم که فکر نکنید فقط خودرو چینی این وضعیت را دارد کلا شرکت بی برنامه و کلاه برداری است.

 142. النترا ثبت نام کردم از بس این تلفن چیای کرمان موتور دروغ میگن کلافه شدم به خدا

 143. دوست عزیزم خیلی شرمنده ام. ولی شما خیلی بدشانس بودی. گاهی پیش میاد. منم اینجوری شدم. در ضمن همه جا در ایران بی مسئولیتی بیداد می کنه

 144. متاسفانه من هم ای ۲۰ خریدم
  به شدت پشیمونم
  قطعات موجود ندارد و از داخل خودرو تا جعبه روغن فرمون همه شکستگی داشت
  خدمات و کیفیت خودرو کرمان موتور در یک کلام افتصاح است

 145. سلام-شایعه شده که کرمان موتور زمان فروش اقساطی وکالت جامعی از مشتری میگیره. بدون محدودیت زمان که هر زمان خواست (حتی پس از اتمام اقساط)از خریدار سلب مالکیت کنه-آیا این واقعیت داره؟

 146. با سلام من امروز ۲۶ آذر ۹۶ به نمایندگی کرمان موتور در خیابان فاطمی رفتم به دلیل شایعاتی که شنیدم . ماشین من الاترا ۲۰۱۸ تحویل بهمن ماه است میگن تا الان ۳ ماه گذشته الانترا تحویل ندادیم شما که ۲۰۱۸ هستید و میخندن یا انصراف بزنید یا سوناتا بر دارید خوب من اگر پول سوناتا داشتم که سوناتا ثبت نام میکردم

 147. ای کاشک این مطلبو زودتر دیده بودم.
  خدا شاهده این مدیر کرمان موتور باید زندان بشه بخاطره نابود کردن امنیت سرمایه گذاری در کشور.
  ملت بدبخت اول تیر ۹۶ برای النترا ثبت نام کردند که آبان تحویل بگیرند.
  ۲۵ آذر پس از ۶ ماه از گرفتن ۶۰ ملیون از هر نفر شبانه sms دادند که با عرض معذرت باید انصراف دهید و سود پولتان را بگیرید.
  حالا چرا؟
  چون النترا گران شده و میخواهند بازار آزاد بفروشند

 148. کرمان موتور در بد قولی و خدمات افتتاح پس از فروش سرآمد تولید کنندگان داخلی است برای تحویل خودرو همیشه ۳یا۴ماه تاخیر دارن بعدش هم پیام میدن باعرض پوزش تشریف بیارین ماشین و عوض کنید اینا واقعا هرچقد می‌خوان کلاهبرداری می‌کنن هیچ کسی هم نیس جلوشون و بگیره هر بلای می خواهند سر مردم می آورند اصلا به این فکر نمیکنن مردم روی تحویل خودرو حساب می‌کنند .حقوق‌مصرف کننده که رعایت نمیشه،حقوق بشر نیز به معنای واقعی پایمال میشه
  خدا داد مردم‌ و بگیره

 149. سلام من خودم اونجا کار کردم خیلی تخصص ندارن بهترین راه حل اینه که خودرو تونو بیرون دزست کنید

 150. سلام درسته که خدمات پس از فروش در ایران به طور کلی برا هبچ کالایی معنا نداره و در کل نمره بسیار پایینی میگیره ولی خب نمایندگی هایی هستن که نسبت به سایرین خدمات نسبتا مطلوبی ارائه می دن ، مثلا چیزایی شنیدم که واقعا شاخ در آوردم سوراخ شدن صندلی راننده جک جی 5 یا پوسته دادن فرمانش ایرادی بوده خیلی از جک سواران دچارش شدن و با کمال تعجب نمایندگی هایی بودن که ایناهارو تعویض کردن شاید بشه گفت از 100 تا نمایندگی شاید دو سه تا خوب دربیاد تو شهر ما درسته خدمات زیاد مطلوب نیست ولی خب برخورد ها همیشه خوب بده و تا اونجایی که تونستن کارهارو را انداختن ، به امید روزی که مملکت ما هم در همه موارد لااقل برای فرزندان ما درست بشه ما که قطعا چنین روزی رو نخواهیم دید

 151. با سلام به دوستان .. منهم از بخت بدم یه خودرو لیفان ایکس 50اتومات گرفتم از تاریخ 96.09.10درمحله امیر حضور خودرو سیستم گیربکس قفل کرد. وتاکنون که 96.12.05میباشد ..هنوز تامین قطعه نشده.. خدا میدونه که کی تامین قطعه میشه .. اصلا جوابگو هم نیستن.. جواب درست و حسابی به مشتری نمیدن .. نمیدونم این رسم مشتری مداری هست

 152. ای کاش ژیان پدر بزرگم رو نگه میداشتم تا گیر کرمان شتر نمی افتادم.افسوس.

 153. باسلام من هم جی5 دنده ای 94 خریدم تا حالا از ماشینم راضی هستم خیلی. فقط رنگ خودرو کم دوام هستس و موقع تحویل متاسفانه با گردوخاک تحویل مشتری میدن.تازه نبود تنوع رنگ ونقدی صددرصد از دیگر معایب بود و
  اما خدمات بعد از فروش نمایندگی مراغه در حد صفر است…تازه پول هم میگیرن بابت تعویض روغن و کلی معطلی داره برعکس ایرانخودرو
  موقع رفع ایراد یا بازدید دوره ای،صاحب ماشین باید بیرون از تعمیرگاه باشه نباید پیش ماشینش باشه

 154. سلام خدمت دوستان
  بنده جی 5 mt یا به عبارت ساده دنده ای دارم نزدیک 3 سالی میشه تمام دوستان را دعوت میکنم برای سرویس خودروشون به نمایندگی 1409 کرمان موتور در جاده ملارد بروند و از خدمات این نمایندگی سود ببرند برای کسب اطلاعات بیشتر عضو کانال 1409 کرمان موتور شوید .
  سپاس

 155. سلام x60 را به موقه تحویل میدن یا با تعخیر

 156. نارضایتی شدید از خودرو
  من ماشین جک s5 سفید را در تاریخ 15/11/96 از واسطه به صورت صفر خریداری کردم در زمان مقرر برای گارانتی اولیه مراجعه نمودم مشکلات من به صورت کامل برطرف نشد و خودرو دچار مشکلات چدید گردید که بدترین آن خلاس شدن ماشین در حین رانندگی بود برای بار دوم مراجعه کردم باز هم برطرف نشد دوربین دنده عقب غیر فعال شد که برای من مشکلات زیادی داشت من در ایام عید از بابت ماشین جک s5 شما اذیت شدم صندلی راننده دوختش باز شده من در خودرویی که از شما خریده ام احساس امنیت نمی کنم یا این خودرو را درست نمایید و یا تعویض طبق بند 1 ماده 4 قانون انجام پذیرد .

 157. بنده هم به این مشکل برخوردم.جک S5 دنده‌ای خریدم. برای سرویس بیست هزار تا مراجعه کردم در مشهد نمایندگی عاکف که خیلی هم اسم و رسم داره تو مشهد. بعد از سرویس هم با خیال راحت رفتم مسافرت ولی بعد از مدتی متوجه شدم عقب ماشین در حال حرکت تکان های بدی میخورد مثل اینکه ماشین سر میخورد. در کیلومتر بیست و هشت هزار بودم که برای بازرسی علت دور و بر ماشین رو نگاه میگردم که متوجه شدم لاستیکهای عقب ماشین صاف شده و هیچ عاجی ندارد. درصورتی که لاستیکای جلو کاملا نو بود.به محض رسیدن به مشهد به نمایندگی دیگری مراجعه کردم و گفتم عقب ماشین سر میخورد و گاهی هم میکشد به یک سمت. ماشین را بازرسی کردن و گفتن زاویه چرخ های عقب میزان نیست مرا هم به داخل سالن سرویس بردن و پیچهای تنظیم را قبل از تنظیم مجدد به من نشان دادند.و با نظر خودشان چند تا عکس هم از وضعیت پیچهای تنظیم گرفتن. دستشون هم درد نکنه. مرا هم راهنمایی کردن وگفتند بدلیل میزان نبودن چرخ های عقب لاستیکهای ماشین صاف شده. ماشین رو درست کردند. و گفتند با نظر کارشناسی میتوانید تقاضای لاستیک نمایید. با توجه به اینکه در نمایندگی قبلی زاویه چرخها درست میزان نشده بود. چون تا بیست هزار کیلومتر هیچ مشگلی نداشت.بنده با واحد شکایت تماس گرفتم و در جواب گفتند از طریق نمایندگی باید اقدام کنید. به نمایندگی مراجعه کردم و قضیه را گفتم آنها هم از ماشین عکس گرفتند به اضافه عکسهایی که قبل از تعمیر انداخته بودم فرستادن برای واحد رسیدگی. وبعد از حدود یک هفته با من تماس گرفتند و گفتند لاستیک شامل گارانتی نمیشود. برای ایشان توضیح دادم که مشکل از تنظیمات بوده که بعد از تقریبا هشت هزار کیلومتر از سرویس قبلی لاستیکهای عقب کلا صاف شده. و با کمال تعجب همان جوابهایی را که به دوستان دیگر دادند ،به من هم اینطور جواب دادند شامل گارانتی نمیشود. برای ایشان توضیح دادم مشکل از نمایندگی شما بوده و باز هم همان جواب را دادند و در آخر هم گفتند اگر میخواهید از مراجع قضایی دنبال کنید. متاسفانه جواب دهی خوبی ندارند.و همانطور که دوستان دیگر گفتند و من پرسیدم برای قطعه درخواستی باید در نوبت قرار بگیریم.من هم تعجب میکنم شرکتی با این عظمت چرا برای تامین قطعات به تعمیرگاه های خود اینقدر ضعیف است. خلاصه باید گفت خدمات پس از فروش کشک.

 158. ارایه خدمات مطلوب وسرویس دهی و تامین قطعات مورد نیاز نمایندگی ها و برخورد مناسب با مشتری که همان خریداران خودرو میباشند از واجبات یک خودرو ساز خوب میباشد. که متاسفانه من۵در شرکت کرمان موتور ندیدم.

 159. سلام تمامی نظرات رو خوندم و کاملا منطقی و درست و واقعیه خودم قضد داشتم از کرمان موتور خودرو بخرم بخاطر همین بی توجهی ها و بی دقتی ها در نمایندگی های مجازش و همچنین مثل توپ فوتبال مشتری ور اینور اونور کردن هاشون و عدم کارایی مناسب خدمات پس از فروش منصرف شدم و به سراغ شرکت مدیران خودرو رفتم الان یک خودروی چری تیگو 5 نیوفیس خریدم و راضی هستم خوشبخانه این شرکت خوبیه و جوابگوی مشتریانش هست و خدماتبهینه و پس از فروش مناسبی دارد .کلا دوتا شرکت خوب در ایران هست که خودروی مونتاژ میکنه و خدمات مناسبی نسبت به کلیه شرکت ها بخصوص کرمان موتور داره البته کرمان موتور رو باید نمره منهای 100 بدیم …شرکت بهمن موتور و شرکت مدیران خودرو در صدر بهترین نمایندگی ها و خدمات پس از فرش می باشند.با تشکر

 160. با سلام این وضعیت در تمام نمایندگی ها حاکم است متاسفانه حق انتخاب دیگری نداریم نکته جالب اینکه هنگام ثبت نام یک خودرو به قدری کارکنان مهربان و خوب هستند که انسان دچار تردید میشود که گویا به یک کشور خارجی رفته ! اما موقع تحویل گرفتن حتی جواب سلام شمارا پاسخ نمیدهند جالب اینکه سینی موتور و کفی داخل ماشین را برمیدارند و جداگانه بما می فروشند این هم دزدی است و از زرنگی ایرانی هم وطن

 161. من هيونداي i20 دارم وقت سرويس أوليه هستش كسي ميدونه كدوم نمايندگي كرمان خودرو واسه هيوندا i20 در تهران يكم كارش رو بهتر انجام ميده لطفا معرفي كنيد ممنون

 162. اقا گل بود به سبزه هم آراسته شد. جناب کرمان موتور ماشین رنگ شده تصادفی به عنوان صفر به ملت تحویل میده.

 163. تمام شرکتهای از جمله سایپا و ایران خودرو ماشینهای آشغالی تحویل مشتری میده کرمان موتور هم چون میخواهد رقابت کنه در صدد بدنام کردن شرکت هستند البته ضعفهایی هم داره من خودم 3 ساله جی 5 دارم به غیر از روغن ماشین هیچ نقصی نداشته

 164. شرمشان باد كساني كه به مردم خيانت مي كنند.خودرو صفر پمپ بنزينش خراب و
  حدود بيست روز است كه براي قطعه خوا بيده . لذا به عنوان يك ايراني خدا شناس
  وبراي اينكه مردم ايران قول امثال كرمان موتور را نخورند .مديريت و پرسنل نا لايق
  اين شركت را نصيحت به رفع مشكل خودرو هاي مردم در اسرع وقت را مي نمايم
  شما مدير نالايق .غلط مي كنيدكه مردم را از رسيدن به حقوق شان باز ميداريد.

 165. سلام کرمان موتور اززمانی که ماشین چینی تحویل مردم میده اعتبارش راازدست داده ومتاسفانه خدمات پس ازفروشش خیلی ضعیف وهیچ کس پاسخگو نیست

 166. با سلام ، آذر ماه 95 لیفان ایکس 60 اتومات خریدم، از ابتدا دوربین دنده عقب گاها قطع میشد ، بارها مراجعه کردم و متحمل هزینه ایاب و ذهاب شدم ، بالاخره بهمن 96 بدلیل نداشتن دوربین دنده عقب در نوبت دریافت قطعه هستم و الان که 5 ماه میگذرد و بارها بسختی شماره تعمیرگاه مرکزی را میگیرم ، پاسخ میدهند هنوز قطعه نیامده ، بوی فاضلاب که از موتور داخل اتاق میشود دیوانه کننده است و مسئول تعمیرگاه میگوید این امری طبیعی است!!!!! شتاب و قدرت این ماشین آشغال و کثافت ، آنقدر مسخره است که از رمپ فروشگاه هایپر باکری بسختی بالا میرود و باید دورخیز کنم تا بتواند این شیب بسیار معمولی را رد کنم ، در جاده بالای سرعت 100 زوزه و صدای باد از درب سمت راننده روانم را بهم ریخته ، در سرویس 10 هزار متوجه شدند بشدت روغن کم میکند ، ده روز ماشین خوابید و تعمیر کردند ولی هنوز مشکوک به کم کردن روغن است و اصطلاحا موتور را پلمپ کردند تا مشخص شود باز کم میکند یا خیر ، دو بار کمک عقب عوض شده بدلیل اینکه روغن بیرون زده بود ، دفعه اول یک کمک و دفعه دوم هر دو کمک ، صدای تق تق شدید از خودرو که مشخص شد پایه کاتالیزور شکسته است آنهم در کیلومتر 17000 و 40 هزار تومان هزینه باز و بست آپشن یعنی سینی زیر موتور که خودم خریدم بهمراه هزینه جوشکاری از من پول گرفتند که خیلی شاکی شدم ، هر بار که تعمیرگاه مرکزی ک 17 کرج خ نخل مراجعه میکنم عده زیادی در حال داد و بیداد هستند بدلیل اینکه یا قطعه نیست ، یا تعمیرکارها خوب بلد نیستند و بجز خرابی قبلی خرابی دیگری را به صاحب خودرو تحمیل میکنند و یا رسیدگی نمیکنند و صدای همه را در آورده اند ، پنل صوتی تصویری چندین بار باز و بست شده بدلیل بهم ریختن رنگ ، از کار افتادن سی دی خوان ، بهم ریختن موج رادیو و غیره و غیره ، ساعت روی سیستم هم که اصلا درست نشد و میگویند اشکال در طراحی است و درست نمیشود ، خلاصه سرتان را درد نیاورم ، نادمم و پشیمان و پشیمانی دگر سودی ندارد و باید بسوزم و بسازم و تحمل کنم، من نمیدانم این چین بی پدر و مادر حرومزاده واسه چی این ماشینهای بی کیفیت را به سفارش عده ای وارد کننده و سودجوی عوضی و حرومزاده تر از خود چینیها ، تولید میکنه و روزی هزاران فحش و نفرین نثار تولید کننده و وارد کننده میشه و اعتبار خود چین هم زیر سئوال میره .

 167. سلام من هم نزدیک به دو سال وچند ماه است که ماشین جک ۵ خریدم ونظرم این بود که پنج سال راحت باشم ولی متاسفانه در کارکرد ۱۰۰۰کیلونتر شروع به اذیت نمود ونمایندگی ها هم تجربه کافی نداشتند ومشکلات صفحه کلاچ ورینگ چرخها وسیستو صوتی والان هم کل موتور حدودا سه ماه نمایندگی است وهنوز تحویل داده نشد واقعا به کسی که محصولات کرمان موتور را می خواهد بخرد پیشنهاد می کنم سری به نمایتدگی ها بزند وببیند چه خبر است قطعه که ندارند وماشین ها هزینه تعویض روغن وغیره زیادی دارتد به نظر من ماشین چینی نخرید باز ماشینهای ایراتی خیلی خیلی بهتر می باشد

 168. برخورد نمایندگیها واقعا افتضاح است.و تا حسابی جیب تک تکشون رو پر نکنی و شیتیل ندی هیچ کاری واست انجام نمیدن.من رفتم نمایندگی قربانی رشت خدا نصیب گرگ بیابون نگنه توصیه میکنم اونجا نرین که خیلی نامردن و بی انصاف و دروغگو

 169. باسلام و احترام
  ضمن احترام به نظر دوستان بنده بعداز تحقیقات فراوان یکدستگاه هیوندا اکسنت مشکی مونتاژ کرمان موتور را در اسفند ماه 1396 ثبت نام و با تاخیر 10 روزه در اوایل مرداد ماه 1397 با همان قیمت قرارداد تحویل گرفتم هنگام تحویل که کرمان موتوری ها واقعاً و خداوکیلی سنگ تمام گذاشتند با آن سالن پذیرایی زیبا و VIP و کارکنان بسیار مودب و خوش برخورد , انصافاً تشکر و قدردانی می کنم و برخوردهای بسیار مودبانه که در قیاس با خودروسازهای مثل ایران خودرو و سایپا !! بسیار سرتر است و در چندروزی که استفاده کردم در مقایسه با خودروهای قبلی ام ال 90 فول دنده ای و اتومات و برلیانس اچ 330 و ام و ی ام ایکس 33 , انصافا برتر و دارای هندلینگ عالی , راحت و شیک و قدرت بالااست . بهرحال از کرمان موتور تشکر و قدردانی می نمایم .

 170. سيستم مديريت شون افتضاحه بدون تعهد دروغگو پول مردم و ميگيرن ماشين تحويل نميدن تحويل فوري رو الان سه ماه ندادن موعد چك سه ماه رسبده ماشين و هنوز تحويل ندادن
  […] تو روخدا ثبت نام نكنيد هر روز يه دروغ ميگن عجب غلطي كردم ثبت نام كردم
  گول نخوريد ثبت نام نكنيد بي مديريت و بي برنامه

دکمه بازگشت به بالا