خودروهایی با ترکیب های عجیب و شگفت انگیز قلب های تپنده!

یکی از بزرگ‌ترین جذابیت‌های صنعت پرتکاپوی خودرو، تنوع در کارهایی است که هرکسی یا هر شرکتی می‌تواند بر روی خودروی خود انجام دهد. یکی از این‌کارهای جالب که البته بعضی از افراد در سراسر دنیا علاقه زیادی به انجام دادن آن دارند، برداشتن موتور یک خودروی قوی‌تر و بزرگ‌تر و قرار دادن آن روی یک خودروی دیگر است.

این فرایند، یک مسیر طولانی، پیچیده و البته گران را در پی دارد و درواقع، کسانی که آن را انجام می‌دهند، می‌خواهند با این کار، دیگر افراد را از قدرت، سرعت و شتاب خودروی تغییریافته خود، تحت تأثیر قرار داده و یا تنها محض سرگرمی و یک کار تفننی، این کار را انجام می‌دهند.

فیات 500 با موتور لامبورگینی

نتیجه ترکیب کردن دو خودروی ایتالیایی با یکدیگر و قرار دادن موتور قدرتمند لامبورگینی روی فیات 500، قلب تپنده 12 سیلندر 580 اسب بخاری است که روی یک خودروی کامپکت (compact)، قرارگرفته است. البته هیچ راه ساده‌ای برای قرار دادن این موتور داخل فیات 500، وجود نداشته و تنها با تغییراتی روی موتور، این کار میسر شده است.

ولوو 242 کوپه با موتور 10 سیلندر

قرار دادن یک موتور 8 سیلندر داخل این خودروی ولوو قدیمی که فضای داخل کاپوت آن نیز مناسب و زیاد است، یک کار نسبتاً رایجی به‌حساب می‌آید. بااین‌وجود، قرار گرفتن قلب تپنده یک بی ام و E60 M5 با 10 سیلندر، چندان رایج و ساده نیست. این موتور با تولید کردن 500 اسب بخار قدرت و گشتاور بی‌رحمی که می‌تواند این خودروی کلاسیک را باقدرت از هر جاده‌ای عبور دهد، روی این ولوو سوار شده است.

تویوتا 86 با موتور 8 سیلندر فراری

یکی از گلایه‌هایی که از تویوتا 86 می‌شود، نداشتن قدرت کافی است که از موتور 4 سیلندر مربوط به سوبارو باکسر آن تولید می‌شود؛ اما آقای ریان تورک، این مشکل را با قرار دادن یک موتور 8 سیلندر مربوط به فراری 458 روی این ژاپنی اسپرت، حل کرده است. البته، همان‌گونه که در تصویر مشاهده می‌کنید، در این تویوتا، فضای کافی برای این موتور فراری وجود ندارد.

تویوتا پریوس با موتور دوج چلنجر هلکت (hellcat)

تماشای یک پریوس در پیست مسابقه آن‌هم با موتور قدرتمند یک خودروی آمریکایی، چیزی نیست که بتوان در هرجایی آن را مشاهده کرد. این پریوس که درون آن، توسط طرفداران خود، یک موتور 6.2 لیتری سوپرشارژ، قرارگرفته، تبدیل به یک هیولای قدرتمند ژاپنی-آمریکایی شده است. بااین‌حال، سازندگان این ترکیب، پا را فراتر گذاشته و یک پریوس باقدرت 1000 اسب بخار را به ارمغان آورده‌اند.

رولز-رویس فانتوم با موتور 2JZ

نمی‌توان این فهرست را بدون در نظر گرفتن، موتور قدرتمند 2JZ، در نظر گرفت. در این مورد، صاحب رولز رویس فانتوم، پس‌ازاینکه موتور این خودرو دچار حادثه شد، از آن چندان راضی نبود و به همین خاطر، یک موتور کامل 2JZ توربو-سوپرشارژ را روی آن قرارداد که می‌تواند 900 اسب بخار قدرت تولید کند.

پورشه 911 تارگا با موتور 8 سیلندر کادیلاک

قرار دادن موتور بزرگ و جاگیر 8 سیلندر کادیلاک، پشت یک فراری 911 تارگا، کار ساده و معمولی نیست. این افراد در این ترکیب موتوری، این قلب تپنده 8.2 لیتری 8 سیلندر مربوط به کادیلاک الدورادو (Eldorado) را در قسمت عقبی صندلی راننده جای‌داده و روی آن از روکش کاهش دمایی استفاده کرده‌اند که شبیه چمدان‌های مسافرتی است.

دوج چارجر با موتور یک قایق مسابقه‌ای

یک مزیت خوب خودروای قدیمی بزرگ برای این تعویض موتورها، فضای کافی برای قرار دادن یک موتور بزرگ‌تر، زیر کاپوت آن‌هاست. به همین خاطر، قرار دادن موتور 8 سیلندر QC4v یک قایق مسابقه‌ای باقدرت 1,650 اسب بخار روی این دوج آمریکایی را می‌توان متصور شد. با قرار گرفتن این موتور، نه‌تنها سرعت این دوج تا حد بسیار زیادی بالا رفته است، بلکه حتی قدرت آن به حدی رسیده که می‌تواند به‌راحتی، لاستیک‌های خودرو را نابود کند.

لکسوس LFA با موتور تویوتا کمری

البته هیچ‌کسی در دنیا، آن‌قدر بی‌فکر و نادان نیست که بخواهد یک موتور کارخانه‌ای تویوتا کمری را روی لکسوس LFA قرار دهد. موتور 10 سیلندر لکسوس LFA، یکی از بهترین موتورهایی است که در جهان وجود دارند اما راننده افسانه‌ای ژاپنی، یوچی ایمامورا، فکر می‌کرد که این موتور، گشتاور کافی برای حرکات دریفت (Drift) در این خودرو را ایجاد نمی‌کند. پس او یک موتور مسابقه‌ای مربوط به کمری ناسکار (Nascar) را روی این LFA قرارداد.

درنهایت نیز، این لکسوس بیچاره از داخل نابود شد و تنها هزینه‌های بسیار زیاد بود که بر دوش راننده خود مانده بود.

فولکس‌واگن لوپو با موتور 2x W12

متخصص آلمانی، آندره پوتش، در قرار دادن موتور خودروهای بزرگ روی خودروهای کوچک‌تر، تبحر خاصی دارد. او در این مورد خاص و منحصربه‌فرد، با قرار دادن دو موتور 12 سیلندر فولکس‌واگن (یکی در جلوی خودرو و دیگری در قسمت عقب) که هر یک 6 لیتر حجم دارد، یک شاهکار هنری را ایجاد کرده است. او، این دو موتور را از طریق یک جعبه‌دنده دستی 2.0 TDI به یکدیگر متصل کرده است.

هر یک از این موتورهای قرارگرفته روی فولکس لوپو، می‌توانند 444 اسب بخار قدرت و 550 نیوتون متر گشتاور تولید کنند.

منبع carbuzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.