Take a fresh look at your lifestyle.

چرخ‌های فیبرکربنی فورد موستانگ GT350R در انتظار جاده‌ها

فورد قرار است موستانگ GT350R را با چیزهای شگفت‌انگیزی همراه کند و همگان را به تحسین وا دارد. یقینا موتور v8 آن جز این دسته خواهد بود اما نمی‌خواهیم درمورد ویژگی‌های آن حرف بزنیم. درمورد مهندسی و طراحی آن هم حرف نخواهیم زد. فورد می‌خواهد اولین خودروساز بزرگی باشد که چرخ‌های فیبرکربنی را در یک خودروی اسپرت به طور گسترده استفاده می‌کند. چرا که جدا از زیبایی این رینگ‌ها، وزن خودرو کاهش می‌باید و رانندگی خودرو بهبود پیدا خواهد کرد.

چرخ‌های فیبرکربنی گرچه نوآوری فورد محسوب نمی‌شود ولی هیچ‌گاه به طور گسترده و به طور پیش‌فرض بر روی یک خودروی پرفروش نصب نشده است. البته این چرخ‌ها باید بتوانند در برابر تست‌های ضربه، مواد شیمیایی و گرما مقاومت نشان بدهند تا فورد مطمئن شود که فیبرکربن بهترین انتخاب برای موستانگ است.

ford-shelby-gt350r-carbon-fiber-wheel-23

چرخ‌های فیبرکربنی این شرکت از تمامی این تست‌ها با سربلندی بیرون آمده است که علاوه بر وزن کم، در برابر شرایط مختلف از بین نمی‌رود و مقاومت مناسبی در برابر دما، ضربه، مواد شیمیایی، مواد خورنده و اشعه‌های UV دارد.

قبل از اینکه چرخ‌ها بر روی فورد نصب شوند، هر چرخ با اسکنر‌های سه بعدی بررسی می‌شود و در مراحل تولید و تست‌شان نزدیک به ۱۸ هزار تصویر X-ray از آن‌ها برداشته شده است و این نشان از وسواس فورد در تولیدشان می‌دهد.

ford-shelby

معجزه‌ فیبر کربن را می‌توان در کاهش وزن ۴۰ درصدی آن نسبت به آلومینیوم یافت؛ به طوری که چرخ‌های فیبرکربنی فورد تنها ۸ کیلوگرم وزن دارند و این درحالی است که یک چرخ استاندارد آلومینیومی ۱۵ کیلوگرم به وزن خودرو می‌افزاید.

“چرخ‌های موستانگ GT350R کاملا مناسب برای جاده طراحی شده و یکی از بهترین قسمت‌هایی است که ما تاکنون ساخته‌ایم.” این جمله را آقای Adam Wirth، سرپرست تیم شاسی فورد می‌گوید. وی همچنین می‌افزاید: ”چرخ‌های فیبرکربنی نزدیک به ۲۷ کیلوگرم نسبت به آلومینیوم از وزن کلی خودرو می‌کاهد و این درحالی است که همچنان مقاوم بوده و فرمان‌دهی مناسبی نیز دارند.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.