مازراتی و طرح چشم نواز جدیدش!

شاید بتوان دهه جدید میلادی را یک دوره ده‌ساله بسیار مهم برای شرکت ایتالیایی نام‌آشنا مازراتی در نظر گرفت. پس از یک دهه در چرخه بازارهای جهانی بودن، اکنون خودروی مازراتی گرن توریسمو، درنهایت با یک تکامل جدید روبرو شده که خودروساز ایتالیایی، خود را در مسیر برقی سازی و یک عصر جدید باهدف ساخت خودروهای برقی می‌بیند.

درواقع این شرکت قصد دارد تا اواخر سال جاری میلادی، یک جایگزین شایسته و درخور را برای مدل گرن توریسمو خود معرفی کند. همچنین مازراتی گفته است که در حال کار، بر روی ساخت جایگزین‌هایی برای گیبلی، کواتروپورته و لوانته نیز است.

اما مازراتی جدای از تمامی این فعالیت‌هایی که می‌خواهد برای دهه جدید میلادی انجام داده و مدل‌های جدید و جذابی را جایگزین خودروهای قدیمی‌اش کند، به‌تازگی تصویری را منتظر کرده است که نشان از یک نمونه اولیه رازآلود با یک قوای محرکه کاملاً جدید است. البته هنوز مشخص نیست که این پروتوتایپ قرار است یک مدل جدید برای این شرکت باشد یا اینکه قرار است تنها، یک فن‌آوری جدید را از طرف مازراتی به نمایش بگذارد اما هرچه که باشد، یک ابرخودروی جدید از طرف این شرکت، می‌تواند همان شروع دهه جدید با قدم‌هایی بسیار قدرتمند از طرف این شرکت باشد.

بر اساس گفته‌های طراح این خودروی مازراتی خوش‌چهره، آقای لوکا سرافینی، او این طرح را با الهام گیری از مازراتی 250F و 6CM طراحی کرده و نام مازراتی میله میلیا (MilleMiglia) را برای آن انتخاب کرده است. هدف او از این طرح، خلق خودرویی مدرن با نسبت‌های طراحی و سطح‌بندی خودروهای مسابقه‌ای بوده است. پس این طرح شاید نتواند استانداردهای ایمنی و قوانین مربوط به آن را آن‌طور که بایدوشاید، اجرایی کند.

در درون خودرو نیز می‌توانیم شاهد تنها یک صندلی بوده که با طراحی مواد از جنس فیبر کربن و چرم، مزین شده است. سرافینی، طراح این خودرو، هیچ صحبتی در مورد قوای محرکه این خوش‌چهره ایتالیایی نکرده است اما ازآنجایی‌که مازراتی می‌خواهد خود را بیش‌ازپیش به سمت پیشرانه برقی سوق دهد، شاید قرار گرفتن یک موتوربرقی، جذابیت بیشتری برای این طرح آینده نگارانه داشته باشد.

منبع Carbuzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.