Take a fresh look at your lifestyle.

آئودی از سیستم صفحه‌نمایش بازی عوض کن خود در CES2020 رونمایی کرد!

جای شکی نیست که در نمایشگاه فن‌آوری CES2020 لاس‌وگاس، شرکت‌های خودروسازی و استارتاپ های فعال در این صنعت جذاب، بر روی طرح‌های مفهومی جدید متمرکز شوند که به پیشرانه‌های برقی و سیستم‌های خودروان و نیمه خودران مربوط باشند.

شرکت آلمانی مرسدس بنز، از طرح مفهومی انقلابی خود بانام ویژن AVTR رونمایی کرده که به نظر می‌رسد این خودرو متعلق به دنیای فیلم‌های علمی تخیلی باشد. این در حالی است که غول فناوری ژاپنی یعنی شرکت سونی نیز با رونمایی از خودروی موسوم به ویژن S، تماشاگران را متعجب ساخت تا بتواند خود را در این باشگاه جهانی خودرویی ببیند. درواقع می‌توان، این محصول سونی را اولین خودروی برقی خودران این شرکت ژاپنی دانست. در طرف دیگر، آئودی نیز برنامه‌ای را برای آوردن یک محصول فرازمینی به این کره خاکی، در نظر گرفته است.

شرکت آئودی از صفحه‌نمایشی رونمایی کرده که به‌راحتی می‌تواند معادلات مربوط به این صنعت را تغییر داده و به تعبیری، بازی را عوض کند. این سامانه سه‌بعدی صفحه‌نمایش خودروساز آلمانی، علاوه بر جذابیت‌های بصری، ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای را نیز درون خود دارد.

فن‌آوری انقلابی آئودی، از یک صفحه‌نمایش شفاف که دارای 5.9 اینچ طول و 48 اینچ عرض است استفاده کرده که این صفحه‌نمایش گسترده و بزرگ، به‌صورت کامل، در عرض داشبورد خودرو کشیده شده و فضای جلویی درون کابین را به خود اختصاص داده است. همچنین این صفحه‌نمایش می‌تواند تا 10 اینچ دیگر نیز کشیده شده تا سرنشینان خودرو بتوانند از تماشای دیدن فیلم در این صفحه‌نمایش، لذت ببرند.

صفحه‌نمایش تعاملی این سیستم، تنها اطلاعاتی را به نمایش می‌گذارد که کاربر به آن‌ها نیاز دارد. این اطلاعات می‌تواند از داده‌های مربوط به ناوبری گرفته تا محتوای مربوط به تماس و شبکه‌های اجتماعی و دیگر امکانات، متفاوت باشد. آئودی در این سیستم صحه نمایش از دولایه متفاوت استفاده کرده است. یکی لایه بیرونی شفاف OLED است و لایه دوم صفحه نیز شامل قسمت اضافی مشکی‌رنگی است که می‌تواند به‌صورت خاص، اطلاعات را با ترکیب با لایه اول، به‌صورت سه‌بعدی به نمایش بگذارد.

همچنین قسمت‌هایی از صفحه‌نمایش که کاربر به آن‌ها نیازی ندارد نیز به‌صورت کاملاً شفاف باقی‌مانده و یک دید واضح و عالی از جاده را به نمایش می‌گذارند. این صفحه‌نمایش توسط یک صفحه لمسی کنترل می‌شود که در وسط کنسول قرارگرفته است. این سیستم مدرن صفحه‌نمایش آئودی که با کمک شرکت سامسونگ توسعه‌یافته است، می‌تواند با کمک آینه‌ها و لنزهای مخصوص، اطلاعات را بر روی شیشه جلو خودرو نیز بیندازد. حتی بیش از آن، یک دوربین ردیاب چشم، می‌تواند حرکت سر سرنشین را تشخیص داده تا پیکسل‌ها و اطلاعات را به‌صورت صحیح و با توجه به موقعیت جدید به نمایش بگذارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.