نگاهی به خاص ترین نسخه های بوگاتی ویرون

تولید خودروی افسانه‌ای و فوق قدرتمند 16.4 بوگاتی ویرون، در اگوست سال 2014 با تولید آخرین و چهارصدوپنجاهمین نسخه از این خوش‌چهره فرانسوی، به پایان رسید. ویرون در طول این سال های تولید خودش، توانست رکوردهایی همچون سریع ترین خودروی مجاز جاده‌ای در جهان را با سرعت 431.07 کیلومتر بر ساعت بشکند. در واقع، طراحان و مهندسان بوگاتی، این خودرو را با این هدف طراحی کرده بودند که به صورت دیوانه واری، سریع و قدرتمند باشد. برای این منظور نیز باید تعداد زیادی از فن‌آوری‌های مدرن روز و همچنین استفاده از بدنه‌ای فوق آیرودینامیک، در دستور کار بوگاتی قرار می‌گرفت.

قلب تپنده 16 سیلندر (W16) 8 لیتری این خودرو که از 4 عدد توربوشارژ استفاده می‌کند، از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که هم ویرون و هم شیرون بوگاتی را با آن می‌شناسند. جالب است بدانید که از بین 450 دستگاهی که از این ابرخودرو تولید شد،34 نسخه از آن‌ها، نمونه‌هایی کاملا منحصربه‌فرد و متمایز با دیگر ویرون ها بودند. با چرخان باشید تا با جذاب ترین نسخه‌های ویرون خوش‌چهره و قدرتمند، بیشتر آشنا شوید.

بوگاتی ویرون 16.4 سوپراسپرت نسخه رکورد جهانی

نسخه خاص از بوگاتی ویرون که توانست به سرعت خارق‌العاده 431.07 کیلومتر بر ساعت برسد، نسخه‌ای بود که تنها 30 دستگاه از آن تولید شد و توانست مهارت‌های خارق‌العاده خود را در کسب چنین رکوردهایی و رسیدن به سرعت‌های بسیار بالا، به اثبات برساند. نسخه سوپراسپرت ویرون، می‌توانست 1,184 اسب بخار قدرت را در سال 2009 تولید کند؛ اما بوگاتی،25 دستگاه از 30 دستگاه تولیدی این نسخه را با محدوده سرعتی 415 کیلومتر بر ساعت، روانه بازارهای جهانی کرده بود.

بوگاتی ویرون گرند اسپرت ونت (Grand Sport Venet)

آقای برنار ونت (Bernar Venet) یک طراح مفهومی فرانسوی بوده که بنا به گفته‌های خود شرکت بوگاتی، او یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های معاصر زمان ما در این حوزه است. بوگاتی همچنین، نسخه گرند اسپرت ویرون را به‌عنوان سریع ترین ساخته دست بشر تا زمان خود، توصیف کرده بود. خودرویی که به واقع نیز نیازی به تعریف نداشته و اعداد و ارقام و طراحی منحصربه‌فرد آن، می‌تواند خود گویای همه چیز باشد.

بوگاتی ویرون گرند اسپرت لجند بلک بس (Legend Black Bess)

بوگاتی 6 نسخه از ویرون را بانام سری لجند (به معنای افسانه‌ای) تولید کرد که نسخه بلک بس، از موردعلاقه ترین تولیدات این سری است. این خودرو در واقع در طراحی خود، می‌خواهد از روی خودروی موسوم به بوگاتی تایپ 18 بلک بس که یک خودروی مسابقه‌ای افسانه‌ای تولیدشده بین سال های 1912 تا 1914 بود، الهام بگیرد. این نسخه از ویرون، هم‌چنین در بنه خود از کربن مشکی‌رنگی استفاده کرده است که ظاهر به غایت جذابی را به خودرو، بخشیده است.

بوگاتی ویرون 16.4 گرند اسپرت سنگ بلو (Sang Bleu)

این خودروی افسانه‌ای را می‌تواند آخرین نسخه از تولیدات سری‌های خاص ویرون از طرف بوگاتی، قلمداد کرد. رنگ مورد علاقه بوگاتی که امضای تخصصی این برند نیز محسوب می‌شود در کنار طراحی نهایی آلومینیومی، از هنرهای جذابی بودند که در این نسخه از ویرون به‌کاررفته اند. جالب است بدانید که ترکیب سنگ بلو (به معنای خون آبی در زبان فرانسوی) از فیبر کربن و بدنه آلومینیومی، اولین باری بود که در یک خودروی بوگاتی، اتفاق می‌افتاد.

بوگاتی ویرون گرند اسپرت لور بلانک (L’Or Blanc)

این خودروی جذاب که یک نسخه خاص ویرون محسوب می‌شود نیز در بدنه خود به صورت جزئی از ماده ای گران قیمت به نام پورسلین (Porcelin) بهره برده است. خودرویی که یک شاهکار هنری تمام عیار محسوب شده و در مکان‌هایی همچون مخزن سوخت، باک سوخت و دیگر قطعات، از پورسلین استفاده‌شده است. از طرف دیگر، شاید جدای از بحث رکوردارسرعت بودن و قدرت تولیدی فوق‌العاده بالا، رنگ‌آمیزی جذاب و منحصربه‌فرد، از زیباترین قسمت‌های این نسخه محسوب شود.

بوگاتی ویرون 16.4 گرند اسپرت ویتس لا فیناله (Vitesse La Finale)

نسخه لا فیناله نیز همان گونه که از نامش برمی‌آید، یک خداحافظی غم‌انگیز از طرف نسخه‌های منحصربه‌فرد ویرون با علاقه مندانش است. جالب است بدانید که رنگ‌آمیزی این نسخه، به صورت عمد مخالف رنگ‌آمیزی نسخه اولیه ویرون همان گونه که در تصور مشاهده می‌کنید، انجام‌شده است. استفاده زیاد از فیبر کربن، ترکیب رنگی خلاقانه و جذاب، استفاده از چرم بانام هات اسپور و دیگر مولفه ها، از ویژگی‌های خاص این ابرخودروی خاص محسوب می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.