تولید محصول جدید سایپا بر اساس رنو L90 در آینده نزدیک

سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در نشست راهبردی “جهش تولید علم و صنعت در گام دوم انقلاب” که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: پلتفرم طراحی شده در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت بر مبنای پلتفرم پایه N90 بوده و به همین دلیل تولید داخلی خودرو L90 روی این پلتفرم بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، دانشگاه علم و صنعت و گروه خودروسازی سایپا در حال بررسی و پیگیری است.

مدیرعامل سایپا بیان کرد: دانشگاه علم و صنعت زحمات بسیار زیادی برای طراحی خودروی ملی کشیده است، فعالیتی که برای این خودرو صورت گرفته به جهت فنی ارزش زیادی دارد، اما سئوال این است پروژه‌ای که برای آن این همه زحمت کشیده شده، چرا هنوز نهایی نشده است؟ سلیمانی با بیان اینکه قرار بود خودروی طراحی شده دانشگاه علم و صنعت در سال ۹۵ تولید شود اما هنوز وضعیت موتور و گیربکس آن مشخص نیست، افزود: زمانی که استراتژی خودروی ملی مشخص و فعالیت برای تحقق آن شروع شد، روند مناسبی برای آن تدوین نشد، زیرا این پروژه توسط چند دانشگاه دنبال می‌شد و عدم هماهنگی لازم، سبب شد پروژه به صورت متوازن پیشرفت نکند. سلیمانی افزود: در توافقی که به تازگی با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و دانشگاه علم و صنعت مذاکرات تخصصی صورت گرفته تا در صورت امکان، از پلتفرم طراحی شده در پژوهشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت بر مبنای N90 استفاده کنیم. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینکه دانشگاه علم و صنعت برای پروژه خودروی ملی از نظر نرم افزاری فعالیت سنگینی انجام داده که قابل تقدیر است، گفت: تمام هدف و سعی ما این است که خودروی طراحی شده از سوی دانشگاه علم و صنعت اجرایی شود و زمان برای اجرای آن از دست نرود؛ پروژه ای که به خوبی پیش رفته است را نباید مسکوت گذاشت؛

وی افزود: گروه خودروسازی سایپا با دانشگاه علم و صنعت مذاکرات متعددی انجام داده و چندین زمینه همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفته است و از طرفی قرار شده سایپا از امکانات مختلف دانشگاه علم و صنعت استفاده کند که البته این امر دو طرفه دنبال خواهد شد و جامعه دانشگاهی هم می‌تواند از پتانسیل های موجود گروه سایپا بهره ببرد.

 

2 دیدگاه
 1. محمد می گوید

  اینکه همونه… حتی زینش هم عوض نشد… پس چی فرقی میکنه؟ یعنی با سرعت ۱۲۰ میشه سر پیچها چرخید یا اینکه هنوز باید با ۸۰تا بچرخه..فکر کنم یه خورده آپشن ها رو زیاد کردین… ولی قیمتش یه خورده چند صدبرابری بالاتر باشه.. این تنها تغییر خودروهای ایرانیه… فرانسه به پول ایران ۳ونیم واردکردن به مرد۹ تومن فروختن وهمچنان قیمت سودی دارد

   
  1. م. ک می گوید

   امیدوارم به فکر مشکلات L90که شاخص ترین اونها تعادل کم در سر پیچ ها و خشک بودن فنر بندی و فضای کم نشیمن صندلی ها رو در بر می گیره توجه کرده باشن. وگر نه از لحاظ موتور و گیربکس L90 به حق ماشین خوبی هستش.

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.