نسخه جدید هایما S5 با پسوند پلاس توسط ایران خودرو معرفی شد

چندی پیش بود که هم‌زمان با تولید نسخه پلاس خودرو هایما S7 توربوشارژ، برخی احتمال دادند که ایران خودرو قصد دارد تا نسخه‌ای ارتقاء یافته از هایما S5 را نیز تولید کند.

با شایعاتی که روزانه منتشر می‌شود، گروه صنعتی ایران خودرو با انتشار جدول مقایسه‌ای نسخه پلاس با عادی خودرو هایما اس5، از انتشار شایعات دیگر، جلوگیری کرد.با مشاهده و سپس مقایسه هردو نسخه از هایما اس5، می‌توان فهمید که حداقل، تفاوت این دو تنها در گیربکس و تودوزی خودرو خلاصه می‌شود. بطوریکه در نسخه قبلی اس5، شاهد متصل بودن یک گیرکس CVT به موتور خودرو بودیم. اما اکنون این گیربکس جای خود را به یک گیربکس جدیدتر و بهتر اتوماتیک 6 سرعته داده که به مراتب و براساس سوابق، لذت رانندگی بهتری را به راننده القا می‌کند. هم‌چنین در ادامه تغییرات، می‌توان به تغییر تریم چرمی صندلی به چرمی – پارچه‌ای هایما اس5 اشاره کرد.

این موارد، حداقل ترین تغییرات اس5 پلاس نسبت به اس5 بوده و برخی اعتقاد دارند که احتمالا هایما اس5 پلاس، از نظر ظاهری هم کمی متفاوت خواهد بود. اگر این احتمال صحت یاد، پس باید شاهد تغییراتی در بخش های چراغ خودرو باشیم که جلوه ای بهتر به نمای خودرو می‌بخشد.

کاتالوگ مقایسه ای

بطور کلی هایما اس5 در هردو نسخه دارای یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ است که خروجی 161 اسب بخاری و 223 نیوتن متری دارد. از جمله موارد رفاهی هایما اس5 هم می‌توان به مواردی همچون سانروف، کروزکنترل، سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، صفحه نمایش لمسی به همراه نویگیشن، دوربین ۳۶۰ درجه، کامپیوتر سفری، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، آینه‌های تاشو برقی، صندلی های برقی ردیف اول، سنسورهای هشدار دهنده موانع در خودرو، و… اشاره کرد. هم‌چنین در بخش ایمنی نیز هایما اس5 موفق ظاهر شده و با دریافت 5 ستاره ایمنی از مرکز تست تصادفات و سوانح جاده‌ای در چین، یک خودروی ایمن در این رنج محسوب می‌شود.

از مشخصات ایمنی این خودرو می‌توان به مواردی همچون شش کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی ESP، ترمز ضد قفل ABS، سیستم کمکی حرکت در سربالایی HSA، سیستم توزیع متعادل نیروی ترمز EBD، سیستم کنترل کشش TCS، ایزوفیکس، قفل کودک درب های عقب و قطع خودکار سوخت هنگام تصادف و باز شدن خودکار قفل درب‌ها اشاره کرد.

2 دیدگاه
  1. علی می گوید

    پس بهتر شده؟!!

     
  2. محسن می گوید

    خیلی بیریخته

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.