خرید گل رز باغچه؛ بهترین رز برای باغچه و نگهداری آن

گل رز؛ زیبای جاودان

زیبایی گل رز و رایحه فوق العاده آن، موجب شده تا افراد زیادی در سرتاسر جهان گل رز را پرورش داده و از آن مراقبت کنند. گل‌های رز تاریخچه بسیار قدیمی دارند. این گل‌ها معنای عشق، محبت و زیبایی می‌دهند. گل رز گونه‌های خاص و زیبایی دارد که هزاران سال است که مردم از این گل نگهداری می‌کنند. ما نیز قصد داریم تا نحوه نگهداری و خرید گل رز باغچه را برایتان بگوییم.

گل رز
گل رز

برای آن دسته از عزیزانی که تمایل به سفارش اینترنتی گل و گیاه و تحویل درب منزل را دارند، پیشنهاد می کنیم برای خرید گل رز با قیمت مناسب به فروشگاه آنلاین گل VIP مراجعه کنند. در این گل فروشی آنلاین، علاوه بر فروش گل رز می توانید محصولات دیگر گل شاخه بریده از قبیل باکس گل، سبد گل، تاج گل، دسته گل، گل وشکلات و … را به همراه گیاهان آپارتمانی و زینتی مشاهده کنید.

خرید گل رز VIP
خرید گل رز VIP

نحوه کاشت و خرید گل رز باغچه

پرورش دادن و نگهداری از گل رز، حدودا 5 هزار سال است که شروع شده و سال‌هاست افراد مختلف از این گل زیبا و خوشبو نگهداری می‌کنند. در ادامه چند گونه از این گل زیبا را برای شما معرفی می‌کنیم.

خرید گل رز باغچه از انواع مختلف

در این بخش از مطلب شما را با انواع گل رز باغچه آشنا خواهیم کرد.

1-    گل رز فلوریبوندا

این نوع از این گل قد بلندی دارد، به طوریکه ممکن است تا 3 متر قد بکشد. اگر توانایی نگهداری از این گل را نداشته باشید، رشد زیادی می‌کند و ممکن است به دلیل بلندی زیاد دچار شکستگی شود. پس باید شرایط مناسب را برای این گل فراهم کنید تا در نگهداری از این گل به مشکل نخورید.

فلوریبوندا
فلوریبوندا

2-     رز دورگه چای

یکی دیگر از انواع رز، رز دورگه چای است. اغلب ایرانیان از این گل در باغچه‌های خود نگهداری می‌کنند. رز دورگه چای از قدیمی‌ترین‌های گل رز به شمار می‌رود. طول ساقه این گل تقریبا به 2 متر می‌رسد. علاوه بر همه ویژگی‌های این گل، گلبرگ‌های بسیار زیبایی دارد که اغلب این گلبرگ‌ها دورنگ هستند.

رز دورگه چای
رز دورگه چای

3-    رز مینیاتوری

آخرین نوع رزی که قصد معرفی آن را داریم، گل رز مینیاتوری است. این گل رز نسبت به گل‌های قبلی، اندازه کوچکتری دارد. این گل‌ها حداکثر تا 1 متر رشد می‌کنند و می‌توانید در گلدان‌های خانه نیز آن را بکارید. این رزها به دلیل اندازه کوچکی که دارند بیشتر در تزئین باکس گل‌ها و سبدهای گل کاربرد دارند.

رز مینیاتوری
رز مینیاتوری

نحوه کاشت گل رز باغچه

شما می‌توانید به دو روش جامع، گل رز را پرورش دهید. اگر قصد کاشت یا خرید گل رز باغچه دارید، باید نحوه کاشت آن را بدانید. برخی از روش‌های کاشت این نوع گل عبارتند از:

1-    کاشت گل رز باغچه به روش برش زدن

بهترین زمان فرایند برش زدن، فصل بهار است. در فصل بهار دما پایین است و گل‌های رز در فصل بهار نسبت به فصل‌های دیگر قوی‌تر هستند. ساقه‌های سبز و روشن بهترین انتخاب است، چرا که این ساقه‌ها جوان هستند و غنچه‌ای ندارند، که با کاشت این‌ها می‌توانید بهترین گل‌های رز را پرورش دهید.

برای این کار شما باید بین 10 تا 15 سانتی‌متر از این شاخه‌ها را برش داده و بعد از برش در عمق 5 سانتی متری زمین آن را بکارید. بهتر است که در زمان کاشت، جای مناسبی را انتخاب کنید تا مجبور به تعویض مکان دوباره گل نباشید. تغییر مکان گل تازه کاشته شده، بسیار برای رز مضر است و ممکن است گل رز به طور جدی آسیب ببیند.

بعد از کاشت نوبت به آبیاری می‌رسد. پس از اینکه به خوبی گل جدید را آبیاری کردید باید محفظه‌ای شیشه‌ای را تعبیه کنید تا به جذب بهتر نور آفتاب کمک کند.

اگر در برش دادن گل بی تجربه هستید باید بگوییم که برای اولین بار بهتر است از کسی کمک بگیرید؛ به این دلیل که زمان برش در رشد گل، تاثیر بسیار زیادی دارد و اگر زمان برش طولانی شود ممکن است نتوانید گل خوبی را پرورش دهید.

رطوبت کافی و دمای مناسب باعث رشد بهتر گل می‌شود. شما باید هر چند روز یک بار گیاه تازه کاشته را چک کنید تا رطوبت و دمای مناسب را داشته باشد. در روزهای گرم می‌توانید پوشش شیشه‌ای را از روی گیاه بردارید. پس از مدتی اگر رشد یا تغییری در گیاه احساس نکردید، گل‌ها غیرفعال شده اند و رشد آن‌ها در زیرزمین اتفاق می‌افتد.

2-    کاشت گل رز باغچه از دانه‌ها

رزها توانایی تولید دانه را دارند. پرورش گل رز به شکل کاشت دانه زیاد رایج نبوده و باغبانان اغلب از روش اول استفاده می‌کنند. در این روش باید از وسیله‌هایی به نام سینی نشاء استفاده کنید. اگر توانایی خرید این سینی را نداشتید، مشکلی نیست و می‌توانید از ظرف‌های پلاستیکی نازک نیز استفاده کنید. بعد از اینکه دانه را به خوبی خیساندید، باید درون ظرف بکارید. سپس نهال‌هایی که کاشتید را به ظرفی بزرگتر انتقال دهید.

دونکته مهمی که به وجود می‌آید این است که، اول باید از زمان انتقال نهال‌ها مطئن باشید تا آسیبی به آنها وارد نشود؛ دوم جایی که قصد کاشت در آن را دارید، باید دائمی باشد و تغییری نکند.

نکات مهم در خرید گل رز باغچه و کاشت آن

شما باید نکاتی را قبل از نگهداری یا خرید گل رز باغچه بدانید. این نکات شامل موارد زیر هستند:

 • به دلیل اینکه گل‌های رز به آب زیادی برای پروش نیاز دارند، سعی کنید براساس شرایط آب و هوایی و خاکی که محل زندگی‌تان دارد به رزها آب دهید
 • گل‌های رز فقط در خاک بارور یا خاک حاصلخیز توانایی رشد دارند
 • PH خاکی که قصد کاشتن رز را دارید، باید بین 5 تا 7 باشد
 • گل رز 6 تا 8 ساعت در روز به نور احتیاج دارد
 • بازه زمانی پرورش رز، اوایل بهار تا پاییز است
 • دمای مناسب نگهداری گل رز، باید بین 20 الی 30 درجه سانتیگراد باشد
 • از کودهای گیاهی مناسب برای رشد بیشتر استفاده کنید
 • کاشت گل رز
  کاشت گل رز

آفات و بیماری‌های گل رز

گل رز مانند هر گل و گیاهی، دچار آفات و بیماری می‌شود. بنابراین قبل از خرید گل رز باغچه برای کاشتن بهتر است که این بیماری‌ها را بشناسید.

 • زنگ رز: نوعی بیماری قارچی که دانه‌های نارنجی رنگی روی برگ‌ها ایجاد می‌شود که با گذشت زمان باعث سیاه شدن برگ می‌شود.
 • کپک خاکستری: این بیماری باعث قهوه‌ای شدن برگ و درنهایت پوسیدگی گل می‌شود.
 • شته رز: گونه‌ای از شته که به رزها حمله کرده و شیره گیاه را می‌خورند.
آفت گل رز
آفت گل رز

باغچه خود با گل رز زیباتر کنید

در این مطلب در زمینه نکات کاشت و خرید گل رز باغچه با شما صحبت کردیم. قبل از اینکه بخواهید گل رزی در باغچه خود بکارید، حتما به نکات گفته شده عمل کنید تا گل رز زیبایی را پرورش دهید. گل رز یکی از زیباترین گل‌ها است که اگر در باغچه خانه از آن داشته باشید، زیبایی باغچه‌تان چندین برابر می‌شود.

 

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و چرخان در تهیه آن نقشی نداشته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.