Take a fresh look at your lifestyle.

گزارشی از ایراد شایع در بین نسخه‌های تحویلی ابتدایی شاهین؛ سایپا مشکل را برطرف نمی‌کند!

به تازگی، پایگاه خبری چرخان اقدام به برگزاری طرحی نموده که شما مالکان خودروهای با گارانتی فعال، درصورت بروز اشکالات و عدم توانایی حل آن توسط نمایندگی‌های مجاز، می‌توانید تا با ارسال مستندات به درگاه‌های ارتباطی این رسانه، مشکلات خود را بازگو کنید. درصورت محرز شدن، مسائل مربوطه رسانه‌ای خواهد گردید.

همانطور که مستحضرید، چندی پیش بود که به یکی از ایرادات شایع در خودرو تارا دنده ای پرداختیم. اما اکنون قصد داریم تا نگاهی به ایراد متداول رقیب این خودرو، یعنی شاهین بیندازیم که متاسفانه در بین سری‌های ابتدایی این خودرو شایع است، بپردازیم.

البته این نگاه از دید مخاطب و مالک خودرو مذکور بوده و باتوجه به اینکه مستندات این شخص، محرز گردیده، مشکلشان نیز رسانه‌ای می‌گردد.

باسلام خدمت خبرنگار سایت چرخان. تیرماه سال گذشته بود که بالاخره بعد از انواع کش و قوس، خودرو شاهین ثبت‌نامی را تحویل گرفتم. بعد از حدود 6 ماه از تحویل و رضایت از کلیات خودرو، متاسفانه هنگام عبور از چاله و دست اندازها، متوجه صدای ریزی از قسمت کمک عقب سمت شاگرد شدم. همانطور که گفته شد، این صدای تق ریز، فقط زمان عبور از چاله و دست اندازها به گوش می‌خورد و زمان رانندگی در مسیر صاف، صدای خاصی ندارد. پس از درمیان گذاشتن این موضوع با یکی از نمایندگی‌های مجاز سایپا، گفتند که این موضوع در برخی از شاهین‌ها شایع بوده و شرکت قول ارائه فراخوانی جدید را داده است.

متاسفانه از این قول دادن سایپا، حدود 5 الی 6 ماهی می گذرد و همچنان خبری از فراخوان و یا چیز دیگری نیست. با صحبت هایی که با برخی از مالکان شاهین با تجربه داشتم، ذکر کرده‌اند که این مشکل از بوش اکسل است. اما سایپا بوش را تعویض نکرده و تنها درصورتیکه از کمک‌ها روغن خارج شده و نشت کند، اقدام به تعویض کل کمک می نمایند!

من نمی‌دانم معنای گارانتی چیست! الان که ایرادی ظاهر شده، چرا سایپا اقدام جدی و خاصی نمی کند؟! خدا را شکر در این مدتی که با شاهین در حال تردد هستم، به جز همین صدا، از کلیات خودرو راضی هستم. از سایپا هم درخواست رسیدگی به این موضوع را دارم .

از شما خبرنگار سایت چرخان هم درخواست می کنم که مشکل پیش آمده خودرو بنده را منتشر کنید. ممنون.

لازم به ذکر بوده که اطلاعات و مستندات مالک محترم خودرو شاهین در نزد سایت چرخان محفوظ بوده و درصورت تماس از طرف گروه خودروسازی سایپا، در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

13 دیدگاه
 1. محمد می گوید

  من تیبا ۹۹ دارم همین ایراد رو داره و یه جا تعمیرگاه بردم گفتن با بوش اکسل درست نمیشه کلا باید کمک عقب تعویض کنی

 2. محمد می گوید

  سلام من هم شاهین دارم مشکل همین است که گارانتی در شرکت ها فقط اسم دارد ته عمل متشکرم

 3. ولی اله لک قاسم آبادی می گوید

  سلام
  من هم مشکل مشابه دارم

 4. ولی اله لک قاسم آبادی می گوید

  سلام
  من هم مشکل وجود صدا در قسمت عقب خودرو دارم

 5. محمد وکیلی می گوید

  من رانا دارم هنگام تکان دادن فرمان صدا می دهد اما با اینکه گارانتی داره اما هر سری به نمایندگی می گم هیچ کاری نمی کنند

  1. محمد سعید بهمنی می گوید

   باید غربیلک فرمان رو کلا باز و بسته کنن, برو نمایندگی مرکزی تهران

 6. آزاد می گوید

  من یه دنا پلاس ۱۴۰۰ رو سی روزه تحویل گرفتم اما متاسفانه صدای جیرجیر بسیار زننده ای از لای تسمه هاش میومد هر چی روغن زدیم کم نشد صدا وقتی شدید میشد که با دنده ۳و ۴ میرفتی و تو تمام کابین می‌پیچید . ۴ بار نمایندگی رفتم نتونستن درستش کنن و گفتن تا گارانتی داره اونقدر گاز بده تا موتورش بسوزه و برات عوضش کنن. نهایتاً بعد از ۷ ماه با همون صدا فروختمش

 7. ناشناس می گوید

  شاهین ۱۴۰۱ دارم و همین مشکل را دارم . صدا در سرعت های کم از چرخ عقب سمت شاگرد . مربوط به بوش لاستیکی اکسل عقب است .

 8. امیرحسین می گوید

  با سلام بنده هم از روز اول که ماشین رو تحویل گرفتم ( شاهین ) مشکل صدا در قسمت عقب خودرو را داشتم به نمایندگی مرکزی شماره۴ مراجعه کردم کمک عقب سمت راننده رو عوض کردن ولی باز هم درست نشده یه نمایندگز دیگه هم رفتم گفتن برو همونجا درستش کن

 9. داود حیدربیگی می گوید

  با سلام .تقریبا یک روز بعد تحویل خودرو شاهین۱۴۰۱ صدای تق تق از عقب ماشین شنیده میشد که بسیار آزار دهنده بود.بعد از مراجعه به نمایندگی مشخص شد از بوش اکسل عقب بوده .البته بگم گارانتی کشک است و از جیب مبارک توسط همان نمایندگی تعویض کردم

 10. مجید می گوید

  سلام
  خودروی شاهین دارم متاسفانه اکسل خودرو تو ۴۵ هزار دچار نقص به علت ضعف قطعه شد ، نمایندگی هم تایید نقص به علت ضعف اکسل را برای تعویض به مرکز فرستاد ولی متاسفانه هیچ پاسخی دریافت نشده و مجبور شدیم به صنعت و معدن استان شکایت نماییم ولی آنها هم هیچ پاسخی مبنی بر. رفع موضوع نتوانستند دریافت کنند ، تمام اسناد و مدارک موجود می‌باشد ، گارانتی بزرگترین دروغ شرکتهای خودرو ساز است الخصوص سایپا ،، و هیچ مرجع رسیدگی هم ندارد

 11. ناشناس می گوید

  سلام
  خودرو شاهین گرفتم همون روز اول عقب صدا میداد نمایندگی گفت مشکلی نیست کاری نکرد

  بوش طبق ایراد داره و فاجعه صداش اذیت می‌کنه یکبار هم عوض کرد همانجا بعد از تعویض بازم صدا میداد
  گفتند کل خودروهای شاهین همینه باید سایپا فراخوان بده و رفع ایراد بشه

  واشر توربوش هم عوض کرد بازم صدا میده
  در کل شاهین ماشین کاملا بدرد نخور هست و هیچکسی پاسخگو نیست

 12. احمد بذرافشان می گوید

  سلام
  خودرو شاهین گرفتم همون روز اول عقب صدا میداد نمایندگی گفت مشکلی نیست کاری نکرد

  بوش طبق ایراد داره و فاجعه صداش اذیت می‌کنه یکبار هم عوض کرد همانجا بعد از تعویض بازم صدا میداد
  گفتند کل خودروهای شاهین همینه باید سایپا فراخوان بده و رفع ایراد بشه

  واشر توربوش هم عوض کرد بازم صدا میده
  در کل شاهین ماشین کاملا بدرد نخور هست و هیچکسی پاسخگو نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.