تست درایو فونیکس آریزو 6 پرو (ویدئو اختصاصی)

همانطور که روز گذشته گفتیم؛ چند روز پیش؛ مهلتی فراهم شد تا بتوانیم به پیست آزادی رفته و لحظاتی در جوار سدان لوکس چری یعنی فونیکس آریزو 6 پرو باشیم.

این محصول در چین با نام آریزو5 پلاس به بازار عرضه میشود و در ایران تحت برند فونیکس و با نام آریزو 6 پرو به مشتریان عرضه خواهد شد.

آریزو 6 پرو یک سدان نیمه لوکس است که از طراحی داخلی زیبایی بهره برده و طراحی بیرونی آن نیز نسبتا جذاب است.

آریزو 6 پرو

در آریزو 6 شاهد متصل بودن دو نوع پیشرانه هستیم. یکی 1.5 لیتری توربوشارژ و دیگری 1.6 لیتری توربوشارژ. موتور دومی که 1600 سی سی حجم دارد، از سامانه GDI بهره‌مند بوده و با اتصال به گیربکس 7 سرعته DCT، توانایی تولید 197 اسب بخار، قدرت و 290 نیوتن متر، گشتاور را دارد. (همان پیشرانه نصب شده برروی تیگو8 پرو)

در پیشرانه 1.5 لیتری هم این موتور توانایی تولید 156 اسب بخار، قدرت و 230 نیوتن متر، گشتاور را دارد. نسخه قبلی آریزو6، در ایران با گیربکس 9 سرعته CVT عرضه شده و در برخی نسخه‌های عرضه شده در بازارهای جهانی، آریزو6 به گیربکس 6 سرعته DCT نیز متصل شده است. این موتور که با اتصال به گیربکس 9 سرعته CVT توانایی تولید 147 تا 156 اسب بخار، قدرت و 210 تا 230 نیوتن متر، گشتاور را دارد، به نوعی جواب خود را در ایران داده و خرابی کمتری در رابطه با آن گزارش شده است.

اما در این مطلب توضیحات اضافی را کنار گذاشته و شما را به دیدن این ویدئو کوتاه دعوت میکنیم:

تست و بررسی کوتاه آریزو 6 پرو

 

1 نظر
  1. نام *ممد می گوید

    سلام از مدیران خودرو خرید نکنید گرفتار مشید

     
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.