Take a fresh look at your lifestyle.

راه اندازی خط تولید موتور ME16 تبدیل تحریم به نماد خودباوری است

مدیرعامل مگاموتور

ADS B1

کیومرث مبلغ ناصری ضمن بیان این مطلب افزود: راه اندازی و افتتاح این خط حاصل تلاش متخصصان و مهندسان ایرانی، عزم راسخ، اراده و تفکر مهندسی به منظور بهره مندی از ظرفیت های بالقوه است.

او افزود: در پی حمایت گروه خودروسازی سایپا با تغییر و ترکیب خطوط تولید موجود تحریمی، موتوری به مراتب با کیفیت تر و مدرن تر به نام ME16  ظرف مدت 8 ماه در مدار تولید قرار گرفت.

او تاکید کرد: تولید و افتتاح این خط با عمق ساخت داخل بیش از 90 درصد، وابستگی به واردات را نیز کاهش داده است؛ همچنین این اقدام ارزشمند ضمن بی اثر کردن تحریم ها، سرمایه گذاری راکد را نیز به مولد ثروت تبدیل کرده است و نشان دهنده استعداد و ظرفیت بالای علمی و فنی متخصصان و مهندسان مگاموتور است.

مبلغ ناصری در ادامه به نتیجه این موفقیت اشاره کرد و گفت: حاصل این رویکرد ورود به نسل جدید موتورها و تولید اولین موتور 16 سوپاپ به عنوان یکی از نیازهای گروه خودروسازی سایپا است.

او افزود: ارز بری تولید این محصول با اتکا به زنجیره تامین داخل کشور به شدت کاهش یافته است و همچنین افزایش توان تولید موتور روزانه به بیش از 600 دستگاه از دیگر نتایج این پروژه است که به ظرفیت های تولید گروه خودروسازی سایپا افزوده می شود.

مدیرعامل مگاموتور در ادامه به ویژگی مدرن ترین خط مونتاژ موتور کشور اشاره کرد و گفت: دارا بودن ویژگی های فنی و کیفی ممتاز، خطا ناپذیر بودن فرآیندهای کلیدی و دقت های کیفی به همراه اتوماسیون سطح بالا از دیگر ویژگی های این خط است.

مبلغ ناصری در بخشی دیگر از گفتگوی خود گفت: محصول تولید شده توسط مگاموتور در حال سپری کردن آزمون های تست بر روی خودرو می باشد که پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح با سرعت به تولید انبوه خواهند رسید.

او افزود: در نیمه دوم سال 1402 بخشی از محصولات جدید گروه خودروسازی سایپا با موتور 16 سوپاپ مگاموتور وارد بازار می شود.

مدیرعامل مگاموتور در پایان به بازارهای هدف این محصول اشاره کرد و تاکید کرد: موتور تولید شده یک محصول به روز و شناخته شده در دنیا است که از استانداردهای سطح بالا با مصرف سوخت پایین برخوردار است؛ به همین دلیل بازارهای صادراتی بسیار خوبی برای این محصول پیش بینی می شود از جمله یکی از این بازارهای هدف، کشور روسیه است.

6 دیدگاه
 1. ساندرو می گوید

  Me16 نه me1000 هم که باشه سایپا بی تعهد بی برنامه هست
  ساندرو من رو بردین تو بازار فروختین و پنچ سال من رو سرگردان کردین با وعده های پوچ

 2. ناشناس می گوید

  دست مریزاد به این تلاش وخودباوری الحق و الانصاف بزرگ شده سر سفره اهلبیت عصمت و طهارت میباشید که در این زمینه متکی به دول خارجی نبودید وروی پای خویش ایستادید زنده باد این تلاش وخودباوری پاینده باد جمهوری اسلامی ایران که به برکت خون پاک شهدا آبیاری شده است

  1. ساندرو می گوید

   قشنگ معلومه که ای پیام از طرف روابط عمومی سایپا هست

  2. مبین می گوید

   با اینکه میدونم این پیام رو به قطع یه انقلابی نگفته و صرفا جهت بدبین کردن مردم به انقلابی هاست،پرواضحه! از جنس حرف های مسئولینی که نون میزنن به خون مردم و پشت کلمه انقلاب و یه یقه بسته و … قایم میشن! این رو خوب میدونم خیلی از مسئولین خودرویی کشور و ایرانخودرو و سایپا بویی از انقلابی گری نبردن وگرنه این وضع خودرو نبود
   البته بماند نقش نماینده های دوره های مختلف با توصیه نامه هاشون چند نفر غیر متخصص رو چپوندن اونم نه در سطح کارگر که بلکه در سطوح بالای این شرکت ها استخدام شدن و بماند که این نماینده ها از وزیر هم قوی تر هستن اما چرا همه به آنها اشاره نمیکنند؟ تازه این فقط خودرو سازیشه اکثر مدیر های میانی هم با لابی نماینده های هر استان معلوم میشه چرا چون با چند نفر نماینده میشه از وزیر طرح سوال کرد و تحت فشارش گذاشت و حتی استیضاح کرد اونم با جوسازی! بعد زمان استیضاح ،نماینده ها مدعی العموم میشن! کسی هم کاری به بقیه ارگان ها و حتی خود نماینده ها نداره یه شفافیت هم به زور اجرا میکنن بعدچند سال ،بعد میان پشت اسم انقلاب هم قایم میشن این از کافر هم بدتره چه برسه انقلابی، این منافقه!
   بعد میگیم تحریمیم!
   کجان ستاری ها؟ با یه مشت قماش که الان هم کم نیستن الان دنبال مونتاژ پراید و نیسان چهل ساله پیش هستن طرف بود ( که فقط میگن مگه ما میتونیم فلان کارو کنیم نه باو مگه ما میتونیم به جای پراید و تیبا و … یه ماشین بروز تولید کنیم مگه ما میتونیم واردات کنیم؟ نه! به تولید ضربه میخوره! نه !به کارگر ضربه میخوره!) از این جنس حرف های مفت!
   مردم باید بیدار بشن،مردم بیدار با هر تفکری انقلابی هستن نه کسایی که لقلقه زبانشان باشه و در عمل ضد آن باشن،اینجوری باشه شیطان هم میگه من انقلابی ام!

  3. رضا رها می گوید

   دم شما گرم،نوش‌جونت

 3. سام می گوید

  لابد میخوان بزارن رو پراید ووووووو،

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.